Antikoncepce a antibiotika

mrs
22
30.5.13 10:28

Antikoncepce a antibiotika

Ahojte :) chtěla jsem se zeptat od pondělka beru atb ( Duomox 1000) a beru antikoncepci Stodette(2roky) v příbaláku psaly, že může ovlivňovat účinnost atiny… a tak jsem se chtěla zeptat jaká je pravděpodobnost, že otěhotním, když atinu beru v 19:00 a atb ve 20:00 a s přítelem spíme normálně bez ochrany. V sobotu dobírám poslední prášek atiny pak bude pauza.12.7.2013 se budeme brát takže by nám ani nevadilo kdyby se povedlo na miminko zadělat už teď… a test si mám zkusit udělat až po 14ti dnech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1176
30.5.13 10:35

@mrs Ahojky, určitě bych se chránila ještě jinak… a aspon ještě týden po dobrání antibiotik… já mám díky téhle kombinaci už 7 měsíční holčičku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mrs
22
30.5.13 10:36
@Nunka píše:
@mrs Ahojky, určitě bych se chránila ještě jinak… a aspon ještě týden po dobrání antibiotik… já mám díky téhle kombinaci už 7 měsíční holčičku :D

Nám by to právě nevadilo kdyby se na mimi zadělalo už teď :) jen jsem chtěla vědět jak moc je velká pravděpodobnost, že se to podaří :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14090
30.5.13 10:38

@mrs pokud by jste chtěli miminko klidně už teď proč tedy HA nevysadíš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mrs
22
30.5.13 10:40
@werunkaw123 píše:
@mrs pokud by jste chtěli miminko klidně už teď proč tedy HA nevysadíš :think:

Protože stále nemám oddělaný rok v práci… a tak sem chtěla počkat po svatbě… ale když teď beru ty atb tak kdyby se to stalo tak bych o nějak neřešila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
30.5.13 10:44

Není moc dobrý nápad pokoušet se počít dítko přes HA ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11416
30.5.13 10:51

Tak tohle asi moc nechápu :think: Tak buď chci děti a nechráním se, nebo děti nechci a chráním se. Ale abych brala hormony a snažila se záměrně otěhotnět při jejich snížené účinnosti? Jaký to má smysl? Tak je vysaď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3932
30.5.13 11:15

To si musíš rozmyslet jestli dítě ted chceš nebo nechceš. Takový to, že kdyby se zadařilo tak mi to vadit nebude, když bereš antibiotika a antikoncepci zároven není dobrý.
Bud vysad a počkej až po antibiotikách, tělo je oslabeno nemocí a nebo se chran ještě další ochranou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18687
30.5.13 11:52

@mrs test si zkus, pokud neprijde po dobrani MS a pak zase treba za nekolik dni. Pokud podezreni je, radeji uz dalsi neber, i kdyz test bude negativni. Ta kombinace urcite neni dobra. Proste vysad, dokud ATB nedoberes a radsi se chran jinak nebo se nechran vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
30.5.13 12:05

@mrs no nevím, ale někde jsem četla/slyšela ( ted už přesně nevím), že není úplně ideální otěhotnět při braní antikoncepce - co se teda týče zdraví a případných genetických vad miminka. Samozřejmě se zde najde většina žen co mají zdravé děti a otěhotněly třeba při braní antikoncepce, ale já bych to raději neriskovala :nevim: myslím, že je lepší nechat tělo od umělých hormonů odpočinout, nechat stabilizovat cyklus a pak teprve začít s mimčem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.15 22:12

Ahoj holky, dost vas tady pise, ze jste otehu pri brani antibiotik. kolik se vas tady teda najde? a v kolikatem tt jste na to prisli? ja jen, ze je zrovna beru, tak nad tim trochu premyslim :)

• Citovat
  • Nahlásit
25.1.15 22:26
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dost vas tady pise, ze jste otehu pri brani antibiotik. kolik se vas tady teda najde? a v kolikatem tt jste na to prisli? ja jen, ze je zrovna beru, tak nad tim trochu premyslim :)

Co je otehu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.15 22:29

Otehotnely

• Citovat
  • Nahlásit
198
25.1.15 22:30

Gynekoložka mi sama říkala, že je zodpovědnější používat kondom v případě, že bereme HA zároveň s antibiotiky… snižují údajně účinnost, jinak test za 14 dní jen pro jistotu ale myslím, že se zbytečně bojíš - nicméně obavy chápu ale příště pro jistotu kondom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.15 22:31
@Anonymní píše:
Otehotnely

Aha diky ja tim jazyken nemluvim, ale neporadim, nikdy sem nebrala ani jedno, bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat