ABKM u dvouletého dítěte

189
2.7.21 19:47

ABKM u dvouletaka

Ahoj, snad jsem to napsala dobře.
Když se syn narodil byla mu zjištěna ABKM, V roce byl na testech jestli ji ještě má a bylo mi sděleno že ne ale mě přijde divné že když mi syn chce tedko na stolici (2,5roku) seda si na bobek a pláče že ho bolí bříško a to v den kdy pije mléko (ano ještě stále chce pít mléko).
Normálně by děti když chtějí má stolici přece takhle bolet bříško nemělo ne??
Doktorce jsem to říkala a nějak zájem vyšetřovat neměla 🙈 tak jestli je možné že to porad má a proto ho takhle bolí bříško. Moc děkuji:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3011
2.7.21 19:56

A jaký test syn podstoupil, když ABKM vyloučili? Jen krevní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
2.7.21 19:57

@kavenka Ne,když jsme byli na testu jen mu podávala sestra mléko v různých intervalech a sledovala jak se malý projevuje. A podle toho mi pak bylo řečeno že ji nemá :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5378
2.7.21 20:03

@Sarka334
ABKM (už) mít nemusí, protože expoziční test vyšel dle popisu negativně, ABKM má tendenci v průběhu věku spontánně mizet. Syn však může mít intoleranci laktózy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3011
2.7.21 20:12
@Sarka334 píše:
@kavenka Ne,když jsme byli na testu jen mu podávala sestra mléko v různých intervalech a sledovala jak se malý projevuje. A podle toho mi pak bylo řečeno že ji nemá :roll:

Synovi jí po druhém roce také vyloučili, ale pokud měl větší příjem mléčných výrobků, tak ho bolelo bříško a měl i průjem. Takže jsem to pořád hlídala, aby jich neměl moc.
Teď jsou mu 3 roky a je to zase o něco lepší. Kupuji tedy mléko bez laktózy, Lipánek bez laktózy atd.
Zkus to a uvidíš jak bude reagovat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
2.7.21 20:18

@kavenka Většinou chce mléko ráno a večer a to během dne přijde že bolí bříško a chce na velkou.
Dnes jsem ráno nedala a nepřišel za celý den 🤔
Zkusím to co nejvíc omezit a uvidím moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
2.7.21 20:20

@Doctus Ano,i nad tím jsem uvažovala, určitě se na to zeptám doktorky aby udělala testy děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat