Babička a buchty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 04.08.03 23:23
Babička a buchty

Ahoj,

mám takovej ani ne snad problém, jen takovou lapálii s babičkou.. máme desetiměsíční holčičku a když přijedeme na návštěvu k tchyni (tak asi jednou za tejden), vždycky ji začne ládovat buchtama. Zatím Verunku pořád kojím, i když přes den už baští normálně, ale myslím, že docela zdravě, hlavně ovoce, zeleninu, rejži, jogurty a občas piškoty.

A právě protože si docela dávám záležet na tom, co jí k tomu jídlu dám, moc se mi nelíbí, že by se měla už takhle odmalička cpát buchtama, který podle mýho názoru nejsou nijak výživově hodnotný, i když uznávám jsou dobrý (na tom si totiž babička moc zakládá, jak je vyhlášená svýma buchtama), ale Verunce zatím připadá jako největší lahůdka borůvková přesnídávka nebo syrová okurka, tak proč ji zvykat na něco jinýho?

Jenže než to tchyni předhodím, chtěla bych se vás zeptat, co si o tom myslíte? Protože jí se to určitě dotkne a je fakt, že nejsem žádná odbornice přes výživu, takže možná, že buchty jsou fajn, a já bych ji jen zbytečně dráždila. Ale zatím se to má tak, že když vidím, jak jí rve ty svoje prsty do pusinky (Verunka totiž ještě nemá zoubky, takže jí babička tu buchtu rozcuckuje a pak jí to cpe do papulky po kouskách), tak se mi dělá špatně.

Co si o tom teda myslíte? :) Díky

Naivní kačátko

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  05.08.03 00:41
Babička a buchty

já bych si z toho hlavu nedělala. Babičce bych řekla at kousek buchty rozdrobí na talířek a dcera si může , když bude chtít z talířku sama brát a dávat do pusinky. Se správnou výživou bych se taky moc netrápiůa, za chvíli příjde doba kdy malá bude v parku třeba sbírat tvrdou housku , kterou jiní lidé krmí ptáčky. A myslím, že v těch buchtách nic tak závadného není, co by jí jednou za týden mohlo ublížit. Já ale taky nejsem odborník přes výživu, spíš se řídím takzvaným selským rozumem. V.P

Anonymni  05.08.03 10:12
Babička a buchty

Ahojky,

tak sa zamyslime, čo je v buchtách - kysnuté cesto (múka, kvások, mlieko alebo voda, cukor, prípadne maslo) a plnka (tvaroh, lekvár, …) 10-mesačné dieťa môže papať s mierou rožky a chlieb ktoré sú tiež kysnuté, takže kvások by nemal vadiť. Ako jediný problém vidím cukor v plnke, prípadne tvaroh ako možný alergén. Ale ak ich papá naozaj len raz za týždeň a nespapá toho veľa, nemalo by jej to uškodiť. Problém je skôr v tom, že manželova mama zasahuje do tvojej výchovy bez opýtania, kŕmi malú vecami, ktoré ty neschvaľuješ a to je len začiatok. Možno sa bojíš, že za chvíľku jej začne dávať kôprovú omáčku a knedlíky a pod. Určite by ste sa mali porozprávať.

kesam
Nováček 4 příspěvky 05.08.03 23:12
Babička a buchty

Ahoj,

už docela dlouho navštěvuju dietoložku, na každém sezení rozebíráme co dělam špatně a tak…Minule jsem měla na kontrole svého devítiměsíčního chlapečka a doktorka se na něj zálibně dívala a říkala, že je to jedno z mála dětí, který není ani tlustý ani hubený. Tak jsme se bavili na témá tlusťoučký děti. Její názor byl takovej: pokud náš Vašík nevyžaduje sladkosti a jiné nezdravé potraviny, tak ho tim nemám ládovat…ale v mešim množství mu tohle jídlo neuškodí. Prostě sama musíš posoudit, míru těchhle potravin. Ale osobně…já dám raději Vašíkovi přesnídávku z čerstvého ovoce…

Ivana 8-)

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: kesam dne 05-08-2003 23:13 ]

Anonymni  08.08.03 15:57
Babička a buchty

Ahoj,

Docela Te chapu. mam taky mimco( 5 mesicu) Je samosebou porad kojen a dvakrat denne dostane bud ovoce , nebo zeleninu v podobe kase.babicka ho sice necpe buchtama( zatim), ale uz si libuje, jak"budeme papat knedlicky a zelicko a kacenku"… Clovek asi nesmi nic prehanet, ale kdyz ti to vadi, ze babicka laduje malou buchtama,( i kdyz jsou skvely)proste ji to rekni. Nas nase babicka taky od mala cpala sladkostma a musim rict, ze jsem pozdeji mela co delat to vsechno zase shodit. Taky nas nutila vsechno dojidat, coz taky neni idealni. Urcite bych diteti nedavala neco( v tomto pripade sladkosti), kdyz se i bez nich obejde a tyto veci nevyzaduje.Dite nevi, co je buchta, dokud mu ji nenabidnes a to se samozrejme tyce vsech veci.A ja osobne bych tyto veci svemu synovi necpala a uz vubec ne tak brzo. I kdyz je to samozrejme otazka nazoru.

Barou
Povídálka 26 příspěvků 23.08.03 23:41
Babička a buchty

Ahojky,

Souhlasim s nazorem predemnou,co se v mladi naucis ve stari se toho tezko zbavis.Svemu klukovi nedavam za:,–(ne nic co neobsahuje prirodni cukr.Cily buchty,to urcite ne.Taky az mala bude mit zoubky,tak to nebude moc dobre.Kdyz sladke tak ovocny dort(bez pridani cukru).Dite se nauci,ze ta buchta(potom bonbony a cokolada) je neco specialniho a musi to mit.Memu klukovi bude rok za par dni a kdyz mu tchyne chce dat nejaky sladky keks,nebo neco.Reknu ne,ze je jeste moc maly na to aby dostaval takove davky cukru.Muj muz stoji pri me,tak to neni zadny problem.Jestli fakt nechces aby je jedla,promluv si s manzelem a muze ji to rict sam,aby nebylo peklo.

Jinak at vam chutna!

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.08.03 23:29
Babička a buchty

Ahoj Káče!

Nejdřív ze všeho tě po dlouhé době moc moc zdravím!!! To už vody uplynulo od té doby, co jsme se potkávaly v těhulkovským deníčku, viď?

Já to mám u tchyně něco podobného. Musí vždycky „zavádět“ nějakou novinku: už by mohl Mojánek rohlíček, už by mohl syrovou mrkvičku, trocha šlehačky mu neublíží a tak. Jelikož jsem se obávala, že když tomu párkrát nechám volný průběh, bude se mi to pak hůř zakazovat, tak jsem se ozvala hned ze začátku. Ale myslím si, že když hlídají a já u toho nejsem, stejně mu daj, co uznaj za vhodný. Např. já dávám Mojánkovi pít Dobrou vodu, oni mu pokaždý uvařej ovocný čajíček, protože ho litujou, že mu dávám jen čistou vodu. Přitom ji bez problémů pije… Někdy mě to štve, ale to bych se prostě od něj nemohla hnout. Utěšuju se tím, že mu to opravdu snad jednou za týden neublíží.

Mějte se s Verunkou krásně!

Ivča a Mojmírek (9 měsíců a kousek)

23Lucík23  25.11.15 13:46

Já myslím, že by prioritně měla respektovat tvá přání, jsou to tvé děti. Takže pokud se ti něco nelíbí, tak doporučuji si to vyříkat a ujasnit pravidla rovnou. Nebo u nás to tak alespoň skvěle funguje a je to lepší, než se zbytečně trápit, jestli něco říkat, nebo trpět, když vidíte, čím krmí vaši dcerku…

Eemii
Neúnavná pisatelka 16326 příspěvků 25.11.15 13:49

@23Lucík23 ta diskuze je 12 let stara :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Reklama