Bílý granitový dřez

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Doma1011
Povídálka 11 příspěvků 08.03.19 19:43
Bílý granitový dřez

Zdravím chtěla bych se zeptat zda nemá některá z vás bílý granitový dřez? Případně jaké s ním máte zkušenosti jestli se nějak neničí, neloupe barva nebo nebarví z potravin. :nevim: Vybíráme dřez do nové kuchyně a docela nás to zaujalo. :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 13550 příspěvků 08.03.19 19:46

Máme granitovy světle béžový. A takhle - vypadá to skvěle, je odolný, loupat se nemá co, je to kompaktní hmota. Ale potraviny ho barví a na údržbu je proste náročnější. Bílý bude ještě o level horší než ta naše barva 8)

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 08.03.19 19:48

Mám dřez z corianu, což je podobné. Nic se z něj neodlupuje, neničí, ale úplně čistě bílý (jako smalt) ho teda neudržím. Každopádně bych neměnila :palec:

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 08.03.19 19:50

@Tichošlápek mě předběhl :) Akorát ten corian není na údržbu náročnější než jiný materiál (snad jen úplně vařící voda do něj nesmí), nicméně, bílý-bělejší nezůstane.

Jasmina81
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 08.03.19 19:52

Já mám bílý, je fakt, že potraviny ho barví, ale stačí real a je to pryč, když je nejhůř vezmu savo. Jako jo neustále ho pucuju, ale mě se líbí :palec: :mrgreen:

lachtanice86
Echt Kelišová 7603 příspěvků 08.03.19 19:53

Mám černý granit. Po 6.letech zadna změna a údržba mi přijde v pohodě. Abych se zbavila vodního kamene, máme hodně tvrdou vodu, omyvam nano houbickou. Pro lesk, jednou za čas poliju olivovym olejem a rozetru. A za mne nejdulezitejsi je po každém mytí utřít do sucha

Jasmina81
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 08.03.19 19:55

Kámoška má černý a zase je nešťastná, že tam na neustále vodní kámen a musí ho drhnout taky, všechno má svoje

Uju
Kelišová 6633 příspěvků 08.03.19 19:56

Dnes mi kolegyně povídala jak se ji granitový dřez líbí, že si ho kupovala za šílený peníze do první kuch a že měla tmavý (antracit nebo nějak do černa) že zachvilku byl do zelena z červené řepy a dodělala ho její sestra také nějakou potravinou, prostě měnil barvu a nešel vyčistit, teď zařizuje kuch podruhé a asi si vezme nerezák i když nevypadá zdaleka tak dobře.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18427 příspěvků 08.03.19 20:03
@Tichošlápek píše:
Máme granitovy světle béžový. A takhle - vypadá to skvěle, je odolný, loupat se nemá co, je to kompaktní hmota. Ale potraviny ho barví a na údržbu je proste náročnější. Bílý bude ještě o level horší než ta naše barva 8)

taky máme béžový a souhlasím s tím, co píšeš :think: Akorát náš rarach do něj čímsi hodně tvrdým praštil a kousek okraje máme odštípnutý :nevim: Ale na funkci to nemá vliv :mrgreen: :P

LuciMik94
Stálice 84 příspěvků 1 inzerát 08.03.19 20:11

My máme černý granitový, jednou jsem na tu sousedící plochu položila ne přímo horký hrnec a od té doby tam zůstalo světlé kolo. Když si vzpomenu na dřívější, ne tak moderní kuchyň, tak zlatý nerezový dřez…

alisekR
Kelišová 5666 příspěvků 08.03.19 20:43

Granit mají naši, potraviny ho barví dost. Mamka dělá hodně zeleninu a je to peklo. Neexistuje slít do něj vařenou řepu a mrkev. Já v létě nemyslela a krajela jsem nad ním červené papriky na čalamadu. Mamku málem svihlo. Takže jsem ráda za nerez, ten snese všechno.

Doma1011
Povídálka 11 příspěvků 08.03.19 20:58

Aha takže raději ne děkuji moc za názory půjdeme do starého zlatého nerezu :D

PetraJ
Kelišová 6885 příspěvků 08.03.19 21:42

Teda holky, normálně mě děsíte. 8o Zrovna se mi vyrábí linka a dřez bude taky granitovej, v barvě kašmír (takovej ten světle hnědej) a co tady čtu, se mi teda nelíbí. :lol:

fia80
Závislačka 3134 příspěvků 08.03.19 21:55

V bytě jsme měli bílý granitový. Barvil se a tak jsme do domu koupili nerez bez zvýšeného okraje.

Tattiana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 21:59

Mam bílý a přes to všechno bych neměnila… Stejně jako bílou kuchyň, desku pracovní, obkladovou i varnou :think: ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama