Život v UK

O životě

V tomhle deníčku vám a vlastně i době sepíšu život v UK, kde jsme již přes dva roky.

Na začátku září roku 2014 jsme se přestěhovali do Anglie díky práci mého manžela. Bydlíme v Londýně společně s naším dvouletým synem Kubíčkem. A trochu zvláštní, že to píši zrovna v den jeho jmenin. :D

Když jsme se do UK přestěhovali, tak jsem tady nikoho neznala, připadala si strašně sama, ale již po asi týdnu jsem si tady našla několik kamarádek, většinou maminek. Úplně mě ohromily mezilidské vztahy. Neskutečně přátelští a milí lidé. Ze začátku jsem měla asi strašný přízvuk. Ale nikdy mě ostatní maminky „neodstrkovaly“, vždy jsem si přišla, jako bych tam vždy patřila. :-)

A co zdravotnictví? Syn byl „samozřejmě“ několikrát nemocný. Když jsme jeli např. na pohotovost, a to bylo klidně i ve tři v noci, vždy byli lékaři milí. Nevím, zda to bylo tím, že jsme vždy narazili na dobrého člověka, ale nikdy se mi nestalo, že by na nás byl někdo nepříjemný, což se mi v Česku několikrát stalo. Samozřejmě, že i v Česku jsou super lékaři, ale tady mi to přijde víc přátelštější, nemůžu si pomoct. :-)

O potravinách a ostatním zboží asi nemá cenu mluvit. Bydleli jsme dříve v Praze. Vždy jsem si myslela, jaký nemáme výběr potravin, ale když jsme to viděla tady, doslova mi spadla brada. Co se týče např. kosmetiky, taky úplně o něčem jiném, většina věcí se do ČR ani nedostane, bohužel. :-(

A co závěrem? Asi jen to, že pokud budete mít možnost vycestovat, určitě této možnosti využijte, budete mít skvělou zkušenost a možná se vám v dané zemi tak zalíbí, že se tam třeba usadíte, tak jako my.

Mějte se fajn a užívejte prázdnin! :-)

Hodnotilo 46 lidí. Score 1.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 28.07.16 01:01

:mrgreen: taky mi všude jinde přijdou lidé víc přátelští než v čr, ale že bych se kvůli tomu stěhovala to né. Vím že čr je na tom s kvalitou jídla bídně bohužel jsme popelnice evropy :palec:. Než začla uprchlická ktize pohrávala jsem si s myšlenkou odstěhovat se do německa.

 
Ververka77
Kecalka 278 příspěvků 28.07.16 02:31

Deníček naprosto zklamal. Očekávala jsem hlubší analýzu nebo nějaká zajímavá srovnání. Nevím, jestli zakladatelka pracuje nebo je doma s prckem, ale zřejmě nepracuje, protože pokud se člověk dostane do pracovního prostředí, tak pak získá úplně jiný náhled na celou situaci. Upřímně pochybuji, že je v Anglii všechno takto sluníčkové. Sama žiji v zahraničí, posledních šest let ve třech různých zemích, a každá z nich měla své klady a zápory. Nikde to není dokonalé.

 
Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 28.07.16 03:02

Hlavně, aby vám ta pohoda po Brexitu vydržela. Jinak mám Anglii moc ráda, ale všude je chleba o dvou kurkach.

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 28.07.16 03:04

Byla jsem podle názvu zápisku navnaděna na vyprávění o životě v jiné zemi. Místo toho jsem se dočetla, že v Londýně jsou přátelští lidé (jak se tato vlastnost místních obyvatel projevuje, je nám bedlivě zatajeno), přátelští lékaři i ve tři hodiny ráno, a „o potravinách a ostatním zboží asi nemá cenu mluvit.“ Vskutku povšechně obohacující sdělení.

Předně, pokud o tématu nemá smysl hovořit či psát, proč je vůbec zmiňováno? Co to je za příšernou lenost a samolibost - „jo, žrádlo i šampóny mají v Sainsbury a Waitrose super, ale rozdíly oproti Intersparu nebo Globusu ani náhodou psát nebudu, to byste vy primitivové nepochopili, že rajčata tu jsou červenější, a okurky zelenější.“
I když bych se vůbec nedivila, kdyby autorka nakupovala v ASDA nebo Iceland (český Kaufland).

Neočekávala jsem sociologickou analýzu do duše moderního britského človeka, ale zápisek obsahově tak zoufale dutý úspěšně podlezl i tu nejnižší laťku deníčkovského minima.
Nemohu se zbavit dojmu, že autorka dospěla k závěru, že díky životě v Británii je z ní „ta lepší,“ co si může vybrat lepší potraviny i kosmetiku (ale v čem konkrétně jsou lepší, to nám neřekne, heč!), a teď nám namísto aspoň minimálně smysluplného sdělení vysvětlí, že ona se má na rozdíl od ostatních skvěle, ale je tak strašně hodná a šdědrá, že dovolí českým trubkám si do Británie zajet na zkušenou. Třeba tam i zakoření.

O životě v Londýně lze napsat mnoho pozoruhodných potřehů - od etnického složení různých čtvrtí (Aldgate, Stratford versus Knightsbridge nebo Chelsea), neuvěřitelné rozmanitosti všeho, co lze ochutnat na Bricklane, o přestárlém, propastně přetíženém a neustále poruchovém metru, jehož každé selhání způsobuje kalamitu ve funkčnosti celého města, o říši divů na Canary Wharfu, ze které se člověk snadno propadne do téměř vyloučeného polosídliště Bow, a zdráha se věřit, že nepřešel nejen do jiného města, ale i na jiný kontinent.

Milí lékaři ve 3 hodiny ráno? Povinný profesní kód, ale také obvodní lékař, co odmítne ošetřit pacienta kvůli 11 minutám zpoždění oproti času objednání.

Londýn je metropole extrémně fascinující právě proto, že spousta míst mimo turistických památek má vlastní dynamiku a genia loci, a šlo by o nich psát doslova a do písmene knihy.

Ale ne, autorka nám napíše cosi o potravinách a kosmetice, protože my jsme čeládka, co nebyla v životě dál, než ve Zvoleně. A nebo možná dále, než za „organic lettuce“ a Gavin & Gavin Shampoo sama nedohlédne, což je ještě smutnější.

 
ksafnika
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 28.07.16 04:04

Podotkla bych, ze mezilidske vztahy nejsou v UK lepsi nez kdekoli jinde na svete. Akorat jsou lidi na zapad od CR nauceni se trochu vic usmivat, trochu vic pretvarovat a byt vseobecne milejsi v komunikaci s druhymi. Mozna az budete v Anglii o neco dele, prestane vas to bavit a zatouzite pro zmenu po uprimnosti. Anebo taky ne. :jazyk: Taky bych cekala o neco vic postrehu po 2 letech - tohle je fakt slabe.

 
Uživatel je onlineejhle
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 28.07.16 05:37

@lear jezisi kraliku, ty to schytas :lol:

Mila autorko, kralik ma vice mene pravdu. S manzelem mame toho nacestovano docela dost. Sama jsem kratkodobe zila v usa a svedsku (studijne- pracovni pobyt).anglie je zatim vyhledove v planu. Tesila jsem, ze se dozvim neco zajimaveho. Bohuzel, nic, co by me nalakalo, pripadne co by nebylo obecne znamo :nevim:
Kzadopadne, evidentne jste tam spokojeni. Tak at se dari.

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 28.07.16 05:44

Škoda, že je deníček tak strohý na jakékoliv informace, UK mám moc ráda. Třeba by mě zajímalo, jaké to tam je s imigrantama. Londýn je známý tím, že je víc jak polovina obyvatelstva odněkad naplavená a rozhodně to tam není nijak snadné a růžové. Byla jsem tam před 11lety lety na pár dní a docela jsem se i chvílema bála. Bylo to v květnu v roce 2005 a cestovala jsem i podzemkou, a dva měsíce na to tam někdo v metru spáchal teroristický útok. Což mě dodneška děsí - být to o dva měsíce později, už tu možná nejsem. Sama žiju v cizině, ale v zemi, kde je kriminalita nízká a žádné multikulti se tu moc nekoná (proto to tu mám chvílema těžké, ale rasismus jsem tu nezažila). Život v UK si upřímně nedovedu představit, i když země je to krásná, miluju tamější kulturu, architekturu, humor, venkov, literaturu… Škoda, že nic z toho v tomhle deníčku nerozebíráš.

Příspěvek upraven 28.07.16 v 05:44

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 28.07.16 05:47

@lear Tvůj koment nám toho o Londýně řekl mnohem více. :potlesk:

 
Barinec
Kecalka 197 příspěvků 2 inzeráty 28.07.16 06:03

Zajičkův komentář je zajímavější, delší a více vypovídající o Anglii než tvůj. Opravdu toto není deníček o životě v Anglii, ale e-mail psaný kamarádce, jak se vám v UK skvěle žije.

 
Avrun
Extra třída :D 10121 příspěvků 28.07.16 06:28

Nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle deníček je jen úvodem k dalšímu vyprávění…a pokud ne, tak nějak nechápu, jaký mělo smysl ho vůbec psát :think:

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 28.07.16 06:43

Deníčky moc nekomentuji ale čekala jsem teda víc škoda.

@lear Mě už to nedá. Když jsi taková spisovatelka a vše víš nejlíp tak už laskavě napiš svůj vlastní deníček ať víme všichni jaký jsi literát. Akorát všechny kritizuješ jak neumí psát tak místo toho aby jsi se navážela do ostatních spiš svůj vlastní laskavě.

Příspěvek upraven 28.07.16 v 06:45

 
marketak5
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 28.07.16 07:25

TAky jsem teda čekala daleko větší rozbor..mám pár kamarádů v UK a nemyslím, že by to bylo tak, jak je tady popsáno.. Jistě, některé věci mohou být lepší, ale nevím no..

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 28.07.16 07:53

Žili jsme s manželem v Anglii téměř 4 roky (byl to celkově náš 4. pobyt tam, ale jednoznačně nejdelší)na různých místech - rekre oblast na jihu u moře, velkoměsto, tradiční venkov - a zkušenost stejná, jako tvoje :palec:
Lidé nápomocní, usměvaví, vždycky otevření přátelskému rozhovoru… je ale pravda, že často opravdu jen naučená zdvořilost… ale i tak zdvořilost je fajn a člověku se lépe existuje :palec:

Další věc je, že bydlet třeba na průmyslovém severu, tam by to bylo asi něco jiného, tam to taková idyla nebyla.

Byly to jedny z nekrásnějších let našeho života (ovšem jako hromada jiných životních etap byly jedny z nejlepších našeho života :mrgreen: ), u mě není dne, kdy bych si nevzpomněla na práci, na děti, kolegy, přátele, místa, kde jsme žili… často se vracím k fotografiím nebo hledám ta místa na googlemaps a tetelím se :mrgreen:

Zkušenost z cestování je opravdu k nezaplacení a my z ní budeme těžit celý život :palec:

Přeju, ať se vám tam pořád líbí a moc nestýská :kytka:

Příspěvek upraven 28.07.16 v 07:54

 
Majdina82
Ukecaná baba ;) 2440 příspěvků 28.07.16 09:02

Jelikož jsem v Anglii žila tři roky, těšila jsem se, co zajímavého si přečtu. Ráda čtu zkušenosti jiných a srovnávám s těmi svými. Bohužel článek mi neřekl vůbec nic :-(, spíš mně připadá trochu naivní nebo máš zatím lepší zkušenosti než já. Např. zdravotnictví v Anglii bych vůbec nechválila, spíš máš štěstí nebo jsi ještě nic vážnějšího neřešila…

 
Zuzlounek
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 28.07.16 09:07

Taky jsme žili dva roky v UK, kam jsme se přestěhovali kvůli manželově práci…já to naopak nedala, stýskalo se mi…proto jsem od deníčku čekala něco víc, jak si tam uživatelka zvykla, jak tráví dny…hlubší analýzu. To, co napsala je obecně známá pravda, to ví každý, bez toho aniž by tam dva žil.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 28.07.16 09:14

Taky jsem se těšila co všechno se dozvím… a nedozvěděla jsem se prakticky nic. Deníček o ničem :nevim:

 
Raspusha
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 28.07.16 09:22

@Twin_Star @Barinec

Holky mate pravdu :palec:

Zivot v Čechách pro mne nebyl tak fajn, uz jen diky mezilidským vztahům. Ted uz mnoho mnoho let ziju v Uk a Anglie je neskutečne krásná zeme. A tak si dovolim dodat par poznatku. Ale samozřejmě, ze vše není tak slunickove, jak si zakladatelka mysli. Např. ze na pohotovosti v průměru čekas 2-3 hodiny, alespoň tedy u nas :zed:
Ze k pediatrovi v Uk(specialista), se chodí pouze s doporučením od GP. Žádné přijdu si rano do ordinace a tak me tady s mimcem mate.. A mnoho dalšího.. Zakladatelka se nese na ruzovem oblacku. Budiž ji to vydrží. Nebudeme ti brát iluze. Nicméně jsem doufala, ze se dozvím neco noveho..

I tak přeji hodně štěstí..

Příspěvek upraven 28.07.16 v 09:31

 
Raspusha
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 28.07.16 09:29

@lear

Velmi ti dekuji za tvůj komentar :potlesk: Byl pro mne větším přínosem :think:

Kdyz uz bude ten tvůj deníček?? :think: Čekáme, čekáme :dance:

A všimla sis kolik chyb kvůli tobě sazim, aby ses nenudila, až budes moc lapit červenou tužku a škrtat, škrtat a škrtat.. A nakonec si říct, to je dement :cert: tomu uz nic nepomůže.. :cert:

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 28.07.16 09:33

Deníček naprosto o h*vně, to komentar Lear byl daleko prinosnejsi nez cely denicek… :potlesk: :palec:

 
liky
Echt Kelišová 9204 příspěvků 28.07.16 10:26

Ja zila v UK 6 let a porodila tam i syna, takze na zdravotnictvi v UK mam svuj nazor, na pohotovosti jsem cekala klidne i 6 hodin, prednost meli opilci, protoze rusili doktory pri svacine :) take jsem cekala denicek zamereny trochu jinak, takto jsem se nic zajimaveho nedozvedela :think: ja jsem zila v Severnim Irsku, pracovala v tovarne/i kdyz v CR jsem mela bc. vzdelani/tak mam mozna trochu jine zkusenosti s lidmi a jejich nazory na pristehovalce z vychodni Evropy… ale jako vsude- chleba je o dvou kurkach, zazitky a vzpominky mam osklive i krasne, nechybi mi pocasi, ale treba krajina a zelen ano…kvalita jidla je urcite mnohem lepsi v UK, ale vyber bych rekla, ze je temer stejny/pro bezneho cloveka/… jsou chvile, kdy bych se nejradeji do UK vratila/ekonomicke duvody, priroda, par znamych/ a chvile, kdy nelituji odchodu /pracovni sance, male deti, odlisne skolstvi a zdravotnictvi, nynejsi vseobecna nalada vuci lidem z vych. Evropy atd/

 
unuděná
Závislačka 4128 příspěvků 28.07.16 10:36

Souhlasim s holkama-uplne o nicem.Taky jsem se tesila na nejake zajimavosti a srovnani a dockala se jen lehce pohrdaveho „tam je proste lip“ :nevim:

@Soňa Zacharová Myslis, ze @lear nedokazuje-uz jen svymi prispevky-kde je uroven jejiho psani? ;) V tomto pripade nam toho svym komentarem skutecne predala vic, nez autorka sama ;)

 
Anonymní  28.07.16 10:40

Ja jsem zila kratkodobe ve Svycarsku a to je teprve jina liga :mrgreen: A ani by me nenapadlo psat denik o tom, jak je tam vse kvalitnejsi, vetsi vyber vseho, lide ochotnejsi a sluzby kvalitnejsi :roll: A kdyz uz bych o tom psala/mluvila, tak takovym stylem, aby z toho ctenar mel i neco jineho nez pocit marnosti ze zivota v CR.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 16004 příspěvků 28.07.16 10:59

Tohle povrchní vychvalování všeho zahraničního na základě zelenějších okurek a lepší kosmetiky taky nemám ráda. Nedávno jsem měla v péči maminku, která žije v zahraniční a narodilo se jí tam dítě s rozštěpem obličeje. Zatímco u nás se řeší dnes už v podstatě rutinně ihned po narození, ona dostala pro dítě termín operace v jeho dvou letech! Jak byla ráda, že se má kam vrátit a mohla tak ocenit špičkovou kvalitu našeho zdravotnictví.

 
Kejmina90
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 28.07.16 11:00

Protože je manžel Angličan a žijeme už 5 let střídavě v Anglii a v ČR, tak jsem se těšila, že si počtu zajímavý deníček a třeba se v něm i najdu. Manžel v centrálním Londýně pracuje, dům máme sice asi 40 minut od Londýna, ale můžu říct, že teda snad kromě markatně vyšších příjmů a markantně vyšších cen nemovitostí je tady chleba pořád o dvou kůrkách a tráva stejně zelená, jako u nás v Čechách před barákem.

Například na české zdravotnictví nedám dopustit a budu tam i v listopadu rodit, ač jsem měla na výběr. K zubařům jezdíme zásádně do ČR a rádi si to zaplatíme, to samé oční, gynekolog… Nechápu, jak může autorka z pár návštěv na pohotovosti hodnotit zdravotnictví celé země, ale budiž. To samé ceny nemovitostí nebo ceny služeb v Čechách, jak říká můj muž „earn in Pounds spend in Crowns.“ (vydělávat v librách, utrácet v korunách)… To mluví za vše. Ano, jako Angličan si na iPhone vyděláte rychleji, než Čech. To nepopírám. Také si ale zaplatíte příjemných deset milionů korun českých za řadovku o třech ložnicích.

Co se týče potravin, tak ano, například Waitrose je báječný, výběr kvalitních potravin nadstandartní, ale taky si za to zaplatíte (protože Waitrose je například vyloženě pro middle a upper-middle class). Stejně, na poctivé české pečivo jsem musela pořizovat domácí pekárnu a českou mouku „pašuju“ v kufrech nebo sháním po všech čertech v polských obchodech. Stejně člověk nakupuje to, na co je zvyklý a ten velký výběr je mu ve finále k ničemu. A ne, opravdu nepotřebuji dvacet druhů toustového chleba, chutnajícího jako polystyren. Co se týče kosmetiky, tak dnes se dá všechno snad objednat, samozřejmě je tu ten výběr větší a ráda zde nakupuji do svého kosmetického arzenálu, ale zase se zastavíme u faktu, že stejně nepotřebuju 200 laků na nehty a 50 tvářenek různých značek a odstínů… A větší česká města jako je Praha nabízí srovnatelný sortiment.

V Anglii samozřejmě žiju ráda, například zákaznický servis se na výši, mentalita Britů se také v mnohém liší, za mě určitě v dobrém slova smyslu, já říkám „přetvařovat se jako Brit“, protože ta jejich přeslušnělost, to je k nevíře, ale v běžném životě je to příjemné, všichni vám dávají iluzi jak jsou milí a úžasní, lepší než protivní Češi jako jsem já, kteří si neberou servítky a klidně vám řeknou, že se dneska mají na hov-no. :lol: Příroda je tady krásná, Britové si jí cení, což o nás se říct nedá, byť máme krajinu taky vyjímečnou. Všechno tady tak nějak rychleji funguje, máme se co učit.

Jedním dechem říkám, ALE nechtěla bych žít jen v Anglii (nebo jen v ČR). Každá země má svá pozitiva i negativa… Rozhodně bych netvrdila, že v Anglii svítí slunce lépe než v ČR… Kor NE v Londýně, pokud si tedy pod Londýnem nepředstavím Buckinghamský palác, ale skutečný Londýn mimo business centrum, který, co si budeme povídat, je prostě multikulturní díra. Některá předměstí Londýna horší než Chánov, děkuji nechci.

Takže, přeju autorce její sluníčkový přístup k Londýnu a k Británii jako takové, možná by to chtělo i jinou zkušenost, než jen být doma se synem na mateřské a občas jít pokecat s jinou maminkou, třeba pokud se vám poštěstí začít v Anglii i pracovat, budete hovořit jinak, možná budete hovořit stejně, to bych vám přála. Ale jinak byl pro mě deníček zklamáním…

Příspěvek upraven 28.07.16 v 11:10

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 28.07.16 11:58

Normálně komentáře králíka vypouštím kvůli kritice stylistiky, která je mi u deníčků ukradená, ale dnes se se svojí obsahovou analýzou trefila.

V UK jsem nějakou dobu žila a opravdu to tam není tak růžové. Některé aspekty života jsou fajn (potraviny jsou určitě kvalitní, ale také příslušně drahé). Lidé se možná tváří přátelsky, ale je to jen přetvářka, většina cizince nesnáší, hlavně ty z východní Evropy, což je pro ně vše za Rýnem doprava.

A už vůbec nesouhlasím s jejím názorem na zdravotnictví, které je v UK na příšerné úrovni. Mluvím samozřejmě o veřejném zdravotnictví, kde si pěkně počkáte na operaci, klidně pár let. Neumíráte, záchranka nepřijede. Zubaři, ani nemluvím? Radši jsem lítala sem, než tam jít jednou k zubaři. To samé gynda nebo jakýkoliv specialista.

 
freeport
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 28.07.16 12:16

@Ververka77 Přesně!! Tak jsem se těšila co se dozvím a absolutně nic mi to nedalo. co jsem slyšela já, tak je zdravotnictví šíleně drahé a tak jako u nás hrazeno z pojišťoven, tam si musí člověk sáhnout hluboko do kapsy.

 
Akivasha
Ukecaná baba ;) 2277 příspěvků 1 inzerát 28.07.16 12:19

Kdyby někdo dal dohromady některé komentáře, kde holky píší o vlastní zkušenosti z UK, tak by z toho vznikl docela pěkný a obsahově bohatý deníček o daném tématu… tak si říkám, že nakonec ten autorčin pokus o literární počin byl k něčemu dobrý :mrgreen:

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1633 příspěvků 28.07.16 12:22

@lear :palec:

 
Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 28.07.16 13:01

@Kejmina90 :palec: :palec: :palec:

 
Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 11 inzerátů 28.07.16 13:02

Denicek me zklamal, v Britanii jsem byla 4 mesice na brigade a i kdyz je spousta veci lepsich nez v CR, urcite vse neni ruzove, jak vyplyva z denicku. A v Londyne uz vubec ne :lol:
@lear Super info, nechces to napsat do deniku ;)
@Kejmina90 Take prinosnejsi informace nez v denicku :palec:

 
lucieluciova
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 28.07.16 15:05

Ano, jsem na materske a doma se synem. Jasne, ze je to o penezich, ale to asi vsude, i v Praze, kdyz jdete k soukromemu lekari, tak vas ceka lepsi pristup, to same je i tady.
Tento denicek mel byt spise jen takova prvni vlastovka, ale asi s psanim pokracovat nebudu. Nevadi, mejte se fajn.
Jinak dekuji za precteni i komentare :-)

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 28.07.16 15:22

No vzhledem k dvema predchozim denickum s vypovidajici hodnotou nula bych rekla, ze psani denicku holt nebude tvuj salek kavy… :think:

 
Gisa
Povídálka 20 příspěvků 28.07.16 15:48

@lear To mi o životě v UK řeklo víc než samotný deníček :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Petuna
Kecalka 233 příspěvků 28.07.16 16:47

A mateřskou máte jakou?

 
aliko
Kecalka 471 příspěvků 28.07.16 18:44

@lear @Kejmina90 díky, alespoň něco jsem se dozvěděla, tak to nebyla úplná ztráta času.

@lucieluciova píšeš, že nám i sobě sepíšeš život v UK, kde jste už přes dva roky…
5 odstavců (slovy pět) z toho jeden na úvod, jeden na závěr a ve zbývajících 14ti! větách, ze kterých je jen 50% víceméně k UK, se dozvíme, že lidé ti připadají přátelštější, včetně doktorů a spadla ti brada z výběru potravin a kosmetiky. :zed:
Můžu se zeptat, proč jsi se tenhle zápisek rozhodla vydat jako deníček?

Příspěvek upraven 28.07.16 v 18:46

 
LKL
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 28.07.16 19:08

Zivot v UK 2

Kdyz jsem se prestehovala do Londyna, byla jsem jeste bezdetna. Nemela jsem dite, se kterym bych chodila na pisek, proto jsem se skoro s nikym neseznamila, neb na me nebyl nikdo zvedavy. Naestesti nas ve firme bylo takovych hodne, tudiz jsem si nasla mnoho dobrych pratel mezi kolegy.

Je zvlastni, ze tento komentar pisi presne v den svych 34,5 narozenin!

A zdravotnictvi? Neznam jinou zemi na svete, kde by diabetikovi nepredepsali inzulin, s oduvodnenim, ze podle jejich tabulky diabetikem neni a cesti lekari tomu nerozumi, tudiz jejich diagnoza nebude brana v potaz. Nebo kde Vam na zadost o ultrazvuk a testy ve trinactem tydnu odpovedi, ze vam poslou dopis.

A potraviny? Ze si v zadne hospode nedate nic nez rybu s hranolky nebo parek s kasi je snad kazdemu jasne. O tom, ze vam pod pivo nedaji tacek ani nemluve!

Co rici zaverem? Vse napsane je cista pravda a nic nez pravda. Investovany cas datleni na iphonu (koupeneho v londyne, sestka!) 3min 54s

 
MyDestinka
Kecalka 181 příspěvků 28.07.16 19:36

@ lear
:palec:

 
Alex17
Ukecaná baba ;) 2340 příspěvků 6 inzerátů 28.07.16 19:43

Sama jsem momentálně na mateřské s roční dcerou. Přítel se shodou náhod dostal k práci v Anglii (IT), tak jsme se rozhodli, že to na rok zkusíme, jaké to je. Já můžu být kdekoliv, takže proč ne v týhle deštivý zemi že :)

Bohužel tedy po pěti měsících tady (nejsme v Londýně, ale ve větší vesnici 40 minut od Londýna) nesdílím autorčin sluníčkový názor.

Trochu mě deníček zklamal, v podstatě nic nesrovnává a nic neříká. Kromě toho, že v Anglii je to super a v ČR jsme snad ještě v hlubokém komunismu.

A jak mě deptají komentáře od @lear, tady musím doslova a do písmene souhlasit. Lear, co takhle napsat vlastní deníček? Ano, máš vytříbený sloh, gramatiku, možná děláš profi korektorku či korektora, co já vím, ale vlastně by mě zajímalo, kdo jsi, když víš o hodně věcech hodně, ale sam(a) s ničím nepřijdeš?

A jak teď zjišťuju, kritizovat a inspirovat se druhýma je o tolik lehčí než napsat něco smysluplného s hlavou a patou sám za sebe :mrgreen: :mrgreen:

Možná to risknu a napíšu vlastní deníček o našem životě v UK :mrgreen: :mrgreen:

 
Catmum
Kecalka 457 příspěvků 28.07.16 20:40

@Soňa Zacharová asi tak. Chápu, ze králíka pravopisně chyby vytáčí, mě taky a dost, ale komentovat ba se i vysmívat někomu, i když se jedna o viditelný překlep, zvláště když se píše na mobilu me dostává. Možná tady neni jediný jazykospytec :lol:

 
unuděná
Závislačka 4128 příspěvků 28.07.16 20:44

@LKL :lol: :lol: :palec: Pobavilas!

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 28.07.16 22:29

@lear Mimořádně souhlasím… :mavam:

 
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 24 inzerátů 28.07.16 22:51

Na to, že popisuješ skoro dva roky života v jiné zemi mi to přijde strašně strohé. Čekala jsem nějaké zajímavé povídání, ale ono nic, škoda.

 
greeney2013
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 28.07.16 23:01

@lear skvělý komentář, naprosto mě rozsekal  :mrgreen:

 
Zorbas
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 29.07.16 07:04

V mem okoli je spousta lidi, co v Anglii nekolik let pracovali, vcetne myho manzela. A vsichni se vratili do CR, protoze tam by byt s detma nechteli…
Denicek o nicem, ale diky nemu jsem se z komentaru dozvedela zase o neco vic ;) :palec:

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 29.07.16 09:08

No ony i ty dva dalsi denicky od autorky jsou o nicem. Holt kazdemu neni dano psat denicky, ale fascinuje mne, ze takovou slataninu o nicem admin vubec pusti na titulni stranku… :roll:

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 29.07.16 09:58

@Kejmina90 @LKL :potlesk: :palec: :pankac:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 29.07.16 10:12

Jako reakci na tento deníček bých ráda citovala mého oblíbeného Františka Ringo Čecha, myslím že on to shrnul naprosto dokonale a za mě ma 100 palců :palec:

Nejsme hrdý národ
Jenže jsme tu furt. Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt. Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt. Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu zase budeme furt. Těžko nás porazit, když nebojujeme. A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy déle jak čtyřista let, to je vyzkoušeno. Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady.
To není špatné.
Politika tady stojí za hovno
Svatá pravda. Politici jsou šmejdi, kradou a sousedovi, který je volil by se patřilo dát po hubě. Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby. A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře?
To není špatné. Žijeme v drahotě a bídě
Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost. S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi, ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny. Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se tak zle, že jsme líní se za lepší prací odstěhovat z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce. Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku.
To není špatné. Šéfové jsou parchanti
Svatá pravda, šéfové obecně jsou na hovno. Pokud ale můžeš nadávat na šéfa, znamená to, že máš práci.
To není špatné.
Daně jsou vysoké
Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš. Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl.
Nakonec to není tak špatné.
Zaměstnanci jsou líní nevděční parchanti
Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem.
To není špatné.
Zdravotnictví stojí za hovno
No samozřejmě. Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplantaci jater. Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbanátek a že v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby.
To není špatné.
Počasí stojí za hovno
Naprostá pravda. V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami, ničivá tornáda ani zemětřesení.
To není špatné.
Příroda stojí za hovno
Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle. Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká.
To není špatné.
Celé je to tu na hovno
Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží. Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno v cajku. A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady.
A to není špatné.
Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít, dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli tomu, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit. I přesto si lajsnu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme. Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy, a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat. Pokud existuje na světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být, jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady. Můžeme studovat, cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme.
To není špatné.
Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout.

 
Raspusha
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 29.07.16 11:05

@Catmum souhlasim :palec:

 
Raspusha
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 29.07.16 11:06

@Jitusee svatá pravda

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1619 příspěvků 29.07.16 11:31

@LKL :potlesk: super :mrgreen:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Stěhování + svatba = chaos

Náš milovaný syn


Reklama