ABKM dotaz na dietu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrea2807
Nováček 5 příspěvků 14.06.19 13:56
ABKM dotaz na dietu

Ahoj, prosím o radu, dcera 7 měsíců alergie na bílkovinu kravského mléka, projevuje se pouze ekzémem na tvářičkách. Máme obě bezmléčnou dietu, kojím a nejím ani potraviny se stopovým množstvím, dodržuju to fakt poctivě. Už měla tvářičky čisté a dnes zhoršení a jediné co mi vrtá hlavou - měla jsem toustový chléb, složení v pohodě, kromě položky „enzymy“. Pořádně nevím co to je, mohlo by to vadit? Díky za odpovědi..

Reakce:
Palaladou
Stálice 58 příspěvků 14.06.19 13:59

A nejedla jsi ve větším množství třeba rajčata nebo jahody?

Andrea2807
Nováček 5 příspěvků 14.06.19 14:01

@Palaladou neměla jsem letos ještě ani jednu jahodu, rajče taky dlouho ne.. :(

Palaladou
Stálice 58 příspěvků 14.06.19 14:09

A ten chleba jsi měla teď poprvé? Jsou různé druhy enzymů, jestli je malá hodně citlivá, tak je asi možné, že by jí to vadilo :think:

Andrea2807
Nováček 5 příspěvků 14.06.19 14:26

@Palaladou ano poprvé, já právě nejsem schopná nějak líp zjistit co přesně to enzym je, vycetla jsem ze bilkovina, ale nejsem si tim vubec jistá, nevis - to jako mlecna bilkovina?

Palaladou
Stálice 58 příspěvků 14.06.19 14:40

Podívej se třeba na bezpecnostpotravin.cz , když si tam vyhledáš enzymy, je to tam docela dobře popsané. Nebude to mléčná bílkovina, v tom chlebu to spíš bude způsobovat takovou tu nakyslou chlebovou chuť, tak snad jedině to, že by jí vadilo..nebo nezkoušely jste nějaký nový příkrm?

kaiserin
Stálice 82 příspěvků 14.06.19 14:42

Ono bohuzel tam muze byt i zkrizena reakce na nektere typy potravin, tak ho vyzkousejte jeste jednou a uvidite, zda to bude mit stejnou reakci. Co treba vejce? Ty toleruje dobre?

Andrea2807
Nováček 5 příspěvků 14.06.19 19:49

@Palaladou Nezkousely, díky za odkaz

Andrea2807
Nováček 5 příspěvků 14.06.19 19:50

@kaiserin Myslím že ano, ale nijak jsem netestovala..po vynechani BKM se tvaricka uplne spravila zhruba za tyden, tak jsem zajasala a ted mi to vrtá hlavou..

Váš příspěvek
Reklama