39+5tt porod

99
31.3.20 13:50

39+5tt porod

Ahoj, asi si jdu spíš postěžovat a zeptat se na Vaše zkušenosti.. dnes jsem 39+5tt, byla jsem na kontrole a k porodu to zatím moc nevypadá. Už jsem z toho zoufalá, protivná, otravena, že se nic neděje. Maličká má odhadem 3420g, jsem prý jen lehce otevřená, vůbec nevím co to znamená, jestli se něco děje nebo je to v této fázi těhotenství normální.. jediné co bych fakt nechtěla - vyvolávat porod. Měl jste to taky někdo tak, že jste byli jen lehce otevřená a třeba zanedlouho porodili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1366
31.3.20 13:54

V téhle fázi těhotenství je to normální. Já vím, že to je opruz, ale opravdu vydrž. Dítě pozná, kdy přišel správný čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.20 14:01

Ahoj. Mám docela aktuální zkušenost, tak snad Tě potěším :) Před 3 týdny, 9.3. dopoledne jsem byla na kontrole v porodnici, byla jsem 39+6, mimčo odhad 3840 g, otevřená na špičku prstu, což jsem byla už asi 3 týdny, takže žádná změna. Odpoledne mě začlo bolet v tříslech, ale nic hroznýho, večer ve 22 lehký bolesti břicha, pak se stupňovaly, po půlnoci jsme dorazili do porodnice, otevřená na 8, a 10.3. v 1:41 ráno byl malej na světě, 3920 g :lol: Takže to, že se teď „nic nechystá“ fakt nic neznamená, zítra můžeš mít mimčo klidně u sebe :mrgreen:

Příspěvek upraven 31.03.20 v 14:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
31.3.20 14:02

@7.straka právě že se bojím toho, aby to poznala a nemuseli mi porod vyvolávat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
31.3.20 14:02

Normlani, otevrena muzes byt i dlouho pred porodem, ja se otvirala 14 dni předem. Vsechno se muze zmenit z minuty na minutu a na vyvolani mas casu jeste dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19099
31.3.20 14:07

A nemuzou ti pomoct Hamiltonem? Me to pomohlo 2× :think: drzim palce, hele, voda ti muze prdnout klidne i za hodinu :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
31.3.20 14:11

;) @michaelkamisa jee, tak na jednu stranu jsi mi udělala radost, na druhou stranu si ale říkám, že já s mým štěstím to budu nosit jak slonice. Spodek mě bolí, že se pomalu ani nemůžu zvednout z postele, pořádně nic nemůžu dělat, protože to břicho mi překáží, ještě do toho jak se nemůžeme dočkat, tak je to snad ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
31.3.20 14:15

@PaníKadrnožková Děkuju, jsi hodná.
Pomoct mi můžou určitě, ale asi se jim nechce, když to k tomu ještě nevypadá. V pondělí jdu zase na kontrolu, tak třeba mi už pomuzou, to už budu mít po termínu. Ale dneska když do mě doktor hrabal, tak jsem myslela, že mi snad bude sahat až do břicha a říkal něco, že je to ještě dost vysoko nebo co. Jenomže já byla tak naštvaná, až se mi chtělo brečet, že mě v tu chvíli nenapadlo se ani na nic zeptat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.20 14:15

@Jana84667 Já už byla taky vyřízená, všechno mě bolelo a do toho doma ještě 2 letá dcerka, která mě nenechala odpočívat, takže porod byl fakt vysvobození :D
Přeju rychlý a bezproblémový porod :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2259
31.3.20 14:18

Dneska 39+5 (4.těhotenství), včera na kontrole měl malý odhad cca 3200g, čípek dle doktora lehce pootevřený. Další kontrola za týden a budeme se domlouvat na vyvolání. Všechny tři předchozí porody byly v termínu nebo před. Před 2-3 týdny jsem byla nervózní a fakt už chtěla porodit. Teď jsem už úplně v klidu. Vím, že nejpozději za týden tady bude s námi už napořád. Jinak poslíčky mám asi měsíc, jejich intenzita a bolestivost se značně zvětšuje. Je to dost otravné, ale už mě to nechává klidnou a už a i nečekám, že by z toho něco bylo. Asi jsem tak nějak rezignovala, stejně neovlivním, kdy se narodí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5533
31.3.20 14:24

@Jana84667 vsechno muze byt za hodinu jinak, vydrž

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19099
31.3.20 14:27

@Jana84667 hele, tak jestli do tebe hrabal a bolelo te to, tak ti mozna toho Hamiltona udelal ;) me to dr. udelala driv a za 3 dny to bylo, a to bylo pred terminem. A dite bylo vysoko a mela jsem jeste čipek. Drzim palce, uz to bude!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1445
31.3.20 14:54

Ahoj, úplně chápu, jak se citis! Já rodila ve 41+1, dva týdny jsem chodila z poradny s pláčem a psychicky úplně na dně, že nikdy neporodím :zed: nalez furt stejný - uzavřený, čípek dlouhý, pevný, takže ani Hamiltona mi udělat nemohli, nic. Ve středu v poradně porad tento nalez, prý ať se začínám připravovat na vyvolání v pondělí. No a v pátek noci se dcera narodila. Tak nehazej flintu do žita, stav se muze kdykoliv změnit! Snaž se hodně odpočívat a nabírat síly, koukej se na film, seriály a uzivejte si poslední klidné chvíle ve dvou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
31.3.20 15:00

@PaníKadrnožková no ja vlastně ani nevím, jestli mě to bolelo, ale nepříjemný to bylo určitě. Pořád říkal, ať se uvolnim a sahal fakt dost vysoko. Ale to by mi řekl, kdyby mi dělal ten hmat, ne? A nebude to napsané v prukazce taky? Já se teda stejně v tom jejich pismu nevyznám, ale jestli se tam tohle píše, tak bych se snažila to rozluštit :lol: teď jsi mi dodala úplně takovou energii a naději :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
31.3.20 15:05

Já jsem teď rodila ve 41+2. Stejný nález jen na špičku prstu s vůbec to nevypadalo. Už hrozilo vyvolávání tak jsem si na poslední kontrole nechala udělat Hamiltona a naštěstí jsme druhý den jeli. A to jsem si říkala, že je to druhý porod po 3 letech tak by to mohli být klidně i dřív a ono prd. Přenášela jsem ještě dyl než první.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama