1. kontrola

2.8.15 09:01

1. kontrola

Zdravím všechny těhulky a maminky. Chci se zeptat, kdy je dobré jít poprvé k doktorce, když mám pozitivní tt. Datum oplodnění je s největší pravděpodobností 17.7., datum poslední menstruace 29.6.. Někde jsem četla, že je lepší jít až mezi 6-8 týdnem, když už je srdeční činnost. Tak by mě zajímal Váš názor, jsem objednaná na 25.8., to mám mít preventivku, tak že bych to vzala při jednom :) Děkuji za Vaše odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3044
2.8.15 09:07

Když jsem 10.2. letos objevila //, tak jsem si říkala, že ideální je jít tak za 4 týdny. Poslední MS 6.1. Ale i tak jsem se radši ozvala, abych se objednala. Bylo mi sděleno, že ideální je přijít 18.2., tak jsem šla hned za týden. Bylo to 6+0tt, vidět toho moc nebylo, ale už z UZ bylo jasné, že tam něco roste, takže krev mi ani nikdo nebral. Další kontrola za 3 týdny, to už byl takový „sněhuláček“ a za další 3 týdny ve 12+1tt jsem při prvním screeningu poprvé slyšela srdíčko.

Takže bych se domluvila přímo s dr, kdy se objednat, nebo to nechej rovnou na tu preventivku, záleží na Tobě :)

Jinak já tou dobou dělala 12-ky, někdy jsem celou směnu seděla, jindy jen stála, takže to byl docela nápor, usínala jsem pořád. Ale aspoň jsem měla hned potvrzeno, že jsem těhotná a kdyby něco, řešila bych to v práci, což jsem tam nakonec byla 2 měsíce a pak šla na PN :)

Příspěvek upraven 02.08.15 v 09:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
2.8.15 09:07

@eKlárka nechala bych to na tu preventivku, není důvod spěchat.. holky chodí strašně brzy, pak stresují. osobně - první dítě 10 tt, druhé 8 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2817
2.8.15 09:12

Mela jssm kontrolu v 6tt a srdicko jeste nebylo. V 8tt jsem ho uz slysela :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
2.8.15 09:12

To jsi na tom na den stejně jako já. Jestli mi nebude nějak zle, tak se tam chystám nejdřív za dva, nejlíp tři týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.15 09:23

Děkuji za reakce. Já dělám taky 12ky, ale i noční :/ Sedím ale celou noc u počítače a většinou je klid. V práci to ale ještě nechci oznamovat, pokud se budu cítit dobře, tak bych to chtěla oznámit až v září. Asi tu kontrolu nechám na tu preventivku. Mám kamarádku, která dvakrát prodělala zamlklý potrat a vít, jak pro mí byla každá kontrola strašně stresující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11394
2.8.15 09:34

Ahojky, tak já měla ms 1/7 a ovulaci jsem měla 14/7 a // jsem měla ještě před termínem. Volala jsem k doktorovi a ten mě objednal na 12/8 a to dle MS budu 6+0.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11394
2.8.15 09:35

@eKlárka pro mě je šílený čekat do 12/8 natož do konce srpna, to mi jeblo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.15 09:38

@Kytičkaaa je to šílený, čekat tak dlouho, já vim, ale říkam si, že tím stejně nic neuspíším. V týdnu asi zavolám dotorce a domluvím se s ní, ale stejně si myslím, že mi řekne, ať dřív nechodím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
2.8.15 09:40
@eKlárka píše:
@Kytičkaaa je to šílený, čekat tak dlouho, já vim, ale říkam si, že tím stejně nic neuspíším. V týdnu asi zavolám dotorce a domluvím se s ní, ale stejně si myslím, že mi řekne, ať dřív nechodím

Přesně tak to taky plánuju. Hlavně teda proto, že budu přecházet k jinýmu doktorovi, tak abych se tam taky jakoby zaregistrovala. A domluvím se sestrou, jestli mají požadavky na bližší kontrolu, ale jinak to nemá cenu. U prvního jsem byla na utz v 6+3 a to už srdíčko bilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11394
2.8.15 09:43

@eKlárka Tak řekla bych, že je to na tobě, protože koncem srpna už budeš třeba v 9tt jestli počítám správně a to mi přijde dlouho :-) Ale to je na každým, já bych tak dlouho čekat nechtěla. Přeci jen to chci mít od dr nějak potvrzené a vědět, že je vše ok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
2.8.15 10:47
@eKlárka píše:
Děkuji za reakce. Já dělám taky 12ky, ale i noční :/ Sedím ale celou noc u počítače a většinou je klid. V práci to ale ještě nechci oznamovat, pokud se budu cítit dobře, tak bych to chtěla oznámit až v září. Asi tu kontrolu nechám na tu preventivku. Mám kamarádku, která dvakrát prodělala zamlklý potrat a vít, jak pro mí byla každá kontrola strašně stresující.

My se snažili 4 měsíce. Nejlepší bylo, že snad těsně před zadařením, nebo v té době jsem si v práci promýšlela, jak to oznámím manželovi, když to vyjde :D Už máme 4-letou dcerku, kde jsem mu to tak nějak řekla jen tak normálně, tak jsem chtěla něco jako dáreček, nebo tak. To pak aspoň v práci ubíhalo rychleji, když jsem pořád nad něčím přemýšlela :D

Nakonec byl ten den takovej zajímavej, že jsme byli nakoupit, zašla jsem ještě nadšeně do lékárny - i tak bylo potřeba doplnit zásoby, odpoledne udělala oba testy a ten den dcerka byla u tchánovců - nechtěla jsem to řešit před ní. Nakonec to bylo takový „trapnější“, ale oznámila jsem to :D A k dr jsem šla teda týden na to, kdy jsem mu pak ukázala fotku a vypadal spokojeně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
2.8.15 10:49

@Maty1989 Jo, to já si taky pokaždý říkala, jak to nějak fikaně oznámím manželovi :mrgreen: I prd, já bych to neunesla, kdybych to měla vědět sama a neřekla to aspoň jemu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
2.8.15 10:50
@Kytičkaaa píše:
@eKlárka Tak řekla bych, že je to na tobě, protože koncem srpna už budeš třeba v 9tt jestli počítám správně a to mi přijde dlouho :-) Ale to je na každým, já bych tak dlouho čekat nechtěla. Přeci jen to chci mít od dr nějak potvrzené a vědět, že je vše ok..

Já taky nechtěla jít hned, ale zase čekat se mi taky nechtělo :) Tak jsem šla, jak mi řekli. Stejně jsem dříve než ve 13.tt nevěděla o srdíčku - v 9+1tt to nějak neřešil, takže by to bylo jedno. Ale hlavně, že bylo už tak něco vidět aspoň :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
2.8.15 10:55
@RadkaCh píše:
@Maty1989 Jo, to já si taky pokaždý říkala, jak to nějak fikaně oznámím manželovi :mrgreen: I prd, já bych to neunesla, kdybych to měla vědět sama a neřekla to aspoň jemu :mrgreen:

Já měla pořád představu buď něco jako oznámení s přilepeným testem, nebo nějaký ponožtičky s testem, botičky, ideálně rovnou fotku, ale zase to bych se načekala. Navíc to tak přišlo trapně samo, že se tomu musím smát :D

Manžel hraje hru po netu, kecá tam přes mikrofon s lidma. Tak mi pak říká, že se právě tam jedni taky snaží a nic. Tak jsem říkala něco jako, kde bere jistotu, že my nic? Tak říká Už máš papírek na dvě čárky? A já I dva :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak na mě kouká, sedl zpátky, říká, že jsem mu zrovna řekla, že se nám zadařilo, tak jsem mu ty testy strčila pod nos a jen řekl Jo, zdadařilo :dance:

Tak jsem aspoň ušetřila za nákup dárečku :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama