Bolest při vyprazdňování při MS

Anonymní
15.6.15 10:14

Bolest při vyprazdňování při MS

Dobrý den všem, mám takovou citlivou otázku, proto prosím anonymně…Poslední rok (jsem dva roky od druhého porodu) mám velké bolesti při vyprazdňování když mám zrovna ms…Jsou to opravdu velké křeče a mívám je i během dne a nejsem schopná ani stát…Je to opravdu velmi nepříjemné, hodně, hodně bolestivé..Na zítra jsem objednaná na gynekologii, ale bohužel jsem ms o víkendu dostala a musím to posunout, tam se potom zeptám, jen bych ráda věděla, jestli nemá někdo podobnou zkušenost..Na internetu jsem se v diskuzích akorát dočetla že by pomohlo brát antikoncepci, ale to já nechci.. Proč to tak je a co krom tlumících léku na bolest dělat jsem se nedočetla…Děkuji za jakýkoliv názor. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.6.15 10:57

Ahoj, měla jsem zřejmě něco podobného a souviselo to s endometriozou. Ale pokud ti to začaslo rok po porodu, tak to nevím, jestli bys mohla mít endo tak rozsáhlou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.15 11:25

Ahoj.
Mívám něco podobného - během ms hodně bolestivé vyprazdňování, křeče ne, ale ty jsem mívala pár dní před ms. Řešila jsem to hodně po prvním porodu, taky padlo v diagnoze podezření na endometriozu, ale laparoskopie nic neprokázala. Bohužel vlastně doteď nevím, co to způsobuje a jak proti tomu bojovat :? Nicméně mi hodně pomohlo cvičení dle mojžíšové a mobilizace, při které dochází vlastně mj, také k uvolňování/masáži konečníku(svěrače).
K.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.15 12:24

Ahoj. Stejný problém jsem měla při prvních měsíčkách od porodu. Nekojila jsem a tak jsem je dostala za 3 měsíce. Křeče to byli opravdu hrozné. Lepšilo se to měsíc po měsíci. Bolesti mi úplně zmizeli po revizi zamlklého těhotenství. Už mám po něm druhé měsíčky a ani o nich nevím. Takže jak se říká něco špatné je k něčemu dobré. Doktor mi k tomu pořádně nic neřekl a jak říkáš nikde se o tom nic nepíše. Tak snad ti dr. pomůže a bude zase dobře ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.15 13:16

Mám to tak po druhém porodu, menstruaci prakticky nemám, pouze slaboulinké špinění, některý měsíc ani to ne, ale o to horší mám křeče - dva, tři dny. Ty trvají vždycky do té doby, než jdu na velkou. Taky chodím v předklonu a když mě to chytlo poprvé, myslela jsem, že je to má poslední hodinka. Na utzv je něco málo vidět, dr má podezření na endometriozu, ale chtělo by to laparoskopii. Na tu se zatím nechystám, léčba je totiž možná buď jen antikoncepcí, kterou nechci nebo operativně, a tak zlé to zatím taky není.. teda je, ale než abych šla na operaci..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama