11měsíčnímu dítěti při pláču netečou slzy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
stephora
Závislačka 2664 příspěvků 02.10.14 10:31
11m dítěti při pláč netečou slzy

Maminky, moje 11m dcerka když pláče, nikdy jí netečou po tvářičkách slzy :nevim: Když se praští nebo jí něco opravdu bolí(tedy skutečně pláče, nevzteká se…), pak má řasy slzičkami omočené, ale nikdy jich není tolik, aby vytekly na tvářičky…

Nemá suché sliznice, s očky taky problém nemá, vše je zvlhčené jak má být, jen prostě „neroní slzy“. Slzička jí po tváři steče občas jen při ranním krmení lahvičkou… V Očičkách ani nemívá ospalky, má je čistá, lesklá, zdravá…

Myslíte, že časem začne normálně plakat se slzami, nebo má nějaký závažný problém? :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LucieSy
Kecalka 439 příspěvků 02.10.14 10:35

A neni to jen predstirane plakani? Treba se spis jen vzteka…

LucieSy
Kecalka 439 příspěvků 02.10.14 10:36

I kdyz v 11m by bylo jeste relativne brzo :-( pri pristi navsteve pediatra se radeji zeptejte tam.

stephora
Závislačka 2664 příspěvků 02.10.14 10:43

@LucieSy mě se nezdá, že by nikdy za celý svůj 11m život neplakala „skutečně“ ;-) MUDr se optám znovu samozřejmě, když jsem se ptala cca v půl roce, bylo to v pořádku…

PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1831 příspěvků 02.10.14 10:48

Mám vrozený glaukom a strávila jsem dětství na očním v nemocnici často. Pamatuju si, že se miminkům píchaly slzné kanálky, jelikož se často stalo, že byly neprůchodné. Nechala bych to zkontrolovat na očním.

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 02.10.14 10:53

@PerlaMarina ja tedy nevim jestli je to tak u kazdeho, ale kdyz jsem mela ucpany slzny kanalek, tak to na dotyk dost bolelo :think: coz by asi zakl. uz zjistila.

Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 02.10.14 11:01

@PerlaMarina
Dcera měla jako cca 6-7 měsíční mimi ucpaný slzný kanálek. Pořád měla u vnitřního koutka oka hnis, oko byla pořád zavlhlé (jako by zaslzené), spodní řasy mokré. Píchli to a bylo to v klidu. Ale u nás ty projevy byly takové a při pláči ji slzy normálně valily :nevim: @stephora POkud má oči lesklé, zdravé, bez hnisu, tak si myslím, že se nic neděje. Někdo roní slzy více a někdo méně. Ačkoliv manžel má syndrom suchého oka, musí si kapat umělé slzy na zvlhčení. Ale jemu se to projevuje pocitem nepohodlí, jakoby měl v očích prach, sucho…Není to nic vážného, kápne si do očí podle potřeby, hlavně ráno a před spaním.

neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 02.10.14 11:05

Mám pocit, že do určitého věku dítěte slzy vůbec netečou. Trpaslík vytlačila první slzu od zlosti někdy po roku, bolestí neplakala nikdy, a to se už několikrát křísla tak, že bych brečela za ni. Jsou jí dva, a pořád jen jedna, dvě slzyčky zlosti a vzteku. Myslím, že to je normální.

Kachnicka25
Závislačka 2602 příspěvků 1 inzerát 02.10.14 11:19

Nám taky slzy netecou ( 12m) jen trosicku uroni, ale nikdy netecou po tvářích. Zatím jsem neresila :nevim:

stephora
Závislačka 2664 příspěvků 02.10.14 11:45

@Janha @PerlaMarina kanálky jsme píchaly ve dvou měsících ;-) po této stránce jsme ok

PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1831 příspěvků 02.10.14 12:45
Aha,
@stephora píše:
@Janha @PerlaMarina kanálky jsme píchaly ve dvou měsících ;-) po této stránce jsme ok

Aha, tak pak bych to brala jako normální.

Uživatel je onlineLerista
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 02.10.14 13:00

Dceři taky do roka neukápla ani slza. Některé děti mají tvorbu slz posunutou. Já to řešila s pediatrem, jestli je to normální. Je. Když jsem viděla uplakané stejně staré děti se slzami jak hrachy, tak jsem taky plašila. Spustily se jí slzičky někdy po tom roce. Teď jsou jí skoro 3 a slzavé údolí máme pravidelně. Hlavně, když odmítám koupit další lízátko… :)

stephora
Závislačka 2664 příspěvků 02.10.14 13:24

@Lerista :lol: :lol: :lol: jsem z toh občas tak nervozní, že se snad i těším, až mě tím začne vydírat ;-) :-D

Uživatel je onlineLerista
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 02.10.14 13:54

@stephora Joooo, jak to bylo zlatý, když to bylo takhle malý :mrgreen: Víc to spalo a míň mluvilo. Dceři když dojdou slova, tak začne zpívat. :)

šmoulililinka
Závislačka 3052 příspěvků 9 inzerátů 16.09.18 22:40

Obnovuji tema. Mam dvouletou holku, ktera dodnes neslzi. Setkal se s tim nekdo z vas? Diky

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >