Bandáže nohou před operací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adulka1591
Nováček 6 příspěvků 30.07.18 17:23
Bandáže nohou před operací

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jde provést operaci v celkové anestezii bez bandáží dolních končetin, když se operuje na ruce a operace trvá cca jen 30 minut? Jsou pak nějaké následky, když je člověk zdravý a dostane pak clexane nebo fraxiparine na ředění krve při příjezdu na oddělení? Děkuji moc

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 17:33

A muzu se zeptat ja, jako zdravotni sestra, co je tak priserneho na bandazich? :zed: ma to snad ochranit vas jako pacienta..

Serpentini
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 30.07.18 17:35

A co máš za problém s bandáží dolních končetin? 8o Někde se dávají punčochy, ty aspoň nekloužou, ty by ti taky vadily? Jinak je jedno kde tě operují, mě bandážovali i při odstraňování mandlí. A proč bys dostala clexane pokud nemáš tromobotickou diagnózu? Navíc clexane se snad nepodává jednorázově, ne?

Adulka1591
Nováček 6 příspěvků 30.07.18 17:36

Já na bandážích nic příšerného nevidím, jen by mě zajímalo, jestli když bych bandáže nedostala, jestli je to takový problém a tak velké riziko pro mě, když neberu žádné léky a jsem zdravá.

janablizkova
Kecalka 487 příspěvků 30.07.18 17:38

Při každé operaci se bandážují nohy co máš za problém jen tě to chrání.

eviku-miluna
Kelišová 6814 příspěvků 46 inzerátů 30.07.18 17:42

@Adulka1591 z nějakého důvodu se ty bandáže dávají, tak bych si je nechala namotat. Druhý den ti je sundají a jistě je lepší to jeden den vydržet než dostat embolku :think: .

Adulka1591
Nováček 6 příspěvků 30.07.18 17:44

Právě že mám kamarádku a ta ty bandáže neměla a šla taky na operaci s rukou, že jí tam zaváděli drény, kvůli rozvíjejícímu se abscesu, operace na 30 minut, a ani punčochy nedostala a šla normálně na operaci, tak je mi to divné. Proto se ptám.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 30.07.18 17:47

@Adulka1591 Bandážování se dělá i „zdravým“ lidem. A jak víš že nemáš nějakou trombo nemoc? Mně jednu zjistili náhodou a druhou až z genetických testů. Z běžných odběrů krve to nezjistí. A i mezi zdravými lidmi jsou rizikové skupiny - kuřáci, uživatelky HA, … A i ty můžeš mít trombozu, to riziko tam prostě je u každého. A proč ho podstupovat úplně zbytečně, když se mu dá vyhnout?

Adulka1591
Nováček 6 příspěvků 30.07.18 17:50

@Serpentini já neřeším to, že si je nechci vzít, to já si je vezmu, ale je mi záhadou, proč je ona nedostala, nebo proč je prostě někdo nedostane.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 30.07.18 17:54

@Adulka1591 To já ti nepovím, její zdravotní dokumentaci jsem neviděla, lékař nejsem a ani jí neznám

Adulka1591
Nováček 6 příspěvků 30.07.18 18:03

@Serpentini já to chápu, ale bavila jsem se o tom se sestřičkou, která pracuje na traumačce a ta mi říkala, že bandáže a punčochy dávají minimálně. Tak jsem se chtěla zeptat na zkušenosti a názor.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 30.07.18 18:44

A nezáleží na tom, o jaký přesně zákrok se jedná? Dítě bylo na drobném chirurgickém zásahu, kdy mu šili ruku v celkové anestezii a bandáže teda určitě neměl.
Zato u operací břicha (císař, žlučník, slepák) všichni, je bandáž samozřejmost.

Helča4
Povídálka 18 příspěvků 31.07.18 21:58

Když bych šla na operaci z rukou, pro „sichr“ bych si koupila ve zdravotnických potřebách antiembolické bílé podkolenky. Punčochy až do třísla jsou pro tak krátký zákrok a navic pokud se jedná o ruku zbytečné, ale podkolenkama nic nezkazíš a navíc jsou příjemnější než obinadla. Cena se pohybuje cca 250kč ;-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >