Ablace srdce - strach o manžela

696
10.5.20 11:12

Ablace srdce strach

Ahoj holky, předem se omlouvám, asi to bude dlouhé. Manžel skončil minulý týden ve spitale s arytmií a celá ho ablace srdce, má Glitter síni, bere nove něco na srážlivost a vysoký tlak. A já jsem strašně vyděšená protože: boj se, zda mu nezjistí ještě něco, bojím se komplikací, bojim se zda bude zase žít život jako driv a bojím se jak dlouho tam bude. Jsem úplně paralyzována strachem, pořád jen brečím (tajné) a čtu nové a nové články, nektete nejsou moc pozitivní a píší o nutnosti dalších zákroku…přijde mi, že to je teď jen čekání a čekání(musí ještě před tim na nějaká vyšetření),termín zatím nemá…a výsledek nejistý. Bojim se, že ted i pak to bude jen neustálý strach a lítání po doktorech. V, je to blbá prosba, ale pros pište mi neco pozitivního, jsem zralá na psychiatra. dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
10.5.20 11:19
@hulala píše:
Ahoj holky, předem se omlouvám, asi to bude dlouhé. Manžel skončil minulý týden ve spitale s arytmií a celá ho ablace srdce, má Glitter síni, bere nove něco na srážlivost a vysoký tlak. A já jsem strašně vyděšená protože: boj se, zda mu nezjistí ještě něco, bojím se komplikací, bojim se zda bude zase žít život jako driv a bojím se jak dlouho tam bude. Jsem úplně paralyzována strachem, pořád jen brečím (tajné) a čtu nové a nové články, nektete nejsou moc pozitivní a píší o nutnosti dalších zákroku…přijde mi, že to je teď jen čekání a čekání(musí ještě před tim na nějaká vyšetření),termín zatím nemá…a výsledek nejistý. Bojim se, že ted i pak to bude jen neustálý strach a lítání po doktorech. V, je to blbá prosba, ale pros pište mi neco pozitivního, jsem zralá na psychiatra. dekuji

Ahoj. Můj partner to absolvoval před dvěma měsíci. A vše naprosto v pořádku. On je posera co se doktorů týče :mrgreen:, ale zvládl to levou zadní. 3 dny byl v klidu, odpočíval. 4.den po propuštění už normálně pracoval a fungoval naplno. Přeji ať to je u vás stejně. Klid. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
696
10.5.20 11:20
@Anonymní píše:
Ahoj. Můj partner to absolvoval před dvěma měsíci. A vše naprosto v pořádku. On je posera co se doktorů týče :mrgreen:, ale zvládl to levou zadní. 3 dny byl v klidu, odpočíval. 4.den po propuštění už normálně pracoval a fungoval naplno. Přeji ať to je u vás stejně. Klid. :kytka:

Děkuju moc:smiley:a byla to tedy ta hospitalizace cca na tři dny, jak říkají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13413
10.5.20 11:26

Hele ten strach je zcela přirozená reakce, ale je potřeba si od něj spíš ulevovat, než ho posilovat.

takže plakat - dobýr, psát o tom, nebo o tom s někým mluvit, moc dobrý.

Číst články na internetu - špatný - to jedině přidává paniku. Potřebuješ ho brát jako třeba horečku při chřipce, nebo tak něco. Strach je přirozená součást takovéhle situace, ale nesmí tě ovládnout.

Co pomáhá - intenzivní psychický pohyb, činnost, která ti zaměstná mozek, rutina a pravidelnost, práce, u které jsou vidět výsledky, mluvit s někým o tom že se bojíš - jestli tím nechceš zatěžovat svoje blízké, volej třeba na linku důvěry, jsou právě od toho.

skvělá jsou taky různá dechová cvičení https://www.youtube.com/watch?…&

Potřebuješ se zaměstnat čímkoliv jiným a ten strach vlastně ignorovat. V tuhle chvíli neuděláš nic, než že můžeš být opora pro manžela a pro děti a v tom ti to strach jen zhoršuje. Když ho budeš ignorovat, když mu nebudeš dávat dostatek pozornosti, pomalu bude slábnout. Když ho budeš živit tím, že neustále budeš přemítat nad tím, jak to všechno je špatně, tak on jen poroste.

Co můžeš udělat je najít si nějaký rituál - třeba chodit každý den někam zapálit svíčku, modlit se nebo tak něco.

Můžeš si koupit v lekráně něco v čem je kozlík, meduńka a chmel a užívat to ráno a večer, určitě taky přidej hořčík (ideálně 500 mg ráno a 500 večer, v nějaké organické vazbě - zeptej se v lekárně) a b-komplex.

Pokud by se ti to nedařilo zvládnou vlastními silami, zajít za doktorem pro krátodobé užívání léků na zklidnění úzkosti je dobrá cesta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.20 11:27

@hulala
Ano. Přijel nalačno, udělali mu jícnové vyšetření. Druhý den zákrok, klid na lůžku. Třetí den taky klid, už ale s trochou pohybu. Čtvrtý den ráno jel domů - řídil. ;) Nejhorší prý bylo muset hodiny ležet na zádech skoro bez pohnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
19227
10.5.20 11:29

Neboj bude to v pohodě znám tři lidi co na tom byli včetně malého dítěte a dobrý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
10.5.20 11:34

@ka2ka a žijí normálně?

Jinak děkuji všem. @Ou k psychoterapeutovi jdu zítra.

Je to horší tím, že se pořád hadame(ne kvůli tomuhle) :nevim: naivně doufám, že nám to i paradoxně pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19227
10.5.20 11:38
@hulala píše:
@ka2ka a žijí normálně?

Jinak děkuji všem. @Ou k psychoterapeutovi jdu zítra.

Je to horší tím, že se pořád hadame(ne kvůli tomuhle) :nevim: naivně doufám, že nám to i paradoxně pomůže.

ano naprosto bez problému, jedna podniká, další velmi aktivní důchodce a dítě má normálně tv i sportovní kroužky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.20 11:44

Byla jsem v podobném stavu, když se něco zdravotního řešilo u syna když byl mimino. Klidně bych si skočila k obvodní pro Neurol, jako takovou prvotní pomoc, aby se mozek zklidnil ze spirály psycho myšlenek. Taky jsem si ho párkrát vzala, je to úleva a člověk začne racionálně uvažovat, trochu se sebere a pak může předcházet dalším panikám pohybem, prací atd. Nebo pokud nechceš chemii, je volně dostupný Novopasit jakési byliny a cosi. Potřebuješ se hlavně dostat z té paniky, protože to opravdu člověk vidí všechno mnohem horší, než to je. Nepřemýšlej teď nad operací, ale třeba nad tím, jak na podzim pojedete na dovolenou nebo co si pořídíte příští rok až bude po všem. Bude to dobrý uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.5.20 11:52

Ad psychoterapeut, přeju ti fakt ať narazíš na někoho schopného. Já narazila na paní, od které jsem odcházela s pocitem, že jsem nejhorší matka na světě, protože jsem si dovolila slabost, nejsem statečná a ještě nevím co tam blila. Měla jsem chuť zavřít oči navždy. Manžel se na to nemohl koukat, naložil mě do auta a odvezl mě na pohotovost. Tam byl starý praktik ukrajinské národnosti, který mně napsal Neurol a řekl mi pár věcí, které mi pohly víc, než 2 hodiny u té psychokrávy.

• Nahlásit
  • Citovat
696
10.5.20 12:12
@Anonymní píše:
Ad psychoterapeut, přeju ti fakt ať narazíš na někoho schopného. Já narazila na paní, od které jsem odcházela s pocitem, že jsem nejhorší matka na světě, protože jsem si dovolila slabost, nejsem statečná a ještě nevím co tam blila. Měla jsem chuť zavřít oči navždy. Manžel se na to nemohl koukat, naložil mě do auta a odvezl mě na pohotovost. Tam byl starý praktik ukrajinské národnosti, který mně napsal Neurol a řekl mi pár věcí, které mi pohly víc, než 2 hodiny u té psychokrávy.

Byla jsem v krizovém centru, dali mi nějaký Neurol a kontakt na tuto paní. Dneska jsem prvni den po týdnu bez prášků, nechci si má ne úplně zvykat, jsem tak nějak připravena si je,,šetřit,,až půjde do tuhého a bude nejhůř. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27167
10.5.20 12:16
@Anonymní píše:

Z okolí vím, že narazit na psychoterapeuta, s kterým si člověk sedne, není pravidlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27167
10.5.20 12:25
@hulala píše:
Byla jsem v krizovém centru, dali mi nějaký Neurol a kontakt na tuto paní. Dneska jsem prvni den po týdnu bez prášků, nechci si má ne úplně zvykat, jsem tak nějak připravena si je,,šetřit,,až půjde do tuhého a bude nejhůř. :zed:

https://www.drmax.cz/…5-htp-cps-30

Já, když jsem jednu dobu nemohla spát déle než 4 hodiny, tak jsem si pořídila toto, je to z rostliny Griffonia a je to i na úzkosti a na deprese, krom spaní.
Nesmí se to s AD.

Jinak já si myslím, že ten strach a obavy k tomu jsou přirozené, proč by se člověk nemohl občas bát, mít obavy, brečet, nějak mi dnešní trend pořád potlačovat emoce, aby člověk nevypadal jako troska, nepřijde přirozený.

Mně osobně i pomáhá si o problému co nejvíce přečíst a prostě vědět, i to negativní, metoda strkání hlavy do písku není nic pro mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
10.5.20 12:29

@free333 tak já když se nad tím v příčetné chvíli zamýšlím, tak si i objektivně dokazu říct, že vyndání slepého střeva je rizikovější :roll: ale pak přijdou právě ty chvíle nepříčetnosti. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27167
10.5.20 12:32
@hulala píše:
@free333 tak já když se nad tím v příčetné chvíli zamýšlím, tak si i objektivně dokazu říct, že vyndání slepého střeva je rizikovější :roll: ale pak přijdou právě ty chvíle nepříčetnosti. :think:

Zase je moc dobře, že se na to přišlo včas a nestalo se něco horšího, to je moc dobře…

Ted stejně nic jiného nezbývá, naštěstí na tohle chodí hodně lidí a dopadá to dobře…

Bude to dobré, už aby to bylo za vámi… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama