Jak pojmout rozlučku se svobodou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 15:28
Rozlucka se svobodou jak

Ahoj mam dotaz v srpnu mame svatbu a zjistila jsem, ze pro mas kamaradi chteji usporadat rozlucku se svobodou. Chcem ji s pritelem spolecnou a tak mi pred tydnem ma svedkyne prozradila ze si chteji pujcit za vsi stan s pipou grilem sezenim. Ale rekla mi abychom si vse hradili sami prijde mi to divne a kdyz dalsi kamaradka mi rekla ze je to blbost a ze se jeste nagriluji jako vdana tak sem jim navrhla at to pozmeni a udelaji to treba v hospode( nakonec to pry tedy udelaji v hospode) dalsi se chytla iniciativy s tim, ze rekla ze by zalozila chet s temi lidmi ktery tam chcem a napsala jim misto konani s tim, ze kdyz by nekdo chtel financne prispet tak budou radi. Ale ma svedkyne ktera vse chtela prichystat se urazila ze to chtela za vsi a nic mi platit nebude kdyz sme to pocitali slo by zhruba o 200kc na osobu kdyby prispel kazdy. A ma otazka zni jak vlastne rozlucky se delaji plati to kamaradi a skladaji se nebo teda mam vse zaplatit ja i kdyz nevim co chystaji a kde? A dat jim proste 5000kc nebo jak to funguje? Dekuji za rady sem s toho uz zoufala resit rozlucku kdyz sama mam dost starosti se svadbou. :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10039 příspěvků 22.06.19 15:30

Mně teda přijde ujeté platit rozlučku se svobodou, a potom ještě hostit kamarády na svatbě, ale nevím, jak to chodí. My nic takového neměli. Vždycky jsem měla pocit, že se kamarádi sejdou v hospodě a člověk jim zaplatí panáka, ale aby platil celou útratu, to fakt nvm :nevim:

Uživatel je onlineTichošlápek
Neúnavná pisatelka 15050 příspěvků 22.06.19 15:33

Přesně. Sešli jsme se v baru, zaplatila jsem sampus a zbytek si hradil každý sám. Manžel to asi měl stejně, nebyli jsme spolu

P4ja
Extra třída :D 10039 příspěvků 22.06.19 15:35
@Tichošlápek píše:
Přesně. Sešli jsme se v baru, zaplatila jsem sampus a zbytek si hradil každý sám. Manžel to asi měl stejně, nebyli jsme spolu

No, možná tenkrát měli sousedi zpíváni a to se asi neslo v tom duchu, že doma všechny pohostili, ale nepamatuju si to přesně, je to dávno.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 16996 příspěvků 22.06.19 15:36
@Anonymní píše:
Ahoj mam dotaz v srpnu mame svatbu a zjistila jsem, ze pro mas kamaradi chteji usporadat rozlucku se svobodou. Chcem ji s pritelem spolecnou a tak mi pred tydnem ma svedkyne prozradila ze si chteji pujcit za vsi stan s pipou grilem sezenim. Ale rekla mi abychom si vse hradili sami prijde mi to divne a kdyz dalsi kamaradka mi rekla ze je to blbost a ze se jeste nagriluji jako vdana tak sem jim navrhla at to pozmeni a udelaji to treba v hospode( nakonec to pry tedy udelaji v hospode) dalsi se chytla iniciativy s tim, ze rekla ze by zalozila chet s temi lidmi ktery tam chcem a napsala jim misto konani s tim, ze kdyz by nekdo chtel financne prispet tak budou radi. Ale ma svedkyne ktera vse chtela prichystat se urazila ze to chtela za vsi a nic mi platit nebude kdyz sme to pocitali slo by zhruba o 200kc na osobu kdyby prispel kazdy. A ma otazka zni jak vlastne rozlucky se delaji plati to kamaradi a skladaji se nebo teda mam vse zaplatit ja i kdyz nevim co chystaji a kde? A dat jim proste 5000kc nebo jak to funguje? Dekuji za rady sem s toho uz zoufala resit rozlucku kdyz sama mam dost starosti se svadbou. :zed:

Rozlučku se svobodou jsem zažila jednou u kamarádky, sezvala nás asi deset, grilovali jsme na zahradě. Přinesli jsme každý něco. Svatbu měli v kruhu rodinném, tak chtěla aspoň takhle oslavit dny následující.

Já bych teda uspořádala svatbu, pozvala si, koho chci. Žádnou rozlučku se svobodou bych nedělala, ani jako mládě. Teď ve 40 by to byl skoro trapas :jazyk:

P4ja
Extra třída :D 10039 příspěvků 22.06.19 15:39
@Russet píše:
Rozlučku se svobodou jsem zažila jednou u kamarádky, sezvala nás asi deset, grilovali jsme na zahradě. Přinesli jsme každý něco. Svatbu měli v kruhu rodinném, tak chtěla aspoň takhle oslavit dny následující.Já bych teda uspořádala svatbu, pozvala si, koho chci. Žádnou rozlučku se svobodou bych nedělala, ani jako mládě. Teď ve 40 by to byl skoro trapas :jazyk:

Tak to bych chápala, pokud kamarádi nebudou na svatbě, tak to před neb po zapít a zaplatit něco víc. Ale pokud je zakladatelka zve i na svatbu, což nepíše, tak bych to neplatila určitě a přišlo by mně to zbytečné

L23
Stálice 66 příspěvků 22.06.19 15:40

Ja jsem byla na dvou rozluckach, a ani jednou nevesta nic neplatila, svedkyne zalozila spolecny chat (jednou nas bylo 6, jednou 8), pokazde jsme se domluvily, jak to bude, jednou to bylo i v hotelu, na kolik to vyjde (i za tu nevestu) a vse jsme si rozpocitaly, takze nevesta neplatila nic, ani svoje drinky v baru. Pro nevestu to bylo prekvapeni. Vyslo nas to jednou 2000 Kc kazdou a podruhe s tim hotelem 3000 Kc, (pokazde v tom byla i limuzina, ktera jela dost daleko, takze to byla nejdrazsi polozka…) Nekdo se nezucasnil prave kvuli tem penezum, coz naprosto chapu, take mi to prislo dost, na druhou strany, aby pratele zorganizovali rozlucku (jeste takovou, kterou nechcete) a vy to platili, mi prijde taky zvlastni, navic, jestli jde o 200 Kc na osobu, to nejsou tri tisice…

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 16996 příspěvků 22.06.19 15:45
@P4ja píše:
Tak to bych chápala, pokud kamarádi nebudou na svatbě, tak to před neb po zapít a zaplatit něco víc. Ale pokud je zakladatelka zve i na svatbu, což nepíše, tak bych to neplatila určitě a přišlo by mně to zbytečné

Mně ta rozlučka přijde taky zbytečná, zvlášť když pár dnů na to je svatba. Jak v Americe. Na svatbě ať si kdo sní a vypije cokoliv, ale smysl rozluček mi uniká. Zvlášř když po svatbě člověk žije stejně jako před ní a svobody má stejně.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9399 příspěvků 22.06.19 15:48

Ja svoji rozlucku nechtela, takze ofiko zadna nebyla, neofiko jsem to zapili hromadne na akci v hospode, koupila jsem prvni rundu panaku…

pak jsem byla na ofiko rozlucce se svobodou. nevesta nas pozvala k ni domu, mela nachystane nejaky obcerstveni, pripitek, pokecali jsme, předaly jsem dary a pak jsme pokracovali po několika barech, kdy si kazda platila svoje + jsem nevestu vzdycky pozvaly.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 22.06.19 15:54
@Anonymní píše:
Ahoj mam dotaz v srpnu mame svatbu a zjistila jsem, ze pro mas kamaradi chteji usporadat rozlucku se svobodou. Chcem ji s pritelem spolecnou a tak mi pred tydnem ma svedkyne prozradila ze si chteji pujcit za vsi stan s pipou grilem sezenim. Ale rekla mi abychom si vse hradili sami prijde mi to divne a kdyz dalsi kamaradka mi rekla ze je to blbost a ze se jeste nagriluji jako vdana tak sem jim navrhla at to pozmeni a udelaji to treba v hospode( nakonec to pry tedy udelaji v hospode) dalsi se chytla iniciativy s tim, ze rekla ze by zalozila chet s temi lidmi ktery tam chcem a napsala jim misto konani s tim, ze kdyz by nekdo chtel financne prispet tak budou radi. Ale ma svedkyne ktera vse chtela prichystat se urazila ze to chtela za vsi a nic mi platit nebude kdyz sme to pocitali slo by zhruba o 200kc na osobu kdyby prispel kazdy. A ma otazka zni jak vlastne rozlucky se delaji plati to kamaradi a skladaji se nebo teda mam vse zaplatit ja i kdyz nevim co chystaji a kde? A dat jim proste 5000kc nebo jak to funguje? Dekuji za rady sem s toho uz zoufala resit rozlucku kdyz sama mam dost starosti se svadbou. :zed:

Já tedy byla na jedné, jediné rozlučce. Svědkyně všechny obepsala, domluvily jsme co se bude dít, zalatila se rezervace v podniku a nějaké ptákovinky(vtipná brčka atd. a rozpočítalo se to počtem lidí. Pití, jídlo atd. si pak každá platila sama

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 15:54

Pulka lidi co bude na rozlucce jde i na svadbu a druha pulka by sla pouze na rozlucku. My sme rekli s pritelem ze doma udelame rozlucku stim ze ogrilujem a ma svedkyne se chytla a usporadala za tou vsi tohle vse a prisla at si to zaplatime. A pak sem rekla ze kdyz uz rozlucku tak aspon v hospode a dalsi na to ze si nastavajici nemaji nic platit kdyz to chystaji kamaradi a ze by slo o 200kc na osovu kdyby kazdy dal… Tak ja se vnich ztracim akorad se ma svedkyne urazila se slovy ze to ode me necekala ze kdyz neco chce udelat a ja ji zo neodsouhlasim. Misto abych resila s klidem svatbu zacinam vse proklinat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 16:04

Tak to je vážně divný. Nic bych rozhodně neplatila. My jsme měli před svatbou rozlučku oba a ani jeden jsme nic neplatili. Rozlučky plánovali svědci. A jediné, co jsme měli udělat je napsat lidi, které tam chceme. A vše platili oni :palec: Manžel měl asi 12 kamarádů. Udělali mu grilovačku, nakoupili pivo a tvrdý alkohol, pak hráli fotbal a večer měl objednanou holku na taneček :lol: a večer zase chlastali. Každého je to stalo určitě více jak 500,– + měli nakoupit flašky. Já měla na své rozlučce 2 kamarádky. Byli jsme na welness a večer jsme měli piknik. Vše platili ony :srdce: a potom jsme s manželem dělali rozlučky každý jednu a svatebčané také samozřejmě nic neplatili. My jsme zarezervovali i srub, což nás holky vyšlo všechny přes 1000,–, ale dělali jsme to pro nevěstu, kterou máme všechny rády. Manžel do rozlučky s kamarádem dal ještě více.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 22.06.19 16:05

Když jsem byla svědkyně (2×), pokaždé mi nevěsta nahlásila holky které se mají účastnit a zbytek byl překvapení. V obou případech večeře, pak bar a úkoly pro nevěstu. Nevěsta neplatila nic, hanba by mě fackovala :? Já chtěla mimo Prahu, holky mě vyvezly a měly jsme wellness, večeři a párty. Taky jsem nic neplatila ani nevěděla dopředu. A pokaždé jsme se ještě skládaly na dárek.

Tamara86
Stálice 61 příspěvků 22.06.19 16:07

Mě zase přijde ujeté mít rozlučku spolu.

hani28
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 22.06.19 16:08

Ja rozlucku nemela, manzel ano, sli do restaurace a nejaka hra hledani pokladu v muzeu, zorganizoval jim to svedek a to tak, ze si kazdy platil za sebe, vcetne manzela. Prislo mi to divne, ze se neslozili tak, aby zenich neplatil.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama