Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@kaspluc píše:
Hračky Lamaze jsou dělané schválně tak „kolotočářsky“, má to svoje důvody, něco si o nich a jejich vzhledu přečtěte, kupte nějaké dítku a uvidíte, proč je lidé kupují. mají v sobě vždy využití několika výukových prostředků - focal point - oči, hmat - šustítko, úchop a zoubky - gumové kousátko, zrcátko…Kdo o nich prd ví, nemůže hodnotit. A jak už to bývá…nelze hodnotit podle vzhledu!!!
napsala bych to sice trošku jiným tónem, ale s obsahem musím souhlasit. Je to tak, ta barevnost, bláznivost, okatost a šustivost Lamaze hraček má svůj přesný význam nemluvě vůbec o tom, že jsou velmi kvalitní co do provedení, není vůbec problém je prát v pračce, jsou maximálně stálotvarové i stálobarevné, což se rozhodně o většině plyšáků říct nedá.
To samé v kategorii plastových a hracích hraček se týká pak uřvanin od FP. Dospělí se z nich můžou zjevit, ale děti je většinou mají rády, líbí se jim, poslouchají je a hračky samy jsou prakticky nerozbitné.
syn teda miloval z Lamaze Páva Emila, Slona, hlavičku Tučňáka na trubičce (tahle hračka je vůbec top, synovec zas měl toho Pandu a taky Nr.1) i toho malého opičáka, Robot Karlík ho moc nezaujal, ale ten je řekla bych fakt už trošku pro větší děti a ty už zas mají jiné priority. Od FP vedl a dosud občas přijde k duhu slavný Hrnec a pak takový šnek s písmeny a barvami, naopak Pejsek velký úspěch nesklidil.
nechme miminkům jejich křiklavý (ne)vkus
, za pár let budou chodit v černým gothik stylu a nás bude ještě mrzet, že jsme jim „nechtěly“ dopřát červenou, žlutou a ostře modrou ![]()
@elanaa Tak ton jsem chtela tedy pouzit mnohem mnohem horsi
…My mame vilu, ptacka, opicku, hraci deku, jezurku, pandicku, housenku. Jak pisete hlavicku tucnaka na palicce, to neznam, muzete hodit odkaz? Jeste mam obj. mantinel a shanim stinitko do auta:-). Male se libi vschny hracky od nich. ![]()
@Sidsel píše:
A když se jejich nevkus ještě více podpoří nevkusnými hračkami, tak se nesmíme divit, že půlka národa nemá vkus. Že by Francouzi měli vkus už od kolébky? Ve Francii se Lamaze a Fischer price prodává vlastně jen pro socky a Araby. Kultivovaná část Francie kupuju vkusné hračky a mimi výbavu. Vkusné neznamená hned šedivé či pastelové, vkusný kobereček pro děti může mít i výrazné barvy, jen musí být vkusně a umně namíchány.Příklad výrazného a přitom i vkusného koberečku, v porovnání s tím prvním příkladem, který dala zakladatelka:
http://www.laredoute.fr/…-souris.aspx?…
http://www.laredoute.fr/…n-teddy.aspx?…
http://www.laredoute.fr/…x-85xcm.aspx?…
Jinak my máme tento a dítě tam bylo spokojené:
http://www.laredoute.fr/…-eltern.aspx?…
Smarjaaa chudak dite, takova sedarna… Tohle se miminkum nemuze nikdy libit, je to nevesele, uslaple, nebarevne, smutne…Ja jsem teda ta socka s Lamaze, nekupuji to, co se libi mne, ale to, co se libi malicke. Pochybuji, ze tohle muze miminko zaujmout kdyz takove barvy ani nevidi
.
@elanaa píše:
napsala bych to sice trošku jiným tónem, ale s obsahem musím souhlasit. Je to tak, ta barevnost, bláznivost, okatost a šustivost Lamaze hraček má svůj přesný význam nemluvě vůbec o tom, že jsou velmi kvalitní co do provedení, není vůbec problém je prát v pračce, jsou maximálně stálotvarové i stálobarevné, což se rozhodně o většině plyšáků říct nedá.To samé v kategorii plastových a hracích hraček se týká pak uřvanin od FP. Dospělí se z nich můžou zjevit, ale děti je většinou mají rády, líbí se jim, poslouchají je a hračky samy jsou prakticky nerozbitné.
syn teda miloval z Lamaze Páva Emila, Slona, hlavičku Tučňáka na trubičce (tahle hračka je vůbec top, synovec zas měl toho Pandu a taky Nr.1) i toho malého opičáka, Robot Karlík ho moc nezaujal, ale ten je řekla bych fakt už trošku pro větší děti a ty už zas mají jiné priority. Od FP vedl a dosud občas přijde k duhu slavný Hrnec a pak takový šnek s písmeny a barvami, naopak Pejsek velký úspěch nesklidil.
nechme miminkům jejich křiklavý (ne)vkus, za pár let budou chodit v černým gothik stylu a nás bude ještě mrzet, že jsme jim „nechtěly“ dopřát červenou, žlutou a ostře modrou
pekne napisane..preto som tuto diskusiu zakladala, aby ma niekto poucil, ale aby neutocil..to co sa paci mne, je jasne, ze micu vyhovovat nebude..takze, hlůadam nejaku poriadnu kriklotinu hraciu deku..:-)
@kaspluc píše:
Jak pisete hlavicku tucnaka na palicce, to neznam, muzete hodit odkaz?
tady nás víc psalo Recenzi na Tučňáka a je tam i jeho fotka: https://www.emimino.cz/…atko-tucnak/
@elanaa Dekuji, toho neznam
Ale je fakt jak tam pisou maminky, lucinka by ho asi jeste neudrzela…
My milujeme lamaze dracka Zoubka, panenku Emilku, pava Honzika, tučnácka ( říkám tomu mikrofon ) a samozřejmě Krtka
vse uz je x krát prane a porad jak nove… Já to dělám tak ze jedu s malou do hrackarstvi ukazuji ji hračky a podle reakci je kupuji…:)
@kaspluc hele, ale ono to nevadí…já mám malýho na zač. června, kupovali jsme mu Tučňáka někdy takhle v srpnu a sice ho neudržel, ale fakt ho měl rád, koukal na něj a miloval, když jsme mu s tím šaškovali před očima. Ještě asi před rokem ho někde vyštrachal a celej šťastnej s ním přišel-narval si ho do pusy
Toho Pandu jsem pak koupila malýmu od kamarádky, nesla jsem mu ho taky nějak tak v těch 2 měsících a hned se na něj smál taky a ona mi pak psala, že to teda fakt byla trefa.
A nemate nekdo ten mantinel do postylky nebo stinitko do auta? ![]()
Holky..a tie hracky od Lamaze ktore vydavaju zvuky davate do pracky? alebo ako ich cistite-ide mi o novu hracku z kramu..diky..
@miisenka : dávám všechny do pracky a všechny funguji, barvy neblednou;)
Shodou okolností jsem se dneska ráno bavila s jednou kolegyní ze Skandinávie, která říkala, že chce koupit nějakou pěknou skandinávskou hračku holčičce polské kolegyně, ale když prý viděla u nich doma tu barevnou hračkárnu, takže je na pochybách, zda se jí skandinávský čistý design bude líbit. Říkala mi, že ve Skandinávii letí dřevěné a čisté linie, jednoduché hračky a moc se divila tomu, co ta polská kolegyně kupuje malé za hračky. Je pravda, že pár skandinávských hraček máme a v mých očích jsou krásné… ale jak tomu je ve Skandinávii celkově, to nevím, zdali je jen kolegyně mé krevní skupiny, či je tomu tam tak jako ve Francii.
@kamillka2
A davas to na aky program?..rucne prani alebo normos 30?40?..takze tie oci nevyperem..:-))))
@Sidsel no tvou dane deky teda nepovazuju za neco extra, s prominutim.
V nemecku se lamaze objevilo az v posledni dobe, kdyz byla dcera mala, mela jsem problem sehnat kontrasntni hracky - prave ta cernobila kombinace s cervenou je skvela.
My meli deku Fisher price, Rain forest…mno odvarena jsem z ni nebyla, ale libila se.
treba ale lehatko jsem barevny kupovat nechtela, na co divocinu, kdyz na tom dite lezi. Ono je barevnost a barevnost. Lamaze mi prijde, ze to ma hezky sladene, jine znacky uz tolik ne. Jeste je pekne yookidoo, nebo jak se to presne pise.
Jinak zakladatelko, klidne kup hraci deku v bile, nebo i drevenou hrazdicku, spis zalezi na tom, co tam visi.
me se treba moc libi toto: http://www.vertbaudet.de/…osa-grau.htm?…, taky fr. znacka…
Suik, odkaz na tvoji deku je pěkný, jinak já jsem dala namátkou pár kontrastních dek, neb mi připadají hezčí než ta deka v prním příspěvku, jako ukázku jiných kontrastních dek, ale proti gustu žádný dišputát, spíš to bylo jako vodítko pro zakladatelku, že existují i jiné weby a jiné věci… sama nemám deku kontrastní, neb se mi to nelíbí… ale každý ať má to, co se mu líbí.