Život za život

O životě

Příběh pojednává o smrti mé skoro šestileté dcery v období krátce po šestinedělí s dcerou druhou a otěhotnění s třetím dítětem v tu samou dobu. Život je plný zkoušek. Při dni zúčtování se tak naše duše postaví před soud, zda všechny zkoušky byly splněné či nikoli.

3. prosince 2004 se narodila Vanesska. Přestože se narodila v terminu (40+5), byla malý drobínek s porodní váhou 2550 g a 48 cm. Byla nádherná. Čas plynul a u Vanessky se začal projevovat záhadný syndrom. Po sérii různých vyšetření se příčina neprokázala a jisté obtíže samy od sebe ustaly. Až do roku 2007, kdy jednoho podzimního odpoledne dostala z ničeho nic 11 epileptických záchvatů. Měsíc jsme byly na JIPce a další měsíc na neurologickém oddělení. Další vyšetření, několik magnetických rezonancí mozku a lumbální punkce. Výsledek – nespecifický nález v levé mozkové hemisféře. Nebyl to ovšem nádor. Vypadalo to jako shluk jejích vlastních buněk. Lékaři nevěděli. Dostaly jsme antiepileptika a musely docházet na kontrolní hospitalizace.

V roce 2009 jsem potkala svého manžela a s Vanesskou jsme se odstěhovali za ním do zahraničí. Otěhotněla jsem přes antikoncepci. Vynutila jsem si porod v ČR, kam jsme se tedy před porodem opět přestěhovali a 15. 7. 2010, den po manželových narozeninách, se narodila moje druhá dcerka Amálka. Vanesska se i přes svůj velký handicap (byla na tom velmi špatně motoricky a bylo zasažené i řečové centrum) z malé sestřičky moc radovala. Užili jsme si všichni čtyři nádherné lěto. Mezitím vším jsem pro Vanessku zařídila speciální školku. Nemohla se dočkat :) 1. 9. konečně nastoupila do školky. Byla nadšená! Bohužel byla ve školce třikrát. Z pátku na sobotu 3. 9. 2010 dostala veliký epi záchvat a skončila opět na Jipce. Tentokrát byl ovšem průběh jiný. Vůbec se po záchvatu nezlepšovala. Pro mě znamenalo vše kompletní blázinec.

Měla jsem nepopsatelný strach o Vanessku, ale nemohla jsem s ní v nemocnici být, protože Amálce bylo cca 8. týdnů a stále jsem kojila a manžel je Američan a vůbec nemluví česky a personál nemocnice k němu nebyl nijak vlídný. Cestovala jsem tedy několikrát denně mezi kojením a motolskou nemocnicí. V úterý jsem přijela za Vanesskou a ona měla konstantní epileptické záchvaty. Lékař nám řekl, že pokud nezačne reagovat na léčbu, budou ji muset uvést do umělého spánku. Pod narkózou jí tedy zavedli centrální katetr a po probuzení jsme zjistili, že je ochrnutá na levou stranu těla. Začala další léčba, po které se zlepšovala. Začala jsem opět doufat, že bude v pořádku.

Po dlouhých 14 dnech, když jsme u ní opět po obědě byli, měla chuť na vše, co měla ráda. Ve čtvrtek ráno spala a měla plánovanou další magnetickou rezonanci. Jela jsem tedy domů kojit. Když jsme se po obědě vrátili, byly Vanessky věci na posteli. Lékař nám řekl, že upadla do bezvědomí, rezonanci provedli akutně, tam jim zkolabovala a museli ji resuscitovat. Byla na ARU. Čekali jsme několik hodin, než ji zavedli sondu do mozku. Poslali nás domů s tím, ať si večer zavoláme. Večer jsem volala a bylo mi řečeno, ať se přijedeme rozloučit, protože jí klesá krevní tlak.

Nedokážu pořádně popsat jaký to byl pocit, když jsem se loučila s tím malým človíčkem s oholenou hlavou, připojeným na přístroje. Rozloučili jsme se a jeli domů. Brala jsem to jako ukončenou věc a jen jsem dvakrát denně volala na ARO, jak situace vypadá. Vanessky srdíčko dotlouklo v neděli 19. 9. krátce po 12. hodině. 27. 9. Byl pohřeb. Na konci října jsem zjistila, že jsem již 6 týdnů těhotná. Byla jsem rozhodnutá jít na potrat. V den výkonu jsme si to s manželem rozmysleli a 26. 6. 2011 se nám narodil nádherný syn Patrick :)

Vanesska si vždycky přála brášku!

Paradoxně již neberu smrt jako tragédii. Byla to její volba odejít a nám umožnila být lepšími rodiči.

Hodnotilo 24 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabrielka S.
Kecalka 326 příspěvků 16.01.12 02:22

OBDIVUJU RODIČE CO DOKÁŽÍ USTÁT TAK OBROVSKOU ZTRÁTU JAKO JE SMRT VLASTNÍHO DÍTĚTE,SAMA JSEM BOJOVALA O ŽIVOT SVÉ DCERY A TAK VÍM JAK MOC BOLÍ POCIT ABSOLUTNÍ BEZNADĚJE…MI JSEM ALE NAŠTĚSTÍ VYHRÁLI A DOUFÁM ŽE UŽ NIKDY SI NEBUDU MUSET TÍMTO NEBO NEČÍM PODOBNÝM PROJÍT.
SMEKÁM A PŘEJI ABY VÁŠ ŽIVOT BYL NAPLNOVÁM UŽ JEN KRÁSNÝMI UDÁLOSTMI.
HODNĚ ŠTĚSTÍ :hug:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 16.01.12 07:03

nenacházím slov, snad jen, že jste hrozně silní, přes slzy nevidím :,( Přeji hodně štěstí v životě :kytka:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 16.01.12 08:10

Vždycky si říkám, že tohle a smrt mého muže by mě zabilo, spolehlivě…pak ale čtu a slyším podobné osudy a říkám si, že asi nezabilo, nesmělo by, protože bych měla stále pro co žít, další děti, partner…Jsi velmi statečná a silná, smrt u malého dítěte na nemoc je podle mě ještě daleko biolestnější, než když odejde opravdu malé miminko těsně po porodu nebo i před ním… :,( :,(

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 16.01.12 08:39

tohle by se nemělo stávat :( aby umírali děti a byly nemocné :(:( obdivuji jak perfektně jste to ustáli ! máte můj obrovský obdiv!! Přeji vám už jen samé radosti !! :hug: Vanneska na vás kouká z nebíčka a bude dohlížet i na své malé sourozence :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 16.01.12 09:17

Je mi to moc líto a přeji celé rodině hodně zdraví.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.01.12 09:35

jen málokoho tohle obohatí a nezničí, gratuluju k tomu, že jste to s rodinou dokázali :srdce:

 
Marpe
Extra třída :D 14942 příspěvků 16.01.12 09:48

Tento příběh se mě bohužel osobně dotýká :,(

Předně chci ale vyjádřit hlubokou soustrast s takovým neštěstím :hug:

Mám Motolskou nemocnici taky už navždy spjatou s odchodem mého milovaného bratra. Zemřel též po jednom silném epileptickém záchvatu - napojený na přístroje na ARU.

Nikdy nezapomenu na krásný jarní dubnový den, kdy se i my jeli rozloučit :,( bylo to v neděli. V pondělí zemřel :,( (14 dní po svých 18.narozeninách).

Přeji Vám, aby už Vás v životě potkaly jenom samé dobré věci a aby Vám Vaše dvě děti dělaly jenom samou radost. A samozřejmě strašně moc zdraví, které je nenahraditelné :kytka:

 
Kathula  16.01.12 10:05

Precetla jsem prvnich par radku a uplne mi prebehl mraz po zadech, a nez jsem docetla tak se zamlzila obrazovka a do oci se hnaly slzy … preji uz jen a jen stesti a hlavne zdravi :hug: :kytka:

 
maciik
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 16.01.12 10:21

Netkaa,sama mám zkušennost s Motolskou nemocnicí,před 15ti lety mě tam zemřel syn na rakovinu. Je strašné co musíme jako rodiče zažít a přežívat vlastní děti je hrozné kdo nezažil nepochopí.Pocity které jste tu popsala jsou jako mé. Co víc bych Vám příla než ZDRAVÍ celé Vaší rodině a držte se :hug: :hug: :hug:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 16.01.12 10:27

Vážně Vás moc obdivuji!!!! Jste strašně silní!!! :kytka:
Deníček jsem dočetla až do konce, i když se to dalo jen těžce-přes slzy teď skoro nevidím :,( Vanessku teď máte jako andílka strážného v nebi a ona Vám jistě seslala další miminko, novou radost do života, abyste se tak netrápili …
Přeji Vám jen samé štěstí do života!!!! :kytka:

 
Anonymní  16.01.12 10:30

rvu tady jako blazen,tvuj denicek se me bohuzel hodne dotyka,jenom ta predstava,ze by to u nas mohlo dopadnout podobne me zabiji a to i presto,ze uz dve dalsi deti mam,je mi moc lito Vanessky :srdce:

 
bjetuschka
Závislačka 4017 příspěvků 16.01.12 10:55

Achjo :,(

 
Natael
Závislačka 2697 příspěvků 16.01.12 11:12

velký obdiv pro tyto rodiče. Nedokážu si vůbec představit, že by se tohle mělo stát mě! Je mi to strašně moc líto a přeji vám do dalšího života jenom to krásný a zdraví pro vás všechny :kytka:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 16.01.12 12:20

Je to hrozne, chce se mi z toho brecet. Zažila jsem strach o život dítěte a je to absolutní horor jinak se to neda popsat:( ty jsi to ovšem měla tisíckrát horší protože Vaneska odešla:( je to hrozne, uz to určitě mate vybrané a všechno bude v pořádku. Přeju hrozne moc zdravi všechno ostatní uz přijde samo.
Ps: neřekli ti dr co to bylo za bunky? Studuju biochemii,buňky a zajímalo by me to jestli nejsem teda drzá

 
zuzu29
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 16.01.12 12:23

Jste silná a statečná rodina a Waneska na vás všechny dává pozor z nebíčka stejně jako náš andělíček. Nikdy nezapomeneme, v srdci s námi zůstanou navždy. :hug:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 16.01.12 12:33

Jste moc stateční a obdivuji vaši sílu. Ono bohužel nejde nic jiného dělat, než sebrat síly a jít dál. Vaše děti vám budou velkou radostí.Hodně sil a hlavně zdravíčka a štěstí přeji celé vaší rodince. :hug: :hug: :hug:

 
Štuclíček
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 16.01.12 13:22
:hug: :hug: :hug:
 
penalda
Závislačka 2905 příspěvků 16.01.12 14:07

Jsi silna zenska.. Obdivuji jak si to zvladla a sla dal.. Myslim, ze to kazdy nedokaze.. :hug: :hug: :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 16.01.12 14:53

:,( :,( :,( j by jsem se zblaznila,uz jen ,kdyz jem to cetla,nevim kde beres silu a neumim si to predstavit.
jedno ale vim-jsi vic nez silna zena a ja Vam moc preju,aby Vase deti byli uz jenom zdrave a Vaneska vas bude z nebicka hlidat-je mi ji lito,ackoliv jsem ji neznala :,( :,( :,(

 
Monynka_p
Stálice 58 příspěvků 16.01.12 15:26

obdivuji vaši sílu :hug:

 
baruspol
Kelišová 5446 příspěvků 16.01.12 15:54

velmi smutny pribeh :,( obdivuhodne jste zvladli svuj osud a Amálka s Patrickem vam jiste delaji jen radost :srdce: drzim vam pesti apreju, at jste vsichni moc a moc zdravi a uz jen stastni! :kytka: :hug: :hug:

 
lluuccii
Kecalka 220 příspěvků 16.01.12 16:45

Přeji hodně zdraví celé rodině!

 
ivčis  16.01.12 17:12

Váš deníček, je plný smutku a plný takové naděje. Taktéž jsem musela „přežít“ strátu mé o rok starší sestry. Když mi bylo dvanáct let Lenička přišla o život v naší koupelně porouchala se karma a unikal z ní plyn, než jsme to ucítíli v prvním patře bylo pozdě. Teď ji mám a budu mít stale v strdíčku a NIKDY, NIKDY na ni nezapomenu a vím že bude chybět teta mému dítěti. Přeji Vám samou radost z dětí a moc moc zdraví.

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 16.01.12 18:34

Klobouk dolů mám husinu všude..Držím palečky ať jste zdraví a nic špatné vás nepotká :hug:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 16.01.12 18:53

Smutný deníček, přeji už jen samé štěstíčko a hodně zdraví, jsi statečná ženská :hug: :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka:

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 16.01.12 19:24

vaneska je andílkem vás všech…a stráží teba, manžela a vaše dvě krásné děti. taky jsem maminkou anděla a tak na ně věřím :hug:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 16.01.12 21:48

:,( :,( :,( Nekdy si rikam, proc osud pripravi nekterym lidem tolik spatneho naraz. Preji hodne zdravicka a stesticka cele tvoji rodince! :hug: :hug: :hug:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 16.01.12 23:18
:hug: :hug: :hug:
 
ivoun
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 16.01.12 23:30

Strašné :,( :,( :,( :hug: :hug: :hug:

 
Kallkapa
Echt Kelišová 8566 příspěvků 17.01.12 00:51
:,( :hug: :hug: :hug: :srdce:
 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 17.01.12 15:12

Moc Vam vsem dekuju. Ale jak jsem rekla, uz to nebereme jako tragedii. Vanesska tu s nami byla, aby mohla neco zmenit. Zmenila vse. Nejen nam, ale svou vyjimecnosti zasahla do zivota sposte lidi. S temi, ktere jsem znali za jejiho zivota a ti, kteri s nami po jejim odchodu zustali, jsme spojeni takovou zvlastni energii. Malou mame stale doma, poridila jsem specialni urnu a ma sve misto. Ale postupem casu zjistuji, ze jsem asi pripravena na to, abysme ji ulozili a doprali klid, ktery si zaslouzi.
Zivot je zvlastni.. Bere, ale zaroven dava. Je to jen o tom, jak se na to clovek diva. Preji Vam vsem maminkam, hodne zdravi vam a vasim detem :)))) :srdce: :srdce: :srdce:

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 17.01.12 15:15

Silu beru hlavne v rodine. Nemame ani jednu babicku , ja chodim do prace, manzel tez. Ten je navic handicapovan jazykovou barierou.. V den pohrbu jsem nastoupila do prace. A pracovala jsem az do dne pred porodem Patríčka. Hodne mi to pomohlo. :) Chtela jsem svym pribehem demostrovat, ze i po tak obrovske ztrate, je mozne jit dal.

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 17.01.12 20:38

Obdivuji tvou sílu, musíš být vyjímečný člověk. Přeji hodně moc štěstí :kytka:

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 17.01.12 21:38

Ty a tvá rodina jste neskutečně silní!!
Přeji hodně zdraví! :andel: :andel: :andel:

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 18.01.12 00:39

Nevim co napsat, jak se vyjadrit, u tveho denicku jsem brecela jako mala holka. :,( Je mi to moc moc lito. Jsi neskutecne silna ze jsi dokazala jit dal. :potlesk: Hodne stesti :kytka:

 
jadviga
Extra třída :D 14546 příspěvků 18.01.12 21:04

Nedokážu vyjádřit, co teď cítím. Je to prostě ohromné neštěstí. Naštěstí máte další děti, jeden druhého a máte pro co žít. Nezbývá věřit, že váš andílek vás střeží.

 
jadviga
Extra třída :D 14546 příspěvků 18.01.12 21:05

Nedokážu vyjádřit, co teď cítím. Je to prostě ohromné neštěstí. Naštěstí máte další děti, jeden druhého a máte pro co žít. Nezbývá věřit, že váš andílek vás střeží.

 
Kačka V.
Kecalka 446 příspěvků 19.01.12 19:24

:,( krásně napsaná poslední věta!!! :hug: z deníčku je cítit smutek a zároveň obrovská síla co vás všechny žene dál! hodně štěstíčka přeji! :srdce:

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 19.01.12 20:17

Brečim u tvého deníčku, je mi moc líto, co se stalo, ale vidim, že jste oba moc silní!!

 
pavluša
Echt Kelišová 9534 příspěvků 21.01.12 19:29
:*
 
ája 2
Závislačka 3311 příspěvků 21.01.12 20:34

co říct :hug: :hug: :hug: :hug:

nejsem věřící , ale také nepatřím k nějakým velkým odpůrcům boha .
jen říkám ,že takové to věci jako smrt a utrpení nevinných dětí :zed: by přece pán bůh nedovolil :zed: :zed: proč právě oni ??? !!!!

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 22.01.12 18:48

Máte neskutečnou sílu :hug:

 
ivaska
Závislačka 3620 příspěvků 28.01.12 21:12

Moc obdivuji statečnost maminky a přeji jen a jen radosti s dětičkami a aby už vás nepotkalo žádné ani sebemenší neštěstí ani útrapy sama čekám teď chlapečka a nedokážu si představit projít tímhle co popisujete hodně štěstíčka :srdce:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 02.02.12 14:20

Nechápu jak může být někdo tak moc statečný,mě by to asi definitivně položilo…neumím a nechci si ani nic takového představit..seš moc statečná :hug:

 
smallrose
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 2 inzeráty 29.03.12 16:07

Netkoo, jsi neuvěřitelně silná ženská s nadhledem na život. Ale ani takovým lidem by se neměly stávat zlé věci :,( Je mi to moc líto, ale na druhou stranu přeji hodně krásných chvil s dětmi, které přišly po Vanessce :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama