Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Zdravím, nechala jsem si předepsat antikoncepci Stodette, je to moje první HA. Samozřejmě vím, že se má začít brát 1. den menstruace. Je to správně když jsem si první pilulku vzala až když už jsem opravdu krvácela? Protože večer před tím, jsem měla slaboulinké špinění, a další den ráno už opravdu červenou
a právě ten den jsem si večer vzala pilulku. Chci se jen ujistit zda je to tak opravdu správně a zda už jsem chráněná?
A druhá otázka je, jestli někdo máte zkušenosti s HA Stodette? Popřípadě jake? ![]()
Děkuji za odpovědi ![]()
Taky jsem ji brala jako první HA a doktorka mi říkala první nebo druhý den menstruace a měla bys být chráněná hned. Pokud chceš mít fakt jistotu, tak se první týden chraňte ještě jinak. Zkušenosti mám celkem dobré, žádné nežádoucí účinky jsem nepociťovala ![]()
Ahoj:)
Příští týden mám začít brát hormonální antikoncepci Stodette. Je to moje první HA a chtěla bych se na něco zeptat.
Začnu tedy brát první den menstruace - tzn. ten den, kdy začnu doopravdy krvácet? Mám totiž den nebo dva před menstruaci takový lehký hnědý výtok.
Dále, po dobrání těch 21 prášku si mám dát 7 denní pauzu, tzn. když začnu brát 21.2. tak 20.3. doberu platicko a 27.3. si už zase beru prášek nebo až 28?
Je dobře ji brát ráno nebo večer? Kdy je lepší doba? Jakou s tím máte zkušenost nebo co doporučujete?
Jinak děkuji předem za odpovědi, vím, že bych se mohla ptát doktora, ale má dlouho objednací lhůty a navíc jsem tam minule mesice byla pořád, tak ho nechci otravovat s takovými hloupostmi.