4lete dítě se brání kampaní do nosu

138
4.3.21 19:46

4-leté dítě se brání kapání do nosu

Ahoj holky, prosím o radu a zkušenosti…
Dneska jsme dostali od doktorky poprvé kapky do nosu, mám kapat 5× denně. Před tím jsem mu dávala do nosu sprej, tak to nebylo tak hrozný… No Teda jak kdy :mrgreen:
Je že teď máme stříkat i kapat. Se stříkání si poradím, ale ty kapky, to je tragédie :?
Ječí, kroutí se, křičí, brečí, říká, že se mu to nelíbí. Nějaké vysvětlování nepomáhá, ani slibená odměna, prostě nic. Je to procedura na dlouho :zed:
Máte nějaký typ, jak kapat jinak než ho zakleknout? Připadám si hrozně, ale už jen když vidí, že se jde kapat, tak začne hysterie. Máte někdo zkusennost?

A ještě druhá věc. Máme psaný kapky pamykon… Jak odhadnu počet kapek?… když je to kapátko v nose, tak fakt není vidět kolik jich tam káplo :think: :lol:

Předem díky za radu a zkušenosti :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2057
4.3.21 20:01

Uplatky, at si vybere, co chce. U nas nechutny sirup za bonbon. Pak treba si hrat na doktora a kapat plysakovi. Nebo jestli to neni slozite, tak at to zkusi sam nebo treba se na to koukat v zrcadle, jestli by ho to nezaujalo. Stacil mi odber na Covid a to uz jsem vyhrozovala, kde cim, protoze ani kindervejce nezabralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1645
5.3.21 08:29

A je to nezbytně nutný? Osobně to nemám ráda do dneška, v dětství jsem se tomu vyhýbala jak jsem mohla a víceméně pokračuju furt… Z takových těch radostí jako výplachy slanou vodou se mi pak dělá zle už při té představě 🤷 akorát ty spreje jsem vzala trochu na milost.

Zatím se ukázalo, že každá rýma nakonec zmizí i bez kapek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21005
5.3.21 08:47

@elibro ten Pamycon je antibiotický, tak to asi potřeba je, ale zas má výhodu, že není nijak hnusný, nemá žádnou chuť
já bych zakladatelce radila také úplatky ve formě bonbonů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
5.3.21 08:53

Tak pamycon @elibro nejsou kapky na uvolneni nosu, je to antibiotikum, pravdepodobne uz ma rymu dlouho, nebo zanet dutin, doktor to nepise asi jen tak… @Kitia1 ja jsem docela kruta matka v tomhle..proste leky se brat musi a pres to nejede vlak..treba bys uz 4letemu mohla vysvetlit, co je punkce dutin, co mu budou delat, a ze to je mnohem horsi nez nejake kapani…kdyz to nejde po dobrem (rekni mu, ze ho s tatou milujete, nechcete mu ublizovat, ale pomoct), tak zakleknout a nasilim..co bys delala, kdyby mel treba molusky? Nebo bradavici? Kapani do nosu a polykani velkych prasku, nebo sirupu, je vlastne to nejmin neprijemny z veci, ktere rodice musi svym detem delat, aby jim pomohli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
5.3.21 09:36

@elibro
Rýmu a kašel má dlouho (cca měsíc), pak začal mít i zvýšenou teplotu a bolelo ho ouško. Z výtěru tam našli nějakého bacila, takže ty kapky mít musí. Chápu že se mu to nelíbí, ale musí. Nerada bych aby z toho byl pak ještě zánět středního ucha… Takže je to holt dobrovolně (to nikdy neklapne :lol:) nebo povinně :nevim:
Jen jsem chtěla řadu, jak mu zmenšit utrpení… Teda pokud by někdo měl nějaký fígl :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1645
5.3.21 09:45

@Kitia1 oj,tak to chápu. Chudák.

No, za sebe můžu říct, že hlavně předem nevarovat a jít na to rychle… S každou vteřinou pred akcí se ta hrůza předem násobí :). Dítě mám taky podobného ražení, tak ještě někdy zabere telefon s videem a odvedením pozornosti… A klidně sladké úplatky - i když si nejsem jistá, že by na mě ve čtyřech fungovaly :) nedalo by se to ještě otočit v nějakou zkoušku odvahy za odměny, nebo je to na to už moc velká hysterie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
5.3.21 11:11

:lol: @elibro asi to je tak nejlepsi… Jít na to rychle. Nejlépe moment překvapení. Ale zakleknuti se bohužel nevyhne 😔 Akorát mi to přijde drastické, ale ono to bohužel jinak nejde a je to pro jeho dobro. Odvedeni pozornosti ani úplatky nepomáhaji, ale stejně i tak pak něco dostane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
5.3.21 11:14

@elibro jinak co se týká té zkoušky odvahy, statečnosti… Tak řekne, že statečný být nechce :mrgreen:
Jak se dá odhadnout počet kapek? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat