Bc. studium cestovního ruchu

8.5.17 17:46

Bc. studium cestovního ruchu

Ahoj, potřebovala bych poradit. Je tu někdo, kdo studoval tento obor? V budoucnu bych se ráda přihlásila na kombinovanou formu studia, chtěla bych se učení ale věnovat již teď. Prosím o zkušenosti, případně v jakém městě jste školu studovaly, jak se Vám vedlo, kde bych se mohla dostat k učebním materiálům, čím začít, tipy na knihy, učebnice. Kolik jazyků jste měly, z čeho se skládala zkouška a jaké téma bakalářsky jste měly? Budu ráda za cokoliv, děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8.5.17 18:01

Ahoj,

studovala jsem bakalářské studium obor cestovní ruch na VŠO v Praze. Už je to teda nějaký čas zpátky ( státnice jsme dělala v roce 2014), ale kdyby tě zajímalo něco konktrétního tak se klidně ptej :)
Ještě připojuju odkaz na školu.

https://www.vso.cz/o-skole/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.17 18:09
**@Michaela Bohacova

Super, zajímají mě především předměty - jaké jsi tam měla povinné/volitelné?:-) Opravdu bych se většinu věcí chtěla naučit již teď předem, neměla bys nějaké tipy, kde vyhledat otázky nebo např. do jakých knih se položit, abych se co nejvíce orientovala? Jinak také témata bakalářky - mohl si na této vš zvolit student téma sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.17 18:14

Ještě se chci zeptat na matiku. Jsem spíše přes jazyky, chci jich studovat, co nejvíce, ale tohle mě zbrzdí asi nejvíc. Učí se tam třeba jen první dva roky nebo po celou dobu studia? Zajímá mě především obtížnost, vím, že tím budu muset projít, ale už se vidím, jak by to dopadlo, kdybych měla celou svou energii věnovat právě tomuhle předmětu. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
8.5.17 18:41

@victoria48 záleží jaká škola, ale například ekonomicky zaměřená škola jí má jeden rok, ono záleží, asi jak kde, ale věř mi matematika někdy stojí opravdu za to :) - ekonomickou školu studuje moje dcera, ne cestovní ruch, ale reagovala jsem jen k matematice, zkus spíše fb stránky třeba hradec králové nabízí cestovní ruch :) zkus zde, třeba ti někdo se školouv hk poradí, pokud máš tedy fb :) https://www.facebook.com/groups/unihk/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.17 18:43

Na VŠO je matika myslím 1 nebo 2 semestry, už je to taky déle co jsem tam byla, je tam ještě účetnictví a ekonomie, geografie, pak předměty co už se týkají vyloženě cestovního ruchu, jo ještě vlastně právo a informatika v cestovním ruchu, jazyky 2 až 3, záleží na tobě, za nás byla aj, pak se dalo volit němčina španělština, myslím i francouzština a někdo měl i arabštinu… já měla od druháhu zaměření na leteckou dopravu, otvírali nově tenkrát, ale dost předmětů jsme měli stejných s cestovním ruchem, jo ještě tam byla myslím statistika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
8.5.17 18:43
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.17 18:49

Ahoj k tématům bakalářek, byly vypsané okruhy (témata), pokud jsi měla vlastní, co tam nebylo, tak pokud ses dohodla s nějakým profesorem, který se v tématu vyznal a odůvodnila jsi, proč chceš psát zrovna to, tak nebyl problém…

Ta matika, pokud jdeš z gymplu, tak tam toho moc navíc nebylo, pokud z obchodky, tak tam pro tebe bude dost nových věcí, já si pamatuju, že jsem měla zkoušku z vektorů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.17 19:04

Holky a prosím Vás, v čem se můžou lišit kretéria pro bakalářskou práci mezi univerzitama? Něco zásadního? Já, že bych začala předběžně už i s psaním.
Jinak moc děkuju za rady! S matikou to vypadá koukám na max. dva roky asi všude, pokud je to ale jen ekonomika a účetnictví, tak to by snad nemusel být až takový problém..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama