Těšitelky - Jak vybrat kočárek?

Těhotenství

Ahoj moje milé Těšitelky ). Vzhledem k tomu, že se nám deníček pomalu schoval do dalších stránek, je načase nahodit další téma k probrání, stáhla jsem vám užitečný článeček o výběru kočárku. Přeci jen je vás tu dost co se blížíte pomaloučku a jistě do 3. trimestru, některé už tam jsou :))), mi ostatní budeme doufat, že se těch radostných nákupů taky dočkáme. To znm. vhodná doba na klábosení o nákupu „vozítka pro ty naše vysněný drobečky, štěstíčka. Budu ráda, za každý názor a zkušenost maminek, co měly či neměly za trable, jak s nákupem tak i užíváním, přiznávám, že já trošku „plavu v té nabídce trhu, za doby mojí maminky, takový výběr nebyl.......s manžílkem se už těšíme na tu chvíli, až překročíme naše krizové období (po 20TT) a budeme si moci nákupy pro miminko užít, už teď se na to oba mooooc těšíme!

…tak zde je zmiňovaný článek, třeba někomu z vás pomůže při výběru :-).

Jak vybrat správný kočárek, čeho si všímat?
Nabídka kočárku je obrovská a my jsme u prvního miminka tápali a hledali, nevěděli jsme přesně na co se dívat, proto se tady pokusím shrnout naše zkušenosti, čím se řídit.
1. Je rozdíl v tom, zda sháníte kočárek do velkého města nebo na vesnici. Maminky ve městě určitě ocení lehčí, skladné kočárky, se kterýma se snáze dostanou do MHD nebo je rychle složí do kufru auta.
2. Trojkolka versus čtyřkolka - když pominu vzhled, na který má každý jiný názor, je důležité si uvědomit, že zatímco rozdíl mezi drahým a levným čtyřkolákem je většinou jen ve váze a případném ”vrzání”, mezi drahou a levnou tříkolkou může být - kromě již zmíněného - obrovský rozdíl i ve stabilitě! Myslete na bezpečí svého miminka a pokud zvažujete nákup některé levnější tříkolky, otestujte si dobře v obchodě její stabilitu! Zatímco dražší tříkolky (např Jané) mají zadní kola lehce skosená (jako mají třeba i vozíčky pro handicapované sportovce) levné varianty tento ”detail” většinou nenabízí a rozdíl ve stabilitě takovýchto kočárků je obrovský.
3. Trojkombinace versus sólo hluboký kočár a posléze sporťák - záleží na volbě každého. Někdo dá přednost na prvního půl roku klasickému hlubokému kočárku, (který se dá za dobré ceny koupit v bazárcích) a později koupí nový sporťák.......jiný volí rovnou jeden kočár, který už od začátku nabízí všechny možnosti
4. Cena - tady platí každý podle svých možností. Jen radím dobře počítat, protože někdy mohou lacinější kočárky přijít ve finále dráž. Pokud můžete, tak si za kvalitu raději připlaťte. Tím nechci říci, že nejdražší je ten nejlepší - kdepak - to ne, ale než půjdete nakupovat dobře zvažujte, co všechno od kočárku očekáváte, co nutně potřebujete a co naopak s klidem oželíte. Čeho si všímat dále
Kola - obecně platí, že čím větší tím lepší. Určitě raději nafukovací než takové ty ”golfáčové”. V terénu nebo ve sněhu jsou malá kola strašně neobratná.

Rozměry korby - dítě tráví v hluboké korbě cca 6-7 měsíců. Pediatři doporučují, aby nepřecházelo na sporťák dokud samo nesedí. Musíte zvážit, zda vaše mimiko bude mít půl roku v létě čí v zimě (kdy je potřeba fusak), obecně se ale dá říci, že vnitřní délka korbičky +/- 80cm je postačující.

Výška hluboké korbičky nad zemí - pokud jste vyšší, budete trávit polovinu procházky shrbení - z počátku je člověk věčně skloněný nad miminkem, tak myslete na svá záda.
Výškově nastavitelná rukojeť - tak aby vyhovovala oběma rodičům.
Vybírejte si spojenou rukojeť - ne takové ty dvě ručky jako mívají golfáče - kočárek je snáze ovladatelný.

Váha kočárku + jeho skladnost a případná ”snášenlivost” s kufrem vašeho auta

Rozpětí kol - pokud budete jezdit výtahem, dobře si vše přeměřte, stejně tak i případné dveře u pediatra či jiné překážky, které by vám v budoucnu mohly znesnadnit pohyb.
Dobře si zkontrolujte, aby dno korby bylo hladké, rovné - může se to zdát jako bláznivý nápad, ale my jsme při našem lítání po obchodech s hrůzou zjistili, že jsou na trhu i kočárky, které mají místo pevného dna jen jakousi kovovou mříž přes kterou je tenoučká vrstva molitanu - chudák miminko jako by leželo na roštu!
Také si pořádně překontrolujte brzdy! - bez legrace, ne u každého kočárku máte jistotu, že opravdu drží.

Sporťák - po nebo proti směru jízdy - věčné dilema - ty z vás, kteří váhají nad určitým typem kočárku právě proto, že nenabízí sportovní sedačku čelem k rodičům mohu ujistit, že zhruba od 8-i měsíců bude dítě zajímat vše kolem něj (mimo vás :-) a bude stejně chtít sedět ve směru jízdy a mít rozhled - a vy si rychle zvyknete, že vidíte jeho zádíčka a ne obličejík. Jeho nálady i lumpárny poznáte úplně stejně :-)

Sportovní sedačka - její záda by měla jít vždy polohovat do lehu - ať už plynule nebo v několika polohách. Raději se vyhněte kočárkům které nabízejí ”sedící” sedačky - takové co se sklápí celé jako židlička. Uvědomte si, že vaše miminko přejde na sporťák okolo šesti měsíců a jeho páteř rozhodně nebude připravená na spaní v sedě! Snad pro starší děti, které už v kočárku nespí a nebo pokud mimi usne během nákupu - a pak hurá rychle domů, rozhodně tento typ sedačky ale není vhodný na to, abyste s ním vyráželi na delší ”spací” procházky. Taky nespíte rádi na židli - nenuťte k tomu vaše miminko.
Polohování nožiček - s výhodou

Materiály - vyhněte se bavlně jako vnějšímu potahu. Navzdory ujištěním prodavačů, že je to přírodní materiál speciálně ošetřený, můžete si být si být jistí, že za dva tři měsíce (obzvláště pokud budete mít letní mimi) bavlněná látka vyšisuje a kočárek bude vypadat jako po 3. dítěti. S výhodou vybírejte materiály, které jsou snadno ošetřitelné - omyvatelné, případně se dá celý potah z kočárku stáhnout a přeprat - až vaše miminko vylije v kočárku svůj první hrníček šťávy, určitě si vzpomenete.......
Slunečník versus překlápěcí rukojeť kočárku - záleží na vás. Někdo bude bránit do krve přehazovací rukojeť, jiný vám řekne, že stejně bravurně zvládne bleskově nastavit slunečník, když zahne proti sluníčku - záleží na každém co si zvolí. Určitě jsou obě varianty vyhovující.

Pětibodové pásy - jednoznačně obrovská výhoda - obzvláště pokud je dítko živější Údržba kočárku - informujte se u prodavače, které části potahu jsou odnimatelné a jakou údržbu daný materiál vyžaduje. Obecně platí - čím více lze kočárek „vystriptýzovat“, tím lépe. Přeci jen za ty dva roky co ho budete používat se nastřádají různé nehody.
Vychytávky, které mít nemusíte, ale které jsou super, když je máte:
Otočná kola usnadňující zatáčení kočárku - odpadá nadzvedávání na každém rohu
Ruční brzda na rukojeti kočárku - ocení hlavně ti, kteří budou častěji zdolávat kopce - odpadají takové ty situace, kdy kočár za sebou vláčí maminku, která brzdí podrážkama co to dá.
Plynulé polohování dna v korbičce - skvělé např. když je miminko nachlazené - můžete ho lehunce naklopit a lépe se mu dýchá.
Podvozek na který se dá nacvaknout autosedačka - oceníte např. při nákupech
Odvětrávání korbičky - prima proti ”zapaření” miminka nejen v letních měsících
Slídové okénko ve střeše kočárku - na ”hlídání” :-)
Pumpička na kola - neurazí a při malém defektu může pomoci dojet. I když přiznám, že když jsme my píchli kolo, byla to pořádná díra, takže na dojetí bychom museli mít kompresor :-)

Hurá do obchodu!
I když se rozhodnete kupovat kočárek přes internet - často to výjde cenově lépe, určitě si napřed zajděte do obchodu. Nejlépe je udělat si s partnerem doma seznam věcí, které od kočárku očekáváte a pak vyrazit na „výlet“ do obchodu. Udělejte si na to čas, určitě běžte oba - a nejlépe aby se vám to časově hodilo, žádná honička - no prostě „výlet“. Jo a nezapomeňte se vyzbrojit vlastním centimetrem. Často se stává, že prodavači loví rozměry kočárku z různých brožur a stejně vám ve finále nejsou schopni říci, zda je to vnitřní či vnější rozměr korbičky. Pohrajte si tam. Vyberte si pár kočárků, které vás něčím zaujaly a pak si je otestujte. Udělejte si závody ve skládání, polohování, slalomovou dráhu, no prostě vyblbněte se - jen tak zjistíte, který kočárek vám opravdu vyhovuje. Nezapomeňte, že jej budete používat minimálně další dva roky a bylo by škoda dát spoustu peněz a po měsíci zjistit, že vás ten kočárek dohání k šílenství. (což se bohužel děje spoustě lidí). Projděte si všechny body na vašem seznamu a podle toho, jak který kočárek uspěl, vyberte si svého favorita. Jo a nenechte se nutit prodavačem do okamžitého nákupu. To, že jste 2 hodiny „trénovali“ na prodejně vás ještě nezavazuje k nákupu! Taky si nechejte radit jen v „rozumné“ míře. Bohužel často platí, že prodavač chválí jen to, co má na obchodě (logicky) takže se vám klidně může stát, že ve vedlejším obchodě vám ten do nebe vychvalovaný kočárek naopak pomluví do posledního šroubku. Prostě nechte se informovat a pak se řiďte vlastním rozumem. Hodně štěstí při nákupech! :-)
A ještě jedna malinká rada na závěr - věřím, že budete mít štěstí a váš kočárek bude bezporuchový (jako ten náš:-) - ale stejně pro příklad reklamace, zeptejte s v tom daném obchodě již při koupi, jaké nabízejí podmínky. Některé obchody vám totiž zaručí, že po dobu reklamace budete mít k dispozici jejich „erární“ kočárek. Může se to zdát jako zanedbatelná maličkost - ale když na reklamaci dojde, je v tom rozdíl obrovský. Reklamace může trvat až 30 dnů a jen si představte být 30 dnů imobilní bez kočárku s malým nechodícím mimčem.......pokud není k ruce nikdo, kdo by vám kočárek půjčil, museli byste nejspíše investovat do nějakého bazárkového a ten pak zase prodávat - no prostě opět výdaje a trable navíc - tak se raději ptejte předem.

Já ještě přidávám takový souhrn v několika bodech, které jsem při mém brouzdání na netu našla, je to takový „výcuc" na pidipapír (třeba s sebou do obchodu), přeci jen může člověk při tom vybírání na něco zapomenout:

 1. Cena
 2. Promysle druh kočárku
 3. Pečlivě vybrat typ podvozku
 4. Větší a bytelnější košík je plus
 5. Výška a přehazování rukojeti
 6. Čištění kočárku
 7. Polohování a velikost korbičky či lehátka
 8. Pásy
 9. Stabilita a nosnost
 10. Skladnost a váha
 11. Rozměry
 12. Doplňky
 13. Reklamace

Přeji všem úspěšné vybírání kočárků a těším se na vaše příspěvky!:-))
Tak se mějte sluníčkově a pohlaďte pupíky!
Dolfinka 16tt

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 07.02.06 08:30

Jsem první!!!!!

Dolfinko, opravdu aktuální téma. Řeším to už týden, jaký kočárek zvolit. Nakonec jsem se rozhodla pro Chicco Tech 3 Air, je to sporťák trojkolka s ruční brzdou, nafukovacími koly a lehce skládací. Našla jsem inzerát na rok starý, ještě v záruce, tak jsem se s paní dohodla, že mi ho pošle. Bohužel si pro něj někdo přijel osobně, tak mu dala přednost. byla jsem dost nas…, ale chápu to, bylo to pro ni jednodušší.
Ale nezahálela jsem a hledala dál. Našla jsem stejný tip, měsíc starý!!!, tak doufám, že ten už dopadne. Ja ale bohužel bez hluboké korbičky, tak to budu řešit přenosnou taškou, kterou DOUFÁM seženu.
Končím, ať mě některá nepředběhnete!!! Magda + Matýsek 29.tt

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 07.02.06 08:34

Tady se můžete mrknout na mého favorita.

http://www.dudlik.cz/Produkt.aspx?…

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 07.02.06 08:47

prva??? :o)
super, a dennicek este viac super. Prave take teraz potrebujem. Zatial mam vybrany jeden, Peg Perego - ale trosku ma odradza ta farba, je cisto cisto modry a co ked sa nam narodi baba, dam ju do modreho kocika? alebo je to uplne jedno? uff, neviem sa roznodnut, este mozem chvilu pockat.
Tieto Peg Perego - vanicka Navetta, ta je dost priestranna, takze mozno tam vydrzi krpcek aj cez zimu a podvozok Classe 4 - da sa tam pripevnit aj sportova cast aj autosedacka, co budeme na zaciatku vyuzivat asi dost casto.
Mala som vyhliadnuty aj Quinny ale tie ma odradili straaaaasne uzkou vanickou, sirka bola len 30 cm, neviem si predstavit ako by som tam to dieta narvala.
Prajem pekny den
Mariska

 
cokoladkova
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 07.02.06 09:06

Holky,nezlobte se,že Vám lezu do deníčku, ale my to řešily se záříjňátkama a docela dost jsem toho nastudovala:-) Máte úžasně sepsaný deníček, jen mám ještě jeden tip, pokud máte menší kufr a chcete 4kolový klasický kočárek tak zkuste 4kolový,ale s těma dvouma kolečkama u sebe:-)Je to u Knorr Nanny 4, ten mám já, ale už se bohužel přestal vyrábět z důvodu toho, že lidi chtěj buď klasiku4 nebo trojkolky, ale stále je ještě vyrábí druhý rakouský výrobce Hocco. Můžete na ně mrknout na www.depemo.cz, je to kočárek s vložnou taškou a sedátko se dá obracet po i proti směru jízdy a navíc je ten kočárek úžasně lehkej a výborně ovladatelnej. N
Hlavně pozor na Chicco- jsou na ně hodně reklamace, kočárky vypadají dobře, ale kvalitově jsou prý nic moc:-((
Pokud chcete klasiku tak nejlepší je Peg Perego a Inglesiny u obou si můžete vybrat podvozky a jsou super tím jak jsou vyrobené jejich hluboká lůžka odvětrávání a velikost.
U Knorru mám vložnou tašku vypadá strašně úzce, ale zdání klame, narodil se mi v září chlapeček 4100gr a stále se mi tam ještě vejde i s fusakem ,nebojte budou vám tvrdit, že fusak není potřeba a je to pravda, já ho tám dávám z toho důvdu,že pak už může jet jen v dupkách a svetříku zabalenej v tenký dece-kočárek je opravdu úžasně zateplený:-) a pak z toho ten krásnej sporťák:-)
Jo a ohledně té skladnosti právě tyhle jiný 4 kolky se skládají né principem ,že zůstává základna kol, ale zajíždí tam kolečka k sobě, takže fakt se vejde i do menších kufrů- hmm tedy né do matize, ale jinak ano:-))
Pozor ještě na kolečka jako u golfáče nejsou prý vhodné do sněhů- mohla by se urvat:-(
No tak snad se nebudete zlobit, že jsem vám sem tak vpadla:-))
Přeji všem dobrý výběr kočárku a papa Hana a Lukášek 4,5měsíce:-)

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 07.02.06 09:14

Ahoj holky!

Já jsem také svého času psala deníček na stejné téma, mám dokonce někde i webové stránky různých značek (kdyby měl někdo zájem).

Nakonec mám tři kočárky - první Hauck byl kupovaný bez rozmyslu. Je dost těžký a špatně pohyblivý.

Druhý sporťák byl z druhé ruky - údajně po jednom dítěti. Má supervelká kola, ale postupně se začal rozpadat (potvrzuje moji teorii, že konstrukce kočárku jsou dělané jen na jedno, mamimálně na dvě děti, pak už zbude jen vrak… :o)) Možná je to u dražších kočárků lepší, ale ty levnější kominace kolem 7-8000,– brzo doslouží.

Třetí kočárek jsem vybírali už jinak, nakonec jsem pořídila Deltim Sport. Je dobrý, má jedinou nevýhodu - pořád mu padá stříška. Netuším, jestli je to jen u našeho kočárku nebo je to u této značky pravidlo. Sice to stačí jen dotáhnout, ale v terénu je to dost nepříjemné. Také se zasekává madlo a nožní část - oboje se polohuje stlačením bočních čudlíku, které musíte oběma rukama zaráz zamáčnout. Palci!! Jenže se občas jako na potvoru jeden z nich zasekne… Pokud jste někde na procházce, tak to tolik nevadí, ale když máte vystupovat z plného autobusu a stává se to často, je to o nervy. Při zkoušení v prodejně se může zdát všechno O.K., ale lepší je s kočárkem se projet a vyzkoušet všechno několikrát - brzdy, skládání, polohování… POkud se vám cokoliv jen trochu nezdá, nechce si ukázat jiný kočárek.
Dnes bych spíš než na barvu hleděla na funkčnost.

Větší firmy nabízejí zajímavou možnost - konstrukci + malou sedačku + nástavbu na sporťák. Pořizovací cena sice vypadá vysoká, ale když si spočítáte cenu za normální sedačku, kočárek a golfáče, vychází tyto kombinace docela výhodně.

Nakukovatelka od Jarních miminek 2004

Alice

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 07.02.06 11:17

Ahoj holky:-),
to jsem ráda, že se vám toto téma šikne, pro mě je ještě brzo, ale na potřebné informace není nikdy pozdě! Určo mrknu na značku Perego (možná to píšu špatně), už včera jsem tak pokukovala na netu po nabídce a manžílek se smál, že prý už jsem postoupila v odvážlivosti a pohlížím na takové věci :-)

Magdi - to mě mrzí, že Ti takhle vyfoukli kočárek…ale vydím, že se nevzdáváš a pátráš dál .-)). Na bazárky taky mrknu, dají se tam najít bezva věci, každá ušetřená korunka se bude hodit!

Marisko - já taky prvně koukám na barvu, ale ono je opravdu důležitější ta funkčnost, jak píše Alice. Pan majitel obchodu pod náma (bydlíme nad obchodem) mají klučíka, kočárek mají celý červený.....což mě taky v létě zmátlo, myslela jsem že mají holčičku, hihi:-). Jinak mě se líbí barevná kombinace zelená khaki s oranžovou, viděla jsem podobný kočárek v okolí, ale značku nevím…

Cokoladkova - jsem ráda, za každý názor, proto jsem deníček psala, s tím, že se ozvou i ostatní maminky z emimina, to je v pořádku :-) Do záříjňátek jsem občas nakoukla, kamarádka má holčičiku v září 2005, tak jsem chtěla být trošku v obraze…Máš krásného chlapečka a měl teda úctyhodnou váhu, a Ty jsi maminka jako lusk!

Alice - děkuju za tipy! S tou větší firmou to také není k zahození, rozhodně to stojí za zvážení!.-) Včera jsem koukala na netu, a dost se ke kočárku musí různé doplňky dokoupit, některé firmy opravdu nabízí v ceně i sedačku.

Jinak sestra od mojí kamarádky, byla reklamovat kočárek již po čvrté, zůstala jí v ruce rukojeť kočárku, síla! Náhradní kočárek si musela sehnat a půjčit od známé, jinka byli v prodejně velice nepříjemní, tož tak…

… právě jsem se vrátila z masáže, ohh))). Bylo to bájo, zakoupila jsem si kostivalovou mastičku s kafrem a už se těším na masáž od manžílka, celkem mu to jde :-)

jéje, já tady vykecávám, a musím vařit oběd, tak se mějte krásně a dejte vědět jak se máte všechny!

Pa Dolfinka

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 07.02.06 11:18

Čau kočky:-)

předně Dolfinko díky za deníček!!!

Já jsem večer psala ještě do staré, tak pasáž na toto téma kopíruji.

My si v sobotu taky udělali nakupovací den. Byli jsme zkouknout kočárky - Jané jsme tedy neviděli, jinak dražší varianty manža zavrhl, tak jsme šli do levnějšího krámu. Kámen úrazu nastal při tom, že já koukala na malá kolečka - spíš trojkolky, ale hlavně na to jak se s nimi zatáčí, to manža čučel na velká nafukovací kola s kt. já nezahla ani náhodou - v duchu jsem si říkala, ty s tím jezdit nebudeš, tak co meleš.
Líbil se nám oběma /až na ty kolečka/ od DorJan Cross Caountry:
http://www.darababy.cz/?…,

pak jsme se shodli - hlavně kvůli kolečkům - na od ABC desing Turbo S 6
http://www.abc-design.de/display.php?…&

 • dá se tam nacvaknout i jejich autosedačka, ale podrobné info jsem našla jen originál německé stránky :-( a o tom, zda se u nás dá koupit ta autosedačka taky nevím. No ještě chci okouknout X-lander - na ten se dá nacvaknout i autosedačka Maxi-cosi a ten Jané - ale asi jen kvůli inspiraci - ten mi finančně asi neprojde - no kdybych hodně chtěla tak jo, ale jsem rozumná - hlavně musí mít velký kolečka (hodně koulím očima a nějak muže nechápu - prý jsou pro pohodlí mimi důležitejší než odpružení.....)
  Pak jsme razili do Interspáru - chtěla jsem hlavně tu přenosnou postýlku za 900, vaničku a toho delfínka, ale postýlku už neměli - vaničky jen 3 - fialové a delfínka pro nás v nevhodných barvách bleděmodrá a růžová. I tak jsem nakoupila pár věcí - hlavně kosmetiku - ale jak jsem viděla tu děsnou forntu - tak jsme to tam nechali a i bez balíčku se otočili na kramfleku a jeli dolů. Dost mě nakrkli to postýlkou - dvy dny po začátku slev - já ty slevy nesnáším, ale tentokrát jsme nečekala, že je tolik těhulek.....

Magdi - ten Tvůj kočárek vypadá krásně, jen z něj mám dojem, že to přední kolečko není otáčecí a to bych chtěla.

Jo ten od ABC desingu - má zadní 2 velká kola a přední má menší dvoukolečka, ale zahejbací :-)

Všem moc děkuji za cenné rady.

Krásný den všem

Zet + Halík 35tt

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 07.02.06 11:57

Zet, moje kamarádka má Peg Pérego s dvojitými předními otáčecími kolečky. Na asfaltě se s ním jede super, ale jak vjedeš trošku do terénu, kolečka uskakují o každý kamínek. Já jsem jako tvůj manžílek ;-)) Preferuji velká nafukovací kola. Paní prodavačka v obchodě nám říkala, že po velkých kolech koukají všichni chlapi, ženský zase po barvě a kapsičkách na kočárku. Já koukám po velkých kolech a po barvě. Asi jsem hermafrodit. Magda

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 07.02.06 12:12

Magdi - to jsi mě nahlodala - u nás to rozhodně není jen o asfaltu - spíš naopak - kvalitní chodík,aby člověk pohledal. Ale zase se mi nechce při každé zatáčce posilovat… Takže asi zase ta tříkolka …

Díky moc Zet

 
Tazmin
Povídálka 19 příspěvků 07.02.06 18:12

Ahojky holky,
jsem v deníčku poprvé a chválím, články jsou super!

Na téma vhodného kočárku jsem už pár diskuzí prošla a nakonec jsme s manželem koupili kočárek Bebetto Joker. Vyhovoval všemu, co jsme chtěli. Je to sice kočár Polské výroby, ale mám v okolí i v rodině několik maminek, které byly s Polskými kočárky spokojené, takže uvidím a doufám, že na tom nebudu jinak. Všimla jsem si totiž, že v diskuzích jsou názory na různé značky kočárků dosti odlišné, takže jsem z toho moc chytrá nebyla. Také v obchodech reagují různě, někde vám na určitou značku řeknou, že mají minimum reklamací, ve druhém vám přiznají, že reklamace jsou časté…nehledě na to, že vám každý vychválí jinou značku…no a vy si pak máte vybrat, je to blázinec. Dala jsem tedy na zkušenosti kamarádek. No a kdyby náhodou, tak mám možnost, po dobu reklamace, dostat „erární“ kočárek. Což opravdu není všude pravidlem.

Původně jsme uvažovali o koupi z „druhé“ ruky, od kamarádky, ale tomu jsem moc nakloněná nebyla. I když jsem věděla, že je v dobrém stavu, cena super, přece jenom jsem pro své první mimi chtěla vozítko nové a u druhého se uvidí :-)

Mějte se hezky a šťastnou ruku při výběru :-)

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 07.02.06 18:53

Ahojky Tesitelky,

hlasim se po dnesni kontrole u dr. Bedrisek je v poradku, hlavou dolu (to uz jsem zaregistrovala, neb se zmenila intenzita a smer kopani, uz zadny mocak, ale boule na boku ;-)) CS2, delal mi i cervikometrii, takze cipek krasne drzi. Nechala jsem si udelat fotecku pohlavi, ale nenechala jsem si ji vysvetlit, takze mame az do porodu po vecerech s Michalem nad cim dumat ;-) Priznam se, ze moudri z toho nejsme, takze prekvapko zustane prekvapkem :-)
Dokonce jsem od minule zhubla pul kila, ale mela jsem neco nasbirane k dobru, takze vysledek je zatim +5kg, nejhorsi pribirani me klasicky teprve ceka ;-)

Katee, bude s mit peknou divozenku, takhle te trapit … ;-) Nezkusilas zmenit polohu, treba na vsechny ctyri a nejak ji pretrast?

Zet, ta kolecka bych ti doporucovala opravdu vetsi nafukovaci. Na jezdeni s nimi si zvyknes, a pohodli ditete v terenu je nadevse :-)

Ve Sparu me taky naprdli, vsechny veci byly zkoupene, plinky meli jen male :-( Tak jsem koupila Roderickovi tri presnidavky s masinkou, aby mel radost, vyzvedla si balicek a jeli jsme do Tesca. Tam tedy meli bodycka a overalky taky pekne probrane :-( takze Beda mel chudacek smulu, alespon jsem mu nakoupila spoustu mnaminek a vecer je pak ztlaskala v takovych kombinacich, ze Michal jen valil oci :-)

Magdi, emitex myslim zasilkovy obchod nema, alespon podle te jejich netove stranky to tak nevypadalo, i kdyz kontakt na objednavky tam byl… tu tasku urcite maji ve Spuntiku www.spuntik.cz, kupovala jsem ji tam osobne. Kdyby ji nahadou nemeli na netu a nesehnalas ji jinde, tak ja ti ji tam dojdu koupit osobne, a pak poslu postou, stala me tenkrat kolem 1100,– Usi se z ni daji oddelat, kdyz mas na sportaku madlo, tak ti ji muze jistit. Ja jsem ho nepouzivala (nekdo jo), takze jsem ty usi vzdycky obmotala kolem konstrukce kocarku a bylo to :-) Kouknu na stare fotky, jestli to nekde nemam v detailu a dam ti to do galerky.

Pralinko, tu prebalovaci podlozku bych urcite doporucovala, da se omyt, je vlastne vypolstrovana. Ja jsem prebalovak moc dlouh nepouzivala, ale tu podlozku do roztrhani, prebalovala jsem na ni na zemi. Da se dat na pracku na stul kamkoliv. Libila se mi v Ikee za pouhych 200,– s nafukovacimi bocnicemi. Jdu do ni :-)

Dolfinko, s tim vymyslenim k snedku.. o tom mi neco povidej… ja to resim uz dva roky den co den ;-)
Denicek je super! Dostala me ta veticka se zkosenymi kolecky u trojkolek ;-) Stalo se nam totiz, ze jsme je po jednom prevezeni kocaru v mensim aute museli sundat a pak je na:,–(ili obracene, takze jsme dva mesice pravidelne reklamovali kocar, ze nam kolecko porad padalo :-( nakonec se na to podival nekdo opravdu rozumny, na:,–(il kolecka na sva mista a kocar 100% fungoval ;-)

Magdi, nove diskuze od aalianky jsem si vsimla, dalsi prispevek uz tak pohodovy nebyl, ale u nas by ji to ted opravdu bolelo u srdicka. Verim, ze casem se vrati …

Marisko, modry kocar pro holku je naprosto v pohode, to ja bych vubec neresila :-) Dokud klukovi nevyberes ruzovy, tak jsou vsechny barvy a kombinace ok :-)

No tak uz jsem snad reagovala na vsechny ;-)

Jeste vam sem zkopiruju jedno hodnoceni sobotniho zapasu ze Spartanskeho fora, at se trochu pobavite.. teda napisu jen to zajimave ;-)

" dnešní další přípravný zápas Sparty se nese v pozitivním duchu. Konečně končí období bez fotbalu…Nejen na Tomáše Řepku, ale i na ostatní posily, bylo zvědavo 3 068 spokojených diváků. Vlastně ono těch spokojených bylo jen 3 066, ale o těch dvou až později…A teď k těm dvěma nespokojencům. Za mnou sedí tatínek s asi osmnáctiměsíčním synkem na klíně. V půlce druhé půle ten maličký sparťánek taťkovi oznámí: „Mě se chce čůrat!" „Teď s tebou nikam nepůjdu, ještě by mě mohlo něco zajímavého uniknout. Máš plenku, tak se vyčůrej do ní!" To není moc výchovné, říkám si v duchu. Za pár okamžiků slyším:" Panebože, co to je?" Otočím se za sebe a vidím promočené kalhoty tatínka, ze synkovy kombinézy to leje jako z konve a já se řehtám jako kůň. Takhle ho nemůžeš nechat, vždyť by nastydl, radím otci. Ten se zvedá a odchází pryč. Tipujeme, co udělá. Říkám:" Koupí si dvacet klobás a zabalí ho do ubrousků, které k nim dostane!" Už nepřijde, tvrdí někdo. Jenže za pár minut jsou zpátky. Jak jsi to vyřešil, ptám se. Došel jsem na záchod a použil jsem toaletní papír, zní odpověď. Jestli do zabalil do toho papíru jako mumii jsem už nevyzvídal, bylo mě jich líto obou. A kombinéza to milosrdně přikryla. ..

Konec citace jednoho fanouska… Kluci prisli s promocenym bodyckem v ruce, puncosky mel Roderick vystlane toaletakem, aby na sobe nemel to mokre, byla sranda ho z toho svlikat :-)

Tak to je ode mne dneska skoro vsechno :-)

Mata, Roderick a Bedrisek 29tt

P.S. Psala jsem pred chvilkou Bramborce, jestli jsou v poradku.. prepisuju sms: Mam kontr a 5 min, ale hrdlo del. norm., tak jsem dostala prasek a uvidime. Uz bych to chtela mit za sebou. Pozdravuj Tesitelky. Hezky vecer. Bara

 
Morticianna
Povídálka 23 příspěvků 07.02.06 23:14

Zdravím vás:-)
Těhotenství jsem proležela, takže jsem si kočárek vybírala dle informací z internetu.Nej­dříve jsem zvažovala koupi starého hlubokého kočáru a později nějaký sporťák, ale nakonec zvítězila nabídka Quinny Buzz.Mými kriterii byla hlavně nízká váha a snadná manipulace.Celý komplet nás stál 25tisíc.Tatínek nejdříve bručel, ale pak přispěl:-)Bohužel musím konstatovat, že se mi v praxi moc neosvědčil, ale za nový se mi ho už opravdu měnit nechce, takže to s ním dokodrcáme až do finální samostatné chodící fáze.Nyní mé připomínky:
1.Přední kolečko je malé, nedofukovací a v našem případě alertace nefunguje, takže se kolečko různě protáčí a příčí.Také se dovnitř zadírají kamínky a prach, takže je třeba ho často čistit a promazávat.Je to opravdu ryze městský kočárek.
2.Než se celý systém ochodil, bylo pro mne téměř nemožné kočárek a podvozek sama složit.Kšíry na sporťáku jsem jednou v autobuse nemohl rozepnout snad 15minut zatím, co mimino ječelo a ječelo:-)
3.Potah na přikoupeném vajíčku autosedačce Maci Cosi se velmi záhy zežmolkovatěl, přitom se miminko ještě ani moc nehýbalo.
4.Stříška na sporťáku je špatně uchycena.Při snaze ho sklopit do ležící polohy jsem mimčo málem několikrát překlopila vzad.Není tam pojistka.
5.Pláštěnky jsou z tvrdého materiálu, který po uskladnění v přídavné tašce pod kočárkem nešlo téměř narovnat a manipulace při nasazování je zdlouhavá.
6.Taška samotná je šikovně řešena, odnímatelná, ale strašně malá!

A ještě jedno berte v potaz.Nikdy nevíte, zda vaše dítko bude ochotným uživatelem kočárků, takže investovat asi raději opatrněji!Můj syn je hyperaktivní a do kočárku ho dostaneme jen těsně před spacím komatem, jinak se v něm svíjí, plazí a křičí třeba i hodinu:-(

Přeji všem větší spokojenost se svým výběrem.

Morti

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 08.02.06 08:24

Cafte baby,
Magdi - krasne :o) Roderick a Michal sa prekonavaju. Roderick musi byt uzasny. Jedno sa chcem spytat, nechyta na futbale skarede slova? Najdrahsi preto by nechcel chodit s detmi na futbal, aby nezacali doma uplne sprosto rozpravat.
Asi ten kocik zoberem, aj ked je modry, ved dam babe ruzovu deku :o) keby nahodou.
Je to zvlastne, velmi sme sa upeli na chlapce, ani inac Krpcekovi nepovieme ako v muzskom rode, minule ma to tak zamrzelo, ze co ak to bude baba - a najdrahsi, ze tak budeme radi :o)) tak sme to vyriesili.
Zajtra idem na kontrolu, nemam zo seba najlepsi pocit, ale hadam bude vsetko v poriadku a cez vikend nas caka prve velke nakupovanie.
Pekny den prajem
Mariska

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 08.02.06 09:46

Ahoj kočky,

tak zas musím řešit, co k obědu, když jsem teď doma:) a to mě fakt nebaví.
Deníček je super, vybráno máme, teď jen uvidíme, jak se osvědčí. Myslím si, že zklamat může jak dražší cenová kategorie, tak ta levná.

Bramborko: tak a´t už se to rozjede:)

Mato: podložka, šla bych do ní, ale mě se zdají dost drahé a Ikea daleko(Brno, Praha), mají je aspoň na nějakých stránkách na netu?
Nejlevnější jsem teď našla v akci Hypernovy za 299 Kč, ale zase byla docela malá.Nakonec dojde na to, že si ji ušiju-molitan, omyvatelný ubrus a bude.
Jo, boule na boku mám taky, ale jestli se už prcek otočil, uvidíme příští středu.

Mariško: my k prckovi taky mluvíme v mužském rodě, manžel je přesvědčený, že to bude kluk(i podle tvaru mého břicha), já mu říkám, že to bude baba(s ohledem na to, že vím, že plodné tulení bylo 2 dny před OVU,tak ta holka je pravděpodobnější), no uvidíme:).

Váha +10 kg :)

R. 30tt

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 08.02.06 10:12

Krásné dopoledne holky,
tak co je dneska nového? U nás včera napadlo spousta sněhu a dneska máme na teploměru nad 0, tak to bude trošku tát, sluníčko se schovává :-(. Já včera blouznila do noci, nemohla jsem spát, tak jsem si lebedila v křesle s nootebukem a brouzdala po kočárcích :-)
Narazila jsem i na webovky přímo od výrobců, kde mají i detailnější obrázky, př. kočárek ve složeném stavu (podvozek), varianty se sedačkou, přeměna na sporťák i jak to vypadá rozloženě. No naučit se kočárek skládat není žádná sranda:-))

Mato - Roderick s taťkou má téda zážitky! .-))
Zabalený v toaleťáku…culím se tady na monitor jak měsíček :-)) Bezva, hned mám lepší náladu! V noci mě pronásledovali opět černý myšlenky, toto je bezvadná vzpruha po ránu! Bedřišek je zdravý, paráda! Mato ty podáváš takový fyzický výkony (nošení se s R.), že bych se divila nějakého kila navíc:-)
Mato - trojkolky s nafukovacíma kolama se mi zdají velice praktické na procházky do terénu (les, kamenitá cesta), ale trochu se obávám řízení tohoto kočárku, jde to dobře? Nebo je to otázka naučení se s ním manipulovat? Máme u nás uzký vchod do domu (bytovky), a k tomu bych musela vyšlapat troje schody k našemu bytu, takže i lehčí by se mi hodil:-)

Marisko - já modrou zbožňuju, na podzim jsme malovali manžílkovu pracovnu na modro oh)), jednou to bude dětský pokoj :-).
U tvého kočárku (Pég perego) se mi líbí velice prostorná korbička a kvalitní materiál, možnost zvolit si podvozek, hezký!.-)
Budu Ti držet palečky na KO!!

Zet - kočárky Jané jsem také omrkla, mají pěkné barevné kombinace…ceny jsou trochu vyšší, ale zase se nemusí při zakoupení kombinace, kupovat další kočárky (sporťák..) Šťastný výběr při nakupování!

…včara jsem dostala zapůjčené CD, Naše štěstí-Roland Santé, je to hudba pro miminka v bříšku. Pouštěla jsem si je 2krát, je příjemně uklidňující:-) Máte holky taky některá zkušenosti s pouštěním hudby miminku v těhotenství? V obalu je hezké povídání od doktora z Ústavu pro péči o matku a dítě, jaký pozitivní vliv to má na psychiku.

No musím jít taky něco podělat, né tu jenom psát:.-)

…Bramborko, držím Ti všechny prsty co mám,
při klubání Tvé holčičky, tfuj tfuj!!

Ahojky Dolfinka 16tt

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 08.02.06 10:19

…než jsem to sepsala…
Pralinka mě předběhla :-)) ..s tím jídlem..koukám, že je nás víc haha. Kde mám brát pořád inspiraci, co?
Zajímavý, že Ti chlapi si na ty miminka v bříšku, zvykají jako na kluky…ten můj není výjimka, říká taky v muž.r..
Moje bývalá gyndařka, mi tvrdila, že u holčiček může mýt maminka sušší pokožku a u kluků spíše se sklonem k akné-mastnější…Ale pravidlo to není.

Pralinko - 10kg máš jenom v bříšku, to půjde hnedka dolů po porodu a kojo :-))

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 08.02.06 10:48

Ahoj těšitelky!

Dneska jsem byla v poradně a říkala jsem doktorce o mém tvrdnutí břicha. Je to prý tím, že je mimčo hodně aktivní a děloha je dráždivá. Napsala mi Prothazin!!! (ten Barče dávám, když už 3 hodiny bez přestávky kašle) a mám co nejvíc ležet, tvrdnutí má vliv na hrdlo, které začíná povolovat. To tedy asi nevydržím. Prcek se ještě neotočil, má na to zhruba 2 týdny, tak doufám, že to stihne. Zatím dělá kotrmelce, chvilku kope do žeber, potom zase do močáku.
Jinak mám 8 kg nahoře a jsem tlustá hrošice, takže se pokusím trochu krotit v jídle. Ale problém je v tom, že mám teď pořád hlad. Zrovna jsem spráskla celozrnnou bagetu (dřív mi stačila půlka) a jogurt a vešlo by se to tam ještě jednou. Normálně jsem nenažraná.

Mato, historka s Rodericke super. Hned od začátku jejího čtení jsem měla tušení, že to je o vás. Jsi docela odvážná, jestli jsi pustila Rodericka s taťkou na fotbal bez plínky. Ale aspoň jste slavní!
Tu tašku na kojence jsem koukala, že májí skoro všude v zásilkových obchodech, takže to nebude problém, ale díky za nabídku. Podívám se ještě v normálním obchodě a kdyžtak se domluvím, že kdyby nepasovala, tak ji vrátím. Sehnala jsem na netu i originál k tomu kočárku ale modrou a kočár bude khaki. tak váhám ještě nad tím. Co myslíš?

Morticiano, to je docela síla, dát za kočárek takovej balík a nejsi s ním spokojená. A přitom je to dost renomovaná značka, co?

Mariska, Mata má pravdu, modrý kočár je pro holčičku v pohodě. Jestli se ti líbí tak jdi do něj. Jak správně píšeš, dáš růžovou dečku a připneš nějakou holčičí ozdůbku a bude to vypadat krásně.

Holky, včera jsem četla deníček Claudie, jak se vyklubal Skipísek. naprosto geniálně sepsané, ta holka by si to měla dát někde publikovat. Jestli jste to některá nečetla, tak vřele doporučuji. Pobavíte se.

Mějte se krásně! Magda + Matýsek 29.tt

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 08.02.06 11:20

Zdravím Těšitelky:

Dolfinko tvůj článek je skutečně na jedničku s hvězdičkou.

Jediné co vím a souhlasí s tím i mé kamarádky které jezdí s kočárky, že skutečně úplně ideálůní kočárek na trhu zatím není.Proto Vám chci říci, přečtěte si článek od dolfinky i několikrát a skutečně se držte toho při nakupování.

Ono jinak je člověk nadšený když si kočár koupí a stojí v pokojí, ještě stále je nadšený když poprvé či podruhé vyrazí s mimi , ale myslete na to v co se změní dítě v roce či v roce a půl ( kdy má 11-14 kg.) se zimním oblečením, fusakem, s plnou taškou plíneček, papáníčka… , a samotnou váhou kočárku. to těžší kočár váží kolik??? …třeba 34 kg???? a zvedejte ho pak do tramvaje. Anebo třeba skládání do auta, to je též super věc.

Níže jsem četla i velice kvalitní poznámky od maminek, a plně s nimi souhlasím: např prvně levný a nakonec se to prodraží, značky, které mají bídnou kvalitu apod..... Ptejte se v diskuzích než koupíte, emimino je na to zlaté.

Přeji co nejšťastnější výběr. Jo a štastné těhu a mimi.

Lime ze severomoraváčku

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 08.02.06 11:32

Házím sem odkaz ne jedny stránky,mrkněte, nejsou tam špatný věci a ceny.
 R.

http://www.oskarek.cz/katalog.php?…

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 08.02.06 12:03

Pralinka - no najdrahsi je od zaciatku presvedceny, ze to bude chlapec, on ma na to nejake vypocty :o) a na ultrazvuku mi doktor povedal, ze pohlavie je velmi krasne vidiet, ze by mi to velmi rad povedal, ale nedala som sa :o) a vidiet velmi dobre mozno len chlapca :o) takze hadam sa nesekneme.

A dneska mi privezu kociiiiiiik :o) tesim sa, je to Peg Perego - podvozok Classe 4, vanicka navetta - vzor modre karo. este si k tomu prikupim vajicko, aby som ho mohla pouzivat na kratke vychadzky do obchodu alebo navstevy.
Takze oddnes uz mam problem kocik vyrieseny. uff :o)
Mariska

 
VIKI  08.02.06 21:43

Ahojky holky,

hlásím, že u mě nic nového není. Občas jsem vpohodě, ale poslední dobou spíš ne. Jak se blíží ten nešťastný duben, tak mi je čím dál hůř. Ale snad to nějak zvládnu!

Jinak k tématu, já jsem měla objednaný kočárek Tako. Ségra si ho taky koupila a malému je teď 11 měsíců a už se do něj nevejde. Takže ho prodala a právě nyní řeší koupi sporťáku. Líbí se nám Jane nebo Cam. Tak jsem zvědavá jaký nakonec vybere.

Tak se mějte všichni sluníčkově a moc doufám, že tady budou jen samé dobré zprávičky.

Pá Viki.

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.02.06 09:15

Ahoj lidickove.
Tak jsem dnes v 0:15 vykoukla na svet! Jmenuju se Veronika a moje miry jsou 49cm a 3,67kg. uz se na vas vsechny moc tesim. Mama s tatou jsou stastni.

Bramborka

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 09.02.06 09:24

No to je nádhera!!! Tak se nám to pomalu rozjíždí :-)))) Tak konečně to má Bramborka za sebou, už ji nebude nikdo stresovat, že její pidižvice není přesně podle tabulek. Bramborko GRATULUJI!!!! Ať se vám váš společný život moc líbí!!!
Magda + Matýsek 29.tt

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 09.02.06 09:47

Bramborko - to je krásný!!! Holčička Verunka už je na světě :-))) Přeji šťastné rodince spoustu zdravíčka, lásky a to ostatní přijde samo! Jsem dojatá :-), už se těším na vaše fotečky!
Dolfinka 16tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.02.06 10:08

Ahojky Tesitelky :-)

Bramborko, jeste jednou gratulace :-) Verunka je poradny kus zenske, kdo rekl, ze bude malinka? ;-)

Viki, drz se, bude lip!

Marisko, ma fotbale na Sparte Roderick jeste zadne sproste slovo nepochytil. Chodi tam s Michalem uz od tri mesicu :-) Maji jeste s dedou permanentky na slusna ista, dobre vidi, kolem nich chodi leta ti sami lide a je to dost daleko od „kotle“, kde jsou ti urvani nadavajici Spartani. Na Sparte taky funguje cosi jako „detska“zona. Kam maji pristup lide jen na detskou permanentku (s doprovodem). Takze tam je to asi uplne v pohode. To kdyz jdeme na normalni malej fotbal, ktery Michal hraje, tak tam se to teda sprostejma slovama vic hemzi, ale zatim taky v pohode :-)

Dolfinko, me se ta trikolka s velkyma kolam vozila lip nez ctykolka s velkyma. A to nemam nataceco ti predni kolecko, kdyby bylo jeste to, tak v pohode jednou rukou :-) Asi jde o zvyk, pak jsem si musela zvyknout na golfky, ty se jednou rukou urcite nedaly…A do spatneho terenu je lepsi v kazdem pripade zaareovat kolecka, aby se nehybala…

Pralinko, tu podlozku najdes na www.ikea.cz je cela bila, dole molitan, na boich nafukovaci. Ale urcite by sla normalne vyrobit :-) Ty jsi sikulka a zvladnes to bez problemu :-)

Magdi, Roderick plinu pochopitelne mel, jen nemeli rezervni. Tu co mel na sobe proste procural… ;-) Ale musim Rodericka pochvalit, vcera se sam od sebe zase vykakal a curani uz mu jde taky docela obstojne, tak zacinam verit, ze to zvladneme :-) No kombinaci modre a kchaki si moc predstavit neumim, ja bych sla do nejake univerzalni barvy, treba cerne..
Jo a ve Sparu jsem vyfasla modry dudlik ;-) Tak uvidime v kvetnu, kdyztak ti ho poslu :-)

Zet, tak jak jsi dopadla vcera na kontrole? Cviceni bylo dobre, meli jsme zastup, takze to bylo vic v klidu na balonech v leze, a hlavne o dychani. Presne to potrebuju, asi budu muset zacit trenovat, to psi, abych to zvladla :-) Jo jsi s Halikem na rade ;-)

U nas jinak nic noveho, dneska konecne ti plavacci, Roderick uz se nemuze dockat :-)

Hezky den vsem!

Mata

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 09.02.06 13:03

Tak mám doma kočárek a na první dojem je úplně super. Opravdu jak nový, nepoznala bych, že je jetý.Musím do něj dokoupit tu tašku na novorozence a je mi jasné, že musí být černá, měla jsi Mato pravdu. Nejradši bych do něj naložila mimčo a hurá do ulic. No, ještě si počkám, ale mám po starostech. Je to kočárek podle mých představ!!! Pá Magda

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.02.06 13:16

Magdi,

tak to je super :-) Zkus do nej na chvilku nalozit Barcu ;-) Nebo nejakou jeji panenku a drndej si doma v pokoji. Matyaska jeste nech dopect v brisku ;-)

Mata

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 09.02.06 13:36

Mato neboj, hned jak přijde Barča ze školy, tak do něj naloží svou chou-chou a bude jezdit po bytě. Mám ho pěkně v obýváku, taťka dorazí až večer a bude nám ho chtít odnést do sklepa. Ale do večera se můžu kochat!!! Jen pořád dumám nad tou taškou, připadá mi, že zádíčka nejsou úplně v lehu, ale taška se tam určitě dá přidat. Moc to nechápu. Nemáš, prosím, někde tu fotku tvého kočárku, jak to vypadá, když se tam ta taška vloží?
Matýska nechám dopéct (minimálně do 2.dubla i z finančních důvodů…hi, hi, hi), ale jak jsem ten balík táhla po schodech, mám zase břicho jako kámen. Jsem nepoučitelná, ale určitě chápeš, že jsem byla na kočárek šíleně zvědavá.

Magda

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.02.06 13:44

Jasne ze chapu :-)

Zobni si magnezko a chvili si lehni! Fotku najdu, nafotim (mam jen papirovou) a dam ti ji do galerky, doufam, ze to pocitac zvladne. Michal tu mazal nejake zbytecnosti a ted mi spousta programu nejde spustit :-(

Mata

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 09.02.06 14:14

Čau kočky:-)

úžasná zpráva od Bramborky:-))))
Moc moc moc gratuluji a přeji hlavně zdravíčko!!!!

Ostatním gratuluji ke kočárkům.

Jinak kontrola včera dopadla OK - ještě výsledky na ten strepkokok a posledních odběrů krve - tentokrát se povedlo na poprvé:-)

Pak jsme šli se švagrovou omrknout kočárky - a asi jsem vybrala X-lander XA http://www.x-lander.cz. Čtyřkolečkový, a přední otočná, proti 3kolečkovému mi připadal stabilnější. Mají akci na kočárky bez polohování nožiček u sporťáku, ale asi vezmem ten polohovací. Jen si nejsem jistá barvou, ale bude muset stejně rozhodnout manža.

Byli jsme v Krtečkovi na Vltavský (Mato a je o fous levnější než šputík). Mají taky net prodej www.krtecek.com a mají tak i ty delfínky od Deltimu za 247,–- taky ty přebalovací desky od 350,–- - o levnějším až na tu Ikeu jsem neslyšela.

No jo asi jsme na řadě, ale nespěchejte na nás :-))

Krásný den všem Zet+Halík

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.02.06 14:25

Tak to mas v galerce, kvalita fotek je priserna, mame vsechny origos v lesku, takze se to trochu rozmazalo. Ale na ukazku to myslim staci. Je to v me soukrome, abych nerusila hezkou Tesitelek ;-)

Mata

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.02.06 14:28

Neboj, nespechame :-) jeste si ten mesic hezky uzijte!

X- landery jsou dobre, supr vyber :-) To polohovani nozicek mi prijde dulezite…na zimu se ti Halik do korby nevejde a jeste bude moc maly, aby mel nohy pri spani dole.

Roderick se probudil s dobrou naladou, zase zpiva (vyje) ;-)

Jdeme na plavacky .-)

Mata

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 09.02.06 16:24

Zet, výběr kočárku ti schvaluji, vypadá dost dobře. A cena je taky slušná.
Koukala jsem do toho Krtečka a asi si tam tu přebalovací podložku objednám. Ještě tam mají rychlozavinovačky za 199,–, což je taky levnější, než jinde. Našla jsem ji za stejnou cenu ještě tady http://www.elavi-cz.com/info.php?…
 Magda

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 09.02.06 17:01

Zdravim,

Bramborko velka gratulace, hodne stesticka a zdravicka preju Verunce, tobe a manzelovi:].

Zet: kocarek je moc pekny, kolik stoji?

Magdal: jakou znacku sis nakonec vybrala,nejak mi to uniklo.

Mato:skoda, ze nemuzu slyset jak R.zpiva:].

R. 30 tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.02.06 18:34

Magdi, taska mi nikdy nespadla, do kopce byla zaprena o to stupatko na nohy, takze ani neklouzala. Navic jsem ji mela vzdycky tema odepinacima usima pridelanou ke konstrukci kocarku. Fakt se mi nikdy nestalo, ze by vypadla taska nebo Roderick. Videla jsem to i resene tak, ze maminka nechala ve sportaku to madlo, taska se vesla pod nej v pohode, cimz bylo vsechno pojistene :-)

Mata

 
Katee
Kecalka 300 příspěvků 09.02.06 19:02

Ahoj holky,

tak konecne mam na vas cas.

Bramborce - moc a mov gratuluju k narozeni Verunky. Nakonec je to pekne dopecene miminko a zadne male, jak ji dr. strasil. Tak myslim, ze ZET je dalsi na rade, ze?

Dolfi - prakticky denicek. Skoda, ze si podle nej nemuzu koupit kocarek. My uz ho mame dlooooouho a stejne tady v USA jsou kocarky jine.

ZET - tobe se to uz taky krati jeste mesic a Halik ci Halinka bude tu. Juuu, uz se tesim na fotecky.

Magdi - gratulace ke kocarku. Ja jsem taky drandila po byte s medvidkem v kocaku. Dokonce jsme ho minuly tyden vytahla a znova prohledla. Moc se mi libi.

Mato - taky chci slyset jak Roderick zpiva. No to budete mit s Bedou kapelu. :)

Holky, musim se vam sverit, ze v utery vecer jsme s maznou supajdili do porodnice. Nase holcicka byla totiz nejak lina a od nedele jsem ji necitila v brisku. Tak jsem volala dr. a ta me „sprdnula“ jak to, ze jsem nezavolala driv a poslala me do porodnice. Tam me dali na monitor a srdicko nastesti tlouklo. Po pul hodine se mala probudila a zacala kopat a od te doby uz ji zase citim. No, bylo mi to samozrejme blbe delat ze sebe hysterku, ale tak mi to dr. rekla, ze kdyz necitim pohyby, tak mam volat. Doufam, ze uz se mala umoudrila a uz me tak nebude desit.

Mejte se moc fajn a nezapadnete mi tam v tech kupach snehu!!!!!

Katee 29tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.02.06 19:26

Ahojky,

Katee, dobre, zes jela. Jistota je jistota! Jsem rada, ze jste obe v poradku :-)

Holky, ani to „zpivani“ nechtejte slyset ;-) Fakt to zni jako kdyz vyje pes, jeste si k tomu hraje na varhany od vietnamcu s takovym prisernym elektrickym zvukem 8-) Skoda, ze tad ynemuzu pustit zvuk, nahrala bych vam to ;-)

Hezky vecer!

Mata

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 09.02.06 20:03

Mato, já si ty zvuky dokážu představit. Máme také varhany, sice z normálního hračkářství, ale taky šíííííleně falešné. A je to dosud snad nejoblíbenější hračka naší puberťačky. Ale Roderick musí být u toho roztomilý.
Díky za info ;-)

Katee, já bych taky plašila, kdybych necítila pohyby. Zrovna tenhle týden jsem četla deníček maminky, která měla termín porodu, přestala cítit pohyby a když přijela do porodnice, bylo pozdě…:-(((

Pralinko, kočárek mám Chicco Tech 3 Air, sportovní tříkolku. Zatím jsem z ní nadšená, uvidíme, jak se osvědčí v praxi.

Mějte se krásně, jdu na Ordinaci v růžové zahradě. Magda

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 10.02.06 11:32

Cafte baty,
takze na kontrole nas pan doktor pochvalil :o) ze krcok je vysoko a uzatvoreny takze je vsetko v poriadku, a ze pribrat od zaciatku 9kg nie je take strasne ale ze som veeeeeeeeeeee­eeeeeelka zena :o) hm, no co uz. skusal pocuvat aj srdiecko cez taky lievik, ale nepocul nic, co som ocakavala, cez taky tuk tazko, ten tlmi zvuk aj pocit.
ale hned mi je lepsie, som trosku pokojnejsia, len som sa zabudla spytat na kopec veci. ale neva, za mesiac idem znova, teraz na buduci tyzden ma caka ten odporny glukozovy test, fuuuuuuuuj :o(
A zato ze bol krpcek taky dobrucky, kupila som mu plienky :o) 40 Sk za kus, uff, drahe jako slak.

A kocik je kraaaaaaasny, vobec nevyzera byt pouzity, teda myslim, ze ani nebol, ta, od ktorej som ho kupila, si to nakoniec rozmyslela a kupila si cerveny, takze tento modry je ako novy a krasny a hlavne veliky, asi budeme mat trosku problem dostat do auta vsetky nase ostatne veci a psa :o) ale neva.

Bramborkaaaaa­aaaaaaa, to je supeeeeeeeeer, gratulujeme k Veronike :o) takze vsetko sa dobre zaciiiiiiiina, super super super.

Katee, neboj, ja som minule uz tiez bola vychystana, cely vecer som nic necitila, ale nakoniec sa krpcek ozval a neprestal celu noc :o) ale tiez hisacim, a urcite sa tam do toho mesiaca ukazem :o) doktor mi dovolil.

Magdal, ja by som tiez uz najradsej sa prechadzala s kocikom po ulici, aj ked sa sama seba si neviem predstavit, naozaj som o tom este ani nesnivala, ze co to.
Opatrneeeeeeeee, nevlaaaaaac tazke veci, toto ja poznam, akonahle idem trosku rychlejsie alebo upratujem, takze pekne papaj magnezko a polihuj a vylihuj.

Mata, aha, tak to je dobre vymyslene, pochybujem, ze nieco take u nas existuje :o( skoda, ale vymyslene to maju perfektne.

Zet, gratulujem ku kociku :o) mne sa xlanderi pacili tiez, ale zdali sa mi prilis nizke. Ale hlavna vec ze mas kocik, teda ze Halik ma kocik.

Pekny den prajem
Mariska

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 10.02.06 13:39

Čau kočky:-),
tak se v noci narodila další Veronika - v mém okolí třetí, jedna 17.01., druhá Bramborčina a jedna dnes:-)))

Pralinko - kočár s korbičkou a nánožníkem těsně pod 10tis - jen asi ještě dokoupíme plášťěnku - cenu nevím… Autosedačka se dá nacvaknout, ale asi jí pořeším v bazárku - ta se myslím tak nezničí - uvidíme.

Mato - úžasnej popis zpěvu:-))

Ketee - no vidíš to je uličnice, hlavně, že jste v pořádku!!!!

Marisko - super výsledky - gratulace. Kočár ještě není, ale je vybraný, a to je důležitý. Příští týden tam s manžou zajedem - měl by být do týdne.

Magdi - doufám, že Ti ta zavinovačka dojde v pořádku. Jo mám už tu úšasnou deku od Emitexu do autosedačky - co má Aimie, ale bohužel doma nemám žádnou panenku, kt. bych do ní dala:-). Jinak my do toho krtečka půjdeme osobně a taky k tomu přibereme i jiné věci.

Zítra razím s mamčou pro takový ty nůžtičky, dudlíčky a jiné drobnosti - bez kt. se podle mámy neobejdu.

Jo nevíte někdo jaké koupit chůvičky - asi je to jedno co?

Krásný víkend všem Zet + Halík

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 10.02.06 13:47

Holky, protože jste hodný:-) a krásně prospíváte:-), tak jsem na rychlo jsem aktualizovala seznámek - doufám, že tam nejsou chybky - kdytžtak sorry, a prosím úpřesnění.
Data k pátku 10.02.06 (řezeno abecedně)
Holky - kdo víte, nahlaste pohlaví.

Maminky a mimísci:
Aimee - Anička 4.10.05 -3600g, 50cm; ZT 05/2004(12tt plod 10tt)
Bakoule - Val 6.11.05. - 3360g, 51 cm; ZT 10/2004(8tt)
Bramborka - Veronika 09.02.06 - 3670g, 49cm; SP 11/2004(7tt)+­04/2005(5tt)
Claudie - Matyáš 10.01.06 - 3340g, 51cm; ZT 11/2004(12tt plod 9tt)
Dadla - adopčátko Vojtíšek 29.08.2005; ZT 1999(9tt)+11/­2004(9tt)
Siska - Ondrášek ?.10.05, ZT 08/2004

Těhulky:
Bibinka - 16tt+6, SP 08/2005(6tt), ZT 12/2004(7tt)
Dolfinka - 15tt+TP 08.07.06, ZT 04/2005(27tt)
Ivy - 21tt+3,vývojová vada 11/2004(20tt),SP 07/2005(8tt)
Jarčís - 29tt+3 TP 26.04.06, ZT 04/2005(13tt plod 9tt)
Ketee - 28tt+2 TP 03.05.06 holka, ZT 11/2004
Magda - 29tt+0 TP 28.04.06 kluk, vývojová vada 02/2005(22tt)­,mimoděložní 06/2004(6tt)
Mariska - 25tt+5 TP 22.05.06 překvápko, SP 04/2005(22tt)
MataP - 28tt+4 TP 26.04.05, SP 09/2004(18tt)
Myska - 31tt+2 TP 11.04.06 kluk, vrozená vada 06/2003(18tt), ZT 03/2005(10tt)
Naty - 19tt+3, ZT 03/2005(27tt)
Pralinka - 29tt+3 TP 25.04.06, SP 03/2005(6tt)
Vl. - 25tt, ZT 04/2005
Vlastinka - 28tt+1, ZT 01/2005
Zet - 35tt+2 TP 16.03.06 překvápko, ZT 11/2004(10tt plod 8tt)

Snažilky (a nechránilky :-)):
Aaliana - ZT 01/2006(10tt) + 01/2004(15tt) + 01/2005(13tt)
Ivuška - ZT 12/2004(11tt) snažení asi od února (genetika v pořádku)
Kaprik - ZT 01/2005(10tt)
Leila - ZT 07/2005(7tt)

Krásný den všem Zet + Halík

 
myska
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 10.02.06 13:55

Ahoj holky,
vsechny vas moc zdravim!!!!
Priznam se,ze v denickach moc nevyznam…Jak tak procitam,tak uz vybirate a kupujete kocarky,toto leti…
My uz jsme zacali pomalu taky nakupovat,pos­tylku,autosedac­ku..kocarek jsme nakonec vybrali hluboky Peg Perego.Zatim ho jeste doma nemame,az se Martasek narodi.
Po uterni kontrole,jsem trosku vystrasena,maly je pry o tyden mensi a Dr.me strasi drivejsim porodem,tak nevim.Jeste nejsme otoceni,tak cvicim.Snad to zvladnem!!!Uz se ale tesim,az se budu moct normalne ohnout,zavazat si boty,vylezt sama z vany.....
MYSKA+Martasek 31+2

 
Naty
Kecalka 441 příspěvků 11.02.06 17:18

Ahoj tesitelky,

predne velka gratulace Branborce a Verunce, hodne zdravicka, lasky a pohody.

U nas pres metr snehu, manza s kamosem uz 2 hodiny vyhrabavaj auto, chceme zitra do kina.
Maly uz pekne kope, ale taky mi drazdi delohu. Cipek se stabilizoval, tak kdyz se budu setrit, tak snad ok. Tripple jsou nastesti negat., takze pristi tyden jeste 2 UTZ v Plzni.

Dolfi - super clanecek, tchyne uz v minulym tehu neco sehnala, ale jeste jsem nemela odvahu ten kocarek ani skouknout.Ale kazdopadne je to trojkolka. Tu kazetu mam taky a spoustu dasich esoterickych a New Age - miluju to, hrozne to uklidni a krasne u toho usnem.

Moc vas vsechny zdravi
Naty 20tt

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 11.02.06 20:27

Čau kočky :-),
to koukáte všechny na olimpiádu, že tu nejste ? No medaile zatím žádná, ale Nikole Sudový se to 6 místo docela povedlo :-))

Myško - týden rozdíl nic neznamená, já měla u nějakých hodnot v 20tt rozptyl 14 dní - vše v normě a nikdo se nad tím nepozastavoval. A hlavně známe ty jejich počty. Jak u Aimee, tak u Bramborky strašily malími velikostmi a přitom mají obě holky jako lusky :-)) Tak hezky odpočívej !!!

Naty - užívej si kopání :-) - mě se Halík právě trochu vrtí, teda opravdu jen trochu, přece jen je lenoch. A hlavně gratulace k triplle!!!! Jen tak dál:-)

My jsme dnes s mámou koukali na výbavičku, no já koukala… máma byla jak utržená ze řetězu… :-)). Krom toho, že máma zaměstnala obě dvě prodavačky na docela dost velkej krám… nevím co budou naši do konce měsíce jíst :-) tak to byl příjemný den. Vybrala nám povlečeníčko s nebesama, záhlavníkem, rychlozavinovačkou i nějakým kapsářem, kt. měli vystavené. A donutila paní prodavačku to vše odstrojit, a dát nám to :-) a to to tam podle jejích slov teprve před pár hodinami nainstalovala :-)). Moje přesvědočvání, že takový mám sic modrý poděděný po švagrový - zcela ignorovala, protože chtěla toto :-)). No musela jsem jí krotit, aby jsme to donesli domů - hlavně jsem zakázala oblečky - že až se to narodí. Ještě se tam s nima domluvila, že si tam pro něco skočí v týdnu… No jo první očekáváné vnouče je na ní znát :-), tak snad jí nezklameme!!!!!

Mějte se krásně, já jdu něco požehlit, pak juknu na Hugha Granta (můj nejoblíbenější herec - no rozhodně je nejroztomilejší :-)) )

Krásný večer a zbytek víkendu všem

Zet+Halík

 
leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 12.02.06 13:21

Ahoj těšitelky, tak vás tak sleduju a vzpomněla jsem si, že jsem slíbila, že dám vědět až objevím //. Tak je to konečně tady. Testuju už 4.den :)) a pořád to byly takový slabý čárky, že jsem nevěděla jestli tomu můžu věřit a dneska jsem testla dopoledne (žádná raní moč) a byli tam konečně pořádné tlustice :))))
No jo, ale teď to zase začíná-ten strach a tak…je to tu všechno nanovo. Jsem teprve 31 DC takže mám strach aby třeba ještě nedorazila mrcha, ale zase se uklidňuju tím, že HCG asi roste když sílí čárka. Ale strašně se bojím poprvé k MUDr, že tam zase nic neuvidí a bude to stejné jako minule…Jak jste ten strach zvládli, nebo jste od začátku věřili, že tentokrát to vyjde? A ještě bych se chtěla zeptat kdy se mám vydat poprvé k MUDr-můžu až příští týden do té doby jsem v práci. Stačí to nebo mám čekat dýl? A v jakém týdnu bych teď byla-ve 2 nebo 4? Mám v tom nějaký zmatek…

Tak všem přeju hodně štěstíčka a už se vám to krátí maminy…:))

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 12.02.06 17:58

Ahojky Leilo:-))

 • no to je super zprávička:-)) - moc moc držím pěsti.
  No strach a obavy jsme asi měli všechny, já si rozhodně nemyslela, že to tentokrát bude ok, ale přece jen jsem měla takový vnitřní klid, že teď to snad dopadne - tak snad uvidíme za cca 5 týdnů výsledek :-) (ťuk, ťuk, ťuk)
  Já jsem k dr. šla až později v 8tt, protože v tom se to minule zkazilo, tak jsem nechtěla jednou slyšet dobrou zprávu a za pár týdnu špatnou. Rozhodně se asi vyplatí počat na srdíčko - zbytečně to člověka znervozní, a to by mělo být myslím v 7tt už určo vidět:-).
  Jinak těhotenství je staré 4tt+, embrio má 2 týdny, ale běžně se počítá na týdny těhoteství, takže běžíš 5tt. Jo ale kalendář myslím na rodince jede podle plodu(resp.embria).

Tak Ti přeji hlavně klídek a mnoho zdaru !!!!!

Zet 35tt

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 12.02.06 18:00

Ahoj holky,
moc vás všechny zdravím:-), opět po menší odmlce…já si tu hlavu asi useknu :-(…to si říkám, když ta bolest je k nevydržení, prášek taky nezabírá. No tak jsem teď musela náležitě využít víkend, že je mi dobře a strávila ho na vycházkách, který mám povolený :-).
Ještě mě čeká žehlení, když si pustím fajn film, tak mi to žehlení utíká rychleji:-)

Leilo - moc Ti to přeju!!! Koukala jsem do galerky a viděla Tvůj testík :-)). Já jsem testovala 2 dny po zpožděné MS, čárka byla slabší, tak jsem vydržela a testovala tak za 5 dní a byla tam pořádná tlustice! Musíš tentokrát věřit, že všechno bude v pořádku a moc si nepřipouštět negativní myšlenky. Ty začátky jsou vždy stresující, ale manža mě tak nějak myšlenkově nakopnul, že stejně si stresem nepomůžu, stejně to neovlivním, takže se radovat z toho, že se to povedlo!! To je taky velký úspěch:-))
Délka těhu se počítá od prvního dne poslední MS, já šla k doktorovi 3 týdny po očekávané MS.

Zet - já měla včera večer podobný program, koukala jsem taky na film Dva v tom). Viděla jsem ho již několikrát, zase jsem se dost dobře pobavila, …:-)) manža pařil s kámošem na PC.
Nákupy - týýjo, pěkně jsi to popsala, že jsem si představovala svoji mamču, jó jsou ty nastávající babičky podobný:-) Ta moje mě kontroluje zda mám dostatek vitamínů, pravidelné donášky ovoce a zeleniny,…vždycyky koulím očima, že co blázní, že mám všeho dost.
Halík se má, že má tak úžasnou babičku!

Naty - veliká gratulace k výsledkům!! Taky posloucháš uklidňující hudbu :-)), já mám též ještě různé relaxační, u toho se pomale provádí různé cviky a klade se důraz na správné dýchání, vždycky mě to pomůže:-)

Kaetee - Ty už máš taky kočárek:-)) Bezva! Jsem ráda, že je holčička v pořádku, já bych taky raději jela př. 3krát zbytečně než pozdě!

Mato - s dětma je pořád veselo, viď!
Jsem si vzpoměla, jak jsem byla s manžílkem (byl tam pracovně kvůli PC) v jedné škole na I. stupni. No ve třídě jsem si připadala jako v cirkuse, takovej řev, trochu mě to zaskočilo:-)), manža klíííd to je normál, že je zvyklej!
My měli se ségrou zase takový flétničky, …hrávali jsem na ně duo, to byla síla, pro našeho táty to byl očistec, když to měl poslouchat:-)).

…děkuji všem za pochvalu deníčku, aby nedošlo k omylu, je to zkopírovaný a jen malinko upravený, …já kdybych měla vyplodit podobně dlouhý článek, trvalo by mě to šíleně dlouho.

Marisko - miminečku se daří, to je dobře!! Tak si to užívej!

Magdi - Matýsek bude asi hodně živý dítko, když Tě tak neustále nakopává:-)) Já už se ták těším na pohyby!

…doufám, že jsem na někoho nezapomněla,
mějte se hezky,…jo ještě opravuji v seznámku k 12.2. jsem 16tt+0, TP podle utz 5.8. 2006 :-)

mějte se hezky Dolfinka

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 12.02.06 19:49

Ahojky,

leilo: velká gratulace a buď v pohodě, Hcg roste, podle dr. jsi v 5tt, srdíčko u mě bylo vidět v 7+0tt, byla jsem u dr. v 6+1tt. kvůli špinění a to srdíčko ještě nebušilo, takže bych šla k dr. na přelomu 7. a 8.tt, vím, že nějak v práci sloužíš po týdnech, ne. Vzala bych si dovolenou a díky tvé práci asi bude připadat v úvahu PN,že?

Ženský, mě tak berou žebra, teda hlavně to pravý, kroutím se u PC jak žížala.

Jinak jak píšete o tom, jak babičky prožívají nakupování výbavičky, tak moje mamka šije nakupuje, poradí,je super. Tchýně mi zatím koupila žlutý ponožtičky, toť vše.Prý zatím nic kupovat nebude, až co to bude, prostě se v tomhle moc neangažuje. Jediný, co mi řekla, že mám ty dupačky nějaký malý, že Kája tedy manžel by se do toho určitě nevešel, nevím, jak si může pamatovat do čeho se před 29 lety vešel:) Já tedy i dost uvažuji, že se na pár dní po propuštění z porodnice přestěhuji k našim, prostě tu mamku budu potřebovat a je to máma. Tchýně mi akorát bude říkat, co všechno dělám blbě.
Prominte za můj výlev.

Mimísek dělá takový boule, až začínám mít strach, že se do toho břicha nevejde- někdy mám pocit, že tam dělá stojky:).
Tak pap
R. 30tt

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 12.02.06 20:30

Ahoj Těšitelky!

Když tak píšete o svých maminkách, tak se mi chce brečet. Ta moje si už možná ani nepamatuje, že jsem těhotná. Když se narodil ségře před 14 dny Daneček, stavili se s tátou v porodnici opravdu jen aby se neřeklo, asi na 5 minut. Navařili jí 3 hrnce jídla, ať má do začátku klídek a tím veškerý jejich zájem uhasl. Od té doby jí ani nezavolali, jak se malý má a jak roste. My jsme dneska u ségry byli na návštěvě a pěkně jsme je zdrbli. Já to prostě nepochopím. Kupují dětem drahé dárky k vánocům, v březnu je vezmou do Egypta a tím mají splněno. A já bych byla mnohem vděčnější, kdyby se mnou šla mamka nakupovat na mimčo, nebo mi zavolala, jak se cítím a že už se na vnoučátko těší. Ale ji bohužel zajímají důležitější věci a důležitější lidi, než jsou vlastní dcery a vnoučata.
To je můj výlev, nezlobte se na mě za to, ale občas to musí ven. Budu se snažit, abych taková bezcitná nikdy ke svým dětem nebyla. Pá Magda.

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 13.02.06 09:45

Cafte baby,
Leilo - gratulujeeeee­eeeeeeeeem, takze teraz si v 5tt :o) co je dobry zaciatok. Ja som isla k doktorovi az v 8tt a testovat som sa odvazila az v 6tt, aj to mi vysledok musel prist povedat najdrahsi, ja som sa straaaaaaaaaaasne baaaaaaaaala, a neprestala som sa bat doteraz, hoci teraz sa bojim menej, ale ten strach tu asi uz bude dokonca a potom este viac. Trosku mi odlahlo, ked som bola v 21tt na velkom ultrazvuku, vtedy bol ten kriticky tyzden a ja som bola po pobyte v nemocnici a vsetko zacinalo sa na dobre obracat.
Teraz ked mi pekne rastie brusko, krpcek kope, tak som kludnejsia, ale beda ak sa chvilu neozve :o)
Neboj, ten strach bude stale, ale naucis sa tesit na jednotlive milniky a tesit sa z kazdeho dna, ktory budete mat spolu za sebou :o) Drzim moc moc palceky, opatruj sa.

My sme boli v sobotu nakupovat, takze vacsiu cast vybavicky uz mame doma :o)
v ikea sa asi najlepsie nakupuje, este sa tam musime vratit pre matrac, plachty.

Prajem pekny den
Mariska

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama