Bez plenky má hysterák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sarusss
Stálice 67 příspěvků 02.05.19 19:49
Bez plinky má hysterak

Ahoj holky :kytka:
Dneska jsem si řekla, že malyho zkusím odplenkovat (16,5m),protože už mívá fakt dost počůrané plinky, docela dost pije, no ale problém. On nemel problém s nočníkem ale celkově s tím stavem “bez plínky”. Chtělo se mu asi čůrat ale dostal úplně hysterák protože mi přišlo, že se bojí mimo. Vyčural se samozřejmě na podlahu, pak i do nočníku, ale jen takové trošky, pak už tak řval, že už nechtěl ani nočník. Takže zase máme plinku a je klid. Je s ním problem od malička snad úplně ve všem, je neskutečně ubrečený a uvztekany, vznětlivý, prostě se vším problém, tak mám strach aby nám to čůrání vůbec někdy šlo. A to už pomalu půl roku odolávám kecům, jaktoze ještě nechodí na hrnecek :pocitac: :nevim: no ale říkala jsem si, že teď už je doba ideální ale jak ho vidím, tak mám pocit ze ideální nebude nikdy :mrgreen: poradíte? Mám to zkusit později?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zdeni86
Kecalka 237 příspěvků 02.05.19 19:54

Ja to poprve taky zkousela zhruba v tom veku. Na nocniku sedel, ale nic moc tam nedelal. Tak jsem pockala do necelych dvou let, to taky nic a nakonec ve dvou letech a dvou mesicich ze dne na den bez pliny. V tu dobu uz dokazal treba hodku dve necurat. Mezitim jsem ho furt zkousela davat na nocnik. Ono to pujde. I kdyby pozdeji tak co.

7.straka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 02.05.19 19:58

16 měsíců je hrozně brzo. Neuroložka mi řekla, že spojení dozrávají až kolem 18m. Jednička se naučila těsně před druhýma narozeninama (skoro rok jsme ji „vysazovali“) a dvojka těsně po nich (po měsíci „vysazování“). Jen to chce ustát ty pindy z okolí. Já říkala, že jo, trénujeme, a byl klid.

luci.no
Kecalka 441 příspěvků 02.05.19 20:00

Syn byl bez plen pres den v lete (16-18mesicu). Pak byl nemocny a od te doby mel pleny. Nocnik obcas i bojkotoval, pocuranou plenu odmital vymenit za cistou… V necelych 26 mesicich si sam od sebe rekl, ze plenu nechce. A bez nehody!

Uživatel je onlineivašot.
Echt Kelišová 7935 příspěvků 02.05.19 20:02
@Sarusss píše:
Dneska jsem si řekla, že malyho zkusím odplenkovat (16,5m),protože už mívá fakt dost počůrané plinky, docela dost pije, no ale problém. On nemel problém s nočníkem ale celkově s tím stavem “bez plínky”. Chtělo se mu asi čůrat ale dostal úplně hysterák protože mi přišlo, že se bojí mimo. Vyčural se samozřejmě na podlahu, pak i do nočníku, ale jen takové trošky, pak už tak řval, že už nechtěl ani nočník. Takže zase máme plinku a je klid. Je s ním problem od malička snad úplně ve všem, je neskutečně ubrečený a uvztekany, vznětlivý, prostě se vším problém, tak mám strach aby nám to čůrání vůbec někdy šlo. A to už pomalu půl roku odolávám kecům, jaktoze ještě nechodí na hrnecek :pocitac: :nevim: no ale říkala jsem si, že teď už je doba ideální ale jak ho vidím, tak mám pocit ze ideální nebude nikdy :mrgreen: poradíte? Mám to zkusit později?

Vykašli se na nočník. Naše pediatra, které už táhlo na 70, vždycky říkala, že ještě neměla za svou praxi zdravé dítě, které by šlo do školy s plínama a dudlíkem.
Máte spoustu času, dej mu plínu a šetři si nervy :mavam:

Russet
Neúnavná pisatelka 15904 příspěvků 02.05.19 20:03
@Sarusss píše:

Ano. Zkus později. Venku zkus, aby čůral na kytičky. Syn to měl podobné a pak den ze dne plenu nechtěl. Sice ti tady napíšou, že stačí týden vydržet a plenu nedat, ale já teda nechtěla mít věčně mokré koberce nebo gauč.
Neboj, naučí se to :kytka:

Lucius08
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 02.05.19 20:15

Kliiiiid. Měla jsem to samý. Paličaka. Jak měl dva roky, sundala jsem mu plenku, posadila na nočník, prosila, slibovala :D nic. Vstal a házel po mě plenky :D. Asi o měsíc později z ničeho nic, bez plenek, dvakrát se v noci počural a pak už nic. Takže za týden na to, volal na záchod i v noci a už se nikdy nepočural.

Sarusss
Stálice 67 příspěvků 02.05.19 20:26

Dekujii moc :palec: je fakt, že k tomu ty deti asi musí dozrát. K tomu čůrání venku, to bude asi další med, protože on se jakože absolutně nemá čas zastavit :D Nejhorší bude to okolí, kdyby bylo na mě, mám stejný názor a to že do školy s plinkama nepůjde. Minule už jsem se ohranila, proč jim to vadí, však oni ho doma nemají a bylo mi řečeno, že mě by to mělo vadit.. tak jsem je právě odvětila slovy že proč, že do školy v plínkách nepůjde. Ale je to na ránu, kdyby se raději každý staral o to svoje :nevim:

Echt Kelišová 7935 příspěvků 02.05.19 20:29
@Sarusss píše:
Dekujii moc :palec: je fakt, že k tomu ty deti asi musí dozrát. K tomu čůrání venku, to bude asi další med, protože on se jakože absolutně nemá čas zastavit :D Nejhorší bude to okolí, kdyby bylo na mě, mám stejný názor a to že do školy s plinkama nepůjde. Minule už jsem se ohranila, proč jim to vadí, však oni ho doma nemají a bylo mi řečeno, že mě by to mělo vadit.. tak jsem je právě odvětila slovy že proč, že do školy v plínkách nepůjde. Ale je to na ránu, kdyby se raději každý staral o to svoje :nevim:

Já bych na to řekla, že mi to nevadí, že peněz na pleny méme dost :mrgreen:. Stejně to nechápu, že někoho napadne se ptát nebo ještě hůř do někoho rýpat kvůli plínám

mayecka
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 02.05.19 20:41

Ahoj naší malé to trvalo do 3 let a dočkali jsme se :lol: dnes už litá v kalhotkách :)

Anna85
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 02.05.19 20:43

Ja to zkousela kolem roku a pul, bylo na nem videt, ze vubec nechape co po nem chci. Tak jsem se na to vykaslala a zkusila to az na jare, ve 2,5letech. Povedlo se do tydne naucit, a oba dva jsme to meli bez stresu.
Kecy z venku (a to myslím i mamu a tchyni) jsem uplne prehlizela.

Echt Kelišová 7935 příspěvků 02.05.19 20:48
@Anna85 píše:
Ja to zkousela kolem roku a pul, bylo na nem videt, ze vubec nechape co po nem chci. Tak jsem se na to vykaslala a zkusila to az na jare, ve 2,5letech. Povedlo se do tydne naucit, a oba dva jsme to meli bez stresu.
Kecy z venku (a to myslím i mamu a tchyni) jsem uplne prehlizela.

To je jedno z mých předsevzetí, nikdy nebudu komentovat pleny u svých vnoučat.

vaks
Kecalka 276 příspěvků 02.05.19 20:58

Naše malá je bez plen od 17m na den, naucila se to v tom veku bez natlaku krasne, chodila na velky zachod, nocnik i travu bez problemu…ALE v zime jsem ji na prochazky pleny nechavala, jelikoz byla schopna vypit i 2l caje a chodit za 1h i 4× curat…ted je ji 27m a prisla na ni nejaka horsi chvilka, bez plen sice je, ale obcas si vice ucvrnkne(ne vyslovene pocura)a i s kakanim se to nejak pohorsilo, stane se, ze ji trochu utece… :? Proste dobiha na posledni chvili…takze at se nam to darilo brzo, porad to ladime, takze se zbytecne oba nestresujte…na noc mame dokonce porad, nekdy se v noci budi a chce, nekdy si nerekne a ma rano plno, takze na ni netlacim, vyckavam… ;)

Krupka domaci
Stálice 51 příspěvků 02.05.19 21:13

Syn se odplinkoval sam ve 2,5 letech.Do te doby jsem zkousela nocnik ci redukci na zachod a nic, utikal pryc jen to videl. Babicky, ktere mi tvrdily, ze jsme byli od roka bez plin jsem ignorovala. Zkouset, nenutit, kazde dite ma svuj cas. Hodne zdaru! :)

lolink
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 02.05.19 21:20

Ja to zkousela od roka :mrgreen:. A zacal az temer v 2.5 letech. :mrgreen: mam doma kousek, ze je neukecatelny, neuplatitelny. Proste kdyz ne, tak ne. Cim vic ja neco chci, on tim vic nechce. Celkove jsem teda zvedava na dalsi jeho vyvoj. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama