Autosedačka Cybex 15-36 Kg

138
12.1.17 18:33

Autosedacka Cybex 15-36Kg

Ahoj vsem,

prosim vas o radu. Jsme nuceni koupit sedacku 15-36kg a ikdyz by se to nemelo, jsme nuceni z casovych duvodu koupit sedacku pres internet. Mate nekdo zkusenosti se sedackou zn. Cybax? dle testu vim, ze jsou dobry - ale jde mi o to, aby mi dcera nesedela uplne na tvrdem, ale mela trochu polstrovani. Ty marketovy jsou totiz strasne tvrdy a pro dite nepohodlne. Dekuji vsem za tipy a nazory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
138
12.1.17 18:35

Jeste pro upresneni - NEMAME ISOFIX

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.17 19:01
  • Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
9269
12.1.17 19:03

Máme si isofixem a jsme spokojení. Když je potřeba potah vyprat, tak se dá pohodlně stáhout. Pro druhou dcerku budu kupovat tu samou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
12.1.17 19:24

@fiona313 Dobrý den, a je sedacka aspon trochu vypolstrovana? Jak jsem se jiz zminila - kdyz si sahnu na ty „autosedacky“ co prodavaji v hypermarketech - tak tam deti snad sedi na dreve - protoze to je silene tvrde a tudiz pro ne absolutne nepohodlne..my dospeli sedime na mekkych sedackach, tak nevim, proc by dite melo sedet na uplne tvrde. dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.17 19:31

@BritChicco Já jsem nechtěla reagovat, máme sedačku X-silverline, čili s isofixem a ta má pod tenkým umělým potahem bohužel jenom tvrdý plast. Stejně tvrdá díky plastovému sedáku je i Romer Kidfix. Třetí kterou máme z kateorie 9-36 je Storchenmuhle, starší typ, bez izofixu a ta je jediná, která má mezi potahem a plastem ještě vrstvu studené pěny, která sedačku změkčuje. Zkusila bych hledat mezi jinýma značkama než Cybex, pokud chcete na posed měkčí.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
138
12.1.17 19:47

@monrom Dekuji za informace. Tak my ted mame autosedacku do 18kg - Romer Kid Plus II. Sice neni nijak extra mekka, ale neni to ta tvrdost, co vidim v hypermarketech - tam snad ten polystyren neni vubec a dite sedi primo na plastu..takze spis to myslim takto. V te Romer sedi na tluscim polystyrenu - a staci to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
12.1.17 19:50

Máme s isofixem pro oba kluky v obou autech. Dá se pořídit za rozumnou cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.17 20:31

@BritChicco Možná jsou ty menší sedačky do 18kg nějak vypodložené, ale ty větší spíše ne. Proto by bylo lepší se podívat do prodejny, kde mají různé modely. U nás od těch 15 Cybex i Romer je bohužel sezení na plastu. Při koupi jsem se nechala unést lepšími známkami z hodnocení a ten komfort jsem pozapoměla, ač jsem to měla v plánu zkoumat.
Myslím, že některé značky jako Kiddy, Besafe, Storchenmuhle by mohli mít i tu kategorii od 15kg na sezení měkčí. Příliš měkká být nemůže kvůli bezpečnosti, ale alespoň ta studená pěna v tenké vrstvě by tam mohla být.
Jinak jsem hledala Cybexy bez izofixu od 15kg a nenašla jsem. Možná už jsou jenom starší modely bez. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
7154
13.1.17 08:11

@BritChicco jestli vám jde o posouzení tvrdosti sezení tak budete muset zajet do obchodu, pohodlí je suubjektivní názor a musí si to vyzkoušet.
osobně nechápu ty názory že nemám čas koupit sedačku v obchodě, musím to objednat v Eshopu, vždyť zajet do obchodu trvá hodinu, na sedačku z Eshopu budete čekat min. 2 dny, v naší republice již není místo, kde by to bylo do obchodu dále než 30 km.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7154
13.1.17 08:23

@monrom ono s tím polstrováním je to trošku jinak,. ty levné marketové mají opravdu na korpusu jen látku, není tam nic, takže je tvrdá, pak jsou levnější značky, ty mají na korpusu molitan a pak potah - na první pohled je to měkčí, ale molitan se prosedí, nedá se prát, když se tam dítě třeba počůrá…
a dražší značky mají korpus a na něm potah, který je podšitý vrstvou dutého vlákna, takže se při sednu přizpůsobí tvaru pozadí a ten korpus navíc není rovný, ale je tvarovaný většinou do tvaru kapky, takže na omak se to může zdát méně polstrované než ty s molitanem, ale pro sezení je to příjemnější( stejný je to třeba u závodních sedadel v autech, to je jen korpus, ale takto tvarovaný, je to bezpečnější, a těm závodníkům to není nepříjemné, naopak,) a podobné je to i u ortopedických křesel, nemají extra polstrování, ale správný tvar, a na tom záleží více než na měkkosti, takže proto je lepší když si sedačku zkusí dítě tím že si do ní sedne, než rodič který rukou šahá na potah

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.17 10:54

@steeve Značky Romer a Cybex nepovažuji za levné a supermarketové. A stejně mají na plastovém sezení jenom potah, který je podšitý velmi tenkou vrstvou molitanu. Cybex Xline má sezení zcela rovné a ten Romer Kidfix Sict možná trochu tvarované.
Každopádně děkuji za vysvětlení. Nevěděla jsem, že záleží i na tom tvarování.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
7154
13.1.17 11:01

@monrom no právě že Römer a Cybex jsou ta třetí skupina, s tou vrstvou dutého vlákna místo molitanu a mají ty tvarované sedáky. Molitan používají jen levné značky, protože je levnější, ale jak jsem psal výše mají mnoho nevýhod..
a MMCh ta Storchenmühle tu studenou pěnu taky u většiny modelů přestala dávat, místo toho dává polystyreny do sedáku, takže se sedí na tvrdo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
14.1.17 12:38

Vsem vam moc dekuji za postrehy a tipy, vypada to, ze vyhraje tato: http://www.cybex-cz.cz/…cbxc-cervena

@steeve: co se tyce argumentu, ze nemame cas zajet do shopu..vim, ze jsou shopy na sedacky do 30km v nasem okruhu, ale vsechny zaviraji v 17hod a ja v 16:30 koncim v praci. takze je pro mne nerealne objizdet s ditetem obchody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
24.1.17 10:47

15- 36 Cybex M

Před pár dny jsem řešil úplně stejnou situaci. Zajeli jsme se na Cybexy podívat do Dětského ráje (mají otevřeno i v neděli :). Koupili jsme Solution M kovou řadu, nepřišla mi tvrdá, tak akorát. Tvrdé se mi zdály Romer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat