Autosedačka - čištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sára 1
Echt Kelišová 8534 příspěvků 27.01.18 15:00
Autosedačka - čištění

Mám dvě děti, tzn. dvě autosedačky - věčně špinavé. Vyperu to, jedeme jednou a mladší se rozhodne, že si tam sedne sám a samozřejmě zavadí botou o potah. Jak to řešíte? Jak často perete potah? Jakým způsobem ho perete? Máte nějaký chránič? Už jsem si říkala, že koupím chránič, který bude jednodušší vyprat. Máte nějaký tip? U nikoho jsem si nevšimla, že by měli chránič. :nevim:

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15095 příspěvků 27.01.18 15:03

@Sára 1 Zavazeni botou opravdu neresim, maximalne pockam, az blato oschne a utru suchym hadrem. Perutedy casto, protoze mame zvraceci dite a to se jinak resit neda, i potah protece az na polystyren.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9145 příspěvků 27.01.18 15:04

Vzhledem k tomu, ze oba kluci zvraci -Hodně a skoro při každé jízdě - tak jsou sedačky zpravidla jednou tydne kompletně ve sprše. Takže nějaké okopane potahy, by mne nechaly v úplném klidu :mrgreen:

Sára 1
Echt Kelišová 8534 příspěvků 27.01.18 15:08

@Cuddy @Tichošlápek Přijde mi, že se praním ten potah strašně ničí. A jak to perete? V pračce jsem to radši nezkoušela. Teď jsem se dívala na nějaký potah - nazváno letní potah, ale nejsem si jistá, jetli by to nebyly vyhozené peníze. Nevím, jak moc to sedí - jestli to spíš nepřekáží.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15095 příspěvků 27.01.18 15:11

@Sára 1 Peru to normalne v pracce a neprijde mne, ze by se nejak nicil. A peru opravdu casto. Na nejake typy se vyrabi ten letni potah, to mne prijde jen jako frote, takze nam se zvracenim by to tak jako tak nepomohlo.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9145 příspěvků 27.01.18 15:11

Ja neperu v pracce, protože se to úplně priserne sundava. Hodím cele sedačky do vany, osprchuji z nejhoršího, a pak popadnu kartáč, lanza mýdlo a ručně to vydrbu.

Janli
Závislačka 4990 příspěvků 27.01.18 15:12

Zapnu ten potah do povlaku na polštář a pak ho teprve peru. Ten letní potah je fajn, ale musíš zvážit, jestli ti to za tu cenu stojí.

Aspera
Generální žvanilka 20038 příspěvků 1 inzerát 27.01.18 15:19

Okopání neřeším, peru jen pozvracené případně počůrané sedačky. Nebo když se povede a není dlouho nehoda tak hodně špinavé sedačky, to už se dlouho nestalo. Mám celkem lehce sundatelné potahy, tak sundám, nechám odmočit ve vaně a pak jen vymáchám a hotovo. Teď jsme na zvracení pořídili kyblíček, tak uvidíme jak bude fungovat, zda se neustálému praní vyhnu nebo ne, první cestu obstál suprově.

JaniceB
Extra třída :D 13119 příspěvků 9 inzerátů 27.01.18 15:22

Drobnosti, jako okop od boty, utiram vlhcenymi detskymi ubrousky na zadek /ktere bych nikdy na zadek nepouzila…ale vycisti se s nimi kde co…/. Jinak samozrejme jedine sundat, vyprat…Snimatelny potah by asi take leccos vyresil.

smurfka
Nadpozemská drbna 28989 příspěvků 27.01.18 16:48

Sejmu potah a hodím ho celý do pračky…nezdá se mi že by se ničil..( spiš by mě napadlo že se více ničí ručním praním - drhnutím atd )..
Jinak okopaná sedačka mě nechává klidnou, peru tak jednou za tři měsíce..spíš mi stačí to vysát když jedu na benzínku a fleky přetřu vlhčeným ubrouskem..svoji sedačku na místě řidiče taky neperu tak to nepřehánět :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61949 příspěvků 3 inzeráty 27.01.18 22:22

@smurfka Jo, chtěla jsem napsat to samé, klasická sedadla taky neperu, tak nešílím asi s potahy autosedaček, peru jen poblitá, počůraná, rozlité sladké pití, upatlané od jídla… zbytek ne, teď už jsou děti decentnější, tak je to třeba jednou ročně. A jinak sundám potah a mrsknu do pračky.

smurfka
Nadpozemská drbna 28989 příspěvků 28.01.18 10:28

@j.a.n.i1 jj ted jsem prala sedačku po ani nevím jak dlouhé době a jenom proto, že jsem ji prodávala :-)))
Více jsem prala když mi dítě ještě třeba blilo..ted od dvou let už to peru minimálně po zimě a po létě:-)) když je bordel z jídla tak to akorát vysaju na benzínce, nějaký flíček nebo bláto mě neirituje..nechám uschnout a setřu ubrouskem:-) Já bych to klidně prala častějc, ale jsem lítá to celé snímat - ten potah a pak to tam zase dávat, taky to táhnout z auta domů a pak zase zpět:-) Jako kdyby to byla nějaká velká špína, ( počurané, pokaděné, poblité, ) tak oka..ale jinak si myslím není potřeba to každý týden prát :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama