Může to být ADHD?

Anonymní
2.3.21 18:09

Může to být ADHD?

Nevím kde začít. Mám chlapečka, kterému bude za měsíc 3 roky. Už nějakou dobu mě trápí, jestli synovi chování je v pořádku nebo bych měla zpozornět. Něco o synovi. Je na mě extrémě závislí. Nemohu jít ani vynést odpadky, když mě vidí. To pak spustí hysterák. Zvláštní je, že od září chodí do školky a po počátečním zvykání se tam těší a nepláče. Což moje celá rodina nechápe. Ale jsem za to moc ráda. Venku na procházce se mě ani nespustí. Musí mě furt držet za ruku. Když jdou okolo nás cizí lidé, tak se bojí. Hodně se bojí sprchy, takže když jdeme mýt vlasy, tak to je za trest, ale vanu miluje. :). Je hodně živý, celý den se nezastaví. Jen u pohádky vydrží sedět. U jídla to taky není žádná sláva. Vrtí se a vadí mu, že musí sedět 8o. Má problém si hrát sám, nejlépe abych byla furt s ním. Často má záchvat vzteku, breku, když po něm něco chci. Např. vyhoď to do koše, oblékni si kalhoty. Prostě z ničeho nic. Jsme s manželem vždy v šoku, protože tu reakci nechápeme. :(. Má hodně špatnou výslovnost, ale domluvíme se spolu v pohodě. Vydrží u hry i klidně 10 min, ale to musí on sám chtít. Ve školce nejsou žádné problémy. I když se ptám, tak odpověď je, že vše Ok. Učitelky nejsou moc komunikativní. Takže popravdě nevím jak se zapojuje mezi děti. Má rád puzzle a pexeso. Rád si zpívá. Má rád nové věci, ale ty ho velice brzo omrzí. :roll: Takže je to oříšek ho nějak zabavit. Má problém se soustředit. Není agresivní, je moc hodný. Jen neposlouchá, furt se vzteká a po cestě do pokoje zapomene skoro na vše co jsem mu řekla :D. Nemám žádné porovnání s dětmi a tak mě prosím neukamenujte, jestli je to normální. Jen jsem z něj opravdu vysílená. Budu ráda za všechny zkušenosti ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2113
2.3.21 18:15

Myslim, ze kdyby to nebylo ok, tak vas ze skolky upozorni…, navic mate brzy triletou prohlidku, tak si muzes v klidu promluvit s doktorem… me teda prijde, ze popisujes presne mou dvouletou, vcetne toho myti vlasu… a myslim si, ze do tech tri ji to takhle vydrzi :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3317
2.3.21 18:16

Mně přijde normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
2.3.21 18:29

Prijde mi dle popisu zcela v normalu vzhkedem k veku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 18:30

@Melodie91 Určitě se o tom chci zmínit na tříleté prohlídce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 18:31

@Svistice Děkuji, byla bych za to moc ráda. Jsem z toho už vyčerpaná

• Citovat
  • Nahlásit
4134
2.3.21 18:32

Z popisu nepozoruji nic, co by svědčilo pro ADHD.
Normální kluk, který občas chce věci po svém. Ale to chce občas každé dítě a je to tak v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 18:34

@Whitedog To je určitě pravda, ale někdy je to tak náročné, že pak se zarazím. Děkuji za odpověď😊

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 18:39
@Anonymní píše:
To je určitě pravda, ale někdy je to tak náročné, že pak se zarazím.

Rodičovství je náročné. Mně to taky nepřijde jako něco nenormálního.
Mně se vzteká i šestiletý. :mrgreen:
U pohádky nevydrží. Teď jsem se s ním dívala na něco, co mělo 30 minut. 20× oběhl pokoj, delal kotrmelce, kliky, dřepy, asi 3 minuty se díval v klidu, ale u toho stal na hlavě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 18:40
@Melodie91 píše:
Myslim, ze kdyby to nebylo ok, tak vas ze skolky upozorni…, navic mate brzy triletou prohlidku, tak si muzes v klidu promluvit s doktorem… me teda prijde, ze popisujes presne mou dvouletou, vcetne toho myti vlasu… a myslim si, ze do tech tri ji to takhle vydrzi :zed:

Mé dítě je ADHD. Ve školce byl vždy velmi hodný, být v klidu pro něj bylo ale náročné, jak jsem dorazila do školky, tenze z klidu opadala a šílenství narůstalo. ADHD máme už několik let potvrzené. Ve školce nám dokonce nevěřili, že je ADHD, až po natočení videa jeho chování mimo školku byli v šoku a od té doby nám vše věřili. Takže není záruka, že ve školce by něco řekli. U lékaře bez léků předváděl takové šílenství, že to bylo k neuvěření. Naštěstí máme skvělé lékaře a když něco letělo vzduchem, dokázali vše v klidu zvládat. Nicméně řada výpovědí zakladatelky odpovídá věku tří let. A to mytí vlásků a strach také znám, zlepšilo se to až po pátém roce a k ADHD to neřadím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 18:41
@Anonymní píše:
Rodičovství je náročné. Mně to taky nepřijde jako něco nenormálního.
Mně se vzteká i šestiletý. :mrgreen:
U pohádky nevydrží. Teď jsem se s ním dívala na něco, co mělo 30 minut. 20× oběhl pokoj, delal kotrmelce, kliky, dřepy, asi 3 minuty se díval v klidu, ale u toho stal na hlavě.

Tak to se taky nenudíte. Musíte to nějak zvládnout :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
24610
2.3.21 18:44

Zakladatelko, ze ty a muz budete povahou velmi klidni az neaktivni intelektualove?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10030
2.3.21 18:52

Mám čerstvé tříletého a teda také si myslím, že má ADHD, ale ten náš je opravdu nonstop v pohybu 😁 nejraději leze po výškách, běhá sem a tam, neustále mluví, skáče mi do řeči, když ho vidím za ruku poskakuje, u jídla chodí. Byla jsem na neurologii kvůli něčemu jinému, zmínila jsem se o tomhle a odpověď byla…je to prostě živé dítě, takže tak :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
2.3.21 19:04

Vůbec bych se nespoléhala na preventivní prohlídky u pediatrů. Většina z nich je důchodové věku a absolutně mimo realitu v oblasti jakékoliv diagnostiky, která přísluší do rukou klinických psychologů. V případě pochybností bych se objednala sama, klidně jako samoplátce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 19:21

@Svistice Tak teď jste mě pobavila. Ale něco na tom bude. 😃 Manžel je hodně klidný a neaktivní. Já jsem na tom lépe :D.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat