Bod G a močový měchýř

3
16.7.21 09:16

Bod G a močový měchýř

Ahoj,
Mám dotaz, který mi nedá spát. :nevim:
Trpím uz několik let na záněty močového měchýře, občas to přejde až do zánětu ledvin :,( :zed:
Poslední necelý rok je to ale častější a častější, může mít na to vliv každodenní sex nebo to, když se přítel snaží prsty dosáhnout mého bodu G a tlačí tím dlouho i na močový měchýř? :oops: jsem už delší dobu v zahraničí mimo EU… takže vždy když se objeví bolest okamžitě letím koupit 1l 100% brusinkového džusu :srdce: V posledních 30 dnech jsem prodělala oboustranný zánět ledvin (antb od dr.) a dvakrát zánět močáku :zed: :zed: :zed: 8o Předem děkuji za názory a zkušenosti :( :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4680
16.7.21 09:19

@Zaza420 ahoj,.myslím, že se sexem to nesouvisí. Pokud máš problémy s močovým ústrojím, tak bych spíš dodržovala pravidelný pitný režim, nohy a ledviny v teple. Možná to máš chronické, to by chtělo řešit přímo s lékařem ;)
Brusinkový a urologický čaj, zrovna když tě to chytne, je úplně k prdu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.7.21 09:29

@Stueyina právě 100% brusinkový džus pomůže během dvou dnů, je to zázrak.. a hlavně přírodní, žádné chemické antb..
Také už od mala piju až moc (mamce jsem v těhotenství vypila všechnu plodovou vodu).
Budu muset počkat do ČR a k lékaři. Dá se ale chronického zánětu úplně zbavit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
16.7.21 09:36

Jednu dobu na střední jsem na záněty močových cest trpěla dost a ani vyšetření na urologii nic neprokázalo - tam bych to začala řešit být tebou, pokud jsi u lékaře ještě nebyla.
Nakonec to dopadlo tak, že jsem se rozešla s tehdejším přítelem a záněty jako zázrakem ustaly.

Jinak hlavně hodně pít - beze srandy ty 2 litry denně a opravdu si to hlídat. Dodržovat hygienu před a po sexu a když mám občas nepříjemný pocit jako bych prochladla a mohl z toho být zánět, tak si dám pár dní Blokurimu.
Tohle dodržuju a záněty mi zmizely, musím zaklepat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17479
16.7.21 09:48

No neřeš to brusinkami, ale důkladným vyšetřením a cíleným přeléčením. Včetně vyšetření na chlamydie a jiné pohlavně přenášené choroby. Než zjistíš o co jde, souložte pouze s kondomem.

Čím déle se budeš vyhýbat léčbě co funguje, tím víc si zničíš opakovanými záněty ledviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 09:59

Ano, může to souviset se sexem. Já jsem během studií na to trpěla hrozně, byla jsem několikrát ročně na antibiotikách, až mi jeden doktor říkal „před sexem a hlavně po sexu se musíte hned dojít vyčůrat, aby se to propláchlo, ale ihned, do dvou minut, ideálně ve sprše a hned i umýt“. Od té doby, co jsem to začala důsledně praktikovat, byl klid. Brala jsem teda ještě Megabrusinky od Swiss, ty mi pomáhaly nejvíc (paradoxně třeba Urinal nebo spousta konkurenčních výrobků s deklarovaným podobným množstvím účinné látky mi nezabíraly, každé tělo je jiné). Doteď když je sex trošku důraznější a delší, tak po tom vyčůrání si automaticky vezmu kapsli Megabrusinek a druhý den radši taky a mám klid.
Ale samotné kapsle brusinek nepomáhaly, pokud jsem nedodržovala tu hygienu po sexu.

• Citovat
  • Nahlásit
571
16.7.21 10:30

Se sexem to rozhodně souvisí. Přenáší se bakterie e-coli z konečníku. (Nemusíte ani provozovat anální sex) Za 1. Hygiena před i po, hned po jít do sprchy a vyčůrat se. Potom vypít alespoň 0,5 litrů vody. 2. Mě pomáhá lichořeřišnice, pokud máš možnost v zahraničí kup si je, jsou to kapky. 3. Drsný sex tomu nepřidává, dráždí se močová trubice a je problém. 4. Celkově mnohem více pít aby se močový měchýř čistil.

Měla jsem stejný problém. Naučila jsem se sledovat sebe samou a dodržovat určitá pravidla. Na urologii mi nikdo nic nezjistil.

Ať ti to dobře dopadne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4680
16.7.21 10:58

@Zaza420 to netuším, s tím nemám zkušenosti :nevim: já měla zánět močáku dvakrát, ale po druhé jsem byla hospitalizovaná kvůli ledvině… To je na delší příběh a tam mi právě říkali o těch brusinkách a čajích, že jak se zánět rozjede, tak už to kromě atb nic nepomůže. Až se vrátíš do ČR, tak si hned zajeď na urologii a tfuj tfuj, ať se problém vyřeší ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
16.7.21 11:10

Tak vzhledem k tomu, ze dle slov: vypila jsem vsechnu plodovou vodu, to velmi znaci o vyvojove vade ledvin, proto je podstatne dukladne vysetreni u urologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16701
17.7.21 02:00

Existují parauretrální žlázy, které obsahuje i popsaná oblast bodu G.
Mohou se stát zásobárnou infekce a při masírování mohou být vyprazdňovány.
Co s tím? Za větu když G, tak squirt asi budu kamenován. :nevim:
Tak trochu konzervativně: Nápad se jít hned močit pak může pomoct. Brusinky ještě před erotikou. :kytka:
Někdy pomůže rychlé střídání pH moči - ibuprofen a vystřídat se sodou, rozpuštěnou ve vodě (podotýkám, že to je blee). Ale tohle je docela nouzovka, která ani těm ledvinám moc neprospěje i když je to funkční.
A pochopitelně je nejlepší infekci zničit. :pankac:
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat