200 eurovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
helenk
Stálice 62 příspěvků 22.08.19 06:32
200 eurovka

Ahoj.
Chystáme se na cestování a tak jsem měnila nějaké peníze na eura. Dostala jsem i nějaké 200eurovky a teď mi kamarádka postrašila, že snad v německu neberou 200eurovky (nebo že je s nima nějaký problém) v obchodech.
Nebyl jste tam někdo nebo nemáte nějakou zkušenost? Nerada bych pak měla nějaké problémy.
Předem děkuji za odpovědi a mějte hezké léto :mavam: :mavam: :mavam:

Reakce:
Halamka
Závislačka 4142 příspěvků 22.08.19 06:41

Proč by nebrali? Manžel žije v Německu a žádný problém nemá..

Yves6511
Kecalka 393 příspěvků 22.08.19 06:50

Jako logicky asi nebudou v německých obchodech šťastní, když jim pár rohlíků zaplatíš dvouseteurovkou, je to jako bys to u nás platila pětilitrem.

nozu
Extra třída :D 12791 příspěvků 22.08.19 06:52

Asi bude záležet, jak kde natrefila. Je to jako bys chtěla u nás platit 5000. Někde prostě nebudou mít na rozměnění… Měla sis v bance říct o menší bankovky. Mě se už stalo, že mi nechtěli vzít ani 100 eurovku…

cecetka
Echt Kelišová 8747 příspěvků 22.08.19 07:04

@helenk Neberu ve smenarnach vetsi bankovky jak 50€, prave proto, abych pak nemela problem pri placeni. U nas taky pokladni nejsou stastne, kdyz zakaznik plati dvoutisicovkou, nedej boze petitisicovkou 8o
Jiny zadrhel ve velkych bankovkach nevidim.

AlenaSu
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 22.08.19 07:35

@cecetka jenže na druhou stranu, i 2tisicovka a 5 tis. jsou peníze a šťastné nešťastné, měly by je bez hloupých řečí a obličejů přijmout. :nevim:

cecetka
Echt Kelišová 8747 příspěvků 22.08.19 07:42

@AlenaSu V supermarketu problem nebude, ale drobny zivnostnik problem s vracenim problem mit muze. A na dovolene predpokladam, ze se bude jednat spise o drobne nakupy. Za zmrzlinu tim asi zaplatit nebude moct. Nebo poplatek na WC asi taky ne :mrgreen:
A na druhou stranu, jit na vecerni prochazku s dvouseteurovkou asi neni zrovna prijemny pocit. To jen me zkusenosti :)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2330 příspěvků 22.08.19 07:50
@AlenaSu píše:
@cecetka jenže na druhou stranu, i 2tisicovka a 5 tis. jsou peníze a šťastné nešťastné, měly by je bez hloupých řečí a obličejů přijmout. :nevim:

Jo, už vidím prodavače u stánku se zmrzlinou, jak přijímá od zákazníků pětitisícovky :lol: :mrgreen:
Jinak samozřejmě ve větších obchode by neměla mít problém s tím zaplatit.

Šáruší
Kelišová 5104 příspěvků 22.08.19 07:59

Nikdy jsem neměla problém s dvouset eurovkou. Jednou jsem měla na benzínce „problém“ s pětiset eurovkou, ptali se, ejstli nemám menší, řekla nemám a bylo. V obchodě nikdy nikde. Zvěsti o tom, že jsou často falešné, proto je neberou jsou jen zvěsti. pětiset eurovky už stahují, jestli je už úplně nestáhli, už jsem ji neměla víc jak čtvrt roku v ruce, dvouset eurovky nadále platí. Jasně, když si budeš chtít koupit zmrzlinu za euro a vytasíš s tím, budeš mít asi problém, ale to ne kvůli bankovce, ale kvůli její hodnotě. Jako bys zmrzlinu za dvacku platila pětitisícovkou, taky by u stánku nebyli nadšeni. Jinak v obchodě samozřejmě nebudeš mít problém nikde.

helenk
Stálice 62 příspěvků 22.08.19 16:03

Uffff…díky, že jste mě uklidnily.
Moc děkuju :mavam: :mavam: :mavam:

Váš příspěvek
Reklama