Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Zdravím maminky, chystáme se opět na dovolenou k moři, loni jsme byli prvně autem v Itálii, dovolená skvělá, ale moře hrůza, byli jsme v Lignanu. Nevíme přesně kam, já bych nejraději co nejkratší vzdálenost, ale ne za cenu, že nevlezu do moře. Máme dva kluky 15 a 3 roky, tak aby se ten malý mohl normálně pohybovat, preferujeme spíš klidnější lokality, ale není to podmínkou, můžete mi prosím napsat typy, popř. doporučení i na ubytování či CK, děkuji
na blind prosím raději ne, my nejsme takový dobrodruzi rádi máme vše podrobně naplánované, tak toto nám moc nevyhovuje, moc děkuji ![]()
@jkropy píše:
Zdravím maminky, chystáme se opět na dovolenou k moři, loni jsme byli prvně autem v Itálii, dovolená skvělá, ale moře hrůza, byli jsme v Lignanu. Nevíme přesně kam, já bych nejraději co nejkratší vzdálenost, ale ne za cenu, že nevlezu do moře. Máme dva kluky 15 a 3 roky, tak aby se ten malý mohl normálně pohybovat, preferujeme spíš klidnější lokality, ale není to podmínkou, můžete mi prosím napsat typy, popř. doporučení i na ubytování či CK, děkuji
na blind prosím raději ne, my nejsme takový dobrodruzi rádi máme vše podrobně naplánované, tak toto nám moc nevyhovuje, moc děkuji
Ja muzu doporucit jen misto - Caorle. Jeli jsm ena blind, takze dal radit nemuzu.
My jezdime pravidelne na blind Chorvatsko a vzdy spokojenost… i ty ceny za ubytovani jsou uplne jinde nez pres cestovku!
![]()
Tak to asi jedině Chorvatsko, na severu Istrie, ale zkušenost nemám. Tam je to ale s koupáním pro děti asi horší, spíše betonová plata, než kamínkové pláže. Pak jsou tam na severu i ostrovy -Cres, Krk, Rab, tak třeba někdo zkušenější poradí nějaké místovhodné pro děti.
My jsme byli jen 2× v Paklenici a maximálně po Zadar, moře ušlo, i když jih Chorvatska je asi o dost lepší a moře krásnější, ale je to daleko ![]()
My byli vloni u Caorle, no moře opravdu nicmoc, možná podobné jako Lignano
Děti byly stejně nejradši u bazénového komplexu v kempu ![]()
Betonová mola, v moři skoro nic nežije, takže šnorchl k ničemu, semtam připlave špína a řasy. Ale celkově špinavé nebylo, ale tak žádná nádhera to opravdu není. S Chorvatskem se to srovnat nedá, tam si děti lovily nějaké ty mořské potvůrky.
Ale pro malé děti je Itálie zas třeba v něčem lepší, protože písek a zase písek, nejsou tam šutry, malé plážičky a moře je dlouho mělké.
Příspěvek upraven 11.03.15 v 07:06
@Weru mohla bych se zeptat jak se vam v Caorle celkově líbilo? Chystáme se tam v půlce června.
My jsme byli loni v Rabacu - Istrie- kemp Oliva v mobilním domku se dvěma dětma 3 a 6 let a spokojenost veliká. Jsme ze střední Moravy takže cca 800km.
@wasilly : my byli v Caorle už 2× a naprostá spokojenost. More mělké, pro děti optimální. Je tam písek, takže trošku zakalené, ale nám to nevadilo, jinak čisté. Město hezké, večer to zije, člověk si zajde na zmrzku, projde se po promenade ve meste, kolem pláže. V červnu tam asi ještě nebude moc lidi. Akorát možná bude studebe more.
My byli predloni na Istrii s 1,5 letyma detma. V oblasti Fazana primo vesnicka Valbandon. Je tam u toho kemp. Ubytovany jsme byli na blind v soukromych apartmanech. Plaze hezky s kaminkama bez betonovych plat. O rok pozdeji Zaton a plaze zas kaminkovy. Oboji spokojenost.
100% Chorvatsko, konkrétně Omiš. Jezdíme tam X roků, byli jsme tam když byla ségra malá (2 roky) a tento rok tam pojedem s dcerou (teď 5m). Voda super, ještě 10metrů od kraje je voda po kolena. A ubytování se dá sehnat na místě, popř. tam máme známe moha bych se poptat ![]()
@jkropy tak moře je určitě hezčí v Chorvatsku. Byla jsem v Rabacu, Pule a naposledy v Biogradu na Moru, tam to bylo asi nejhezčí, i pláž tam byla nejpřijatelnější (menší kamínky). Na tom severu byly šutry, nebo betonová plata, což není nic moc.
V Itálii nevím, ale určitě bych se vyhnula Bibione, jednou jsem se nechala ukecat a nikdy víc ![]()
@wasilly píše:
@Weru mohla bych se zeptat jak se vam v Caorle celkově líbilo? Chystáme se tam v půlce června.
řekla bych že moře bude dost studené, když chcete mimo sezonu, volila bych raději září. Jinak v Caorle jsme byli před cca 8 lety, takže už je to dávno
ale tenkrát tam teda moře nebylo nic moc, zakalené, plavali v tom dost řasy, ale možná jsme jen měly smůlu ![]()
@wasilly píše:
@Weru mohla bych se zeptat jak se vam v Caorle celkově líbilo? Chystáme se tam v půlce června.
My ram jezdime jen na jedno misto, je kousek od Caorle, nazev vecer zjistim. Je to velky camp kde je hotel, mobilni domky a moznost stanovani. Pak hodim odkaz. My tam byli spokojeni. Ale vic se zdrzime na jihu Francie, to je neco nadhernyho.
Ahojík my každý rok jezdíme autem na dovolenou a to do chorvatska do selce je tam krásně a mnoho míst kam se podívat ostrov krk je kousíce a tam jezdíme na bahenní koupele
je tam různo i pro dětka mnoho zábavy tento rok tam jedem zase a už s naším ted 5ěsíčním synem ![]()
Do Chorvatska jsme jezdili na Istrii do Umagu, apatrmány Sol Stella Maris. Pláž má betonová plata, ale v moři je písek. A je tam uměle vytvořená zátoka, kde je pláž oblázková. Poprvé jsme byli když byl klukovi rok a náramná spokojenost.
Do Itálie jedeme letos podruhé, ale jedeme trošku dál do Abruzza. Máme už odzkoušeno, nádherný pláže, spousta vyžití pro děti. A skvělý vinařský závody, takže se už těším i na to vínko.