Akné-co s tím?

Anonymní
26.7.21 19:16

Akné-co s tím?

Holky prosim vas o radu… posledni cca rok mam problemy s akne. Driv jsem mela moc hezkou plet. Nevim, cim to je, ale docela me to stve. Vetsina z nich jsou podkozni pupinky a nejdou jen tak vymacknout.
Meli by jste nejake rady/tipy, co si na to mam koupit?
Beru vitaminy venira-na vlasy, nehty a plet, ale na pleti nevidim zadne zmeny.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24406
26.7.21 19:18

Kolik ti je? Hormony máš v pořádku? Jakou máš životosprávu? Co používáš za kosmetiku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
26.7.21 19:19

Příčin může být spousta, ale pokud je příčina hormonální, žádné vitamíny a životospráva nepomohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
26.7.21 19:25

Mě pomohla zinková pasta/krém z lékárny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
26.7.21 19:30

@Kriss Tina Je mi 28, s hormonama mam trochu problemy, nebo alespon se to odviji od ms… pred i po zacli migreny. Snazim se jist zdrave, ale nedodrzuji to uplne striktne. Hybu se kazdy den v praci a se psem,…
Leky zadne neberu, alkohol nepiju,.. pecujici kosmetiku pouzivam od Ryoru. Moc se nemaluji-max rasenka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24406
26.7.21 19:38

@Jevania Tak to bude nejspíš těmi hormony, ale tam se toho moc dělat nedá. Někomu pomůže třeba antikoncepce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
26.7.21 19:39

Mě pomohl zinek v tabletkách plus micelarní voda na čištění pleti pro problematickou pleť se sklony k akné. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2982
26.7.21 20:00

Kurkuma+med, marocký jíl ze kterého si delam masku. Ideal. Za 4m hooodne velke zlepšení. Do roka vymyzelo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17145
26.7.21 20:11

Dlouho mi trvalo, nez jsem pubertalniho syna presvedcila na potirani pleti jarischovym roztokem (ma osobni zkusenost). Ted uz je rad, ze se tech jebaku zbavil :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
26.7.21 20:25
@Anonymní píše:
Holky prosim vas o radu… posledni cca rok mam problemy s akne. Driv jsem mela moc hezkou plet. Nevim, cim to je, ale docela me to stve. Vetsina z nich jsou podkozni pupinky a nejdou jen tak vymacknout.
Meli by jste nejake rady/tipy, co si na to mam koupit?
Beru vitaminy venira-na vlasy, nehty a plet, ale na pleti nevidim zadne zmeny.

Organická levandulová pleť. voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3560
26.7.21 20:38

Tuzebnikova maska od nobilis tilia. Čisticí maska sedmikráska od manufaktura.
Oboji pravidelně, dlouhodobé a ideálně střídat - aby pleť měla od každého trochu pravidelně :palec: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.7.21 19:27

Já bych ti určitě doporučila zajít na kožní - měla jsem to podobné - cca do 19 krásná pleť, nevěděla jsem, co je to pupínek.. Pak se postupně nějaké problémy začaly objevovat a v cca 22 úplně šílené červené boláky. Byla jsem u jedné kožařky, ta mi moc nepomohla, ale pak jsem narazila na skvělou doktorku - předepsala mi lokální mastičku na pupínky a pak Differin (to je lék ze skupiny retinoidů, naprosto skvělý na akné) a do cca půl roku úplně klid. Určitě bych neváhala někam zajít, pokud jsi z toho smutná, je to rozhodně lepší než se trápit nějakými domácími maskami a často nevhodnou kosmetikou z drogerie. A kdyby mi nevyhovovala léčba jedné kožařky, zkusila bych jinou - mě třeba ta první moc nepomohla, ale druhá už na moje problémy zacílila naprosto skvěle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat