Antikoncepce Evellien v 16 letech

Anonymní
24.4.20 11:45

Antikoncepce Evellien v 16 letech

Dobrý den, je mi 16 let a rozhodla jsem se pro uzivani HA. Nejprve jsem měla teylu, ale kvůli následným výsledkům krevních testů jsem ji musela vysadit a byla mi předepsana antikoncepce Evellien. Teď jsem dobrala první tři měsíce a začala 4.platicko. První dva měsíce otřesný, rozestupy mezi menstruacemi třeba 4 dny, krvacela jsem třeba 14 dnů potom. No proste děs. Volala jsem na gynekologii kde mi bylo sděleno, že je to normalni6, a že mam vydržet tři měsíce než se HA usadí a poté by měla menstruace pomalu ustupovat až nakonec nebudu menstuovat vubec (HA se bere nepřetržitě, neni žádný týden „odpočinku“ pro menstruaci). Tak jsem poslechla a po mé poslední 14ti denní menstruaci byla 4 dny pausa, pak 4 dny jemné krvaceni a od te doby nic, už je to měsíc a půl.
Protože mě to trochu zaráží, že ve svém věku mám přerušit veškerou menstruaci, tudíž přirozený koloběh, tak píšu sem. Zaslechla jsem že v takto mladém věku mi to může třeba způsobit velky problem, az jednou HA vysadim a budu planovat mimi. Děkuji za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10886
24.4.20 12:00

Pri jakekoliv HA neni menstruace, ale jen krvácení z vysazení, žádný přirozený koloběh u HA neni, vše uměle řízeno hormony. Já jsem brala HA od 18ti několik let a už nikdy víc. V 16ti si ještě hodně mladá a tvoje tělo teprve dospívá, nebrala bych ji, ale je to samozřejmě tvoje věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37066
24.4.20 12:05

Antikoncepce je dělaná nato, aby ji žena užívala za život cca 5 let. Vážne si to chceš vybrat teď? obavy o pozdější cyklus máš opodstatněné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.20 12:20
@Pudloslava píše:
Antikoncepce je dělaná nato, aby ji žena užívala za život cca 5 let. Vážne si to chceš vybrat teď? obavy o pozdější cyklus máš opodstatněné.

Antikoncepce mi byla doporučena z důvody velmi silných bolestí při menstruaci. První Menstruaci jsem dostala chvilku po svých 12.narozeninach. Kolem 14 let jsem při ní začala trpět velmi silnymi bolestmi břicha a neschopnosti opustit zachodou mísu během prvních dvou dnů krvácení :D už nevím, jak jinak to řešit 🤷‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
34668
24.4.20 12:24
@Anonymní píše:
Antikoncepce mi byla doporučena z důvody velmi silných bolestí při menstruaci. První Menstruaci jsem dostala chvilku po svých 12.narozeninach. Kolem 14 let jsem při ní začala trpět velmi silnymi bolestmi břicha a neschopnosti opustit zachodou mísu během prvních dvou dnů krvácení :D už nevím, jak jinak to řešit 🤷‍♀️

Není to jediný způsob „léčení“ bolestivé MS. Ale jednoduchý. Nebo se zdá jednoduchý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37066
24.4.20 12:32
@Anonymní píše:

jestli to jinak nejde a nejsi jinak problematická stran cévních rizik nebo nemáš migrénu s aurou, tak tě antikoncepce namístě. Budeš teda muset vydržet a ty pozdější možné potíže s početím risknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.4.20 12:42

Ber to tak, že budeš pro svojeho chlapa hned dostupná, to má taky svoje výhody ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7605
24.4.20 13:03

Žádný přirozený koloběh menstruace u antikoncepce není. :lol: Vše je uměle vyvoláno hormony. Nicméně jaký to bude mít dopad na tvůj budoucí život ti nikdo neřekne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat