Veselé Vánoce 2021

Naše letošní mírně katastrofální Vánoce :D

Zdravím všechny, snad trochu pobavím vyprávěním o našich letošních, lehce nevydařených, Vánocích :-)

Začalo to tím, že starší syn na začátku prosince donesl ze školky nějakou srágoru. Jakože ale brutální, takže jsme dva týdny na střídačku pro.rali celá rodina :-D Takže místo toho, abych čančala domeček vánoční výzdobou, prala jsem 10× denně pokaděnou postýlku a strojení, protože ani mega super nejlepší značková plenka by tu hrůzu prostě nepobrala. Díkybohu za ochranné prostěradlo na postýlky, že jsem nemusela ještě řešit zničenou matraci. No nakonec ta střevní chřipka, nebo co to bylo za moribundus, dostihla i mě - dvojnásobnou matku a starou raketu. Čtyři dny jsem byla nemožná a do toho jsem byla sama na dva satany, protože manžel je v práci prostě nepostradatelný, že jo. Takhle zle mi v životě nebylo - chvíli jsem i myslela, že snad mám covid nebo co, ale PCR test jsem měla negativní, takže to byl prostě nějaký šílený zákeřný bacil.

Zbývalo pár dní do Štědrého dne, vrchol mojí vánoční výzdoby byl svítící stromeček v dětském pokoji, aby alespoň děti měly radost. Jo, pozor, ale venkovní světelnou výzdobu obstaral manžel, abych mu nekřivdila. Já jsem tři dny potají balila dárky, když děti spaly. Dárků jsme letos neměli moc, protože jsme si stanovili limit 5 dárků/dítě, jelikož zastávám názor, že už toho mají víc než dost a pak si ta rozcapená smráďata ničeho neváží :-D Víc toho skoro bylo pro ségry rodinu, pro bráchu a devět dárků jsem ještě balila taťkovi pro mamku - má to ale skvěle zařízené, že? :-) No a s manželem jsme si řekli, že letos budeme šetřit a vzájemně si dáme jen 1 dárek. Koupila jsem mu už někdy v říjnu vakuovačku, o které od léta básnil, že to má soused a jak je to boží věc, že si s tím můžeme vakuovat třeba steaky, párky a podobně na naše cestování s karavanem. Ó Ká, super tip na dárek, že jo. Hlavně si to nekupuj, jo? 19. prosince jsme dostali od známého megabalík klobás. 20. prosince ten můj pacient vítězoslavně přijel z Lidlu s tím, že koupil vakuovačku, že byla za super prachy v letáku, a jde rozdělit a zavakuovat ty klobásy. Ááááááááááááááá. Až do Štědrého dne jsme měli tichou domácnost. Jmenovku na dárku jsem vyměnila za „brácha“ a bráška už teď se švagrovou taky vesele vakuují :-D Mému drahému muži jsem vyhrabala ze skříně voňavku koupenou pro bráchu k narozkám a trhni si, lásko!

Štědrý den dopoledne. Hurá. Děti napakované v autě a můj drahouš nese do obýváku terasovými dveřmi stromeček, který musím rychle ozdobit, než přijedou. Pak jako dětem řekneme, že Ježíšek už stromeček přinesl a dárky pod něj nadělí až večer. Ty brďo - stromek jako kráva, ale krásný. Tak pěkný jsme dlouho neměli. Vždycky ho rozbalíme a vidíme poprvé až doma, protože manžel ho dostává v práci, takže si nevybíráme. Občas je to koště, ale vždycky se to nějak pořešilo - stačí například natočit opelichanou stranou ke zdi a je to :-D No, takže strom spokojenost, nicméně rozvod na spadnutí. Po 20 minutách vztekání a hádek je jehličnan zaaplikován, bohužel náš stoletý plastový stojánek strom absolutně nepobírá a ten vrávorá jak soused po flašce slivovice. Říkám: Hele to chce nějak zatížit, to jako nedá. On: Simtě, pohoda, čau, jedu. Já: Čau, si jeď. Představím si děti po půlhodinovém čekání v autě a radši dál neprotestuju. Zručně nahodím dvoje světýlka a špici, už mám za ta léta praxi, stromek drží, paráda. Otočím se pro krabice s ozdobami, rána a stromek leží skoro na zemi opřený o zeď, špice na střepy. Áááááááááááááááá. Totální panika, volám manžela, ať se vrátí. Odpověď radši cenzuruji :-D Ale přijel a nanosil ze zahrady pět obrubníků. Bomba, strom drží. Vypadá to ovšem „luxusně“. Omotala jsem celou tu hrůzu starým ubrusem, abych tu stavbu století zakryla, a s obavami zdobím dál. Co dám místo té špice, to teda fakt netuším. Zachránila mě ségra, která bydlí o pár domů vedle a poskytla mi krásnou stříbrnou hvězdu. Hurá, Vánoce budou! Hotovo za 5 minut dvanáct, dětičky nadšené, netušíc, jakými útrapami jsem si musela projít.

Štědrý večer už proběhl tak nějak v pohodě, když teda nepočítám, že mě manžel zapomněl schovanou v koupelně po tom, co jsem nanosila dárky a zazvonila na zvoneček a s dětmi letěli rovnou ke stromečku, takže jsem neviděla jejich reakci. Vždycky totiž řeknu staršímu synovi, že se jdu do koupelny ještě namalovat a oni ať se jdou schovat do pokojíčku, aby Ježíška nevyplašili. Po zvonečku mě „naberou“ v koupelně a jdeme ke stromečku všichni společně. Bejvávalo :-D No, jak jsem si malovala, že to bude letos super, že mladší syn už z toho bude mít trochu víc rozum, tak rozbalil první dárek a dál už ho zajímalo jenom blbnutí s balicím papírem :-) Ale jsem i tak vděčná a šťastná. Díkybohu, že jsme se letos sešli celá rodina v plném počtu, dokonce plus jeden, a víc neřeším :-) Tak zase za rok. Přemýšlím, že budu stromeček zdobit radši o den dřív…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
4764
5.1.22 16:30

Pobavilo, dekuju. :mrgreen: Podstavec si kupte novy, na tenhle bych uz nespolehala. Loni manzel taky privezl obrovsky strom a nas stary kovovy podstavec se skacel k zemi i se stromem. :lol: Manzel dojel do OBI pro velky dreveny podstavec ve tvaru krize a spokojenost.

  • Zmínit
  • Nahlásit
51
5.1.22 18:32

@Martina D. Jj stojánek určitě nový koupíme - manžel jel po svátcích do OBI, protože věděl, že je tam měli u kasy ty pěkné bytelné, bohužel mu je už odmítli prodat, že je po Vánocích a už na ně nemají kódy, že až po inventuře, nešly ani objednat na netu, tak máme stromek opřený o zeď, jelikož se pořád kácí :D

  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.22 11:27
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Zmínit
  • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele