Reklama

Bezpečné cestování s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 12:40
Bezpečné cestování s dětmi

Ahoj,
dnes se mi staly dvě věci nad kterými uvažuji.
1. potkala jsem ve městě kamaráda na skútru a chtěl na něm po ulici svést moje předškolní dítě, že by se mu to hrozně líbilo atd. já jsem řekla ne, proboha, bojím se, nemá helmu, zavolá na mě někdo sociálku. Vyšla jsem z toho jako strašná matka, poklepal si na čelo a naštvaně odjel.

2. psala mi kamarádka, sama má o rok mladší dítě, jestli s ní nepojedeme odpoledne na výlet autem, řekla jsem bohužel, nemám sedačku u sebe, takže buď vlakem nebo nic. Následovaly otázky proč by jako nemohl tu chvíli sedět bez sedačky jen s pásy. Chvíli jsem vysvětlovala a pak jsem se na to vykašlala. Opět jsem z toho vyšla jako nejhorší matka, která nechce dítěti nic dopřát.

Argumenty od starších členů rodiny o tom, že kdysi sedačky nebyly a žili jsme už znám, bla bla pořád dokola, ale tohle mě dneska dostalo.

Jak to máte vy? Děláte ústupky pro pobavení dětí nebo bezpečnost především?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

stinga
Závislačka 3496 příspěvků 10 inzerátů 17.08.18 12:42

ústupky tohoto typu nedělám

Limi123
Závislačka 3047 příspěvků 17.08.18 12:42
@Anonymní píše:
Ahoj,
1. potkala jsem ve městě kamaráda na skútru a chtěl na něm po ulici svést moje předškolní dítě, že by se mu to hrozně líbilo atd. já jsem řekla ne, proboha, bojím se, nemá helmu, zavolá na mě někdo sociálku. Vyšla jsem z toho jako strašná matka, poklepal si na čelo a naštvaně odjel.

2. psala mi kamarádka, sama má o rok mladší dítě, jestli s ní nepojedeme odpoledne na výlet autem, řekla jsem bohužel, nemám sedačku u sebe, takže buď vlakem nebo nic. Následovaly otázky proč by jako nemohl tu chvíli sedět bez sedačky jen s pásy. Chvíli jsem vysvětlovala a pak jsem se na to vykašlala. Opět jsem z toho vyšla jako nejhorší matka, která nechce dítěti nic dopřát.

Argumenty od starších členů rodiny o tom, že kdysi sedačky nebyly a žili jsme už znám, bla bla pořád dokola, ale tohle mě dneska dostalo.

Nenechala bych ani jedno. Leda, ze by mu na tom skutru pujcil helmu kamarad a jeli by pomalu. Bez sedacky ani do vedlejsi vesnice, take mi to uz bylo navrhovano.

P4ja
Kelišová 5414 příspěvků 17.08.18 12:44

A jak to potom budeš vysvětlovat dítěti, že se na kole jezdí zásadně s helmou, a v autě musí mít sedačku ??

Nenechala bych se ukecat.

Bábrdl
Generální žvanilka 20942 příspěvků 17.08.18 12:45
@Anonymní píše:
Ahoj,

Dělám všemožné ústupky, ale tyhle ne.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 17.08.18 12:45

Ani jedno bych nedovolila, zejména ne bod č.2. Ona by možná ta kamarádka koukala, co dokáže nepřipoutané dítě v autě udělat i při menším nárazu. Moje tchyně má taky takové jalové nápady, že to přeci na ten kousek nevadí (po frekventované silnici), své děti taky tak občas vezla (ted už jsou na sedačky velké), navíc je nikdy nenaučila se v autě vzadu poutat. Paradoxem je, že se je bojí očkovat a vodit k doktorovi, ale nebojí se je vézt v autě bez sedaček a pásů. :roll:

TMana
Kecalka 470 příspěvků 17.08.18 12:46

Pokud chráníš dítě v rámci nějakých norem, nejsi špatná matka, máš jen špatné kamarády. Ale to je v ČR normální, tady nikdo nic nedodržuje, ale když se něco stane, tak jsou všichni jako andělíčci.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 4 inzeráty 17.08.18 12:46

V obou případech bych se zachovala úplně stejně jako Ty! V prvním případě mi přijde, že dotyčný nemá děti a tím pádem neví, co je to strach o dítě :nevim: v druhém případě bych kamarádce řekla, že když mě vidí jako hysterku, která nechce dát dítě do auta bez sedačky, tak ať mi pro moje dítě půjčí tu, kterou má pro svoje dítě a to její dítě pojede bez sedačky .. myslím, že by rázem otočila :nevim:

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 17.08.18 12:55
@Twixinka píše:
V obou případech bych se zachovala úplně stejně jako Ty! V prvním případě mi přijde, že dotyčný nemá děti a tím pádem neví, co je to strach o dítě :nevim: v druhém případě bych kamarádce řekla, že když mě vidí jako hysterku, která nechce dát dítě do auta bez sedačky, tak ať mi pro moje dítě půjčí tu, kterou má pro svoje dítě a to její dítě pojede bez sedačky.. myslím, že by rázem otočila :nevim:

To je dobré. :lol: Ale myslím, že i tak se najdou lidi, pro které to problém nebude. Mám pocit, že uvažují stylem, to nevadí, pořídíme si kdyžtak dítě nové. :nevim:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 17.08.18 12:55

Jsou to tvoje normy, tvoje výchova. Někdo jiný je má jiné. Nároky má třeba nižší, ale třeba taky mnohem vyšší. A pak holt dojde na dohady, kdo z vás je „normální“. A kdo ne.

Jinak většinou jsou mezi těmi odporujícími ti, kteří mají už děti odrostlé, ba dospělé, nebo je nemají vůbec. Kteří prostě nemají tu aktuální zkušenost s bezpečnostními prvky a vůbec.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31621 příspěvků 17.08.18 12:57

tak na skutru bych někde v klidu nechat jezdila. Kluk mi jezdí na skútru každý den do školy a ze školy, ale má tedy helmu.
V autě mi teď taky jezdí bez sedačky a podsedáku (dočasně než nějaký seženeme). A vlastně tak jezdil i v ČR, když jsme jeli někam taxíkem. Takže po městě bych s tím neměla problém.

iwa83
Kelišová 6128 příspěvků 17.08.18 12:57

neudělala bych ani jedno. Nejsi strašná matka, pokud to někdo nechápe, jeho problém.

A to u nás když jdeme čekat tatínka večer z práce, tak nás pak nabere a těch 100 m po naší ulici kde je minimální provoz a jedeme pomalu, ji nechám sedět u sebe na klíně. Ale nikde jinde. A nebo si vyleze k tátovi za volant a zajedou do dvora. Ale tyhle „kraviny“ se dělají jen v tátovém autě. Mě by se v octavce nevešla na klín ani kdyby chtěla a já nebyla 2 měsíce před druhým porodem. Akceptuje to bez keců.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 17.08.18 13:02

Muž kluky taky občas vozí na skutru nebo babetě, ale jen v rámci naší slepé ulice. Po dědině občas děcka vezu bez sedačky, třeba cca 700 m do školky, ke kamarádce. Na dlouhé trasy v sedačkách.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 17.08.18 13:02

No, se skútrem bych někde mimo provoz neměla problém… stejně ten dospělý jede krokem a má nohy na zemi. Ovšem pravda, ve městě je to tak akorát na velké parkoviště.
Ad sedačky, no na výlet bych bez sedačky nejela, to mi přijde zbytečný risk, ale na druhou stranu, když se mi vysypalo auto a potřebovala jsem odvézt, tak taky děti jely bez sedaček, abysme se tam vůbec vešli, jako hrotit to, že děti za žádných okolností nepojedou bez sedačky mi zas přijde opačný extrem, to by totiž nemohly jezdit ani autobusem a v konečném důsledku ani tím vlakem.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9641 příspěvků 17.08.18 13:12

Ne. Ani v jedné situaci bych dítě nepustila. Jsem v tomto az uzkostliva

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama