Alimenty, naschvály, rodina

Anonymní
22.11.19 13:42

alimenty, naschvály, rodina

Ahoj, doufám, že chápete, že tohle bude anonymní záležitost. Věc se má tak. Mám dceru se kterou si nevím rady. Ač je již zralého věku 40+, v některých rovinách se zasekla na osmnáctce a chová se tak. To, že se tak chová k nám, to pominu. Její osočování, že jsem nejhorší matka a že to o mně všichni říkají a následný prosík o dohlédnutí na děti, když potřebuje odjet s přáteli na drahý výlet, který si ještě nechá svými rodiči proplatit, zvykla jsem si i když příjemné to není. Má dcera je dvakrát rozvedená, má dvě děti s dvěma různými tatínky. Oba dva znám, mám je ráda a vycházím s nimi. Jsou to stále taťkové mých vnoučat a protože dcera na své děti nemá čas, často se s nimi u předávek vídám já. Oba dva bývalí partneři mají nové, funkční rodiny. S partnerkami jsem se velmi ráda seznámila, protože mě zajímá, kdo bude mít vliv na mé vnoučata. Obě jsou normální, hodné a obětavé ženy, které nemají žádné problémy s dětmi z minulých vztahů. Má dcera nejdříve zatopila tomu, který se s ní rozvedl jako druhý. Volání a udávání na ospod, soudy o vídání se, z čehož byla vnučka naprosto vyřízená. Situace se ustálila, ale nadále tituluje tatínka vnučky jako „ten otec“ „on“ a manipuluje dceru k tomu, že je to neschopný idiot a má se mu ozvat jen, když potřebuje peníze „nemám, řekni si otci“. Aktuálně začala velmi škodit i svému prvnímu manželovi. Postupně se jí podařilo snížit styk bývalého muže se synem na úplné minimum. Utrpěl tím jejich vztah, ale samozřejmě i vztah s celým zbytkem rodiny z otcovo strany. Chronicky sleduje, jak se její bývalý manžel a jeho nová žena mají, co dělají a kam vzal své další děti(když to jde, tak všechny své děti), aby pak vykřikovala, že ho sedře z kůže, když může jezdit na výlety a nové ženě si dovolí koupit někde kafe. Je mi za ní stydno, protože on opravdu dělá co může. Mají další děti a i tak se snaží nějak vyjít a udělat své děti šťastné. Snaží se i u mého vnuka a myslím, že on sám to již velmi dobře vnímá(je mu čtrnáct). Já vím, je to divné, jsem jeho bývalá tchyně, ale s ním to bylo vždycky dobré. Není to žádný despota, vždycky od ní snesl urážky před ostatními, byl to takový dobrák, ale pak už to jednoduše nevydržel. Jako máma jsem zklamaná, že mám takovou dceru, která dokáže napsat oběma tatínkům o finanční pomoc na pomůcky, které jsem už dávno uhradila já. Nevím, kde jsem udělala chybu, mé ostatní děti jsou naprosto v pohodě, fungující, empatické bytosti s normálním přístupem k životu. Nyní se rozhodla soudit o alimenty a to i přes to, že dostala velkou finanční hotovost na zakoupení vlastního bytu a tatínek jí posílá od rozvodu mnohem víc, než byla soudem stanovená částka. Problém ale je, že se nové ženě narodilo další miminko a ona řekla, že jim chce zatopit, protože už je nějak moc dlouho spokojený. Tak chce zvýšit alimenty v situaci, která pro novou rodinu je absolutně nevhodná. Do soudních papírů napsala opravdu lži na pozvracení, některé i prokazatelné a těší se z toho, že mají doma teď asi „krizi v ráji“ jak to s posměchem nazývá. Soud teprve bude, ale řekněte mi. Mohou fakt zvýšit alimenty někomu, kdo má tři další děti a manželku na md? My jsme byli ochotni zaplatit vnukovi co bude potřebovat, ale ona chce cíleně ublížit rodině, nejde jí absolutně o peníze. Stydím se, ale chtěla bych poradit, protože v tomto za dcerou stát nemohu. (a že se chová na svých 18? nikdy není s dětmi, když jí potřebují, nikdy s nimi nikam nejde, nejede a nikdy s ní nic moc nezažili, protože ona potřebuje „čas na sebe“ „odpočívat“ nebo na festivaly s kamarádkami…Zatím stále nemá děti na prvním místě a asi ani mít neubude…)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

391
22.11.19 13:49

Stanovení výše výživného není jednoduché. Ač děti mají nárok na standard obou rodin, pokud tatínek nebere šílené peníze, těžko to někdo zvýší. Tam je třeba znát konkrétní částky, za co ona sype peníze a za co on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
22.11.19 13:54

@leylen ono to v praxi funguje tak, že jí posíláme peníze, za které hradí pomůcky a kroužky. Za zbytek si (sama) cestuje, chodí do galerií, na vínko a pak si stejně stěžuje, že to finančně nezvládne. Svobodný život. Děti se naučily objednat si rozvoz jídla, ale to si musí hradit sami za své. Vzhledem k tomu, že bydlím blízko, jsem schopna na to dohlédnout a nejí pizzu denně. Táta platí co je třeba, mimo alimenty kupuje počítače, sportovní vybavení o čemž říká, že to je snad samozřejmost. Nevím, jak se nám tohle mohlo stát, ale stalo. Ráda bych, aby bylo všechno normální a rozvedení rodiče našli společnou cestu. Na to ale můžu zapomenout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 13:57

:hug: :kytka: Ani nějak nemám slov. Mám zase syna, který se chová ke své rodině jako despota a narcis. Taky s tím nemůžu nic moc dělat. Nikdo z rodiny není jako on. Stydím se za něj.

• Nahlásit
  • Citovat
1899
22.11.19 13:58

@Ajkap a proč si tatínci nevezmou děti k sobě? Jako dcera očividně na děti kašle. m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
391
22.11.19 14:00

@Ajkap musí oba dva chtít, když to nejde, dokazuje se každá sra*ka :zed: peníze které jsou podle dohody/soudu na výživné, patří ale dětem, pokud si s nimi nakládá na své výdaje, může s tím mít problém. Ale to jsou jenom další tahanice a nervy v kýblu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 14:01
@Anonymní píše: :hug: :kytka: Ani nějak nemám slov. Mám zase syna, který se chová ke své rodině jako despota a narcis. Taky s tím nemůžu nic moc dělat. Nikdo z rodiny není jako on. Stydím se za něj.
:hug: zkoušeli jsme po dobrém, po zlém(výsledkem bylo odříznutí od vnoučat). Přitom nejsem rozvedená, nikdy to v naší rodině nebylo katastrofální. Běžný průměr. Nevím, kde se stala chyba. Chtěli jsme, aby se opravdu věnovala dětem, že jí budeme přispívat, že děti potřebují hlavní ji a ne peníze, ale to odmítla. Jsme bezradní. Lidsky je to šílené :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.11.19 14:04
@mamina2017 píše:
@Ajkap a proč si tatínci nevezmou děti k sobě? Jako dcera očividně na děti kašle. m

Jeden vysoudil „pouze“ střídavou péči, kterou ona následně zabila udáním na ospod. Druhý si přál také, ale žije v jiném městě a v závěru bral ohledy na to, že jeho syn má vysněnou školu a kamarády právě tam. Ale jak mi říkal, je stále připraven, že u nich může vnuk kdykoli být i nečekaně a nebudou s tím mít problém. Nelehké situace.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.11.19 14:05

@leylen tak to asi dopadne u nich. Každý dárek budou zapisovat a všechno dokazovat. Někdy to asi jinak nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
22.11.19 14:14

To je přesně ukázkový příklad přísloví „škoda každé rány, která padne vedle“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54470
22.11.19 14:21

@Ajkap peníze jí neposílejte, ale pomůcky a kroužky hraďte rovnou…
Jak si necha proplatit drahý výlet rodiči??
A když se chce soudit, ať se soudí i táta…o péči o syna…co??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
22.11.19 14:27

Taky nechápu, proč jí vlastně v tom podporujete a cpete peníze? Holka se evidentně nudí, tak ať si na to vydělá. Jako nemluvím o pomůckách pro děti, ale jak už bylo výše napsáno, neposílat peníze, ale rovnou koupit. Dceruška se bude prokazovat vašemi penězi u soudu, že vše platila ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2505
22.11.19 14:27

Je chvályhodné, že se staráte o vnuky, když ona minimálně. Na druhou stranu bych se opravdu omezila pouze na pomoc jim nikoliv jí. Nechápu proč ji cokoliv proplacíte, je to stará koza tak ať se stará sama o sebe, když děti zanedbava. Pokud natolik nesouhlasíte s její výchovou a systémem její péče o děti, tak se do celé situace vložte a nabídněte tatinkum možnost svého svědectví proti vlastní dceři a tomu jak nakládá s alimenty na děti. Chápu, že je to těžké, ale někde by měla být únosná mez, kdy ač je to vaše dítě, je třeba přestat ji podporovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 14:42
@Martha03 píše:
Je chvályhodné, že se staráte o vnuky, když ona minimálně. Na druhou stranu bych se opravdu omezila pouze na pomoc jim nikoliv jí. Nechápu proč ji cokoliv proplacíte, je to stará koza tak ať se stará sama o sebe, když děti zanedbava. Pokud natolik nesouhlasíte s její výchovou a systémem její péče o děti, tak se do celé situace vložte a nabídněte tatinkum možnost svého svědectví proti vlastní dceři a tomu jak nakládá s alimenty na děti. Chápu, že je to těžké, ale někde by měla být únosná mez, kdy ač je to vaše dítě, je třeba přestat ji podporovat

Už se několikrát stalo, že chtěla peníze „na výlet pro všechny“ a když je dostala, odjela na něj sama. Když už mají vnoučata s ní někam opravdu jet(stalo se dvakrát), vždycky si vyžádala kapesné pro ně a často to použila na sebe). Nachytali jsme se mnohokrát, aby nám pak sdělila, že jí musíme asi opravdu nenávidět, když se k ní chováme takhle(podotknutí, že by měla být se svými dětmi místo odjezdu na další dovolenou). Pomůcky a kroužky příště budeme platit jinak, jsme poučeni. Ale celé tohle uvažování je mi tak cizí a co budu povídat. Samozřejmě se bojím, aby vnoučata nepoštvala komplet proti mně, což by se stalo, kdybych vystoupila u soudu se svědectvím. Dost to ale zvažuji.

• Nahlásit
  • Citovat
1005
22.11.19 14:46

Myslím, že dokud kolem ní budou všichni naslapovat po špičkách, tak se za nos nechytne určitě. A i pak je malá pravděpodobnost. Ale fakt bych to být vámi nesponzorovala, když bude chtít vzít děti na výlet a bude chtít peníze po vás, můžete jet taky a zkontrolovat si to. Nebo vzít pouze vnoučata. Nesnáším tyhle lidi, co mají pocit, že je pořád někdo musí sponzorovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama