Dort na svatbu

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SarikS
Povídálka 34 příspěvků 23.06.19 12:55
Dort na svatbu

Ahoj, děvčata. Byla jsem kamarádkou požádána, abych jim na svatbu upekla dort. Dort by měl být pro 50 lidí. Máte s tím někdo zkušenost? Vůbec nevím, jaké formy použít(velikostně..) a kolika patrový, stačí dvou? To je asi málo, že..? A taky ještě věc..chtějí to mít na začátku září, bude ještě dobré ovoce a hlavně k sehnání? (Jahody, borůvky, maliny..) ale to asi ano, že?… A taky mám ho nějak vyztužit? A jak jste ho převážely? Bojím se hlavně převozu (má být ovocný a politý čokoládou..tak, aby to nějak nesklouzlo…)
Děkuju moc za rady a zkušenosti! :oops: byla bych moc vděčná za jakoukoliv radu…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 23.06.19 13:00

Noo, to je docela sousto. Já to na velký akce většinou řeším tak, že dělám malý dort do dvacítkové formy, na krájení, a zbytek v cupcakes. Jak to chceš dělat? Vícepatrový? V tom případě určitě vol výztuhu, převez každé patro zvlášť a sestav a dozdob na místě…

berry4
Nadpozemská drbna 28652 příspěvků 23.06.19 13:02

Měli jsme pro 50 lidí 3 patrový, snědla se 2 patra. Když uděláš 26 ku a 20 ku, stačí. Ovoce je dnes dostupné celoročně. My ho vezli v bedýnce od ovoce, po stranách byl opatrně zafixován polyst. kostkami obalenými v alobalu. Ale ani to nebyla potřeba. Je důležité, aby tu bedýnku někdo držel v náručí.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 23.06.19 13:06

No vzala jste si velke sousto. Na to, ze s tim nemate zadne zkusenosti. Jinak vicepatrovy urcite vyztuhy a dodelavat az na miste. Pokud to ale musite vezt hotovy a jeste nejakou dalku, tak se dejte na modleni.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17245 příspěvků 23.06.19 13:07
@SarikS píše:
Ahoj, děvčata. Byla jsem kamarádkou požádána, abych jim na svatbu upekla dort. Dort by měl být pro 50 lidí. Máte s tím někdo zkušenost? Vůbec nevím, jaké formy použít(velikostně..) a kolika patrový, stačí dvou? To je asi málo, že..? A taky ještě věc..chtějí to mít na začátku září, bude ještě dobré ovoce a hlavně k sehnání? (Jahody, borůvky, maliny..) ale to asi ano, že?… A taky mám ho nějak vyztužit? A jak jste ho převážely? Bojím se hlavně převozu (má být ovocný a politý čokoládou..tak, aby to nějak nesklouzlo…)
Děkuju moc za rady a zkušenosti! :oops: byla bych moc vděčná za jakoukoliv radu…

Asi se tady nějaká cukrářka najde. Ale s nulovými zkušenostmi bych se do dortu na svatbu nepouštěla. Mohla by to být docela ostuda :oops: Proč tě oslovila - že dobře pečeš? Nebo chce ušetřit?

Troufla bych si maximálně na drobné cukroví Dejme tomu i na minidortíky, ale leda tak pro dvacet lidí. Já bych to hlavně neměla kde chladit do doby, než by se to odváželo.

Já bych rozhodně dort objednala. A to peču pravidelně.

pajulinkaa
Závislačka 4569 příspěvků 23.06.19 13:08

@SarikS ahoj :mavam: určitě bych udělala třípatrový, to určitě ať má opravdu každý kousek, myslím že pak ani nic nezbyde :mrgreen:, velikostně bych udělala tu 34( nebo kolik to je :think: teď přesně nevím :lol: ) pak střed klasika 28 a batul navrch, vyztužuje se to většinou špejlemi nebo i brčky, ovšem jestli budete mít spíš nějaký lehčí dort, ne těžký máslový nebo máslovo tvarohový s ovocem, určitě bych raději asi použila podnos, myslím ten jak jsou na něm ty tři patra zvlášť ;). Pak se to i dobře převáží, můžou se na ten podnos dát až na místě, což šetří hlavně nervy že :lol: obzvlášť v horku… A co se týče ovoce, pokud tam potřebuješ mít čerstvé, určitě se sežene v obchoďáku vždycky nějaké, pokud ale bude s ovoce krém, tak si dělám pytlíky do mrazáku z vlastního domácího nasbíraného, pak to stejnak rozmixuju a svařím na pudink, a dozdobit pak tou troškou třeba čerstvých malin z krabičky ;) ;)

vokishka
Extra třída :D 14888 příspěvků 23.06.19 13:08

Dcera bude mit tri ruzne mensi dorty.

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 23.06.19 13:11

Ještě bych poradila, abys to pořádně vyzkoušela. Já kamarádčin dort nahlásila na tři rodinné oslavy, abych pořádně prubla časovou náročnost, nacvičila zdobení a převoz… A taky nejsem zrovna začátečník. Jo, a vždycky vypadají lépe dorty menší a vyšší, než větší průměr, ale každé patro deset čísel…

berry4
Nadpozemská drbna 28652 příspěvků 23.06.19 13:14

Ničím jsme ho vyztužený neměli :kytka:

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 23.06.19 13:14

@SarikS no radu nemám, ale taky nechápu, proč se do toho pouštíš, když nemáš zkušenosti a proč to po tobě nevěsta chce :nevim: a proč jsi na to přistoupila?

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15109 příspěvků 23.06.19 13:15

@berry4 no, ale vždyť padá na jednu stranu.

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 23.06.19 13:19

@SarikS Bez výztuh to neriskuj. Není to nic drahého ani složitého. A nezáleží na tom, že někomu nespadl. On může držet i na zkoušce, naostro pak bude něco málo jinak nebo bude tepleji a katastrofa je na světě…

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17245 příspěvků 23.06.19 13:19
@Tichošlápek píše:
@berry4 no, ale vždyť padá na jednu stranu.

Možná záměr. Mně se docela líbí, takový lehce odbytý a to servírování :P

AnastazieB
Echt Kelišová 8777 příspěvků 23.06.19 13:20

Taky bych se do toho nepouštěla, pokud nemáš zkušenosti. Anebo bych ho během léta alespoň dvakrát zkusila.

Šáruší
Závislačka 3587 příspěvků 23.06.19 13:22

Pekla jsem švagrové. pro zhruba 30-35 lidí, byl třípatrový, spodní patro mělo 28cm, A bylo tak jako tak akorát, zbyl jen kousek. Byl tedy potahovaný, samozřejmě vyztužený. Převážela jsem ho cca 30km a byl to tedy zážitek. No dort díky bohu přežil. Ale ty nemáš žádnou zkušenost, svatební dort je celkem taková bych řekla důležitá věc. Musíš ho péct dopředu, kde ho budeš uchovávat? To není sranda, já měla vyklizenou celou ledničku a vyndané poličky, aby se tam vešel. A za další, ovoce má tendence plesnivět, zvláště to jakože rádoby čerstvé z obchodu, do druhé dne může v dortu klidně začít plesnivět, asi jako koupené jahody, co udělají do druhého dne…takže jako fakt nevím nevím. Rozmysli řádně druhy ovoce, co v tom dortu budou.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama