Chce neustále chovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  16.07.03 21:17
Chce neustále chovat

Ahoj maminky,

jsem maminkou něco málo přes týden a mám trošku problém s mým malým pokládkem. Kdykoli je totiž vzhůru, chce chovat, jinak pláče. Nemůžu si ani v kllidu vzít něco k jídlu, nebo se umýt. Další věc je, že je vzhůru skoro pořád. V knížkách jsem četla, že takhle malé děti spí 16 až 20 hodin denně, ale u nás to vůbec neplatí, spí s přestávkami na kojení vzorně celou noc, ale přes den si zdřímne sotva tak jednou na dvě hodiny, takže spí celkem tak necelých 11 hodin. Na procházce v kočárku pláče také, houpání nepomáhá. Nevím, co mám dělat, nechci ho nechávat „vybrečet“, nevydržela bych to a bojím se, že ani to by nepomohlo. Máte některá podobnou zkušenost? Jak to řešíte?

Eva

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Terka
Kecalka 380 příspěvků 16.07.03 22:14
Chce neustále chovat

Ahoj Evi,

mám osmitýdenní holčičku a mám podobný problém. V šestinedělí jsem nedělala nic jiného než nosila a krmila..Teď už jsme na tom trochu líp, když začala Klárka vidět, vydrží např. pod kolotočem nebo se zpívající panenkou. Tzv. vyřvat jsem ji nechala jen jednou a vydržela přes hodinu, pak jsem to nevydržela já..Řešením je asi jen baby vak nebo klokanka…Pevné nervy a sílu v rukách :-)

Tereza

Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 17.07.03 16:35
Chce neustále chovat

Ahoj Evo, mám 17ti měsíční holčičku takže nějaké ty zkušenosti s pláčem už máme. Naší berušku dost trápily větříky a jak hodně plakala, udělala se jí kýla. Se 7-týdenní holčičkou na operaci byl pro mě dost děsný zážitek, snad to miminko to tak moc nevnímalo, jenom to, že nemohla baštit několik hodin jí trápilo.

Takže určitě nenechávej miminko vyřvat, určitě má nějaký důvod proč pláče, vždyť jinak to neumí dát najevo. Takového drobečka nemůžeš rozmazlit tím že ho budeš nosit.

A pokud by stále plakal, řekni to doktorce ať ho pořádně prohlédne jestli to není něco vážnějšího. Nechci tu nikoho strašit, ale ve svém okolí jsem nedávno zažila případ, kdy doktorka tvrdila mamince, že všechny miminka brečí že je to normální. Bohužel to v tomto případě bylo mnohem vážnější a chlapeček bude mít velmi vážné následky po celý život vinou doktorky. Na vyšetření ho poslala až na velmi důrazné naléhání celé rodiny.

Znovu opakuju, že nechci nikoho strašit, ale pokud se vám opravdu něco nezdá, trvejte na pořádném vyšetření. Radši zbytečně než pozdě.

Zdravá miminka všem přeje Katka

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.07.03 16:58
Chce neustále chovat

Ahoj Evi,

souhlasím s výše uvedenými příspěvky - takhle malinké mimčo opravdu nenechávej vybrečet - uvidíš, že po šestinedělí se to hodně srovná, protože začne mít i jinou zábavu - nám se moc osvědčila hrazdička. Možná opravdu trpí na větříky (což je většinou problém prvních 3 měsíců). Nezapomeň, že miminka jiný projev prostě neumí a pláč je jejich jediným projevem. Já jsem měla pocit, že prvních 6 týdnů nedělám nic jiného než kojím a nosím, ale pak se to rychle zlepšovalo. Občas je to ke zbláznění, ale nezbývá než vydržet, on se ti ten prcek za pár týdnů odmění prvním úsměvem a broukáním místo obligátního pláče.

Pevné nervy přeje Bublina

Anonymni  17.07.03 22:34
Chce neustále chovat

Ahoj Evi,

také jsem to zažila. Nechtěla jsem uvěřit, že se to časem zlepší, ale i já jsem se nakonec dočkala, takže vydrž! Chvíli trvá, než si člověk zvykne na nový režim. Mimčo bylo v bříšku pořád s tebou a i teď je mu s tebou dobře. Užívejte si to spolu, věnuj se mu, pak na to budeš s láskou vzpomínat.

já jsem si v tom období stihla maximálně vyčistit zuby, na procházku si namalovat řasy. Naštěstí byl sníh, tak jsem neupravené vlasy schovala pod čepici. Zhubla jsem 5 kilo pod váhu před otěhotněním. Bylo to náročné, ale to miminko tě potřebuje!

Taky ho může trápit hlad, prdíky. Mě mimčo takto plakalo když se mu chtělo spinkat a já jsem zpočátku nevěděla, že neusne samo, ale že ho musím uspat -u prsu nebo houškáním nebo zpíváním- měla jsem strach, že si na to zvykne, ale není to tak.

Držím palce a přeji, ať se to zlepší co nejdříve.

T.

Anonymni  21.07.03 11:46
Chce neustále chovat

Mila Evo,

Pripada mi, jako bych cetla svuj vlastni pribeh.Mam taky chlapecka(5mesicu) a v podstate od zacatku mam stejny problem. Nestihala jsem nic, litala jsem dokonce po byte do dvou do odpoledne v pyzamu, protoze malej se chtel neustale nosit.Problem pretrvava sice dodnes, ale uz jsme si zvykli.Okolo druheho mesice se to trochu zlepsilo, male si si zacinal trochu hrat a pozorovat svet kolem sebe, Ted uz pomalu skoro sedi,ale jeste porad nosime a zabavujeme… Co nam moc pomohlo, je tzv baby björn, tedy jakysi ruksak, ve kterej jsme ho nosili a porad jeste nosime. Strasne jsem zavidela ostatnim maminkam, jak chodili denne na prochazku, dite jim v kocaru spalo a ja si myslela , ze to snad neni normalni. Ovsem kdykoliv jsem syna zvala do naruce, byl spokojeny a prestal plakat, takze jsme vyloucili, ze by ho neco bolelo.

Taky jsme mysleli, ze jsme koupili kocar uplne zbytecne, protoze jakmile jsme Nicolase polozili, zacal silene rvat … nemohla jsem si ani nakoupit. Po zakoupeni klokanky, nebo si porid takovy specielni satek, ma pres 5 metru a muzes si ho ovinout okolo sebe a drzet mimi na sobe. Uvidis jak bude spokojene!!!Kdyz mas mimi v klokance,nebo v satku, slysi tvoje srdce a to ho uklidnuje!!V zadnem pripade bych miminko nenechala rvat. Neni pravda, ze si dite rozmazlys a ze pak bude chtit jenom chovat.Tvoje dite se Tebe v prvni rade musi spolehnout a vedet, ze tu nekdo je, kdo prijde , podrzi, pochova…Nazory nasich matek, ci babicek, nebo proste starsi generace neposlouchej.

Koneckoncu jsem si rikala,: mas vytouzene miminko, tak proc bys ho nechavala rvat, jsi prece pro nej tady!!!

¨Nas Nicolas se sice jeste porad chce nosit, ale uz to zdaleka neni , co na zacatku. Uz se zabavi a pred mesicem mi poprve usnul v kocaru… kocar jsme prebudovali na sportak a tak kouka ven a pozoruje okoli.

Uvidis, ze az bude Tvoje mimi moc sedet, vsechno se zlepsi.

Preji Ti spoustu trpelivosti a moc zdravim Tveho rvouciho drobecka

Martina

Anonymni  22.07.03 23:03
Chce neustále chovat

Evi, musím tě taky povzbudit, protože si ještě moc dobře pamatuji, jaké to bylo. Malá byla po narození zlaté miminko, všichni obdivovali, jak je hodná. Ale od dvou měsíců se všechno změnilo - začaly ji trápit koliky. A tak pořád brečela a htěla nosit, nebo ještě lépe skákat na baloně. Spinkala jenom v náručí a jakmile jsem ji položila, byla vzhůru. Bylo to hrozné. Všichni mi říkali, že koliky obvykle končí kolem třetího měsíce, u nás to trvalo trochu déle - asi do pátého. Dneska má 8 měsíců a je to malý smíšek, spinká dvě hodiny dopoledne a hodinu a půl odpoledne. Takže vydrž, chce to jen pevné nervy. Zdraví Jana

AjinkaAja
Nováček 2 příspěvky 24.07.03 20:44
Chce neustále chovat

Ahoj Evi mam skoro trimesicniho chlapecka a meli jsme podobny problem nechavat vybrecet je uplna blbost to jsem zkusila jednou a stejne jsem to nevydrzela kdyz Matysek rval hodinu v kuse. Hodne ho trapili vetriky takze jsem si u pani doktorky pozadala o kapicky ty davame trikrat denne do mlicka a od te doby je to o poznani lepsi cas od casu se sice krouti ale staci poplacani na prdelku a pomazleni a jde to. Nekdy ma ale den blbec zjistila jsem ze je to ted v tech horkych dnech specialne pred bourkou zrejme je to tlakem to place skoro cely den a pomaha jenom chovat a chovat uz jsme na:,–(ili i dudlicka ale toho nechce. Nezbyva nez to v tyto dny vydrzet. Myslim si ze nechat vybrecet se muze starsi dite ale male miminko vetsinou placem neco vyjadruje jiny zpusob komunikace neumi. Hodne stesti.

Giulia
Nováček 3 příspěvky 25.07.03 21:58
Chce neustále chovat

Ahoj Evi,

ve tvém příspěvku ponávám naše začátky. Já jako troska s uřvaným Davídkem v náručí. Ne že by mě to stálo nějaké to kilo - to by bylo super - ale ty nervy, co je mu, co dělám tak strašně špatně ? Byla to docela síla nebylo možné ho odložit a zjistila jsem, že jednou rukou je možné dělat prakticky cokoli. lokanka je u nás tabu - vybuzuje k ještě většímu řevu. Teď má Davča 3 měsíce a je to super. Prdíky zmizely a pláč bez zjevné příčiny taky. Mám super pohodové miminko které se celý den směje a brouká, studuje hračky sem tam si během dne i pospí, spíme celou noc a je to nádhera. Vydrž to všechno, miminko najde svůj rytmus, uklidní se a brzy se na tebe usměje. Potom na všechno špatné zapomeneš. Chovej ho potřebuje tě, jsi pro něho teď ta nejdůležitější osoba na světě. Držíme ti palce. Eva a David

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 25.07.03 23:54
Chce neustále chovat

Tak vidím, že už bylo řečeno úplně vše! U ná bylo kritické šestinedělí, celou dobu jsem šimona jen nosila, po šestinedělí jak když utne! Najednou vydržel sám v lehátku, v autosedačce, na dece a od té doby je to stále lepší a lepší. Začátky jsou těžké, pak už to jde samo! čau katka

lelinka  16.12.11 13:37
chovat ci ne

mám uplně to stejne, chovame skor furt a to nam je 5mesicu u kolotoce nebo hrecek vydrzi tak pet minut a pak place dokud si ho nevezmu vsichnikolem mi rikaji ze je to spatne ze ho furt chovam ze bude rozmazleny tak nak uz nevim co si pocit jestli se to zlepsi nebo ne mate nejake rady?

Lucie81
Kecalka 168 příspěvků 16.12.11 15:07

Ahoj měla jsem to samé již mám 3m holčičku a zlepšilo se to. na spinkání jsem jí začala pevně zavinovat podle Karpa ted si usne i sama bez mé přítomnosti je to opravdu zázrak vyhledej v diskuzi :-) Zřejmě chce miminko jen jíst a spát a když se to spaní nedaří tak je protivné. Za skoušku nic nedáš. Na to zavinování mám velkou plenu a pásek od županu je na to návod na netu. hodně stěstí :-)

žaneta82
Kecalka 113 příspěvků 18.02.12 10:51
Chce se pořád chovat

Ahoj, potřebuju poradit, mám doma 3 týdenního chlapečka, který se chce pořád chovat. Neudělám bez něj krok, dokonce i usínám a mám ho položeného na hrudi. Celý den chodím s nosítkem na krku, nebo ho chovám v ruce. Když usne a snažím se ho položit, okamžitě řev, vezmu ho do ruky uklidní se. Nemůžu nic doma udělat, záda mě bolí, nedojdu si skoro ani na záchod a celý den lítám v pyžamu. Když usne bojím se ho položit, aby se zas neprobudil a neplakal, tak radši houpu několik hodin. Jsem zoufalá, všichni říkají nech ho vybrečet ať pláče, takhle si na sebe ušiješ bič. Bojím se že to budu dělat pořád i když už bude větší. Co s tím…? Děkuji za všechny rady…

Žesťovka
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 18.02.12 11:05

malá mi v tomhle věku až do dvou měsíců taky furt plakala,jen při chování se uklidnila.Takhle malé miminko ještě potřebuje hodně chovat a cítit maminku,časem se to zlepší,co ho zkusit pevně zavinout,nebo dát dudlík,zkusit vybrační lehátko,pustit šum(fén,lux),nebo nějakou muziku,každopádně ho vyplakat ještě nenechávej,na to je ještě moc malinkatý :andel: přeji ať se to brzy zlepší :)

žaneta82
Kecalka 113 příspěvků 18.02.12 11:10

děkuju moc, jsem ráda že si to nemyslím sama. Nejklidnější je v nosítku kdy je ke mě pevně připoutaný, dudlík občas vezme ale nic moc. Takže budu chovat. Zrovna ted sedím u PC a malýho mám na sobě v nosítku a klidně spí. Vím, že kdybych ho položila do postýlky, během 5ti minut bude vzhůru a plakat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Bála jsem se, že neshodím 23 kilogramů z dob těhotenství, říká Heiglová

Herečka Katherine Heiglová (38) v těhotenství přibrala necelých 23 kilogramů.... číst dále >

Ve stáří nebude jen hůř. Osm pozitiv, která nás s věkem čekají

Bude už jen hůř, hekáme s přibývajícím věkem. I když žijeme pořád stejně,... číst dále >

Reklama