Blechy a pipeta Frontline combo

Anonymní
14.9.19 07:35

Blechy a pipeta Frontline combo

Ahoj holky!
Ve stredu jsme si přivezli domu kotatko. Asi po dvou hodinach jsem zjistila, ze je zablešené - našla jsem u ocásku výkaly od blech a viděla u neho jednu blechu, nikde jinde to nemá.
Hned jsem samozrejme jela do lekarny pro pipetu Frontline combo a kapla mu ji mezi lopatky. Problem je v tom, ze mame doma uz dospělého kocourka, bojim se, aby to nechytl, ale asi dva dny pred dovozem kotatka jsme mu preventivně také dali pipetu, ikdyž se pohybuje jen v bytě.
Jsou to tri dny a kotatko se kouše a obcas drbe, myslite si, ze to zabralo? Uz jednou jsme blechy meli prave u toho prvniho a znovu to nechci :,(.
Samozrejme udelam komplet celou domacnost. Koupila jsem Biokill, který je u nas ověřeny. Kocicky nebudou smaozrejme s tim v kontaktu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30
14.9.19 09:36

Ja krome pipet na kocky pouzivam i jakysi pudr z chovatelskych potreb. Ten nam zabral vzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12258
14.9.19 09:57

Poradila bych se na veterine.. u malych kotat by se nemelo pouzivat vice veci na odbleseni.. muze je to i otravit. Jinak preji hodne stesti at se blech brzo zbavite.. my si jedeme dnes taky pro nove kote k nasemu kocourkovi.. tak doufam, ze nas nebude cekat stejne prekvapeni :sweat_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
14.9.19 10:00

Můžou ho svědit kousance od blech, spíš prohrábněte kožíšek, jestli uvidíte něco živého. Pokud by blešky přeci jen ještě mělo, tak bych se poradila s veterinářem o dalším postupu, kočky a zejména koťata jsou dost citlivá, mohli byste jej snadno předávkovat účinnou látkou a přiotrávit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
14.9.19 11:58

Když on ten Frontline už prý moc nezabírá. Obsahuje fypronil a na něj některé blechy už mají rezistenci. Poradila bych se na veterine. Co jste dali velkému kocourovi?..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.9.19 11:59

@Čumila tomu jsme dali pipetu fypryst..

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
9854
14.9.19 12:47

No spousta blech je na frontline odolných, vezmětě kotě k veterináři, stejně potřebuje kontrolu a pokud ještě blechy najde, tak je lepší aby veterinář posoudil co s tím. Jen tak použít další přípravek na malé kotě není dobrý nápad.

Velký kocour je fyprsytem chráněný před blechami ještě 2 týdny od podání, takže na něj by lézt neměly, respektive když přelezou a kousnou si, tak chcípnou a nebudou se množit.

Jen teda pokud veterinář bude kotě ještě jednou odblešovat, tak je potřeba vyčistit kotěcí pelech a vyprat textiliie, na kterých lehává, aby tam nezůstaly larvy, které se nastěhoují na staršího jen co vyprchá účinná látka z jeho krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30890
14.9.19 12:59

Myslím, že musíš ošetřit oba, ale než frontline, zkus adventage, ale nevím jestli můžeš kotěti dát znovu pipetu. raději bych se poradila s veterinářem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama