Alergologie v 5 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zubenka01
Povídálka 28 příspěvků 06.05.19 11:53
Alergologie v 5 měsících

Ahoj holky,
malého víceméně od narození trápí ekzém, nyní už to má po celém těle a nic nezabírá. Za čtrnáct dní jsme objednání na alergologii. Byla jste některá s takovým mrnouskem? Vůbec nevím co nás čeká. Malý je na Nutrilon Allergy Care, já mám dietu aby nic nebylo i v odsatem mléku, krémů a masti jsme vyzkoušeli X, to samé prací gely..

Reakce:
cancerka
Ukecaná baba ;) 2074 příspěvků 06.05.19 12:03
  • Nepoužívat v domácnosti různé vůně (wc, auto, do vysavače, stojánky, vonné svíčky, aromalampy, vonné tyčinky…). Nepoužívat do zásuvky přípravky proti hmyzu. Nepoužívat aviváž a parfémované prášky na praní (používám Lovela a místo aviváže ocet)
  • Pozor na čistící prostředky - různé leštěnky, rozstřikovače s dezinfekcí, čističe mastnoty atd. atd. - pokud je potřeba chemie, pak bez přítomnosti dítěte a jen takovou, která vyčistí, pak řádně opláchnout a vyvětrat. Impregnační spreje, leštidla na boty používat mimo byt. Dospěláci používejte spíše suché nebo kuličkové deodoranty, než stříkací a taky čím míň, tím líp. Lak na nehty a odlakovač taky používat bez dítěte a řádně vyvětrat.
  • vyhýbat se klimatizovaným prostředím
  • Oblečení s co největším podílem bavlny, raději volnější než upnuté. Čím méně syté barvy oblečení tím lépe (to ale platí spíš na takové, kde barva pouští, protože když pouští ve vodě, tak i do kůže). Látky spíše hladké než s nějakým chlupem jak z venčí, tak zevnitř.
  • zrušit péřové bundy, spacáky, polštáře, peřiny
  • zvířata v domácnosti jsou? pokud ano je potřeba častěji vysávat a vytírat
  • pitný režim je důležitý, nejlépe čistou vodu - nejhorší jsou pití s přídavkem barviv
  • cukr stav zhoršuje, kofein taky, ale to u dítěte, pokud nepije kofolu, nehrozí
  • koupat jen v čisté vodě, mýdlem (nedráždivým) umýt jen stěžejní místa, po koupeli kůži netřít, ale jen nasát vlhkost plenkovým ručníkem (skvěle saje), pak namazat krémem
  • jídlo - co dráždí, je nutné odpozorovat, každého něco jiného, bylinky opatrně, tam jsou také časté alergie a je nutné nejprve zkusit, co vadí a co ne
  • kouření v domácnosti ať už klasická cigareta, elektronická nebo vodní dýmka nepřipadá v úvahu

co na kůži:

• koupel - podle aktuálního stavu ekzému a) mokvavý - do koupele přidat ocet nebo černý čaj nebo šalvěj b) suchý - do koupele přidat sůl z mrtvého moře z DM drogerie (pozor nesmí do pusy a očí, tak možní spíš obklady u malého dítěte) vždy koupat v né přiliš teplé vodě max 15 min a pak se opláchnout čistou vodou a pak namazat
  • mazání - podle aktuálního stavu ekzému a) mokvavý - zinkovou mastičku (sudocrem, hymalaya či jiná zinková) jen v tenké vrstvě b) suchý - je potřeba zkoušet, co sedne např. dexeryl krém, leciderm tělový krém, basic krém, lipobase, bioderma atoderm …
  • krémů je hodně - některé obsahují lanolin, na který může být alergie, některé obsahují ureu, která taky nemusí sednout každému, ale někomu naopak pomáhá. Takže pečlivě číst složení a pozorovat. Vše mazat jen v tenké vrstvě a pořádně vetřít, aby kůže dýchala. Nemazat příliš mastným, ale spíše hydratujícím.
  • pokud se koupete v moři, tak pozor hned po koupeli opláchnout čistou vodou a raději se držet v polostínu/stínu. Nejhorší je slaná voda na kůži a slunce!
Zubenka01
Povídálka 28 příspěvků 06.05.19 12:10

@cancerka
Z té první části co eliminovat a používat v domácnosti jsem už dávno vyřadila vše, malý zatím příkrm nemá, k mléku ve velkém teplu jsem dala slabý fenyklovy čaj, neslazeny. Co na kůži, zinkovka nejdřív pomohla, pak už ne. Zkoušela jsem bambucke máslo, weleda mesickova, weleda pro atopiky, bepanthen, tři míchané masti z lékárny, infadolan, modrou indulonu…
Ale díky za příspěvek ;)

Váš příspěvek
Reklama