Alergie na těhotenství

33
1.7.21 21:47

Alergie na těhotenství

Ahoj, holky doufám, že tu je nějáká která to měla také.
Cca týden zpátky jsem se osypala na břichu (jakoby začaly strie rudnout a strašně svědit)
Něják jsem to úplně nevnímala a mazala mastičkou na alergii.
Ta nepomohla a šla jsem na kožní kde mi bylo řečeno, že mám alergii na těhotenství a zmizí to až po porodu. Dostala jsem speciální
mastičku, ale moc to nepomáhá… Furt to strašně světí a už fakt nemůžu ani spát.
Nedá se s tím prý nic dělat. Ještě k tomu se to rozlezlo i na nohou a rukou. Mam termín 14.7 na sekci (plánovaný císař) malá je totiž velká a neprošla by mnou.

Tak jdu spíš pro radu jestli to někdo neměl taky a nezabralo alespoň Něco trošku? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
600
1.7.21 21:52

Nemuze to byt tehotenska cholestaza?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
1.7.21 21:54

@Janča6 Nene,tohle mi bylo řečeno na kožním i na gynekologii(chodím k Apolináři). Prý se to moc neobjevuje. Ale je to fakt příšerný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4420
1.7.21 21:58

@Karolinst v životě jsem o tom neslysela. Nechala bych si udělat jaterní testy. Já jsem trpěla taky úmornou koprivkou, ale nakonec jsem zjistila, ze jsem v těhotenství byla alergicka na arasidy. Mimo těhotenství nikdy, stačilo je vysadit a bylo po svědění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
1.7.21 22:02
@Karolinst píše:
@Janča6 Nene,tohle mi bylo řečeno na kožním i na gynekologii(chodím k Apolináři). Prý se to moc neobjevuje. Ale je to fakt příšerný…

Aha 8o Nasla jsem clanek na Blesku pro zeny https://prozeny.blesk.cz/…porodem.html

Pry pomohla masticka se steroidy a hydratacni krem.

To musi byt hruza :( Tak snad to jeste tech 13 dni vydrzis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24283
1.7.21 22:04

@Karolinst a dělali ti odběry? jsou si jistí, že to není od jater?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
1.7.21 22:06

@stinga Dělaly mi úplně všechny možný odběry. A nikde nic.
Je to ta alergie na těhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
1.7.21 22:12

Poptala bych se nějakého alergologa či farmaceuta, co za antihistaminika můžeš ve třetím trimestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
1.7.21 22:27
@Karolinst píše:
Ahoj, holky doufám, že tu je nějáká která to měla také.
Cca týden zpátky jsem se osypala na břichu (jakoby začaly strie rudnout a strašně svědit)
Něják jsem to úplně nevnímala a mazala mastičkou na alergii.
Ta nepomohla a šla jsem na kožní kde mi bylo řečeno, že mám alergii na těhotenství a zmizí to až po porodu. Dostala jsem speciální
mastičku, ale moc to nepomáhá… Furt to strašně světí a už fakt nemůžu ani spát.
Nedá se s tím prý nic dělat. Ještě k tomu se to rozlezlo i na nohou a rukou. Mam termín 14.7 na sekci (plánovaný císař) malá je totiž velká a neprošla by mnou.Tak jdu spíš pro radu jestli to někdo neměl taky a nezabralo alespoň Něco trošku? :(

Faakt? Já to mám taky a svědí to strašně Teda. Nikam se mi to nerozliza jen na břiše ale nějak jsem tomu neprikladala velkou váhu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6037
1.7.21 22:30

V obou těhotenství jsem mela problém s játry, takže jsem byla extra hlídáná. V 17tt mi vylitla hrozna vyrážka to jsem mela asi týden možná dva. Pak zase v 3. Trimestru to bylo ještě cele šestinedělí a občas to vyletelo pul roku po porodu… Teď už mam klid(17 měsíců), ale málem jsem se udrbala… S jatry to nemělo nic společného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
1.7.21 22:32
@Krista 1 píše:
Faakt? Já to mám taky a svědí to strašně Teda. Nikam se mi to nerozliza jen na břiše ale nějak jsem tomu neprikladala velkou váhu..

Jinak strie mám skarede a ještě se mi tam udělaly pupínky červené :( a to jsem mazala a mazala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
1.7.21 23:34

Ano, u obou těhotenství jsem byla šíleně osypaná. Jestli máš v pořádku krevní odběry, prostě jsou to jen hormony. Stačí mazat něčím chladivým (tekutý pudr, ambiderman, fenistyl, panthenol nebo klidně i sudocrem), případně si dát vlažnou sprchu. Na nic jsme tehdy s x lékaři nepřišli, prý napjatá kůže a hormony. A zmizelo to teda až spoustu měsíců po porodu, trvá, než se tělo dá do kupy. Alergie na těhotenství mě pobavila. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 09:34

Jo, je to reakce na hormony. Mela jsem to od zacatku, bohuzel. Na konci prvního trimestru jsem mela podstoupit potlacovani imunity pod vedenim genetiku a prednosty na koznim ve fakuktce, mela jsem to po celem tele ale do miry, ze ze me odpadavala kuze, vsude krvave maso a sramy, spat s tim neslo, antihistaminy, kortikoidy i injekcne, nic nezabiralo. Bylo to peklo. Nastesti se to pak stabilizovalo, jako trpela jsem az do porodu, doted mam po tele jizvy, ale uz se s tim aspon dalo spát :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
33
2.7.21 13:42

@Krista 1 Není to spojené s velkou váhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
2.7.21 13:47

@Karolinst já mám jen břicho a mám to jen na těch striích tak jsem myslela že jo. Snad se mi to taky nerozleze když čtu vaše příspěvky :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat