Alternativní potraviny II

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Blanina
Stálice 70 příspěvků 11.01.09 12:22
Alternativní potraviny II

Ahoj holky,
tady jsou další typy z čeho vařit při dietě (bezmléčné, bezvajčné i bezlepkové)

• sójová smetana Provamel (mám vyzkoušeno, chutná výborně)
  • rýžová smetana Isola

Drožďové knedlíčky/základ na pomazánku:

• jáhlová kaše Nominal (asi 1/2 hrnku), 1 droždí, trochu vody, škrob, olivový olej (droždí se nahřeje a rozpustí v teplé vodě - nesmí se vařit, přidá se jáhlová kaše a ostatní suroviny, tak aby vznikla hustá kaše)
  • totéž bez škrobu se dá použít jako základ na pomazánku

Typ na rychlý oběd: Římské placičky (instant) z cizrny - chutnají hodně podobně jako klasické bramboráky ( v místo mléka do nich dávám rýžové a místo vejce škrob)

DM - gumoví medvídci s acerolou Allnavit

• sezamky (mají hodně vápníku)
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.09 14:15

Dík za tip, ty drožďové knedlíčky určitě zkusím. S římskými placičkami mám taky dobrou zkušenost, nebo občas dělám toto (bohužel už nevím, kde jsem vzala recept, najspíš to bude odněkud z internetu):
Jablkové lívanečky
1 velké na jemno nastrouhané jablíčko,250ml sojového či rýžového mléka.pohanková mouka+solamyl 1:1,půl kyp.prášku,1 lžička skořice na obalení:marme­láda,skořicový cu­kr

Do mléka dáme strouhané jablíčko skořici a přidáme mouku s kyp.práškem-přidáme tolik aby vzniklo lité řidší těsto cca 100g.smažíme do zlatova malé lívanečky,namažeme marmeládou a obalíme ve skořicovém cukru.podáváme s teplým ovocným čajem.

A teď něco na mlsání. Tento recept je zkopírovaný z www.chefkoch.de, pekla jsem je už mockrát, taky jako vánoční cukroví. Jsou výtečné a krásně drží pohromadě:

Müsli sušenky

1 hrnek müsli, 1 hrnek strouh. kokosu, 1 hrnek mouky (syn má alergii na pšenici, tak dávám žitnou), ½ hrnku cukru, čajová lžička prdopeče, 120g tuku (lze použít máslo nebo i čistě rostlinný tuk), 2 polévkové lžíce medu nebo sirupu. Já ještě oproti původnímu receptu přidávám pár lžic džusu (jablečný, hruškový, atd.) nebo třeba pomerančové šťávy, těsto je jinak moc suché

Smícháme suché suroviny, přidáme rozpuštěné máslo smíchané s medem (sirupem). Vše důkladně promícháme. Na plech vyložený pečicím papírem klademe hromádky velikosti cca vlašského ořechu. Pečeme na cca 160° asi 20minut. Po upečení necháme na plechu vychladnout.
Lze obměňovat - přidat rozinky, ořechy, atd.

Nepřihlášená Ekaterina

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.09 12:22

Děkuji za tipy, hltám vás :-).

Můžu se zeptat, dostávají Vaše děti vápník? Já ho pro syna (1,5 r.) nemůžu dostat od žádného lékaře a to jsem zkusila hned dva. Odeberou mu krev a zjistí vápník v normě.

Vysvětluji si to kaší Sinlac (je v ní vápníku hodně) a taky ještě pije trochu speciálního mléka, kde ale moc válníku není (tuším že 50 mg na 100 ml).

Jsem trochu nervózní, když čtu diskuze, jak děti vypijí půl litru mléka a k tomu ještě nějaký ten jogut a sýry, na druhou stranu si říkám, proč ho cpát něčím, když toho má dle krevního rozboru dost. Ale jak to dělá, je mi záhadou, asi ta výživa není jen o tom mléku. Samozřejmě mu můžu koupit vápník v lékárně, ale odvahu nemám.

Doufám, že tento můj příspěvek nezapadne, fakt mě to trápí. A chci se zeptat, nechtěli byste někde zřídit uzavřenou diskuzi pro matky s dětmi na bezmléčné stravě? Potřebovala bych častější kontakt typu, co jste dnes uvařili k obědu, já vařím furt to samý, inspirace nějak chybí a do vaření neznámého (quinoa, amarant) se zase bojím pustit. Myslím, že je nás vís, ale ne mnoho.

Za případnou odpověď děkuji.

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 12.01.09 16:04

Blani, Ekaterino,
diky za recepty, uz si to tisknu :wink:

Kdyztak tady je forum, ktere zalozila Pet14, jmenuje se Alergie na mleko, bezmlecna dieta (a vubec vse kolem), tak mozna muzeme pokracovat tam, at je vse pekne po kupe v jedne diskusi co?

Tady je ten odkaz:

http://emimino.cz/modules.php?…

Jinak Blani, tak jsem byla na tom Karlaku, karob byl bohuzel vyprodany :cry: ale zase jsem si udelala radost spaldovyma a amarantovyma susenkama a ted se tu s nimi cpu 8)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci pranýřují svou hvězdnou tenistku. Vzala si na sebe kožich z opice

Chtěla další sexy fotku na Instagramu, nakonec se stala terčem drsného... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >