Batole 14 měs a kočky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Faris
Kecalka 104 příspěvků 27.03.19 19:31
batole 14 měs a kočky

Ahoj, mám syna a dvě kočky. Syn je dost prohání, nějak mu nedokážu vysvětlit, že kočička nechce dudu, ani napít z flašky… Co mě trochu štve je, že on jim třeba desetkrát udělá malá, ale pak mu to nedá a musí kočku chytit za chlupy nebo za ocas. Z plácnutí přes ruku si absolutně nic nedělá. To samé dělá i nám. Dá mi pusinku a pak mě štípne do tváře a sám řekne AU, protože ví, co dělá špatně.. Testuje, co si může dovolit nebo mi doma roste malý násilník? :)

Přečtěte si článek: Batole a jeho vývoj přehledně

Reakce:
AjaF
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 27.03.19 19:33

Testuje.
Ona se kočka jednou po něm ožene drápkama, až to přesáhne pro ni přijatelnou mez.

lucielorenc
Kecalka 499 příspěvků 11 inzerátů 27.03.19 19:36

Ano testuje, také máme dvě kočky a chodí se s nimi mazlit a v nestřeženém okamžiku ji chytí třeba za ocas, nebo je prožene. Věkem se to zlepší :mrgreen:

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 27.03.19 19:40

Náš malý (16m) dělá úplně to samé u naší mamky, má doma čtyři. Mazlí je, dělá malá a pak ji zatáhne za ocas. Minule už odcházel se škrábancem.

pikola
Generální žvanilka 20464 příspěvků 27.03.19 19:41

My máme teda kočky dost razantní, takže sekla a nazdar, s dětma se vůbec nekamarádí. Až teď když je holka větší, tak se nechají pohladit, ta druhá při tom i občas neuteče :mrgreen:

Faris
Kecalka 104 příspěvků 27.03.19 19:44

No, kocour pred nim utika, ale kocka je takova trubka, ta by se s nim mazlila a on na ni takhle…jednou na nej zasycela, to se trochu lekl. To bylo zatim vse. Je mi ji lito, tak snad to casem pochopi.

AjaF
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 27.03.19 19:49

Neboj, kočka se dokáže prosadit. Ale zároveň určitě chápe, že on je mládě.
Když byly děti malé, měli jsme kočky i psa. Nejtrpělivější byl pes - čuvač, kterej se ohnal po dítěti až v momentě, kdy ho omylem fláklo na pískovišti lopatkou po čumáku. Jinak byl úplný zlatíčko. A to pes se snažil jen ohnat a neublížit. Protože to byl takovej hlídač, kterej, když byly děti malé, ležel u kočárku a hlídal.

Zoui
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 27.03.19 20:05

Narovinu, v tomhle veku to driv pochopi ta kocka nez to dite. Malej taky 2× udelal mala a pak ho chnapnul, klidne i po nem dupnul. Naschvál. Co to udela. Proste jsem kocoura naucila, ze kdyz se mu neco nelibi, ze ma zdrhnout, protoze to pako taky drzelo, me by uz sezral. A ja zajistila, ze za nim malej nemoh. Ted uz ho kocour sem tam vychovava, ze to uz je moc, takze malej uz vi, ze musi davat pozor, ze muze seknout. Malymu je ted 2 a trictvrte a je to mnohem lepsi, je opatrnej a snazi se hladit jemne, sem tam ho prozene, ale je to mnohem lepsi. Vsak kdyz prcek rve, prvni kdo prileti je kocka a kouka, co se mu deje :lol: stejne tak malej uz se chodi tulit

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8264 příspěvků 27.03.19 20:48

Tak nase ma pres dva roky a uz to kocourovi nedela, prestala. Ted ho bud krmi a nebo proste prijde a kocoura obejme (ten to vydrzi asi tak 3sekundy :mrgreen: ) Asi 2× ji skrabl, ja ji parkrat rekla, ze to nesmi (zkousel myslim tahat za srst as trkat prsty do oci) . Neplacam po ruce, ony ty deti odkoukaji snad vsechno, takze by me brzo placala taky :think:
Je fakt, ze pes je trpelivejsi. On treba strasne nesnasi, kdyz mu nekdo leze do pelechu. Kdyz za nim vleze mala, tak je zatnuty a prisahala bych , ze ma na tvari neco jako nuceny usmev :mrgreen: :lol:

zzpet
Kecalka 354 příspěvků 27.03.19 23:16

Jen to zkouší, je moc malej a chce si všechno „osahat“ - takže třeba si chce i ověřovat, jestli ta kočka zasyčí pokaždé, když ji zatahá :-) Můj syn dělal v tomto věku to samé naší kočce, že ji sem tam silně stiskl chlupy nebo chytil neopatrně za ocas a ona mu nikdy nic neudělala. Od nás by si to líbit nedala, ale u něj nějak přirozeně chápala, že je to mládě a zvířata jsou k mláďatům benevolentnější. A syna to postupně přešlo, nakonec pochopil, že ji to bolí a nemůže jí ubližovat.

Váš příspěvek
Reklama