10 letá slečna nejí

Anonymní
1.9.20 16:21

10ti letá slečna nejí

Dobrý den,
zkouším, zda někdo neřešil/neřeší stejný problém.
Jedná se o mou neteř, která, řekla bych, má k jídlu odpor. Nemyslím si, že se jedná o nějakou poruchu, kdy by si sama myslela, že je silná a proto by nejedla. Od mala se stravuje příšerně. Bohužel to bylo vše špatně už od začátku, kdy jí rodiče ustupovali a aby do ní dostali vůbec něco, tak jí dávali jen to, co chtěla…
Dříve jedla hodně sladké, klidně by jedla i holý cukr. Žádná zelenina, ovoce, nic. Jen třeba chleba s máslem a nebo sýr. Jedla i hodně smažená jídla řízek, smažák. Teď už je ve stadiu, kdy do ní moje mamka chce něco nacpat, tak už ani to smažené nechce a dá si třeba jen přírodní kuřecí řízek, mamka nad ní stojí, aby něco snědla, ale samozřejmě s ní není 24 h denně. Hodně sportuje a všichni víme, že zdravou a vyváženou stravu potřebuje, že to jinak dříve či později bude průšvih. Za den toho sní opravdu žalostně málo a musí se do toho nutit.
Problém je, že jsou rodiče rozvedení, ona žije s maminkou, se kterou moc nekomunikujeme a máme obavy se do toho důkladněji vkládat, ale pravděpodobně to jinak nepůjde.
Děkuji za vaše zkušenosti a rady.
Prosím o zachování anonymu.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13890
1.9.20 17:08
@Anonymní píše:
Dobrý den,
zkouším, zda někdo neřešil/neřeší stejný problém.
Jedná se o mou neteř, která, řekla bych, má k jídlu odpor. Nemyslím si, že se jedná o nějakou poruchu, kdy by si sama myslela, že je silná a proto by nejedla. Od mala se stravuje příšerně. Bohužel to bylo vše špatně už od začátku, kdy jí rodiče ustupovali a aby do ní dostali vůbec něco, tak jí dávali jen to, co chtěla…
Dříve jedla hodně sladké, klidně by jedla i holý cukr. Žádná zelenina, ovoce, nic. Jen třeba chleba s máslem a nebo sýr. Jedla i hodně smažená jídla řízek, smažák. Teď už je ve stadiu, kdy do ní moje mamka chce něco nacpat, tak už ani to smažené nechce a dá si třeba jen přírodní kuřecí řízek, mamka nad ní stojí, aby něco snědla, ale samozřejmě s ní není 24 h denně. Hodně sportuje a všichni víme, že zdravou a vyváženou stravu potřebuje, že to jinak dříve či později bude průšvih. Za den toho sní opravdu žalostně málo a musí se do toho nutit.
Problém je, že jsou rodiče rozvedení, ona žije s maminkou, se kterou moc nekomunikujeme a máme obavy se do toho důkladněji vkládat, ale pravděpodobně to jinak nepůjde.
Děkuji za vaše zkušenosti a rady.
Prosím o zachování anonymu.
Děkuji

No takhle, rad by bylo spousta, problem je, ze nejde o tebe ani tve dite. Muzes tak maximalne zkusit promluvit s jeji mamou, ale dokud ta to resit nezacne, bylo by spis kontraproduktivni se do toho nejak vkladat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60502
1.9.20 18:59

Pokud to neresi rodiče, neudelas nic.. Až holka zkolabuje, může být pozdě. Je i otazkou, jak je to ve skutečnosti a co si vymysli.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 19:17

Nenaděláš nic. Já mám takovou kamarádku, její dcera v podobném věku taky nic nechce…no nechce, žije na SLADKEM. Ale jen proto, že ji to doma tolerují. Byla u nás na prázdninách a za 2 dny se rozjela, prostě jsem ji sladké nedala a musela sníst to, co bylo…ale ona tedy je extrémně štíhlá, má v 10 letech snad 20kg :nevim: doma ji opravdu jen sladké…občas, jak píšeš ty, přírodní kuřecí..ovoce, zelenina je prý hnus :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama