Aljašský malamut

6
12.7.13 10:08

Aljašský malamut

Čaul lidi mam 1,5 roku starého Aljašského malamuta.Za piškot udělá skoro vše, bez piškotu jako bych nebyl. Mám největší problém s utíkáním-když vidí zvěř dělá si co chce a nemá vůbec o nic zájem. Pujčili jsme si elektrický obojek a ten celkem zabírá. Chci se zeptat jestli nevíte jak na tohoto psa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24460
12.7.13 10:15

Zapřáhnout a nechat ho tahat.
Zapřáhnutý neuteče… K tomu byl stvořený :nevim:
Co s ním děláte? Nějaké cvičení, běhání aspoň?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24799
12.7.13 10:27

Můj první příspěvek zde, nedalo mi to: Malamut je pes, na jehož vlnu se musíte naladit. Potom mu porozumíte a pochopíte. Nikdy to nebude poslušností ovčák. Můj malamut za zvěří také utíkal. Je to pro něho zábava.
Trénovat přivolání můžete na dlouhé stopovačce, ale elektrický obojek bych okamžitě přestala používat. Malamuti jsou takoví, navíc se to o nich všude píše.
Doporučuju zkusit běh vedle kola, dogtreking, učit povely a stále dokola procvičovat a upevňovat.
Malamut se poslouchat naučí, ale každý povel si musí nejdříve promyslet. Nejlíp Vás bude Váš malamut poslouchat, jestliže si vybudujete přirozenou autoritu. Tedy BEZ elektrického obojku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 10:28

Určitě tvrdou ruku a neoblomnou výchovu, minimálně 2× týdně cvičák - a jak bylo zmíněno, nejlépe zapřáhnout…
máme dvě malamutky, matku a dceru a obe byly zdrhací - rdousily slepice sousedům apod. a přešlo je to cca v 10 letech…
je to japonský tvrdohlavec, proto musíte s láskou ale neoblomně :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
6
12.7.13 10:44

Ale on mě prostě bšz obojku nepřijde ať volam jak chci :P prostě nemá zájem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24460
12.7.13 10:51

Tak ho nesmíš pouštět navolno…

To prostě není pes na nějaký výcvik a procházky v lese. Asi se to může naučit, ale bude to chtít strašně moc času a sil.

@Anonymní píše:
Určitě tvrdou ruku a neoblomnou výchovu, minimálně 2× týdně cvičák - a jak bylo zmíněno, nejlépe zapřáhnout…
máme dvě malamutky, matku a dceru a obe byly zdrhací - rdousily slepice sousedům apod. a přešlo je to cca v 10 letech…
je to japonský tvrdohlavec, proto musíte s láskou ale neoblomně :srdce:

Aljašský z Japonska 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
12.7.13 11:03

Mám zkušenosti s malamutem a huskym. Malamuty má kamarád - jsou to hrozná telata, paličatá, nevychovaná. I kdyby se sám páníček rozkrájel, bafani si jedou svoji cestou. Ale vzhledem k tomu, že se pohybujeme i mezi musherama, tak vím, že vychovat jdou. Jak již bylo zmíněno, nejlépe poslouchají, když jsou utahaní. Paradoxem je, že i nejpaličatější mamut, jakmile je zapřažen do postroje a ví, že pojede, tak poslouchá jak hodinky.
My máme husku - miláček. Neskutečně hodný, milý, přítulný, poslušný - ale jenom pokud je v ohraničeném prostoru, případně na šňůře. Jakmile zjistí, že na něj „nedošáhneme“, je v čudu. Normálně poslouchá na luskání prstů, tleskot - každý povel má jiný význam, ale jakmile mu to v palici „přepne“, neuděláme nic.
Na kolech se samozřejmě jezdí, stejně tak na kolobrndách, ale jsou to specialně upravené kousky - na obyčejné kolo bych s ním v žádném případě nevlezla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
12.7.13 11:11

Upřimně si myslím, že z malamuta udělat poslušného psa, co nebude utíkat je téměř nemožné. Znala jsem 2, hodní, ale to lovení a útěky měli v sobě. Další dva vlastní sousedka mé tchýně a ty bez vodítka ven taky nemůžou. Neříkám, že to v žádném případě nejde, ale osobně bych se vykašlala na nějaké elektronické obojky a měla prostě psa na dlouhé stopovačce a dala mu jiné vyžití v podobě tahání. Není to pes na procházky na volno.
A japonský tvrdohlavec mě teda pobavil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
12.7.13 11:34

No jako já nevím ale elektrický obojek já teda odsuzuju a zvlášť na takovou „blbost“, jako je utíkání. Kupte dlouhé vodítko (stopovačku) a prostě trénujte takto, tak by se mělo cvičit přivolání s každým psem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
12.7.13 11:50

Bohužel nešlo. Oni jsou fakt jiní. To jsou pudy..na tom našem je přesně vidět vteřina, kdy mu to přecvakne a stává se z něj divoký zvíře a lovec. A to je panelákový mazel..takže opravdu pejsek, co nechá dítě, ať mu dělá cokoliv. Ale vidí srnu a je v čudu. Díky Bohu zatím jeho úlovky končí jen u koček, slepic. Takže se musí hlídat a bez vodítka ani ránu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
12.7.13 12:34

Dneska jsem snim byl asi na 8 kilometrové procházce, celou dobu bez vodítka, byl tam jiný pes, pak i jedno divoké prase.Pes měl tendence utíkat ale pak jsem dal jen zavolal ke mně!,dal zvukový signál a on přišel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
12.7.13 16:56
@Anonymní píše:
je to japonský tvrdohlavec, proto musíte s láskou ale neoblomně :srdce:

Když už, tak plemeno pochází z Aljašky a arktických oblastí Kanady, patří pod patronaci USA. FCI III., sekce I., bez pracovní zkoušky.

I tady jako kdekoliv jinde platí, že co si ze psa ( ne ) vychováte, to z něj máte, používat el. obojek není umění - zakl. dotaz.

Příspěvek upraven 12.07.13 v 17:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
12.7.13 17:01

Hádat se nebudu, taky električák nemáme, ale vím o čem mluvím. Mezi huskouny a muty se pohybuju, takže vím, že mnohdy sebedůraznější výchova prostě nepomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
12.7.13 17:26

Ale u něj to pomáhá takže to je zatím super :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24799
12.7.13 18:31

Já jen taková drobnost. Patří do skupiny FCI V.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama