Reklama

Autosedačka Cybex 15-36 Kg

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BritChicco
Kecalka 138 příspěvků 12.01.17 18:33
Autosedacka Cybex 15-36Kg

Ahoj vsem,

prosim vas o radu. Jsme nuceni koupit sedacku 15-36kg a ikdyz by se to nemelo, jsme nuceni z casovych duvodu koupit sedacku pres internet. Mate nekdo zkusenosti se sedackou zn. Cybax? dle testu vim, ze jsou dobry - ale jde mi o to, aby mi dcera nesedela uplne na tvrdem, ale mela trochu polstrovani. Ty marketovy jsou totiz strasne tvrdy a pro dite nepohodlne. Dekuji vsem za tipy a nazory.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

BritChicco
Kecalka 138 příspěvků 12.01.17 18:35

Jeste pro upresneni - NEMAME ISOFIX

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 12.01.17 19:01

@steeve

fiona313
Echt Kelišová 9210 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 19:03

Máme si isofixem a jsme spokojení. Když je potřeba potah vyprat, tak se dá pohodlně stáhout. Pro druhou dcerku budu kupovat tu samou.

BritChicco
Kecalka 138 příspěvků 12.01.17 19:24

@fiona313 Dobrý den, a je sedacka aspon trochu vypolstrovana? Jak jsem se jiz zminila - kdyz si sahnu na ty „autosedacky“ co prodavaji v hypermarketech - tak tam deti snad sedi na dreve - protoze to je silene tvrde a tudiz pro ne absolutne nepohodlne..my dospeli sedime na mekkych sedackach, tak nevim, proc by dite melo sedet na uplne tvrde. dekuji

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 12.01.17 19:31

@BritChicco Já jsem nechtěla reagovat, máme sedačku X-silverline, čili s isofixem a ta má pod tenkým umělým potahem bohužel jenom tvrdý plast. Stejně tvrdá díky plastovému sedáku je i Romer Kidfix. Třetí kterou máme z kateorie 9-36 je Storchenmuhle, starší typ, bez izofixu a ta je jediná, která má mezi potahem a plastem ještě vrstvu studené pěny, která sedačku změkčuje. Zkusila bych hledat mezi jinýma značkama než Cybex, pokud chcete na posed měkčí.

BritChicco
Kecalka 138 příspěvků 12.01.17 19:47

@monrom Dekuji za informace. Tak my ted mame autosedacku do 18kg - Romer Kid Plus II. Sice neni nijak extra mekka, ale neni to ta tvrdost, co vidim v hypermarketech - tam snad ten polystyren neni vubec a dite sedi primo na plastu..takze spis to myslim takto. V te Romer sedi na tluscim polystyrenu - a staci to.

materinka
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 12.01.17 19:50

Máme s isofixem pro oba kluky v obou autech. Dá se pořídit za rozumnou cenu.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 12.01.17 20:31

@BritChicco Možná jsou ty menší sedačky do 18kg nějak vypodložené, ale ty větší spíše ne. Proto by bylo lepší se podívat do prodejny, kde mají různé modely. U nás od těch 15 Cybex i Romer je bohužel sezení na plastu. Při koupi jsem se nechala unést lepšími známkami z hodnocení a ten komfort jsem pozapoměla, ač jsem to měla v plánu zkoumat.
Myslím, že některé značky jako Kiddy, Besafe, Storchenmuhle by mohli mít i tu kategorii od 15kg na sezení měkčí. Příliš měkká být nemůže kvůli bezpečnosti, ale alespoň ta studená pěna v tenké vrstvě by tam mohla být.
Jinak jsem hledala Cybexy bez izofixu od 15kg a nenašla jsem. Možná už jsou jenom starší modely bez. :think:

steeve
Kelišová 6941 příspěvků 13.01.17 08:11

@BritChicco jestli vám jde o posouzení tvrdosti sezení tak budete muset zajet do obchodu, pohodlí je suubjektivní názor a musí si to vyzkoušet.
osobně nechápu ty názory že nemám čas koupit sedačku v obchodě, musím to objednat v Eshopu, vždyť zajet do obchodu trvá hodinu, na sedačku z Eshopu budete čekat min. 2 dny, v naší republice již není místo, kde by to bylo do obchodu dále než 30 km.

steeve
Kelišová 6941 příspěvků 13.01.17 08:23

@monrom ono s tím polstrováním je to trošku jinak,. ty levné marketové mají opravdu na korpusu jen látku, není tam nic, takže je tvrdá, pak jsou levnější značky, ty mají na korpusu molitan a pak potah - na první pohled je to měkčí, ale molitan se prosedí, nedá se prát, když se tam dítě třeba počůrá…
a dražší značky mají korpus a na něm potah, který je podšitý vrstvou dutého vlákna, takže se při sednu přizpůsobí tvaru pozadí a ten korpus navíc není rovný, ale je tvarovaný většinou do tvaru kapky, takže na omak se to může zdát méně polstrované než ty s molitanem, ale pro sezení je to příjemnější( stejný je to třeba u závodních sedadel v autech, to je jen korpus, ale takto tvarovaný, je to bezpečnější, a těm závodníkům to není nepříjemné, naopak,) a podobné je to i u ortopedických křesel, nemají extra polstrování, ale správný tvar, a na tom záleží více než na měkkosti, takže proto je lepší když si sedačku zkusí dítě tím že si do ní sedne, než rodič který rukou šahá na potah

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 13.01.17 10:54

@steeve Značky Romer a Cybex nepovažuji za levné a supermarketové. A stejně mají na plastovém sezení jenom potah, který je podšitý velmi tenkou vrstvou molitanu. Cybex Xline má sezení zcela rovné a ten Romer Kidfix Sict možná trochu tvarované.
Každopádně děkuji za vysvětlení. Nevěděla jsem, že záleží i na tom tvarování.

steeve
Kelišová 6941 příspěvků 13.01.17 11:01

@monrom no právě že Römer a Cybex jsou ta třetí skupina, s tou vrstvou dutého vlákna místo molitanu a mají ty tvarované sedáky. Molitan používají jen levné značky, protože je levnější, ale jak jsem psal výše mají mnoho nevýhod..
a MMCh ta Storchenmühle tu studenou pěnu taky u většiny modelů přestala dávat, místo toho dává polystyreny do sedáku, takže se sedí na tvrdo

BritChicco
Kecalka 138 příspěvků 14.01.17 12:38

Vsem vam moc dekuji za postrehy a tipy, vypada to, ze vyhraje tato: http://www.cybex-cz.cz/…cbxc-cervena

@steeve: co se tyce argumentu, ze nemame cas zajet do shopu..vim, ze jsou shopy na sedacky do 30km v nasem okruhu, ale vsechny zaviraji v 17hod a ja v 16:30 koncim v praci. takze je pro mne nerealne objizdet s ditetem obchody.

JardaGall
Nováček 1 příspěvek 24.01.17 10:47
15- 36 Cybex M

Před pár dny jsem řešil úplně stejnou situaci. Zajeli jsme se na Cybexy podívat do Dětského ráje (mají otevřeno i v neděli :). Koupili jsme Solution M kovou řadu, nepřišla mi tvrdá, tak akorát. Tvrdé se mi zdály Romer.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama