ABKM u staršího dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maky.p
Generální žvanilka 24821 příspěvků 15.06.19 11:19
ABKM u staršího dítěte

Zdravim,

vesmes vsude ctu, ze se ABKM projevuje u kojencu a batolat a ted ji zjistili memu 6tiletemu synovi. A o starsich detech se toho moc nedoctu, proc se ABKM objevi az takhle pozdeji. Tak treba mate nekdo zkusenost?

Syna trapily obcasne bolesti bricha a obcasny prujem zhruba od ctvrteho roku. Po patem roce to bylo castejsi, v 5,5 letech uz to bylo skoro na dennim poradku. Absolvoval ultrazvuky bricha, vysetreni stolice, nic. Az jsme ted v 6ti byli poslani do detske nemocnice a z krve mu zjistili alergii na mleko. Od odebrani krve do vysledku - cca 3 tydny, mel drzet bezmlecnou dietu a jako mavnutim proutku vsechny potize zmizely. 2× behem te doby byla dieta nechtene porusena a zas bolesti bricha a prujem. Takze je to asi jasny. Mam ho objednat na alergo a dal bude drzet dietu. Za 3m zkusit zakysany vyrobek a pak se uvidi.

Je tu nejaka pravdepodobnost, ze alergie po case zmizi - jako u mimin, nebo kdyz se mu projevila pozdeji, bude to spis celozivotni?

A pokud ma vase dite ABKM, maji to i vase dalsi deti? Je velka pravdepodobnost? Premyslim, jestli udelat test i mladsimu. Tuhy houno u nej moc nezazivam, je vecne zahlenej a temer nonstop ma rymu. Starsi mel divnou dlouhodobou vyrazku - koprivku na nohach, ta mu ted zmizela. Mladsi to ma na ruce, az do puchyrku. Ale jen malinke misto. Ekzem to asi vylozene neni.

Pokud mate zkusenost s projevenou alergii u starsich deti, budu rada za info a odpovedi :)

Reakce:
flicek18
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 15.06.19 11:32

Já měla taky intoleranci asi v 6 letech tuším. A po půl roce/roce to přešlo. ka mela projev Ekzém, je možné, že i něco jiného ale to už si nepamatuji.
A teď to má moje mimčo (zjištění cca v 6 tydnech)

vokishka
Extra třída :D 14848 příspěvků 15.06.19 11:43

Dcera mela zjistenou az v 15 letech.

Maky.p
Generální žvanilka 24821 příspěvků 15.06.19 11:57

@flicek18 intoleranci laktozy nebo alergii na mleko? My zkusili i bezlaktozovy jogurt a i tak mel prujem a bolesti. Snad mu to casem teda taky vymizi..

Maky.p
Generální žvanilka 24821 příspěvků 15.06.19 11:59

@vokishka a jak je na tom dal s postupem casu, ma alergii stale nebo neco toleruje?

flicek18
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 15.06.19 12:02

Intoleranci mléčné bílkoviny-na mléko.
A v bezlaktozovych výrobcích prý malinko laktozy stejně je, takže někteří kteří mají extrémní alergii na laktozu nesnesou ani to. je malé procento těch komu to nevymizí. takže snad jo. jen nedoporučuji všechno nahrazovat sójou- mléko, jogurt,… prý to pak může přivodit alergii na sóju

Maky.p
Generální žvanilka 24821 příspěvků 15.06.19 12:11

@flicek18 - no prave, to jsem se docetla az minuly tyden a do te doby mel nahrady sojove. Do vareni davam zajice, jinak stridam napoje od alpro. Nejvic mu samozrejme chutna to sojove cokoladove :D ale stridame mandlove, ovesne, ryzove,.. Jenze ty dezerty ma taky rad a ty jsou sojove. Mel rad hogurty a mliko, tak jsem mu chtela doprat tohle a pak jsem se docetla, ze soja moc dobra neni a muze vzniknout alergie i na ni. Ale co mu davat, aby mel jakoze to mleko..?

vokishka
Extra třída :D 14848 příspěvků 15.06.19 13:31
@Maky.p píše:
@vokishka a jak je na tom dal s postupem casu, ma alergii stale nebo neco toleruje?

Prvni rok drzela dietu docela prisne. Ale pak zacala hresit. Pokud nehresi moc, tak je v podstate bez problemu. Kdyz hodne, tak je pak proste nafoukla a nekdy ma strevni problemy. Ale celkove se vse hodne zlepsilo, ona ma i celiakii, alergii na soju, histaminovou intolernaci. Mela prujmy, teplotu jako reakci, vyrazku, krece, byla uplne ruda v oblicrji pokud porusovala dietu. Tohle uz fakt hodne ustoupilo, ted striktne drzi jen bezlepkovou dietu.

flicek18
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 15.06.19 14:37

@Maky.p já se prostě smířila s tím že ty sójové jogurty mám jednou za dva týdny. a kdyz jsem byla mala tak jsme todle ani neznali. jinak teď v létě jestli má rád zmrzku je i vegansky Magnum maj ho třeba v tesco a kauflandu a ten je bez soji. a jinak doporučují zkusit kozí mléko, ja ho dřív pila když jsme tu intoleranci měla i kozí syry/žervé, ale mleko doporucuji jen z nejake farmy, to cocse da koupit v obchodech v marketech je hnusný i pro mě. do testovin je super od alpro ryzovy nápoj na vaření, nebo i kokosový je dobrý ale tam je pak cítit. ten ryzovy v tom není poznat. a tady jsem si našla stránku a veganskýma sladkostma http://www.dewi.cz/…e-sladkosti/

Váš příspěvek
Reklama