Bílé spáry v koupelně

2318
11.2.06 18:35

Bílé spáry v koupelně

Ahoj,

potřebovala bych poradit. Máme v koupelně 2 roky „nové“ původně bílé spáry mezi dlaždičkama na zemi. Teď jsou spíš tmavošedé. Zkoušela jsem je čistit vším možným (savo, písek na vanu, ocet, vše rýžákem), trochu zesvětlaly, ale bílá to ani náhodou není. Nevíte, co s tím? Slyšela jsem, že se prodává nějaký obnovovač bílé ve spárách, ale v pátek v OBI mi řekli, že nic takového nevedou. Dlaždičky jsou žlutobílé a ta tmavě šedá celkem hodně razí.

Díky moc za Vaše tipy

Lasička a Matýsek 13 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3165
11.2.06 18:46

asi bych to nechala přespárovat na žlutou šikovný obkladač ti namíchá i pěknou barvu žluté aby ladila, divím e že ti tehdy neporadili udělat spáry v nějaké pěkné tmavší žluté každá světlá vždy zajde. Švagrová má teď novou žlutobílou koupelnu a veškeré spáry má žluté. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
11.2.06 18:50

Lacisko,
bud, jak psala Dacanka - nechat presparovat, a nebo se mi osvedcilo na vycisteni spar obycejny prasek do peciva. Nasypu to na spary a drhnu kartackem na zuby - a beli to. Prasek do peciva by asi sel nahradit sodou, ze??? Ale „prdopec“ mam osvedceny. Ale je to stejne drina, taky me to asi ceka, ale oddaluju, sec mohu :D

Nicol a Stella 6 tydnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
11.2.06 19:16

Ahojky,
naprosto perfektně účinkuje takový ten dvojitý modrobílý Cilit. Máme bílé spáry i na chodbě a po pěti zimách byly černý!!! Cilit na spáry, trochu vzít kartáčem a hned uvidíš jak to funguje. Oproti savu nebo domestosu děsnej rozdíl. A hlavně to nesmrdí!!!
Albi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
11.2.06 20:03

Holky, řeším opačný problém. Máme v kouplce tmavo modrý kachličky a tmavou modrou spárovku. Zůstává mi v ní bílá (asi od těch všech čistidel … zkoušela jsem snad všechno, doknce zakleknout pouze s kartáčkem a čistou vodou, že bych zbytky prášku, saponátů … vymyla - zbytečně. Nemáte některá tip?

Ještě zkusím ten prášek do pečiva nebo sodu (uvidím co to dá 8O )

Díkas za rady,

sisina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
11.2.06 20:19

Sisino, to bych nezkoušela, všechny tyhle látky nemají ani tak čistící jako bělící účinky, takže nic pro tebe:-(
Buď jsou to vážně zbytky čistidel (tekutý prášek?) nebo už to bude trochu odbarvený resp. vybělený:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
11.2.06 20:44

Albi,
nemyslím si, že by to bylo vybělený. Když pracuju s kartáčkem a vodou na kousku, tak to z toho dostanu, ale udělat celou koupelnu, to bych tam strávila veškerý volný čas :lol:
Kdosi mi poradil diavu na nábytek, prý to je zaručený, ale to jsem zatím neriskla - myslím si, že by to ještě navíc ke všemu bylo umaštěný :x

Díky za upozornění
sisina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.2.06 20:56

Ahoj Lasicka, já používám na bílé spáry Pulirapid od firmy Madel, je to jediné co mi účinkovalo. Jsem rozhodnuta, že bílé spáry už nikdy víc, i když vytřeš tak to stále vypadá jako špinavé. Nevíte někdo, jestli při novém přespárování, se musí ta stará spárovačka vyškrábat ? Někdo mi kdysi řekl, že je jednodušší dát celou dlažbu novou než to přespárovat.

• Nahlásit
  • Citovat
80
11.2.06 21:06
Anonymní píše:
Ahoj Lasicka, já používám na bílé spáry Pulirapid od firmy Madel, je to jediné co mi účinkovalo. Jsem rozhodnuta, že bílé spáry už nikdy víc, i když vytřeš tak to stále vypadá jako špinavé. Nevíte někdo, jestli při novém přespárování, se musí ta stará spárovačka vyškrábat ? Někdo mi kdysi řekl, že je jednodušší dát celou dlažbu novou než to přespárovat.

Já jsem přespárovávala kuchyň, ale neškrábala jsem to, jen to přejela prstem se spárovací hmotou přes to staré. Je to OK už víc než rok a hotové to bylo za chvilku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
12.2.06 01:23

Ahojky,

ta běloba na spáry byla snad v Horizontu koukni na www stránky je to myslím

http://www.horizont-zs.cz/index.php?…

jinak mi si daly tmavě šedou spárovku a je to fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
12.2.06 15:49

Ahoj holky,

díky za odpovědi. Zkoušela jsem to prdopeč, pouští to víc než čímkoliv jiným, ale bílá to stejně není. Asi to zkusím znovu přespárovat, problém ale je, že nám obkladač některé spáry udělal hodně vysoké, tak nevím, jestli se tam nová hmota vejde.

Díky moc
Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.2.06 17:38

V koupelne v predchozim byte jsou bile dlazdicky a samozrejme bila sparovacka. Po zkusenostech ted v druhem byte, kde se koupelna predelavala jsme vybrali bezove dlazdice a bezovou sparovacku a je to nebe a dudy, bilou uz nikdy. Co jsem videla tusim v katalogu Quelle tak tam mely belic nebo opravovac spar, ale nepouzila jsem ho tak nevim jestli a jak funguje. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
2318
12.2.06 20:31
sisina píše:
Albi,
nemyslím si, že by to bylo vybělený. Když pracuju s kartáčkem a vodou na kousku, tak to z toho dostanu, ale udělat celou koupelnu, to bych tam strávila veškerý volný čas :lol:
Kdosi mi poradil diavu na nábytek, prý to je zaručený, ale to jsem zatím neriskla - myslím si, že by to ještě navíc ke všemu bylo umaštěný :xDíky za upozornění
sisina

Ahoj,

možná, že na té Diavě něco bude, našim obkladač něčím mastným projel
tmavošedé spáry hned po zaschnutí spárovky a jsou krásně jednolité, všechny světle šedé úseky zmizely.

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
2.6.06 17:36
ania píše:Já jsem přespárovávala kuchyň, ale neškrábala jsem to, jen to přejela prstem se spárovací hmotou přes to staré. Je to OK už víc než rok a hotové to bylo za chvilku.

Anio, mám v plánu podle tvého návodu přespárovat koupelnu. Jen se chci zeptat, jestli jsi tu starou spárovačku před tím nějak čistila. Myslím, kvůli tomu, aby ta nová držela. Moc díky.

Karolinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lahla
24.6.10 12:28

Mapei dodává takovou věc jako Fugafresca, která obsahuje pigmenty a spáru obnoví a laik, píše se s ní jako s fixou

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama