Adaptér na autosedačku

189
1.7.20 10:25

Adaptér na autosedačku

Ahoj všichni,

chci se zeptat na Vaše zkušenosti. Máme krásný kočárek i autosedačku, ale zatím ne ten adaptér, aby se dala autosedačka přicvaknout na podvozek kočárku.
Moje otázka je, jestli má cenu kupovat ten adaptér (našla jsem si ho a cena je tak středně, takže se rozhoduji, jestli koupit nebo ne.)
Jesti ho využiji, jako třeba do obchodu nebo tak? Případně jak často jste využili v běžném provozu?
Když pojedeme na výlet tak je jasné, že budeme brát korbu, k doktorovi budem chodit pěšky, ale na větší nákup se pojede autem. K tchýni taky jezdíme autem a nevím jestli je nutné sebou pak tahat i korbu (přece jen zabere celý kufr a ne vždy se tam jde na procházku a když tak do lesa - takže spíš v nosítku).

Prosím napište mi Vaše zkušenosti.

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3215
1.7.20 10:37

@KeckaJ to přece záleží na tobě, jestli to využiješ. Podle toho, co píšeš, tak spíš ne :nevim: Já nekupovala, protože na nákupy jsem kočár nebrala, jen jsem dala dítě v sedačce na nákupní vozík, u doktora se parkuje přímo před ordinací, takže jsem nosila jen vajíčko a na všechny ostatní aktivity jsem brala kočárek s korbou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
1.7.20 10:40

Tak my jsme měli zpočátku hluboký kočárek. Ten se nedal ani složit do auta. Takže jsem si rychle půjčovala od kamarádky podvozek s autosedačkou. Nevyužili jsme ho nějak dlouho, ale docela často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
1.7.20 10:41

@Jitul.kaaa9 Já chápu, že jde spíš o mě, nakolik bych adaptéry využila, ale třeba jsou situace, kdy mě ani nenapadly, že bych to potřebovala (nebo se to hodilo).
Spíš bych uvítala zkušenosti, kdy ostatní využili připnutí autosedačky na podvozek kočárku. (Ty obchody jsou tak nejčastější a když děláme velký nákup tak zase brát dva vozíky, aby v jednom mohlo být vajíčko a v druhém ten nákup?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215
1.7.20 10:50
@KeckaJ píše:
@Jitul.kaaa9 Já chápu, že jde spíš o mě, nakolik bych adaptéry využila, ale třeba jsou situace, kdy mě ani nenapadly, že bych to potřebovala (nebo se to hodilo).
Spíš bych uvítala zkušenosti, kdy ostatní využili připnutí autosedačky na podvozek kočárku. (Ty obchody jsou tak nejčastější a když děláme velký nákup tak zase brát dva vozíky, aby v jednom mohlo být vajíčko a v druhém ten nákup?)

To vajíčko jsem dala na ten nákupní košík, se kterým jsem nakupovala. Třeba lidl nebo kaufland maj na to speciální vozíky, kde není taková ta sedačka pro větší dítě, ale místo toho je místo pro vajíčko. A na velký nákup jsem ani kočárek nevozila, protože by se mi pak blbě vešel celej velkej nákup i s kočárkem do kufru (ale nevim, co máte za auto a co je pro tebe velkej nákup). Jo a taky obvykle jezdím nakupovat sama, takže nevim, jak bych dva košíky/ nebo jeden a k tomu kočárek/ ovládala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
1.7.20 11:04

Neměli jsme to a nechybělo mi to :nevim: Jsou věci, které jsme neměli, a zpětně si říkám, že jsem to koupit měla, ale tohle ne.

Jediné využití, které mě napadá, je do toho obchoďáku, ale pokud pojedeš sama, tak nemůžeš mít kočár s autosedačkou i nákupní vozík. Dala bych vajíčko na košík, pokud nelze, tak vajíčko dovnitř košíku mezi jidlo, nebo mimino do nositka. Od cca devíti měsíců už mimino zvládne sedět ve vozíku na té sedačce.

Pokud pojedete dva, přijde mi lepší, aby jeden z vás šel s miminem mimo obchoďák a druhý nakoupil sám.

Jednou jsem teda s vajíčkem v ruce běhala v noci okolo rekonstruujícího se Motola a hledala vchod na pohotovost. To by se mi tehdy ten podvozek hodil, musela jsem nabehat snad několik kilometrů, v noci a v dešti :lol: Ale v té situaci bych si na to nejspíš stejně nevzpomela, nečekala jsem takové cvičení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15808
1.7.20 11:50

Já na tom byla podobně jako ty, přesto byly situace, kdy jsem za ně byla sakra vďečná. Když jsem potřebovala do nemocnice na pohotovost, která je pěkně daleko od parkoviště a dítě mělo osm kilo, což táhnout ve vajíčku fakt nešlo. A téch situací bylo dost a dost. Zkus se kouknout po bazarech, určitě je seženeš z druhé ruky a pak bez problému prodáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
1.7.20 12:05

Pokud budete s vajickem casteji jezdit autem, tak doporucuju isofixovou zakladnu na vajicko. Cvak cvak a jdu. U prvniho ditete jsem se morila s pasem… U druheho je to pohodicka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
1.7.20 12:20

@dana.dv Isofixovou základnu máme - právě proto, že mi to příjde snazší na „zacvaknutí“ do auta…

@Janli Nejsem si jistá, že na náš kočárek bych to našla na bazaru… Nenašla jsem na něj ani recenze :D

Teď třeba furt něco předěláváme, kutíme - jak na zahradě, tak doma, tak u tchýně i u našich. Často jedem třeba do hoby marketů. (Ano vím, že manžel by mohl jet i sám, ale já jsem ráda že vypadnu a někam se podívám.) A tam právě si myslím, že by bylo fajn mít prostě autosedačku na podvozku, než právě v tom košíku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215
1.7.20 13:30

@KeckaJ no tak si jí kup ne, když ti přijde, že jí využiješ :lol:
@dana.dv skvělá odpověď na dotaz, jestli si má koupit adaptéry ke kočárku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15808
1.7.20 13:39

@KeckaJ pro mě bylo mnohem pohodlnější dát mimčo v sedačce na podvozek, než ho strkat do košů. Já jsem nákupu adaptérů nelitovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama