Andulka nebo korela?

761
24.9.20 09:02

Andulka nebo korela?

Co mluví zřetelněji andulka nebo korela? Dle https://www.youtube.com/ mi příjde korela, že to lépe opakuje a více nahlas nebo na mluvení je spíš andulka?
Děkuji za názor. Chci koupit tchýni dárek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18511
24.9.20 09:15

Jak by rekl muj otec - chovatel papousku: andula je ptak na hovno, to akorat rve, zere a sere… :mrgreen:
Radeji bych brala tu korelu, nejsou tak urvane…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
24.9.20 09:17

Měla jsem oboje a korela mi teda přijde uřvanější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8068
24.9.20 09:21

A tchýně ten dárek chce??

Velice taky záleží, jak starý je ten papoušek, jestli je voliéry úplně divoký, nebo jestli je to ochočené nebo dokonce ručně dokrmené mládě.
Ochočit divokého papouška třeba už rok, dva starého není sranda.

Jinak za mě korela, je to takový příjemnější, už větší papoušek, na druhou stranu, ty ochočené andulky asi opravdu líp mluví a jsou kontaktnější. Ale já je fakt nemá ráda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
24.9.20 09:22

Korela je hlasitější. Nicméně jsem měla korelu, ochočenou, ale byla to samice, takže nemluvila… prý na mluvení jsou lepší samci… ale byla mladá a nebylo to poznat
Kamarádka, ta má furt již několikátou andulku a ty jí mluvily všechny.
Tak nevím… mám pocit, že u známých jsem neviděla andulku, co by nemluvila.
Ta korela opravdu má pronikavý a hlasitý křik, ale byla můj miláček :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
24.9.20 09:32

Ano. My mame mluvící andulku z voliery. Ona dostala id známého též, ale bílou andulku a nedovolí ji ani dát ji jidlo.
Tak bx ráda, co máme my. A my se diváky s dětmi na videa a korela nějak lip se mi zdálo, že vyslovuje. A občas zpívá. 1 dokonce plnila ukoly.
Tak pořád vahame. Vrátí ji původnímu majiteli do chovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5683
24.9.20 09:43

Rozhodovat se jen kvůli jestli bude pták mluvit či ne je špatně. To jich může vystřídat 100 a pak všechny vrátit. Příbuzní mají Korelu, je uzasna, rozumí povelum, plní jednoduché ukoly, bohužel nemluvi. To ji mají vratit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3343
24.9.20 09:49

Za mě korela. Když se jí věnuješ, tak je schopna se naučit hafo slovíček i melodií. Úžasná je ta její šošolka, kterou dává okolí najevo v jakém rozpoložení právě je.
Ano, korela je hlučnější, když se dožaduje pozornosti, nebo se nudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6036
24.9.20 10:07

Vim, ze budu nepopularni s mym nazorem, ale zvire se jako darek nikdy nekupuje. Papousek zavrenej celej zivot v kleci trpi.

Vtak je prirozene stvorenej pro letani, ze je lidi zatvaraji do male klece na celej zivot, aby jim zpival, nebo mluvil, je v podstate strasne smutny… pokud uz musis kupovat papouska, tak do velke voliery, kde muze letat a kde nebude sam, takze dva papousky. A jedine tak pro sebe, nikdy ne jako darek pro nekoho, kto si k tomu zviratku nemusi vytvorit vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
24.9.20 10:10

Tchýně ma známého z chovu, jinak by ho nedala pryč. Pracuje s kolegyní v práci. Jde o to, že nechce lítat venku ani nakrmit a je takový hrozně plachý.

Proto sem se zajímala. Děkuji za korela nás právě na ty pokyny hrozně překvapila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
24.9.20 10:12

No mne tchýně už dala 2 andulky. 2 andulky sem mela jako malá. Já je milují mne tento dárek vždy daji k narozeninám. Tak proto mne napadlo ji udělat radost, protože kouka jaký je a nevěří ani videum. ;))Ale my ho máme snad od 13 hodin venku skoro do večera A hrajeme si s ním a mluvíme na něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
24.9.20 10:17

Máme andulku, od chovatele, hned po vylétnutí z hnízda. Je zlatá, nebojácná, komunikativní, neřve vůbec, jak je od malinka zvyklá na lidi, tak si pořád něco švitoří pod nos. Rozumět jsou jí dvě slova. Ale ten celkový zvukový projev je roztomilý, žádný skřek, ale takové nesrozumitelné povídání.
Ať tak či tak, hledala bych právě mládě od chovatele, už zvyklé na lidskou ruku, třeba i ručně dokrmené. Ten rozdíl je 100 a 1, předtím jsme měli mladou, ale ze zverimexu, plachá, skřeky, nedala se moc ochočit. Tahle s námi komunikuje, u všeho chce být, na zavolání přilétne na ruku atd atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4412
24.9.20 10:46

Nejdřív bych pořádně zvážila živé zvíře jako dárek, bude žít třeba sedm let a ač je to „jen“ andulka nebo korela, tak pořád je to živý tvor potřebující aspoň nějakou péči a pozornost, tak aby to byl nevítaný dárek. O zvíře je třeba se starat třeba i během dovolené, na to spousta lidí zapomíná, že si musí promyslet zajištění hlídání.
Měla jsem korelu a pak i andulku, oba ptáčky ze zverimexu. Já bych zvolila andulku, v porovnání s korelou rozhodně méně hlučná a přišla nám o mnoho víc milejší. Bordel dělají bohužel oba ptáci asi stejný. :lol: Oproti korele byla andulka mnohem víc učenlivější, na mluvení i ochočení. :palec: Ale to může být i povahou, kus od kusu jako u lidí. Každopádně stejně tomu tak bylo i u několika sousedů a kamarádek, vždy byla přítulnější a upovídanější andulka, na povídání je určitě lepší samec. Procvaknout prst do krve zvládli ze začátku oba ptáci. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8068
24.9.20 11:49
@Jessi7 píše:
Tchýně ma známého z chovu, jinak by ho nedala pryč. Pracuje s kolegyní v práci. Jde o to, že nechce lítat venku ani nakrmit a je takový hrozně plachý.Proto sem se zajímala. Děkuji za korela nás právě na ty pokyny hrozně překvapila.

Tvl. neblbni, to není korelou, ale trenérem! Pokud budeš šikovná a budeš to umět, tak ti bude takhle reagovat i slepice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
24.9.20 11:53

@Lucie_Sx no tchýně dostala bílou andulku není to i mutací???
My to zkoušeli taky a vůbec kdežto od chvoatele žlutozelená luxus jí z ruky, lítá na pokyn a mluví.

Ona pořád vzdychá, že ji má jen na krmení a pořídila si ještě k tomu kočku :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama