Antikoncepční náplast Evra

40
14.5.20 20:12

Antikoncepční náplast Evra

Ahojky, vím že nějak podobné téma tady bylo ale nemohu najít přesně to co by jsem potřebovala vědět. Lepím si Antikoncepční náplast Evra a teď jsem si ji zapomněla nalepit druhý den po menstruaci, (měla být nalepena 12.5. po menstruaci), vím že jsem zřejmě dost málo chráněná před početí, což mi nějak nevadí, jelikož jsem pohlavní styk teď nějakou dobu neměla, spíš mi jde o to, jestli jsem tím neporušila nějaký ten koloběh nalepování těch náplastí, nebo svůj cyklus, jestli to třeba nedostanu dřív nebo později. :think: a popřípadě jestli to mám nalepit hned dnes 14.5. a nebo nějak počkat :nevim: děkuji za rady! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49151
14.5.20 20:20

Precti si poradbe pribalovy letak nebo zavolej lekari :nevim:. Mi se tohle nestalo, abych nenalepila.
Mam pocit, ze v pribalovem letaku jsem zahledla, ze minimalne tyden musis lepit. Pokud by ted byl sex, tak pouzij i jinou ochranu min. tyden. Protoze nemusis byt ted chranena.
Kazdopadne bych dnes nalepila. Ja teda dnes lepim. Vzdy ve ctvrtek po sprse :).

Příspěvek upraven 14.05.20 v 20:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14682
14.5.20 20:21

@nickanonym nalep hned dnes, ale kdyby jsi měla 7 následujících dní sex, tak je nutné použít kondom - akorát samozřejmě už budeš pořád lepit ve čtvrtek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
14.5.20 22:20

Dobře děkuji moc za rady :kytka: a jinak abych teda řekla pravdu, tak vždycky lepím každý 8. den, nikdy mi to nevyšlo na stejný den v týdnu protože - například: Vyměním náplast ve čtvrtek, a od druhého dne tedy od pátku počítám do 8. dne, což mě vyjde na pátek a v ten pátek znovu vyměním, a pak další náplast mi vyjde na sobotu a tak dál… Dělám to tedy takhle špatně?? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.20 23:07

Já teda netuším, jak se lepí náplasti, vždy jsem měla tabletky, ale podle příbalového letáku bych řekla, že je to stejné.

„Každou odstraněnou transdermální náplast je nutné okamžitě nahradit novou náplastí týž den v týdnu (den výměny) 8. a 15. den cyklu. Výměna náplasti je možná v libovolnou dobu dne výměny. Čtvrtý týden, začínající 22. dnem cyklu, se neaplikuje žádná transdermální náplast, je to týden bez náplasti. Nový antikoncepční cyklus začíná den následující po týdnu bez transdermální náplasti. “

Podle mě to počítáš blbě, proč začínáš počítat až den po nalepení? 1. den je přece den nalepení - když to bude např. pondělí, aby se to dobře počítalo, pak 8. den je opět pondělí, stejně tak 15. den, kdy se lepí 3. náplast, a pak je sedm dní pauza (opět začíná pondělím - 22.-28.den). A další náplast po pauze tak vychází opět na pondělí. Nebo to chápu špatně? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.5.20 23:31

„Antikoncepce s použitím přípravku EVRA se zahajuje první den menstruace. Aplikuje se jedna transdermální náplast a ponechává se po dobu jednoho celého týdne (7 dní). Den aplikace první transdermální náplasti (den 1/den zahájení) určuje následné dny výměny - den výměny). Den výměny transdermální náplasti bude týž den v každém týdnu (8., 15., 22. a 1. den následujícího cyklu). Čtvrtý týden začíná 22. dnem a je bez aplikace transdermální náplasti.“

Tady to máš jasně popsané. Podle toho, jak to počítáš ty, tak ten cyklus pak přece musíš mít víc jak 28 dní, konkrétně 32 dní… Což je logicky blbost. Divím se, že ti to funguje…

• Nahlásit
  • Citovat
40
18.5.20 02:12
@Anonymní píše:
Já teda netuším, jak se lepí náplasti, vždy jsem měla tabletky, ale podle příbalového letáku bych řekla, že je to stejné.

„Každou odstraněnou transdermální náplast je nutné okamžitě nahradit novou náplastí týž den v týdnu (den výměny) 8. a 15. den cyklu. Výměna náplasti je možná v libovolnou dobu dne výměny. Čtvrtý týden, začínající 22. dnem cyklu, se neaplikuje žádná transdermální náplast, je to týden bez náplasti. Nový antikoncepční cyklus začíná den následující po týdnu bez transdermální náplasti. “

Podle mě to počítáš blbě, proč začínáš počítat až den po nalepení? 1. den je přece den nalepení - když to bude např. pondělí, aby se to dobře počítalo, pak 8. den je opět pondělí, stejně tak 15. den, kdy se lepí 3. náplast, a pak je sedm dní pauza (opět začíná pondělím - 22.-28.den). A další náplast po pauze tak vychází opět na pondělí. Nebo to chápu špatně? :nevim:

Určitě ti děkuju za radu, myslím si, že máš asi pravdu ale důvod mého zřejmě, nesmyslného počítání bylo to, že když si náplast vyměním třeba večer, tak do druhého dne tu náplast už mám jenom pár hodin a ne celý den, tak mi přišlo zbytečné ten den počítat, většinou si měním docela pozdě večer po sprše, lepím si ty náplastě chvilku a nebudu lhát, mám v tom celkem guláš :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
18.5.20 02:14
@Anonymní píše:
„Antikoncepce s použitím přípravku EVRA se zahajuje první den menstruace. Aplikuje se jedna transdermální náplast a ponechává se po dobu jednoho celého týdne (7 dní). Den aplikace první transdermální náplasti (den 1/den zahájení) určuje následné dny výměny - den výměny). Den výměny transdermální náplasti bude týž den v každém týdnu (8., 15., 22. a 1. den následujícího cyklu). Čtvrtý týden začíná 22. dnem a je bez aplikace transdermální náplasti.“Tady to máš jasně popsané. Podle toho, jak to počítáš ty, tak ten cyklus pak přece musíš mít víc jak 28 dní, konkrétně 32 dní… Což je logicky blbost. Divím se, že ti to funguje…

Hele asi je to divný ale funguje, každopádně děkuju že jsi mě na to upozornila. Takže jestli to chápu dobře, tak den výměnný naplastě vždy vychází na stejný den v týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama