Antikoncepci kvůli akné nebo ne?

5
1.10.19 12:42

Antikoncepci nebo ne?

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Bude mi 17 let a mám přítele (19) s kterým jsem už skoro 2 roky. Mám problém s akné, vyzkoušela jsem všechno možné, byla jsem u kožní, používala různé léky a krémy. Bohužel.. Trápí mě to už od třinácti a byla jsem nedávno u gynekologa, který mi předepsal antikoncepci zároveň i na akné. Bonadea. Máte s ní někdo zkušenost? Upřímně na různých diskuzí jsem se dočetla skoro samé špatné recenze, tak mám trochu strach a kór můj přítel. Ten by byl nejradši, kdybych to nebrala vůbec, kvůli zdraví. Myslíte si, že je lepší zůstat u kondomů a s antikoncepcí zbytečně ani nezačínat? Upřímně kondomy už nám celkem přestávají vyhovovat a sex bez toho, aniž bych nebyla chráněna provozovat ani jeden nechceme… Předem děkuji za odpověď.. ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.10.19 12:47

Já osobně s antikoncepci mám špatné zkušenosti, brala jsem ji 3 měsíce a přibrala jsem přes 20kg. Už je to rok a pořad to nemohu shodit. Ale záleží na tom jak ji budeš ty snášet, já už bych nikdy antinu nebrala. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1096
1.10.19 12:48

Každý reaguje na každou antikoncepci jinak, takže bych se úplně v tomhle případě na recenze úplně nespoléhala. Osobně bych do antikoncepce šla. Tahle určitě není jediná na světě, zkus ji a po čase uvidíš, jestli ti s pletí pomohla, nebo ne. Osobně jsem vyzkoušela asi 5 značek, než jsem zůstala u té, která mi vyhovovala nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
1.10.19 12:51

@Adrien17 ja brala x let, pak jsem vysadila a mnohem lepe ted prozivam sex a citim se celkove lepe. Za me je antina fakt na prd. To uz asi lepsi ten kondom :-///

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
1.10.19 12:54

Já doufám, že dobrý gynekolog je dostatečně zkušený a umí předepsat antikoncepci tzv. na míru. Když kdysi předepisoval antikoncepci mně, ani mě nenapadlo zjišťovat, jak působí ta konkrétní antikoncepce na ostatní. Prostě jsem mu důvěřovala (jinak bych šla asi jinam). Každá jsme jiná. Akné se tím vyřešilo. Sexuální život taky. Měla jsem obavy pouze z přibírání, což se tehdy neslo po lidech jako vedlejší účinek. No, nic takového se nekonalo. Hormony můžou podpořit chuť k jídlu, ale kolik toho sníš, to už záleží jen na tobě samotné. Po vysazení po mnoha letech užívání jsem měla obavy, jestli se mi povede otěhotnět. A s tím taky nebyl žádný problém. Opravdu - každá jsme jiná. Zkus a uvidíš. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.19 12:56

Omlouvam se za anonym, ale osobni udaje. Ja brala hormonalni antiko od cca 18cti let. Jelikoz mam epilepsii, tak mi dr. doporucil nizkohormonalni (mirelle). Brala jsem ji velmi dlouho-treba 10let. Nemela jsem s ni zadne problemy, kratka menstruace, lepsi plet. Otehotnela jsem cca po pulroce od vysazeni. Pak jsem mezi detmi nebrala a po druhem diteti jsem si nechala dat nitrodelozni telisko mirenu. Byla jsem plna negativnich informaci o prascich, jak skodi atd. Kazdopadne telisko bylo peklo, velke bolesti bricha, skoncila jsem i v nemocnici se zanetem. Telisko slo ven a ja se rada vratila k prasků mirelle. Kondomy mi vadi a prerusovana souloz neni nic pro nas😆 Byt tebou, tak to vyzkousim a uvidis, jak ti to sedi, co plet a ostatni…

• Citovat
  • Nahlásit
1032
1.10.19 12:58

S hormonální antikoncepcí jsem nikdy neměla žádný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
1.10.19 13:12

Hormonální antikoncepce jsem brala před otěhotněním i po něm a vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1398
1.10.19 13:39

HA jsem brala za mlada asi 10 let, nikdy žádný problém u mě nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5512
1.10.19 13:44

Byla jsem tak pred 5 lety na v mamograficke poradně a lekarka na dotaz, zda beru antkoncepci a ja rekla: NE - ze jsem po dlouhy dobe rozumna zenska, ze vlastni dceri by nedala antikoncepci ani nahodou, ze vetsi svinstvo (pouzila mirnejsi vyraz) by jí nikdy nedala. Ja sama brala v zivote 3 druhy antikoncepce - vzdy pokus omyl a 3× skoncila v nemocnici na podezreni na zapal mozkovych blan, kdy mě tak strašně bolela hlava, že migréna je procházka růžovým sadem, za mě tedy - antikoncepce jasné ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
9.10.19 19:43

Já užívala dva roky antikoncepci Minerva, která má asi podobné složení jako ta tvá, protože patří mezi antiandrogenní prášky a slouží primárně na tyto problemy. Já s ní ale začala až ve 25 letech kvůli padání a neúměrnému maštění vlasů a v tomto mi opravdu pomohla. Pleť jsem měla celkem v pohodě, občas malý pupínek, ale po tomto jako alabastr fakt. Horší bylo, když jsem ji pak vysadila, to jsem začala mít první měsíc více pupínků než dřív, ale teď mám zase nizkohormonalni anti a pleť ok.
U té Minervy bylo ale blbé, že je vhodná jen pro celkově zdravé ženy bez potíží s krevním tlakem, bez tendenci k vysoké srážlivosti krve v rodině…a já, i když jsem toto měla v pořádku, po třech 2 letech mě občas pichalo v lýtkách a vystoupla mi pak pod kolenem zila a cítila jsem celkově, že ty žíly víc táhnou. Zalekla jsem se a přestala jsem ji pak brát.
Moje gynekoložka mi pak říkala, že je vhodnější, když se antikoncepce začne brát až když se to vyvine a ne v pubertě, ale předepisuje se právě i mladším kvůli akné. Je pak prý vhodnější, aby ji neužívaly ty mladší tak dlouhodobě - mě stačily ty dva roky.
Kamarádka měla od 15 vysokohormonální antikoncepci kvůli akné, pak ve 25 zjistila, že mají v rodině trombofilii, doktorka jí to okamžitě změnila a ona pak na léčbu akné užívala bylinné tinktury a není to prý sice tak 100% jako dřív, ale nějak ji to funguje na akné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
9.10.19 19:50

Ale s tím přibíráním po antikoncepci si myslím, že to úplně není časté. Myslím, že je to spíš zadržování vody v těle, co to způsobí. Je pak o dost jednodušší, když má člověk dost pohybu a tím mi i klesá to riziko vyššího tlaku atd. Já měla pohybu dost a od doby co beru antikoncepci jsem naopak spíš zhubla v porovnání s předchozí dobou. Ale trochu to bere po delším užívání libido a ta pochva je spíš suchá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama