Amitriptylin antidepresiva

Anonymní
12.4.20 10:31

Amitriptylin antidepresiva

Ahojky holky chtěla jsem se zeptat zda nemáte zkušenosti s ad. Amitriptylin dostala jsem ho na úzkosti chtěla bych vědět zda se po něm nepribira a jaké jsou vedlejší účinky děkuji moc :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4157
12.4.20 19:17
@Anonymní píše:
Ahojky holky chtěla jsem se zeptat zda nemáte zkušenosti s ad. Amitriptylin dostala jsem ho na úzkosti chtěla bych vědět zda se po něm nepribira a jaké jsou vedlejší účinky děkuji moc :oops:

Ahoj,
já toto AD sice nebrala, ale brala ho kamarádka na těžké deprese a efekt u ní moc nebyl. Jen co vím, tak na úzkost se běžně jako lék první volby nedává (nevím, jestli už jsi vyzkoušela i něco jiného), ale tak asi k tomu má tvůj Dr. nějaký důvod. Je to tzv. tricyklické AD (TCA), která obecně mívají více NÚ, než např. modernější SSRI AD.
Ale z nejčastějších NÚ Amitriptylinu jsou bolest hlavy, třes, zácpa, sucho v ústech, somnolence, porucha akomodace oka, zrychlený pulz, palpitace, zvýšené pocení atd. a to přibírání na váze může být též velmi častý NÚ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 09:56

Děkuji za odpověď

Děkuji moc za odpověď, brala jsem Arketis po 2roce vysadila a po 3mesicich zpět úzkosti. Přešla jsem k jiné dr. Ta mi dala lyricu čekala jsem 3tydny vůbec mi nesedla přešla jsem na coaxil ten mi stav ještě zhoršil tak mi dala amitriptylin a nic 3tydny ztráta chuti, sucho v ústech a i právě přibírání tak jsem ji to napsala že bych se chtěla vrátit zpět k Arketisu tak teď mám 2den arketis a trepu se zas budu muset čekat minimálně měsíc než se to srovná je to, ale hnus :(

• Citovat
  • Nahlásit
4157
13.4.20 12:29

Ahoj,
aha, takže už ten Amitriptylin nebereš, můžu se zeptat, kolik jsi po něm přibrala? Ono se přibírá často i po Lyrice, já po ní přibrala 20 kg za rok a strašně mě to štve, nejde to dolů. Arketis jsem taky brala, 60 mg denně. To sucho v ústech právě Amitriptylin často dělá, on má tzv. anticholinergní NÚ a tam právě toto patří, včetně zácpy, ztíženého močení… Nemusí to být samozřejmě u každého, ale je to nepříjemné.
Tak snad ti Arketis opět zabere, třeba ty horší začátky nebudou trvat tak dlouho, uvidíš. Držím palce, ať ti opět zabere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.20 17:48

Nene neberu brala jsem ho 3tydny a vysadila že dne na den, asi se budeš smát ale 2kg.ale já jsem dicela malá a hlídám si každý kg. Kdyby to tak bylo dál tak nevím, ale dr mě to pak napsala že je to vedlejší účinek starých ad. Po tom Arketisu nic, ale už z toho koktejlů prášku co jsem zkusila se mi dělá zle. Já doufám že mi naběhne ten Arketis zase :( už se v tom placam dlouho a přecházení z jedněch ad na druhý už nechci. Proč ty jsi vysadila Arketis a pomohl ti děkuji za odpověď. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4157
14.4.20 17:59
@Anonymní píše:
Nene neberu brala jsem ho 3tydny a vysadila že dne na den, asi se budeš smát ale 2kg.ale já jsem dicela malá a hlídám si každý kg. Kdyby to tak bylo dál tak nevím, ale dr mě to pak napsala že je to vedlejší účinek starých ad. Po tom Arketisu nic, ale už z toho koktejlů prášku co jsem zkusila se mi dělá zle. Já doufám že mi naběhne ten Arketis zase :( už se v tom placam dlouho a přecházení z jedněch ad na druhý už nechci. Proč ty jsi vysadila Arketis a pomohl ti děkuji za odpověď. :kytka:

Ahojki a co jsi vše už brala tedy? Já to počítala a brala jsem dohromady 50 druhů psychiatrických léků za těch 13 let, co se léčím. A jak dlouho se léčíš ty? Arketis mi vysadili v nemocnici, nejdřív mi ho nasadili, postupně až těch 60 mg a protože jsem se dlouho nelepšila a ani elektrošoky tehdy nezabraly, tak mi úplně překopali medikaci a pak mi bylo nějaký čas trochu lépe. Tak moc držím palce, ať ti Arketis brzy pomůže. Drž se. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.20 18:26

Ty jo tolik já mám uzkostnou poruchu léčím no teď to bude 14let ve 20prvni epizoda, ale to jsem vůbec nevěděla co to je tak jsem se z toho dostala za 3mesice a měla 8let klid ve27 druhá epizoda ale horší to jsem byla i v léčebne měla jsem 39kg. Jak jsem nejedla tam mi nasadil zoloft a zas tři měsíce a bylo to pryč hned po propuštění jsem otěhotněla tak jsem léky vysadila a 4roky nic bez léků. Ale pak se to nějak objevolalo po menších epizodách tak jsem přistoupila na ad. 2roky je brala a v září vysadila a v lednu to další a teď stim tak nějak bojují. Já doufám že mi zabere už nikdy nevisadim prášky. Je mi líto že jsi na tom tak špatně ty se taky drž :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
4157
14.4.20 18:42
@Anonymní píše:
Ty jo tolik já mám uzkostnou poruchu léčím no teď to bude 14let ve 20prvni epizoda, ale to jsem vůbec nevěděla co to je tak jsem se z toho dostala za 3mesice a měla 8let klid ve27 druhá epizoda ale horší to jsem byla i v léčebne měla jsem 39kg. Jak jsem nejedla tam mi nasadil zoloft a zas tři měsíce a bylo to pryč hned po propuštění jsem otěhotněla tak jsem léky vysadila a 4roky nic bez léků. Ale pak se to nějak objevolalo po menších epizodách tak jsem přistoupila na ad. 2roky je brala a v září vysadila a v lednu to další a teď stim tak nějak bojují. Já doufám že mi zabere už nikdy nevisadim prášky. Je mi líto že jsi na tom tak špatně ty se taky drž :oops:

Tak to jsme podobně staré a v léčebně jsi byla tedy jen jednou? Můžu se zeptat, kde? Řešili nějak tvoji podváhu? Kolik měříš? Já měla jednou v léčebně na 171 cm 46 kg a protože jsem nechtěla jíst, tak mi dali sondu. A jak jsi zvládala těhotenství a poporodní období? Moc ti přeju, aby ti Arketis i tentokrát pomohl. Když už jsi bez léků měla tolik epizod, tak já bych je asi brala už napořád, ale to je po domluvě s tvým Dr. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.20 19:07

Já byla v Bohunicích v Brně neřešili moji povahu akorát mi řekli že jestli nebudu brát ad, tak se nenajim tak jsem poslechla. Těhotenství a mateřská pro mě byly nejkrásnější roky života šestinedělí úplně v pohodě i jsem kojila takže super az malej musel do školky a já do práce tak se to zpustilo větší stres asi no. A ty jsi teď už v pořádku já se právě hrozně bojím toho že se to může zhoršit už to trvá dlouho jsou dny lepší a horší, ale ten strach právě že se to může vyvinout do takové míry že nevstan3s z postele a budeš brát hromadu prášku je hrozná. Tobě to začalo kdy, a máš děti.

• Citovat
  • Nahlásit
4157
14.4.20 19:25
@Anonymní píše:
Já byla v Bohunicích v Brně neřešili moji povahu akorát mi řekli že jestli nebudu brát ad, tak se nenajim tak jsem poslechla. Těhotenství a mateřská pro mě byly nejkrásnější roky života šestinedělí úplně v pohodě i jsem kojila takže super az malej musel do školky a já do práce tak se to zpustilo větší stres asi no. A ty jsi teď už v pořádku já se právě hrozně bojím toho že se to může zhoršit už to trvá dlouho jsou dny lepší a horší, ale ten strach právě že se to může vyvinout do takové míry že nevstan3s z postele a budeš brát hromadu prášku je hrozná. Tobě to začalo kdy, a máš děti.

Aha, tak alespoň, že jsi měla pár hezkých let s malým. Já se léčím 13 let a je mi více či méně blbě de facto téměř pořád, nebo dost často. V léčebně jsem byla celkem 19-krát. Prášků teď beru 6 druhů a byla období, kdy jsem brala i 9 druhů, elektrošoky jsem měla 3-krát. A chodíš na psychoterapii? Děti nemám, asi bych je vůbec nezvládla, ale hrozně mě to trápí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.20 19:37

A co ti to způsobilo já se nevzdam budu bojovat dal uzkostnou poruchu má kazdy 5 člověk tak doufám že to bude dobrý chtěla bych ještě jedno mimčo. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
4157
14.4.20 19:43
@Anonymní píše:
A co ti to způsobilo já se nevzdam budu bojovat dal uzkostnou poruchu má kazdy 5 člověk tak doufám že to bude dobrý chtěla bych ještě jedno mimčo. :andel:

Tak snad budeš brzy ok, abys mohla mít ještě mimčo. Na Arketisu ho jedna kamarádka měla, tak i kdybys nemohla už vysadit, tak vím, že to na něm jde (i když se to samozřejmě musí posoudit individuálně). Jj, úzkostná porucha je bohužel hodně častá a ty máš generalizovanou úzkostnou poruchu? U mě se to rozvíjelo tak plíživě už od dětství, ale bouchlo to na VŠ. Tak držím moc palce, ať jsi brzy ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.20 19:59

Syn to bere jako jedinou profylaxi chronické migrény (vyzkoušeli jsme spoustu různých typů léků až po alternativní, včetně jiných modernějších AD bez účinku), zhubl víc jako desetinu své váhy :-( není schopen jíst moc teplého jídla, hodně se přesměroval na ovoce a zeleninu. Na druhou stranu po letech konečně spí v noci a je v dobrém stavu, může chodit do školy. O žádných dalších vedlejších účincích nevím. Samozřejme pokud by nebylo třeba to jíst, tak budu šťastná.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 09:28

Děkuji za odpověď mě právě na tomto ad zmizela úplně chuť a měla sucho v ústech. Přeji vašemu synovi ať se dá co nejrychleji do pořádku :) musí to být hrozný :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 09:33
@Lollitka píše:
Tak snad budeš brzy ok, abys mohla mít ještě mimčo. Na Arketisu ho jedna kamarádka měla, tak i kdybys nemohla už vysadit, tak vím, že to na něm jde (i když se to samozřejmě musí posoudit individuálně). Jj, úzkostná porucha je bohužel hodně častá a ty máš generalizovanou úzkostnou poruchu? U mě se to rozvíjelo tak plíživě už od dětství, ale bouchlo to na VŠ. Tak držím moc palce, ať jsi brzy ok.

Nevím jakou mám poruchu v papírech bylo napsáno úzkostná porucha. To jsi mě trochu uklidnila ještě nejsem úplně ok a prášky asi už nikdy nevysadim nechci to už nikdy zažívat i když ještě to pořád zažívám jelikož jsem přešla na ten Arketis takže vše od znova. Musí to být hrozný pro tebe obdivuji lidi co to zvládají já hrozně silim. Držím ti palce ať jsi v pořádku nikomu tuto nemoc nepřeji. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat