Boj s akné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KristaMk
Nováček 1 příspěvek 25.07.19 22:18
Boj s akné.

Ahoj :mavam: Chci se zeptat, jestli je tu nekdo, kdo vyhral boj s akne? Je mi 22 let a akne mam uz tak od 13/14 let. Driv jsem to moc neresila, stydela jsem se, ale rikala jsem si, ze to k dospivani patri. Priblizne 3 roky to resim intenzivneji, je to otravny, jeste kdyz vidim jak kamaradky v mym veku maj plet bez jedinyho pupinku. To jen ja chodim nonstop cely rok s makeupem.. vyzkousela jsem snad uz vsechno, od prirodni kosmetiky az po tu chemickou. Je pravda, ze mi dost lidi reklo, at zkusim kosmeticku. Ale ja se stydim, stydim se pred nekym cizim odmalovat, i kdyz ten nekdo to vidi kazdej den. Dva roky mam pritele a hodne mi zvedlo sebevedomi to, ze jemu to nevadi a kdyz na to sama neupozornuju, ani si toho nevsima. Nemam oblicej posety bilymi pupinky, ale spis stroupky a jizvicky - nemuzu mit proste na obliceji nic, okamzite to zlikviduju. Oblicej mi vadi nejvic, pak mam obcas i na zadech, na zadku.. asi kdyz se vic zpotim.. mozna je to pro nekoho stupidni otazka a diskuze kterych je tady stovky.. ale ja se nikde nikdy o nicem nedocetla. Proto to zkousim :nevim: Dekuju za kazdou radu, za kazdou odpoved. :srdce:

Reakce:
Heivka
Závislačka 4236 příspěvků 25.07.19 22:23

@KristaMk Zkuste laserové ošetření, nemám to vyzkoušené na sobě, ale u čuby tím ošetřovali jizvu po hystiocytomu a hrozně rychle se to zatáhlo. Jen to bylo dražší, na veterině jsem dávala za 10sezení 2000.

Kačus82
Kelišová 6960 příspěvků 26.07.19 04:51

Zbavila jsem se po roce: prestala kourit, pouzivala prirodni kosmetiku. Ale opravdu dusledne a celou radu,: odlicovadlo, voda, krem, enzym. peeling. A vyrovnana psychika a hormony. Ale to uz mi bylo 36. Drzim palce

bobda
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 26.07.19 13:53

@KristaMk
Ahoj, opravdu si najdi kvalitní kosmetičku třeba podle recenzí. Mě se z ničeho nic v 25 lety udělalo šílené akné, opravdu ošklivé bolaky. Vyzkoušela jsem různé kosmetické přípravky, babske rady, vitamíny, léčitele…A nakonec opravdu pomohla kosmeticka. Musela jsem ji navštěvovat každých 14 dní, ale brzy mi akné začalo ustupovat. Poradila mi jakou kosmetiku si mám kupovat a jak se o pleť starat, aby se mi akné znovu nerozjelo. Momentálně je mi 31 a pleť mám bez problémů. Jen používám speciální čistič a denní krém. Na kosmetiku uz čas nemám, tak si doma občas udělám masku na obličej. Vse používám na radu kosmeticky a vyplatilo se.
Takže nestyd se a nekupuj si zbytečnosti. Radči opravdu investuj do kosmeticky. Je to opravdu nejjednodušší řešení. Seš mladá, tak to nepodceňuj. Jizev se pak těžko zbavuje. Hodně štěstí při výběru

vulpes
Kelišová 5134 příspěvků 26.07.19 14:24

Co na to lékař?
Předpokládám, že řešíš s lékařem…neumím si představit si s tím trpět tolik tolik let a vykašlat se na nějakou možnost léčení :nevim:
V každém případě - používání make-upu chápu, že ti není příjemné to akné ukazovat, ale je to začarovaný kruh, stav pleti tím jen zhoršuješ, nenecháš ji odpočinout. Často je akné jen důsledem špatné péče o velmi citlivou pleť, kdy se používají různé mycí gely a jiné detergenty, hromada nevhodné kosmetiky (to je pak totiž většina kosmetiky) a k tomu ty make-upy a jiné…

Reaskiller
Kelišová 6015 příspěvků 26.07.19 14:29
@KristaMk píše:
Ahoj :mavam: Chci se zeptat, jestli je tu nekdo, kdo vyhral boj s akne? Je mi 22 let a akne mam uz tak od 13/14 let. Driv jsem to moc neresila, stydela jsem se, ale rikala jsem si, ze to k dospivani patri. Priblizne 3 roky to resim intenzivneji, je to otravny, jeste kdyz vidim jak kamaradky v mym veku maj plet bez jedinyho pupinku. To jen ja chodim nonstop cely rok s makeupem.. vyzkousela jsem snad uz vsechno, od prirodni kosmetiky az po tu chemickou. Je pravda, ze mi dost lidi reklo, at zkusim kosmeticku. Ale ja se stydim, stydim se pred nekym cizim odmalovat, i kdyz ten nekdo to vidi kazdej den. Dva roky mam pritele a hodne mi zvedlo sebevedomi to, ze jemu to nevadi a kdyz na to sama neupozornuju, ani si toho nevsima. Nemam oblicej posety bilymi pupinky, ale spis stroupky a jizvicky - nemuzu mit proste na obliceji nic, okamzite to zlikviduju. Oblicej mi vadi nejvic, pak mam obcas i na zadech, na zadku.. asi kdyz se vic zpotim.. mozna je to pro nekoho stupidni otazka a diskuze kterych je tady stovky.. ale ja se nikde nikdy o nicem nedocetla. Proto to zkousim :nevim: Dekuju za kazdou radu, za kazdou odpoved. :srdce:

Achjaj,, akne mam na zadech a obliceji :) X let se lecim.. ladovat me chteli i vysokym vitaminem A.. no.. nakonec jsem vsadila stary dobry zinek a div se svete.. akne ustupuje :) mrkni na davkovani a jdi urcite do nej :) rozhodne bych se neladovala nicim chemickym ale podporila bych to peelingem a kazdodenni starani se o kuzi :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 20:18

Připravte se na spam kosmetiky Tiande v soukromých zprávách… :( S akné taky bojuji, zkusila jsem všechno možné a nic nepomáhá. Dobrá videa na YouTube na toto téma má Camie.

Váš příspěvek
Reklama