Akutní - WORD

409
31.7.19 20:26

Akutní - WORD

Ahojky holky, jak dát do wordu 2 písničky vedle sebe na 1 stránku prosím? Vložila jsem do 1 souboru vždy 1 píseň - 1 stránka, ale potřebovala bych právě dát 2 písně na 1 stránku, nevíte, prosím, jak se to dělá? Kdyžtak Vám soubor přepošlu. Mockrát děkuji a moc by mi to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10286
31.7.19 20:30

Udělej si 2 sloupce - bývá to někde v záložce Rozložení, některé verze to mají přímo v ikonkách. Strana se ti rozloží na dva sloupce, vložíš jeden text, pod to druhý, a mezi ně uděláš takovou mezeru, aby ti to vyšlo tak, jak potřebuješ. To je podle mě nejjednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
31.7.19 20:30

Rozložení - Sloupce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10286
31.7.19 20:32

Nebo jestli to potřebuješ jen vytištěné, tak v nastavení tisku budeš chtít 2 strany na 1 list a nemusíš to upravovat vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10888
20.3.20 16:02

Ahoj, prosím, potřebuju pomoct, mají děti povinně odevzdat do školy práci na známky ve wordu. Mají vložit obrazce a udělat výplně. No nemáme word, i psala jsem učiteli a poslal nám přesně tu zdrama online verzi. Jenže tam ikona obrazců není. Psali jsme mu znovu, odpověď snaž se, je to úkol, najdi si to na disku. Jako to je přístup, že to snad není pravda. Neví, prosím, někdo, jak do té verze dostaneme obrazce? Musí vložit srdíčko, čtverec, a tak, chybí jí prostě ty obrazce oproti normální koupené verzi, co mají ve škole na počítačích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1452
20.3.20 16:19

@Šáruší
Mám LO (Libre Office). Zkoušela jsem najít a možná jsem na to přišla.
Nabídkový panel - vložit - tvar - základní (tam je obdélník, čtverec,…) / symboly (tam je srdce, slunce, měsíc,…) - klik a držení levého tlačítka a kreslíš…

Snad jsem to napsala srozumitelně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1452
20.3.20 16:21

P. S. ale netuším, jestli je to to správné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10888
20.3.20 16:27
@werajsik píše:
@Šáruší
Mám LO (Libre Office). Zkoušela jsem najít a možná jsem na to přišla.
Nabídkový panel - vložit - tvar - základní (tam je obdélník, čtverec,…) / symboly (tam je srdce, slunce, měsíc,…) - klik a držení levého tlačítka a kreslíš…Snad jsem to napsala srozumitelně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to je ten problém, to tvar tam není, chybí tam celá ta věc tvar, takže bych tam potřebovala vložit celou tu skupinu, kde jsou ty tvary

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
20.3.20 16:36

@Šáruší Ahoj, koukla jsem na to do svého online Wordu a fakt to tam vůbec není. Doporučuju si stáhnout ty Libre Office, jak píše werajsik, tady: https://cs.libreoffice.org/ a postupovat podle jejího postupu.

A při odevzdání učitele upozornit, že jste to dělali v tom, protože doma nemáte Word. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10888
20.3.20 16:40
@duch23 píše:
@Šáruší Ahoj, koukla jsem na to do svého online Wordu a fakt to tam vůbec není. Doporučuju si stáhnout ty Libre Office, jak píše werajsik, tady: https://cs.libreoffice.org/ a postupovat podle jejího postupu.A při odevzdání učitele upozornit, že jste to dělali v tom, protože doma nemáte Word. :)

no to jsem si s ním psala celé dopoledne, mám pocit, že je ten člověk úplně mimo. Poslal nám nějaké přihlašovací údaje školy, že to mají studenti zadarmo a jsme přesně v online wordu, jen na jméno dcery a ne mé. Psali jsme mu, že tam není ta ikony obrazce a on nám odpověděl, ať hledáme na disku. A dál nic. Jako chápeš to? V libreoffice to udělat nemůže, je to úkol na word 8o zybývám se tím už celý den a nikam jsme se neposunuli. A to není ten úkol, úkol je výplně a obrysy těch obrazců, jsem se nedostali ani přes krok vložit ty obrazce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
934
20.3.20 16:51

@Šáruší hele asi to neni to, co ucitel ocekava, ale co proste na papir nakreslit ty obrazce, vyfotit je a vlozit tam obrazek? Ukol splnite. Ale urcite bude kecat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
934
20.3.20 16:53

@Šáruší nebo jina varianta, at vam nekdo jiny s Wordem ty obrazce vlozi, posle ten dokument a vy to dodelate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10085
20.3.20 17:07
@Šáruší píše:
no to jsem si s ním psala celé dopoledne, mám pocit, že je ten člověk úplně mimo. Poslal nám nějaké přihlašovací údaje školy, že to mají studenti zadarmo a jsme přesně v online wordu, jen na jméno dcery a ne mé. Psali jsme mu, že tam není ta ikony obrazce a on nám odpověděl, ať hledáme na disku. A dál nic. Jako chápeš to? V libreoffice to udělat nemůže, je to úkol na word 8o zybývám se tím už celý den a nikam jsme se neposunuli. A to není ten úkol, úkol je výplně a obrysy těch obrazců, jsem se nedostali ani přes krok vložit ty obrazce

Učitelé informatiky jsou asi fakt speciální kategorie. Po holce chtěl, ať si komplet přeinstaluje Office a stáhne program Access. Napsala mu, že to nehodlá zkoušet v situaci, kdy ten notebook denně několik hodin využivá kvůli jiným předmětům. Nakonec ten úkol opravdu zrušil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
20.3.20 18:19

@Šáruší Předpokládám, že škola má zadarmo pouze tu online verzi, „otevřít v desktopové aplikaci“ nejde? Pak je učitel fakt zvláštní. Napsala bych mu znovu, že žádná taková možnost v online wordu není (na heslo „obrazec“ ani nápověda nic nevyhledá, takže to tam opravdu nikde schované není). Nabídla bych mu zpracování v LibreOffice, který je jen trochu jiný Word, který je přístupný, nebo po něm požadovala, ať ti teda poskytne instalační údaje k desktopové verzi. Případně můžete obrazce namalovat a vyplnit v malování, uložit a vložit jako obrázek. To ta online verze Word podporuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
20.3.20 18:22

@Zuzi79 To buhužel taky online verze nepodporuje, že by jim tam někdo vložil obrazce a oni si s nimi nějak hráli. Ozkoušeno, viz obrázek, co přikládám. (@Šáruší klidně pošli učiteli jako důkaz, že když máš soubor s obrazcem a otevřeš ho v online Wordu, po kliknutí na obrazec tam neexistuje ani nabídka, která by ti s ním dovolila pracovat - chová se jako obrázek).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama