Atopický ekzém roční dcera

110
15.2.21 11:50

atopický ekzém roční dcera

Zdravím, umíte někdo poradit nějakou fakt účinnou mast na atopický ekzém pro roční dceru? Zajímá mě spíš něco co vám opravdu pomohlo ;) předem díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
367
15.2.21 11:54

Mám partnera atopika. Pomáhá mesíčková mast se sádlem nebo Cannabis. Bohužel mast řeší pouze kožní projevy a chce to spíš zjistit příčinu, co jej vyvolává. Může to být nějaká složka stravy, prací prášek,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
15.2.21 12:01

To chce celý režim.
Jen bavlněné oblečení.
Nedávat žádnou aviváž, žádnou, na nic, nikdy, stejně je to smradlavé svinstvo, co ničí prádlo.
Místo aviváže deci octa nebo 15% roztoku kyseliny citronové na vysrážení zbytku pracího prostředku.
Koupat co nejméně, a když už se koupalo okamžitě namazat nějakým tělovým mlékem či mastí bez parfemace a zbytečných blbostí.
Zkoušet, co s ekzémem dělá strava. Vyřadit dráždivé věci jako citrusové plody.
A hlavně, se s tím ukázat na pediatrii, případně kožním a mazat mast, co předepíšou, i ty kortikoidy. To není jed, ale účinný lék, když se maže dočasně a včas, tak ušetří týdny a měsíce hnusného ekzému. Ale nesmí se považovat za něco, co se maže furt, pak to škodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14069
15.2.21 12:04

Teď to řeším s 6letou dcerou, má leky na pažích :roll: ale já je měla taky..
Máme vysadit citrusy, kiwi, rajčata, vitamin c a mayat zatím zinkovou pastou. Ještě jsem jí koupila ovesné koupele s cannabis olejem, trochu je to lepší, není to tak zapálené, ale mažeme a koupeme zatím týden. Chvíli to trvá, než něco začne působit. Hlavně, že už jí to nesvědí a nepálí po namazání..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
15.2.21 12:04

Dcera atopik, má intoleranci na kravskou bílkovinu. Po tak padesáti mastích nám nejvíc sedla značka Uriashe, mažu po koupání celé tělo a na suchá místa pak lipobase. Když je nejhůř, tak Locoid. Za nás úplně na nic Bioderma. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
15.2.21 12:15

Linola fett je skvělá- počti na netu. Máme ji vyzkoušenou a jediná zabrala. Do koupele dávat jablečný ocet, aby změkčil vodu - tvrdá voda je pro ekzém vražda. Zvýšit přísun zinku a vit. sk. B.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
15.2.21 12:25

La Roche-Posay na suchá místa, na mokvající nic. Vliv můžou mít dráždivé potraviny, prací prostředky, stres a velké změny, umělé oblečení. Jsme atopici všichni a stačí prádlo dávat ještě jednou vymáhat, nepoužívat aviváž a žádné funkční nebo polyesterové oblečení, je nám to nepříjemné. A hlavně nestřídat kosmetiku, čím víc je ten krém „voňavý a účinný“, tím hůř. :lol: Hojně se doporučují prostředky s ureou (excipial), ale to mě osobně strašně svědí. Tak vyzkoušej, když to bude zarudlé a svědivé, poznáš, že to není to pravé. :lol: Na kožní bych se s tím nějak extra nehnala. Oni rádi člověku předepíšou deset mastí, ale ani se nezmíní o vyvolávači toho ekzému - viz výše, tak to pak můžeš mazat do aleluja, ale dcerka si dá velký pomeranč a osype se znova. :nevim:

Příspěvek upraven 15.02.21 v 12:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
15.2.21 12:27

Take doporucuji krem i olej do koupele Linola. Prat bez avivazes machanim navic, obleceni bavlnene. A pak strchove gely od biodermy maji radu pro atopiky. Mam obe dcery atopiky. Masti a gely techto znacek jsou docela drahe ale pomahaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7213
15.2.21 12:34

Na cervena loziska ne mastne - zadne masti, oleje a podobne. Zinek. Mastit az neni rude. Nam se osvedcila Bioderma Atoderm.

Vetsinou je to fakt o strave, takze zkusit najet protikvasinkovou dietu. Bavlnene obleceni, koupat mene a jen voda, pripadne odvar z repiku, prat v lepsich prostredcich (ne Lovela, Persil Sensitive a podobne sraj.dy, ac mozna pekne voni), ne avivaz a machat navic, pripadne machat v octu (nesmrdi). Probiotika, pokud kojis, tak i ty.

Mrkni na stranky Very Zikove.

A kortikoidy jsou zbytecne. Kamaradky syn z nich akorat skoncil 2× v nemocnici s lozisky do masa. Nakonec jim zadny dr nepomohl, az ta Zikova

Příspěvek upraven 15.02.21 v 12:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10105
15.2.21 12:34

Atopinal od Karla Hadka a hodne jsme koupali v hypermanganu. Ve dvou letech ji to uplne zmizelo, ted se ji na zimu vratila cervena mista pod kolinkama a sem tam nejaky flicek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8323
15.2.21 12:41

@lucka456 každému pomůže něco jiného, ale hlavně to není jen o masti, je to celý soubor opatření. U mě třeba nefunguje žádná dieta nebo vynechali potravin, ale musím si dávat pozor na materiály oblečení, prací a uklízení prostředky, mazat se krajem s ochranným faktorem třeba i teď v zimě, když jsou slunečné dny, doplňovat zinek… Naopak hodně zle mi dela mastné, hlavně přírodního původu- oleje, bambucke máslo apod. I v klidovém stavu. Dalo by se říct, že mastné mi ekzém vyvolává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 15:15

U nas se to nejvic zhorsuje po cemkoli s olejem. Na sucha mista davam atopiclair a je to prvni krem, ktery opravdu zabral.
Na mokvajici u nas zabira sudocrem a udrzovat v suchu. Kdyz se to rozjede, tak bohuzel jedine kortikoidy.
Na alergologii moc neporadili. Jen predepsali kortikoidy a sirup (ted si nevzpomenu na nazev). Detska porad jen linolu a excipial a neveri, ze se to po nich zhorsuje. :roll:
Zatim jsem neobjevila zadne mydlo, ktere by nedrazdilo. Potrebuju neco aspon na ruce a zadecek. Nejlepsi je zatim Dove a muj gel na intimni hygienu. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
7
15.2.21 16:18

Přidej se na FB do skupinky Svět non toxic, mají tam k ekzému spoustu materiálů.
Nejlepší jsou netoxická mýdla, např. čisté olivové mýdlo Knossos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2706
15.2.21 16:48
@Dinomama píše:
Mám partnera atopika. Pomáhá mesíčková mast se sádlem nebo Cannabis. Bohužel mast řeší pouze kožní projevy a chce to spíš zjistit příčinu, co jej vyvolává. Může to být nějaká složka stravy, prací prášek,…

Atopický ekzém je genetické onemocnění. Projevy může zmírnit treba uprava stravy nebo změna pracího prostředku, ale rozhodně to nevyřeší příčinu.

Pro zakladatelku: Mam syna atopika, je mu 15 měsíců, masti nam napsala kozarka a vsechny jsou míchané v lékárně, máme tri. Plus olejova koupel a mydlo. Můj syn má mírné projevy, když mazeme, je dobrej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
15.2.21 17:45

@Oli.Lyon
Ano, atopický ekzém je genetické onemocnění. Myslela jsem odstranit příčinu kožních projevů. Žádná mast na světě vám neodstraní ložiska. Pokud mast pomůže, tak na chvíli a vrátí se vám to znovu, dokud nezjistíte, co vám dělá zle a neodstraníte to z vašeho života. U partnera se po zjištění příčiny (kravské mléko) neobjevil ekzém několik let. Najednou ze dne na den ho měl tak na 80% těla. Bylo to peklo. Na kožním mu nabídli akorát kortikoidy, které nechtěl. Pak zjistil, že v práci změnili značku kávy, vysadil ji a šup je zase už rok bez ložisek :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat